FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 12-13-2013, 02:18
baglamaciyim's Avatar
baglamaciyim baglamaciyim is offline
Site Üyesi

baglamaciyim is on a distinguished road

Kemal Yıldırım Üstattan 16 April 2013, 21:17
http://www.forexforumtr.com/showthre...t=187&page=642

Quote:
Normal bir süreç acemlik safhası.Piyasayı anlayıp onunla hareket etmeye başlayana kadar olur böyle vakalar.Para kazanır hale gelsenizde illaki bazı zamanlar kestiremediğiniz hareketler olur sistem olarak stop limitin yarısı kadarsa para yönetimi bu şekilde kurulmuşsa %50 bilseniz bile yeter ay sonu karda olursunuz.Diğer scalipng tarzı işlemler için zaten teknik taktikle izahı zor tecrübe faktörü girer devreye.Basit bir ipucu olarak çok acemiler en önemli destek ve direnç seviylerinden kısa stoplu düzeltmelerine girsinler alacaklarını alıp kaçsınlar.İşi çözene kadar en garanti taktik budur.Yanlız bunu yaparken stopu hemen koymayı ihmal etmeyin terse gidip önemli seviyelerin çok sert kırıldığı durumlarda olur ozaman stopsuz açılan pozisyonlar döndü dönecek derken sizi batırır.
Reply With Quote
Old 12-23-2013, 03:04
Tuncay Kaya
Guest

Arkadaşlar.İz süren stoploss bilgisayar kapatıldıktan sonrada çalışırmı.Saçma soru ise kusura bakmayın.Acemilik işte
Reply With Quote
Old 12-23-2013, 03:06
baglamaciyim's Avatar
Site Üyesi

çalışmaz kaya54 metatrader programının açık olması lazım
Reply With Quote
Old 12-23-2013, 03:09
Tuncay Kaya
Guest

Quote:
Originally Posted by baglamaciyim View Post
çalışmaz kaya54 metatrader programının açık olması lazım
Kapatmadan önceki son stoploss değerinimi kullanır yoksa stoplossu iptal mieder.Şu an iz süren stoploss koyduğum için öğrenmem gerekiyorda
Reply With Quote
Old 12-23-2013, 03:12
baglamaciyim's Avatar
Site Üyesi

stoploss koyduysan ve daha sonra takip eden stoploss koyduysan işleme sağ tıkla takip eden zarar durdurucuyu hiçbirine getirerek kapatabilirsin
Reply With Quote
Old 12-23-2013, 03:14
Tuncay Kaya
Guest

Quote:
Originally Posted by baglamaciyim View Post
stoploss koyduysan ve daha sonra takip eden stoploss koyduysan işleme sağ tıkla takip eden zarar durdurucuyu hiçbirine getirerek kapatabilirsin
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Az önceki uyarınızdan sonra bende aynı şeyi yapmıştım.Hayırlı ve kazançlı geceler dilerim herkese.
Reply With Quote
Old 12-23-2013, 03:17
baglamaciyim's Avatar
Site Üyesi

kolay gelsin hayırlı geceler sizede iyi kazançlar
Reply With Quote
Old 02-12-2014, 13:47
sdfx sdfx is offline
Site Üyesi

