FOREKS FORUM TR (UCRETSIZ FOREKS BILGI PAYLASIM MERKEZI) Kazancın Adresi Forex Earnly
     ANA SAYFA       Ekonomik Takvim       Foreks Haberleri        Brokerlar     Yazarlar       Hakkımızda      VIP Giriş      Foreks TV
Go Back   FOREKS FORUM TR (UCRETSIZ FOREKS BILGI PAYLASIM MERKEZI) > Foreks Analizleri (Temel ve Teknik Analiz)
Foreks Analizleri (Temel ve Teknik Analiz) Pariteler hakkında teknik analiz çalışmalarını bu başlıkta paylaşacağız.

Seçenekler
Alt 15 November 2012, 11:48
emirler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emirler emirler isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üstat

emirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond repute

sungur jogetin çalışma prensibi nedir nasıl okunacağınıda yazarsan memnun oluruz, görüntü olarak güzel, müzik titreşimlerini andırıyor.
misal 1-2-3-4-5-6-7 ye kadar ki rakamlar neyi ifade ediyor reng değişimleri neyi ifade ediyor. yukarıda çıkan okumsu şeyler rengde değiştiriyor onlar neyi ifade ediyor. sağ tarafta çıkan 3 tane hedef ne olursa çıkıyor. gibi.
Madem birşey paylaşıyoruz, işe yarasın o nedenle dedim. açıklarsan bilinçli kullanımını yaparız.
Alt 17 November 2012, 18:11
sungur sungur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

sungur is on a distinguished road

Alıntı:
emirler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sungur jogetin çalışma prensibi nedir nasıl okunacağınıda yazarsan memnun oluruz, görüntü olarak güzel, müzik titreşimlerini andırıyor.
misal 1-2-3-4-5-6-7 ye kadar ki rakamlar neyi ifade ediyor reng değişimleri neyi ifade ediyor. yukarıda çıkan okumsu şeyler rengde değiştiriyor onlar neyi ifade ediyor. sağ tarafta çıkan 3 tane hedef ne olursa çıkıyor. gibi.
Madem birşey paylaşıyoruz, işe yarasın o nedenle dedim. açıklarsan bilinçli kullanımını yaparız.
Mesajı yeni okudum.
yarın yazmaya çalışırım. aslın da biraz izleyince her şey anlaşılıyor. benim de yeteri kadar anladığım söylenemez. renkler yeşilse yukarı al- kırmızı ise aşağı yön sat şeklinde değerlendir. 7 bar renk ise yeşil de kuvvetli al kırmızı da kuvvetli sat. en baştan 3 ü zayıf mesela 5-15-30 dak.lık sonrası 60-120-360 ve sondaki trend. sondaki yarıdan fazla boyda ise renk yönünde güçlü trend vardır.
altta ,PİVOT DEĞERİ VARDIR. ona dikkat. pivot altı kırmızı hedefleri verir . pivot üstü yeşil hedefleri verir.
Alt 18 November 2012, 16:20
Site Üyesi

hilo vartam ben de bilmiyorum.
ama pivot güzel çalışıyor. hedeflerde genelde tutar.
Alt 18 November 2012, 23:34
dguler1981 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dguler1981 dguler1981 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

dguler1981 will become famous soon enough

Alıntı:
sungur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hilo vartam ben de bilmiyorum.
ama pivot güzel çalışıyor. hedeflerde genelde tutar.
hilo sanırım gün içi fark en yüksek ve en düşük farkı bu hedefler neye gore değişiyor onu anlamadım
Alt 19 November 2012, 01:26
Site Üyesi

Alıntı:
dguler1981 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hilo sanırım gün içi fark en yüksek ve en düşük farkı bu hedefler neye gore değişiyor onu anlamadım
pivot hesaplama tekniğine göre değişiyor. 3 hedef te geçilince yeni 3 hedef çıkıyor. . takip edince daha iyi anlaşlıyor. günlük range dikkat ediliyor. hedef değerler içinde ise; yani yeşil veya kırmızı 3 hedefin 1.si içine girdi. yani destek veya direnç kırdı. 2.sini görmesi büyük ihtimal. . 3. ise uzak hedef ise range dışında ise ertesi gün görür tabii 1. hedefin altına-üstüne gelmez ise, kırılan destek-diren tekrar bozulmazise. 3. hedefi görür mevcut son hedefi de görme ihtimali artar.
Alt 19 November 2012, 01:34
Site Üyesi

saat 01.30 e/u 1.2747 de. pivot 1.2740 da altına gelmediği sürece, kısa süreli ihlaller olabilir 15-20 pip stop konabilir.. 15 -30 dak lık bir kapanış barı olmaz ise .1.hedef. 1.2775 2. hedef 1.2798 ve 3.hedef 1.2856 da. buna göre benim görüşüm 1.2740 üstünde 1.2775-1,2798 arasında uzun süre oyalanıp,1,2956 hedefini vurur. buradan bir düzeltme gelir. künlük kapanış da yeni hedefler ve pivot oluşur. gün içi pivotta değişimler olacaktır. mutlaka izlenmeli.
Alt 19 November 2012, 01:45
Site Üyesi

gold da 1712 pivot . 1716.5-1719 ve 1726 hedefler. 1712 altı 20 pip stoplu alımlar 1726 hedef için tutulur.
Alt 19 November 2012, 17:31
muzaffer111 muzaffer111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

muzaffer111 is on a distinguished road

merhaba sungur bey,gün içi pivotta değişimler çok fazla değil sanırım. mesela 3. tahmin 1.2856 su sıralar 1.2855 gbi. Teşekkürler
Alt 19 November 2012, 21:59
Site Üyesi

Alıntı:
muzaffer111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba sungur bey,gün içi pivotta değişimler çok fazla değil sanırım. mesela 3. tahmin 1.2856 su sıralar 1.2855 gbi. Teşekkürler
1,2855 i geçmeli üzerinde kalmalı. kapanış üzerinde veya + olursa yeni hedefleri ve pivotu saat yeni güne geçtiğinde göreceğiz. veya ortalamar biraz yükselmesi lazım. pivot ta yükselecek.
Alt 15 November 2014, 15:09
gordonps gordonps isimli Üye şuanda  online konumundadır
Site Üyesi

gordonps is on a distinguished road

Alıntı:
gordonps Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar 5 dakika sonrasını gösteren indikatör arıyorum...
HALA ARIYORUM...

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (1 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
santana2018
Seçenekler