FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 01-11-2013, 12:32
Caghkan's Avatar
Caghkan Caghkan is offline
Site Üyesi

Caghkan is on a distinguished road
Question GCM Forex VS. Anadolu Yatırım Paritem

Forexe ilgi duyan ve bu konuda bilgilenmeye, forexi öğrenmeye çalışan bir ekonomi öğrencisiyim. Şu anda deneme hesapları ile forex sistemini keşfediyorum ve önümüzdeki haftalarda forex ile ilgili bir eğitime başlayacağım.

Gerçek hesap açılışı için hangi şirketi tavsiye edersiniz? GCM Forex ile Anadolu Yatırım Paritem arasında ikide kaldım. GCM Forex daha uygun gibime geliyor, çünkü Paritem'de sadece pariteler mevcut...
Reply With Quote
Old 01-11-2013, 13:22
skywalker skywalker is offline
Site Üyesi

skywalker is on a distinguished road
Talking

Quote:
Originally Posted by Caghkan View Post
Forexe ilgi duyan ve bu konuda bilgilenmeye, forexi öğrenmeye çalışan bir ekonomi öğrencisiyim. Şu anda deneme hesapları ile forex sistemini keşfediyorum ve önümüzdeki haftalarda forex ile ilgili bir eğitime başlayacağım.

Gerçek hesap açılışı için hangi şirketi tavsiye edersiniz? GCM Forex ile Anadolu Yatırım Paritem arasında ikide kaldım. GCM Forex daha uygun gibime geliyor, çünkü Paritem'de sadece pariteler mevcut...
Merhaba öncelikle şuana kadar yurtdışı fxdd ve alpari ile çalıştım Türkiyeden destek ve integralde bir sorun olmadı hiçbirinde... önemli olan ne kadar para ile girdiğin bütçene göre bir şirket belirle..düşük para ile gireceksen yurtdışı firmalarının yüksek kaldıraç ve micro lot sistemi avantaj olabilir .Türkiyede Destek de micro lot destekliyor yani 0,01 lotluk işlem açabiliyorsun.başka firmalarda destekliyor olabilir.1000 doların altı sermayede micro lot şart bana göre...fakat Türkiye de kaldıraçı 1:100 olduğu için daha fazla marjını alıyorlar bu şirketler spk gereği...Dediğim gibi karar senin bu konuda forum çapında ilgilenen kişi Fxtarzan dır.Onlada iletişime geçebilirsin.Buarada Fztarzan ın doğum gününü kutlim söz açılmışken
Reply With Quote
Old 01-11-2013, 16:06
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by skywalker View Post
Merhaba öncelikle şuana kadar yurtdışı fxdd ve alpari ile çalıştım Türkiyeden destek ve integralde bir sorun olmadı hiçbirinde... önemli olan ne kadar para ile girdiğin bütçene göre bir şirket belirle..düşük para ile gireceksen yurtdışı firmalarının yüksek kaldıraç ve micro lot sistemi avantaj olabilir .Türkiyede Destek de micro lot destekliyor yani 0,01 lotluk işlem açabiliyorsun.başka firmalarda destekliyor olabilir.1000 doların altı sermayede micro lot şart bana göre...fakat Türkiye de kaldıraçı 1:100 olduğu için daha fazla marjını alıyorlar bu şirketler spk gereği...Dediğim gibi karar senin bu konuda forum çapında ilgilenen kişi Fxtarzan dır.Onlada iletişime geçebilirsin.Buarada Fztarzan ın doğum gününü kutlim söz açılmışken
Sağolasın hatırlayan biri çıktı

Anadolu yatırım spk öncesi hissenet zamanlarında inanılmaz şikayetler alırdı sonrasında durumu nedir bilmiyorum.GCM hakkında üstatlardan birinin gerçek hesap denemesinde komisyon ve spread konusunda tatminkar olmadığı yönünde şikayetlerini duydum.