sdfx is on a distinguished road

Merhabalar,

Foruma yeni katıldım ve FX ile ilgili ilk tecrübelerimi bende paylaşmak isterim; ilk hesabım herkes gibi benimde demo idi sadece programı tanımak için kullanıyordum 150 usd ile gerçek işlem yapmaya başladım ve kısa zamanda (36saat) 287 dolara çıktım, düz mantık 150 dolarla böyle olduysa 1500 dolar ile daha iyi olur diye düşündüm gerçektende öyle oldu ve 2 hafta gibi bir sürede full teminat ile yaptığım işlemlerle 3000 dolara ulaştım sadece eur/usd paritesinde işlemler yapıyordum sonra altın yen gbp derken bilmediğim tanımadığım paritelerde işlem yapmaya başladım ve kısa bir zamanda (12saat) 900 dolara düştüm. bu durum 5 veya 6 kez tekrarlandı ve şuna kanaat getirdimki ben 1500 usd üzerindeki teminatla işlem yaparsam kaybediyorum. bilmediğim takip etmediğim paritelerde sadece tekniğe güvenerek işlem yapınca kaybediyorum. şu anda o zamanki deli cesaretimin yarısı yok düşük kaldıraçlarla makul kazançlar ve zararlar ile dengeli bir biçimde ayda 350 usd kazanç beklentisiyle işlem yapıyorum, gece uykularımı kaçıracak pozisyonlar açmıyor, trade hastalığı denen illaki bir pozisyon açma birşeyler yapma duygusu ve psikolojisinden kendimi korumaya çalışıyorum.
Reply With Quote
Old 03-10-2014, 17:52
Photographer Photographer is offline
Site Üyesi

Photographer is on a distinguished road

Forex ile tanışalı 5 seneyi geçti. Önce şans ile biraz kazanç, sonra hüsran. Sonra yüzlerce indikator ve doğru sistemi bulma çalışmaları, sonra boşa kürek çektiğini anlama.
Forex firmaları, dealing desk, zulu trade, fibonacci, indikatör, expert advisor, mt4, derken aradan yıllar geçti ve hala öğrenmeye çalışıyorum.
Bu işe gerçek para ile başlamanın kumar oynamaktan daha az şansı olan bir iş olduğunu düşünüyorum. Kumar oynayın, daha çok şansınız var.

Günde 2 pozisyondan fazla açmamaya çalışıyorum artık. İkinci bir pariteye hiç bulaşmıyorum. SL ve TP'leri koyduktan sonra, mt4'ü kapatıyorum. Kararlarımı Fibonacci'ye göre vermeye çalışıyorum.

hala öğrenmeye çalıştığımı söylemişmiydim?
Reply With Quote
Old 06-16-2014, 00:48
seaugeo seaugeo is offline
Yeni Üye

seaugeo is on a distinguished road
Default tesekkürler

Arkadaslar cuma aldigim bir telle demo hesap actim. ve hemen gercek para icin sali telofonda beraber sozlesme doldurup imzalayacagim diye anlastik. haftasonu olgugu iyi oldu ve bana arastirma firsati verdi. sonunda bu forumu buldum buldugumada cok memnun oldum. okuduklarim bana cok faydali oldu. ve cok uzun bir sure gercek para ile oynamama karari aldim sayilir bir ihtimal haricinde. onuda size sormam gerekiyor. benim anladigim fx gün icinde kisa sureli kaldiracli kar elde etme vs. ve kumardan bile kötü oldugu yazilmis.

soruma gelince ben isvicrede yasiyorum 12 ayda 2.3 olan frank 2-3 ay icerisinde 2.6 lari gordu. burdaki birikimi mi ben 2.6 dan satmak isterdim fakat o an ne izin alip trye gelebildim nede satabilecek baska bir yol bulamadim. ki yurtdisina belli bir paraüstü gotürmek riskli. ben belli bir parami buraya atsam bir iki ay ellememek kosuluyla paramla dolar alsam bire bir kaldiracsiz yada max 2 kaldirac ile olurda ani bir yukselme olsa satsam. yani ha burda bankada param ha orada hemen satabilme ihtimalimin oldugu bir bankada gibi kullansam. ve bu arada sanalda ve burada biraz piserek 3-5 ay sonra paramin cok kucugu ile max 5 kaldiracli denemeler yapsam. sizce bu beni batirirmi yani benim kendi paramla bire bir yada 2max kaldirac uzun vadelide bana normal bankada beklemesi arasinda ne gibi zarar ettirebilir.

siteye emegi gecenlere yukaridaki yazilara yazanlara cok tesekkurler
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)

Thread Tools

Posting Rules