FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 12-02-2015, 01:02
Yolkipalki's Avatar
Yolkipalki Yolkipalki is offline
Site Üyesi

Yolkipalki is on a distinguished road
Default Gercek bir ecn stp nasil anlasilir?

Selamlar arkadaslar,

Su forexe bir turlu gercek anlamda adim atamadim. Forumlari takip ediyorum ozellikle buradaki ustadlarimiz gibi deneyimli olanlarini. Bu isin en onemli noktasinin broker secimi oldugunu anlamis oldugumdan ince eleyip sık dokur oldum , saga sola atlamayım diyorum belkide suyunu çıkardım araştırmanın.Sonuç bu iş deneyimlerini paylaşan insanlarınkinden daha gerçekçi hiçbir yorum analiz göremiyorum, sitede birçok arkadaşımız var genellikle sinyaller kısmında vip kısmında , buradaki arkadaşlardanda ricam deneyimlerini paylaşması. Bir de aracı firmanın gerçek bir ecn stp olduğunu anlama yöntemlerini buradaki değerli arkadaşlarımızın denetimlerinden öğrendim ( slippage, bekleyen emir leh alehte gerçekleşmesi vs.) fakat sorum şu demo hesaplarında bunları öğrenme şansım var mı? Çünkü bazı yabancı broker ların demo hesaplarında dahi bu slippage ve emir sorunlarını yaşadım , hatta yabancı bir firma demo hesabımda dahi sert bir dalgalanmada kazancım olan 300 pip lik ( demo hesap ) pozisyonumu Kapatamadım müşteri hizmetlerine ulaştım onlar dahi kapatamayınca demo da bunlar oluyorsa eğer ters pozisyonda kalsaydım gerçekte zararımı düşünemiyorum diyerek bu firmaya ait demo hesap deneyimine son verdim .
Fakat forumlarda bazı kötü niyetli firmaların gizli yazılımları sayesinde demo ve gerçek hesabın çok farklı olduğunu söylüyorlar bu yüzden cesaret edipte gerçek hesaba emin olmadan geçemedim.
Forumdaki arkadaşlardan ve üstadlardan ricam bu tip yoğunluk olmayan konu başlıklarında da bizim gibi yardıma ihtiyacı olanlara yardımcı olunması. Ve bu sayede sesimizi duyurmak için farklı konu başlıklarına farklı sorular yöneltilmemesi ve forumdaki düzenin devam etmesi.
Forumun öneri konusundaki hassasiyetine bilip saygı duyuyorum fakat özel mesajdan ulaşmanızı rica ederim. Diğer sorumun cevabı ise burda yanıtlanırsa birçok arkadaş faydalanmış olur.
Reply With Quote
Old 08-02-2016, 14:55
fxadana fxadana is offline
Yeni Üye

fxadana is on a distinguished road

sayın hocalarım yeni üye oldum.peki biz bu durumda hangi aracı kurumla çalışacağız.bu durumda böyle bir aracı kurum yok gibi
Reply With Quote
Old 08-02-2016, 20:06
hakanharbeli
Guest

Quote:
Originally Posted by fxadana View Post
sayın hocalarım yeni üye oldum.peki biz bu durumda hangi aracı kurumla çalışacağız.bu durumda böyle bir aracı kurum yok gibi
hemşerim abim forumumuza hoşgeldin Kemal hocam böyle firmaların olduğunu dile getirdi iyi araştırmak gerekiyor firmayı aramak gerekiyor ve Müşteri temsilcisine de şüpheyle yaklaşmak gerekiyor Çok ünlü bir aracı kurumda MT çalışan arkadaşım vardı firmanın süperlig'te felan reklamları var. Sizin firma ECN mi demiştim o bile vallahi bilmiyorum herhalde demişti. Yani MT'nin donanımlı olduğundan emin olun "evet evet var" dedikleri olmaya bilir. Bu konuda forumdaki üstatlar daha ayrıntılı bilgi verirse ben de faydalanmış olurum tabiki. Tekrar hoşgeldiniz
Reply With Quote
Old 09-19-2016, 23:26
ninova12 ninova12 is offline
Site Üyesi

