FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 09-05-2012, 15:04
Stas Stas is offline
Site Üyesi

Stas is on a distinguished road
Default Anlamadigim bir iki sey =(

Arkadaslar merhabalar, oncelikle forumda da Forex'te de cok cok yeniyim. Henuz demo hesapta kendimi egitiyorum. Hepinize bol kazanclar ve emeklerinizin bosa cikmamasini dileyerek sorularima odaklanmak istiyorum.
1 - Bu leverage veya kaldirac olayinda nasil oluyor da hesabimda 5000$ varken nasil oluyor da 360000 gibi yuksek bir miktarda Euro alinip satilabiliyor.. Bunu mantigim almiyor. Hepsini kaybettim diyelim, bunun sonunda herhangi bir yere borclanir miyim?
2 - Diyelim ki hesabimizda 5000$ var, ve bir miktar leverage kullanarak islemi "yukselecek" seklinde yaptik, ama degerler tahmin ettigimizin bayagi altina indi ve 0'a dayandik veya hatta daha da kotu oldu (tabi hesap sifirlaninca artik borc batagina mi girerim bilemiyorum), ama ben yine de islemi kapatmadim diyelim, sabirli olup bekledigimiz taktirde bu yukselirse, kurtaririm degil mi? Yani onemli olan hesaptaki paraya ihtiyac duymamak, birak o seni kaybettiriyor gibi gostersin, gerek 1 ay gerek 1 yil icinde yukseldigi taktirde islemi kapatmadan duzluge cikabilirim, degil mi?

Simdiden cok tesekkur ederim, benim bu bilmedigim seyler size cok komik gelecektir, ama anlayisla karsilayacaginizi ve topici dogru yerde actigimi umarak hepinize tesekkur ediyorum.. Basarilar!
Reply With Quote
Old 09-05-2012, 19:19
freeline's Avatar
freeline freeline is offline
Site Üyesi

freeline is on a distinguished road

1 - Hayır borçlanmazsın.
2 - Seçtiğiniz firma ve kullanacağınız hesap ile ilgili. Bir çok firmada hesabınızın sıfırlanmaması için margin call seviyesi ayarlanabilir.

Forumda güzel kaynaklar var. Bence ilk önce onlara bir göz atmanı tavsiye ederim.

Last edited by freeline; 09-05-2012 at 19:23.
Reply With Quote
Old 09-05-2012, 20:27
Stas Stas is offline
Site Üyesi

Coook tesekkur ederim =) Gerci cevap gelene kadar zaten okudugum bir yerde bunlara tesadufen rastladim =) Yine de cok sagol, bol paralar kazanman dilegiyle.. =)
Ha bir de, StartFX kullaniyordum, ama bugun bir de GCM MetaTrader'un platformuna bir goz atayim dedim, ve edindigim izlenime gore daha kullanisli ve saniyelerle hareket edebiliyorsun, herhalde bircogunuzun kullandigi platform bu olsa gerek, degil mi? Simdiden yine tesekkurler =)
Reply With Quote
Old 09-05-2012, 21:22
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by Stas View Post
Arkadaslar merhabalar, oncelikle forumda da Forex'te de cok cok yeniyim. Henuz demo hesapta kendimi egitiyorum. Hepinize bol kazanclar ve emeklerinizin bosa cikmamasini dileyerek sorularima odaklanmak istiyorum.
1 - Bu leverage veya kaldirac olayinda nasil oluyor da hesabimda 5000$ varken nasil oluyor da 360000 gibi yuksek bir miktarda Euro alinip satilabiliyor.. Bunu mantigim almiyor. Hepsini kaybettim diyelim, bunun sonunda herhangi bir yere borclanir miyim?
2 - Diyelim ki hesabimizda 5000$ var, ve bir miktar leverage kullanarak islemi "yukselecek" seklinde yaptik, ama degerler tahmin ettigimizin bayagi altina indi ve 0'a dayandik veya hatta daha da kotu oldu (tabi hesap sifirlaninca artik borc batagina mi girerim bilemiyorum), ama ben yine de islemi kapatmadim diyelim, sabirli olup bekledigimiz taktirde bu yukselirse, kurtaririm degil mi? Yani onemli olan hesaptaki paraya ihtiyac duymamak, birak o seni kaybettiriyor gibi gostersin, gerek 1 ay gerek 1 yil icinde yukseldigi taktirde islemi kapatmadan duzluge cikabilirim, degil mi?

Simdiden cok tesekkur ederim, benim bu bilmedigim seyler size cok komik gelecektir, ama anlayisla karsilayacaginizi ve topici dogru yerde actigimi umarak hepinize tesekkur ediyorum.. Basarilar!

Staş sakın reel para ile işlem açma ..

Evinizin yakınında fırın var mı ?

Git ekmek al ye. Bir kaç fırın ekmek yemen lazım.. Demo demo demo.. Devam.. iyice anlayana kadar. Sonra yine demo sonra reel..
Old 09-05-2012, 21:56
Stas Stas is offline
Site Üyesi

Tavsiye icin tesekkur ederim Capital, ama zaten gercek parayla acmayi henuz bi taraflarim yemez =) Ama gercek parayla actip kazandiginizda, hemen o saniye parayi hesabinizda gorebiliyor musunuz diye merak ediyorum?? Yani benim stratejim sanirim su sekilde olacak, insallah 5000 gibi bir mebla kazandigim zaman, ilk baslarda tekrar bir 5000 daha kazanana kadar, ilk kazandigim paralari kenarda biriktirmek istiyorum... Yani o paralar uzerinden hicbir islem yurutmeden bir kenarda tutmak.. Bu nasil yapilabilir? Sizin de uyguladiginiz taktik bu mu acaba? Yani bana boylesi mantikli geldi, en azindan batsam bile kenarda biriktirdigim paralar olacak bu sekilde.. Tsk ederim simdiden.. =)
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules