FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 10-01-2011, 15:16
Fxtrade Fxtrade is offline
Site Üyesi

Fxtrade is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Fxman View Post
Arkadaşlar hatırlarmısınız geçen sene veya ondan önceki sene bir firma mı trader mı tam hatırlamıyorum , Emir olarak 16 million yerine milyar dolar yazdıgından piyasa birden yaklaşık 4-5 sn içinde 100 pip civarında aşağı gitmişti şimdi bu yatırımcı , bunu 16 milyar real paraylamı yoksa kaldıraç ilemi yapmış olabilir kaldrıaçlı olarak yapmıssa 160 milyon doları olan herkes bu piyasayı manipüle edebilirmi şimdi
Evet manipülasyon yapılıyor piyasalar da.Anlamsız mumları takip ederseniz anlarsınız ayrıca zaten market maker bucket shop hareketleri var hani stop patlattılar fln derler böyle şeyler oluyor.
Reply With Quote
Old 10-01-2011, 17:11
Fxman's Avatar
Fxman Fxman is offline
Yeni Üye

Fxman is on a distinguished road

Ben zaten ecn / swiss bank broker ile çalışıyorum dealing desk vs zaten hiç işim olmaz bunu kaldıraç ile yapmıyorlarsa çok paraları var herhalde ki tak diye hallediyorlar , yok kaldrıaç ile oluyorsa herkes yapar bunu
Reply With Quote
Old 10-06-2011, 14:48
Fuat Öğreten's Avatar
Fuat Öğreten Fuat Öğreten is offline
Bölüm Moderatörü

Fuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud of

Quote:
Originally Posted by Fxman View Post
Arkadaşlar hatırlarmısınız geçen sene veya ondan önceki sene bir firma mı trader mı tam hatırlamıyorum , Emir olarak 16 million yerine milyar dolar yazdıgından piyasa birden yaklaşık 4-5 sn içinde 100 pip civarında aşağı gitmişti şimdi bu yatırımcı , bunu 16 milyar real paraylamı yoksa kaldıraç ilemi yapmış olabilir kaldrıaçlı olarak yapmıssa 160 milyon doları olan herkes bu piyasayı manipüle edebilirmi şimdi
evet hatirliyorum 100 değil 250 pip e yakın oynamıstı yanlışım yoksa ama o kaldıraçlı piyasa değildi ama ne kadar para idi onu hatirlamıyorum şahıs mı idi ülkemi idi bilemiyorum şimdi

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!

ForexForumTR Facebook'ta Tıklayın!
Reply With Quote
Old 10-11-2011, 16:29
rhasta rhasta is offline
Site Üyesi

rhasta is on a distinguished road
Default Zaman aralıkları

Merhabalar ben platform olarak fxdd kullanıyorum. Fxdd gmt +2 zaman aralığında işlem yaptırıyor. Örneğin interbank gmt kullanıyor. Bir platforma göre 4 saatlik grafik kapanırken diğerinde kapanmıyor.

Benim 4 saatlik grafiklere göre kullandığım bir sistem var ve sistemin tam anlamda başarılı olması için dünya çapında en çok kullanılan zaman aralığında işlem yapmam gerekmekte. Üstadların bu konuda tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Genel olarak kullanılan zaman aralığı nedir?? Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar..
Reply With Quote
Old 10-11-2011, 17:45
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by rhasta View Post
Merhabalar ben platform olarak fxdd kullanıyorum. Fxdd gmt +2 zaman aralığında işlem yaptırıyor. Örneğin interbank gmt kullanıyor. Bir platforma göre 4 saatlik grafik kapanırken diğerinde kapanmıyor.

Benim 4 saatlik grafiklere göre kullandığım bir sistem var ve sistemin tam anlamda başarılı olması için dünya çapında en çok kullanılan zaman aralığında işlem yapmam gerekmekte. Üstadların bu konuda tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Genel olarak kullanılan zaman aralığı nedir?? Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar..
merkez avrupa bence en başarılı olanı.
Reply With Quote
Old 10-11-2011, 19:18
rhasta rhasta is offline
Site Üyesi

rhasta is on a distinguished road

merkez avrupa yani gmt +1 mi, üstad
Reply With Quote
Old 10-13-2011, 04:33
mumlarladansedenadam's Avatar
mumlarladansedenadam mumlarladansedenadam is offline
Site Üyesi

mumlarladansedenadam is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by rhasta View Post

İyi çalışmalar..
ABD zamanı esas alınır.
Yani bizden 7 saat geri.
Buna göre her yeni 4 saat bizim saatlere göre ; 03:00 , 07:00 , 11:00 , 15:00 , 19:00 , 23:00 de başlar.
ABD saatli bir meta4 kullanmalısın. Analizini orada yapar işlemini kendi mt4 ünde yaparsın.
Reply With Quote
Old 10-13-2011, 10:28
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Forex-DIşı.

Tuhaf tuhaf yorum yazmışlar.. Gülmekten karnım ağrıdı..
http://www.youtube.com/watch?v=IXKhy...eature=related

Last edited by Capital1; 10-13-2011 at 10:39.
Reply With Quote
Old 10-17-2011, 13:04
Fxtrade Fxtrade is offline
Site Üyesi

Fxtrade is on a distinguished road

Abaza muhabbetleri için bence yeni bir bölüm açsınlar yöneticiler burada kirlilik oluyor.Forex ile ne alaka bir tane ergen bölümü açılsın.
Reply With Quote
Old 10-21-2011, 11:31
aGrasiwe aGrasiwe is offline
Site Üyesi

aGrasiwe is on a distinguished road

Merhabalar bende yeni başladım sayılır bir siteye yükledim 100 lira bir arkadaşın telefondan yönlendirmesi ile biraz kar biraz zarar derken 40 lira bi kara geldik... ama buradan sizin yorumlarınızı takip ediyorum ama açıklayıcı bilgileri bulamadım yani yeni başlayanlar için ne yapılması gerekir. indikatörler nedir mt4 felan lafları geçiyor nedir bunlar neyi nasıl öğrenebiliriz bunlarla ilgili güzel açık bir kaynak verebilmeniz mümkün değil midir ?

teşekkürler
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex bilgi, forex eğitim

Currently Active Users Viewing This Thread: 9 (0 members and 9 guests)

Thread Tools

Posting Rules