ninova12 is on a distinguished road

Bugün tr de iki markalı şirkete emirleri piyadayami iletiyorsunuz yoksa kurumdami kalıyor dedim kurumda bırakma yetkimiz var ama piyasaya iletiyoruz dediler doğruluğunu nasıl anlarim
Reply With Quote
Old 09-20-2016, 14:44
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by ninova12 View Post
Bugün tr de iki markalı şirkete emirleri piyadayami iletiyorsunuz yoksa kurumdami kalıyor dedim kurumda bırakma yetkimiz var ama piyasaya iletiyoruz dediler doğruluğunu nasıl anlarim
Anlamak için gerçek hesap olacak bizde bazı EAlar var onlarla deniyoruz kaydırmalar leh aleyh limit stop kaymaları gibi şeyleri inceliyoruz birde agrasif scalping yapınca en çok firmanın tepkisine göre kesinlik kazanıyor.Hemen hemen hepsinde SPK kayıtlıların hesap açıp test ettik.Reklam amaçlı stp falan diyenlerin nerdeyse tamamı hazine işlemi yapıyor STP falan hikaye
Reply With Quote
Old 09-20-2016, 20:28
ninova12 ninova12 is offline
Site Üyesi

ninova12 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Anlamak için gerçek hesap olacak bizde bazı EAlar var onlarla deniyoruz kaydırmalar leh aleyh limit stop kaymaları gibi şeyleri inceliyoruz birde agrasif scalping yapınca en çok firmanın tepkisine göre kesinlik kazanıyor.Hemen hemen hepsinde SPK kayıtlıların hesap açıp test ettik.Reklam amaçlı stp falan diyenlerin nerdeyse tamamı hazine işlemi yapıyor STP falan hikaye
Abi Allah razı olsun senden dedektif gibisin başımızdan eksik olma
Reply With Quote
Old 11-15-2016, 18:31
sebas- sebas- is offline
Site Üyesi

sebas- is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by ninova12 View Post
işlemi !! kurumda bırakma yetkisi SUÇ değilmi yaa. bu nasıl iş
Reply With Quote
Old 11-15-2016, 19:28
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by sebas- View Post
işlemi !! kurumda bırakma yetkisi SUÇ değilmi yaa. bu nasıl iş
Arkadaşlar hiçbirşey bilmeden ünlemler falan tuhaf oluyor.Türkiyede SPK 1.Sınıf lisansını market maker piyasa yapıcı olarak veriyor zaten.Yani senin ünlemler havaya gidiyor Suç değil teşvik bile var.Firmaların yüzde 95'i bu şekilde çalışır.Ancak çok büyük hacminiz falan vardır risk olur diye korkarlar onları vermezler veya bizim gibi forum olarak topluca gidip STP hat alırsınız o zaman verirler yoksa hepiniz hazinelere karşı oynarsınız.Yüzde 99 kaybettiği içinde firmalar açısından bir sıkıntı olmuyor müşterilerde hazinedemiyim piyasadamıyım bunu anlayacak bilgi ve kapasiteden zaten yoksun.Şu koca ülkede kaç adam varki bu kadar detaylı işi biliyor?Bilmiyorsanız bilenlerin peşine takılırsınız rahat edersiniz yoksa kafayı vura vura yılllar içinde sıkılıp tükenmeden hala ayakta durabilmişseniz devam edersiniz öğrenirsiniz.
Reply With Quote
Old 11-15-2016, 21:30
sebas- sebas- is offline
Site Üyesi

sebas- is on a distinguished road

[QUOTE=Kemal Yıldırım;182837]Arkadaşlar hiçbirşey bilmeden ünlemler falan tuhaf oluyor.Türkiyede SPK 1.Sınıf lisansını market maker piyasa yapıcı olarak veriyor zaten.Yani senin ünlemler havaya gidiyor Suç değil teşvik bile var.Firmaların yüzde 95'i bu şekilde çalışır.Ancak çok büyük hacminiz falan vardır risk olur diye korkarlar onları vermezler veya bizim gibi forum olarak topluca gidip STP hat alırsınız o zaman verirler yoksa hepiniz hazinelere karşı oynarsınız.Yüzde 99 kaybettiği içinde firmalar açısından bir sıkıntı olmuyor müşterilerde hazinedemiyim piyasadamıyım bunu anlayacak bilgi ve kapasiteden zaten yoksun.Şu koca ülkede kaç adam varki bu kadar detaylı işi biliyor?Bilmiyorsanız bilenlerin peşine takılırsınız rahat edersiniz yoksa kafayı vura vura yılllar içinde sıkılıp tükenmeden hala ayakta durabilmişseniz devam edersiniz öğrenirsiniz.[/QUOT

kemal hocam , başınızı ağrıtıyoruz ama
http://www.spk.gov.tr/apps/afd/mevcu...enuheader=null
bu firmalar güvenebileceğimiz firmalarmı ? aralarında geçic iptal olmuş hariç
Reply With Quote
Old 11-18-2016, 11:14
Fxforumcu Fxforumcu is offline
Banned

Fxforumcu is on a distinguished road

Merhabalar aranıza yeni katıldım.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools

Posting Rules