Last edited by Kemal Yıldırım; 01-11-2013 at 20:59.
Reply With Quote
Old 01-12-2013, 15:12
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by Caghkan View Post

Reel hesapla işlem yapacaksan tam 2 sene Foreks seni öpecek. Çok para kaybedeceksin.. Bunu göze alman lazım.. Sistemi anlayıncaya kadar en az 2 sene geçiyor... Bana inanmazsan sor buradakilere.. Ne paralar kaybettiler de daha yeni bismillah kazanıyorlar.. Yani iğnenin deliğinden geçmeye hazır değilsen hiç başlama derim ben..
Old 01-13-2013, 02:41
Caghkan's Avatar
Caghkan Caghkan is offline
Site Üyesi

Caghkan is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Capital1 View Post
Reel hesapla işlem yapacaksan tam 2 sene Foreks seni öpecek. Çok para kaybedeceksin.. Bunu göze alman lazım.. Sistemi anlayıncaya kadar en az 2 sene geçiyor... Bana inanmazsan sor buradakilere.. Ne paralar kaybettiler de daha yeni bismillah kazanıyorlar.. Yani iğnenin deliğinden geçmeye hazır değilsen hiç başlama derim ben..
Şu anda deneme hesaplar ile öğrenmeye çalışıyorum. Forumda biraz dolaştım da yerli firmalara pek güven olmuyor gibi sanki...

Bu durumda para yatırmada ve çekmede sorun olmayacak yurtdışı şirketleri hangileridir diye düşünmeye başladım Bilenler detaylıca paylaşırsa, çok sevinirim.
Reply With Quote
Old 07-15-2013, 19:26
hikmet1709 hikmet1709 is offline
Yeni Üye

hikmet1709 is on a distinguished road
Default capital üstad desene mahvolduk...

Quote:
Originally Posted by Capital1 View Post
Bir iki yıl bu işi öğrenmek adına kaybedip duracağız. Demo hesapla oynama belki platformu öğrenme adına faydalı oluyor. Yoksa gerçek hesapla işlem yapma antrenmanı yapar öğrenirim derseniz yanılırsınız. İnsan psikolojisi işte... gerçek ve yalanda farklı davranıyor...
Reply With Quote
Old 10-17-2013, 08:15
kerimagil kerimagil is offline
Banned

kerimagil is on a distinguished road

GCM FX öncden lider fx miş. İnternette çok şikayet var. Ben duyduğum gibi apar topar bağımı kestim. Hesap yöneticisi belirliyorlar. O kişi hesaplarınızı takip ediyor. Telefon açıp "bugün biraz para kaybetmişiz" diyor alaylı bir şekilde. Gıcık durum. Adamı strese sokuyorlar. Spread fazla.

Last edited by dafce; 10-17-2013 at 10:53.
Reply With Quote
Old 10-17-2013, 10:56
dafce's Avatar
dafce dafce is offline
Moderatör

dafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by kerimagil View Post
GCM FX öncden lider fx miş. İnternette çok şikayet var. Ben duyduğum gibi apar topar bağımı kestim. Hesap yöneticisi belirliyorlar. O kişi hesaplarınızı takip ediyor. Telefon açıp "bugün biraz para kaybetmişiz" diyor alaylı bir şekilde. Gıcık durum. Adamı strese sokuyorlar. Spread fazla.
Sordugunda alakamız yok diyorlar....

EE web siteleriniz bile aynı...
-Kem kum gak guk....

........
Reply With Quote
Old 12-05-2013, 19:19
mhtp89 mhtp89 is offline
Site Üyesi

mhtp89 is on a distinguished road
Default eğitim desteği

Arkadaslar ben daha once bır kac aracı kurumla demo hesap actım ama aracı kurumların gonderdıgı maıller var uzman danısman atıyolarmıs bu gelen maıllere guvenıp ıslem yapmak mantıklımıdır?
Reply With Quote
Old 12-06-2013, 00:35
hasangmd's Avatar
hasangmd hasangmd is offline
Yeni Üye

hasangmd is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by mhtp89 View Post
Arkadaslar ben daha once bır kac aracı kurumla demo hesap actım ama aracı kurumların gonderdıgı maıller var uzman danısman atıyolarmıs bu gelen maıllere guvenıp ıslem yapmak mantıklımıdır?
bana çok mantıklı gelmiyor.
en güzeli kendiniz çalışıp didinip öğrenip işlem yapmakta. bunun için de bol bol demo sonrası küçük miktar gerçek hesapla devam. 3 5 hesap patlatma 2 3 yıl kafa patlatmadan sonra öğreniyosunuz
para kaybetmemeyi. sonrasın da eğer daha da pes etmemişseniz psikolojinizi de yenerseniz ,nihayetinde sermayeniz de kalmışsa para kazanmaya başlarsınız.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules