FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 01-08-2017, 11:33
haalitck haalitck is offline
Yeni Üye

haalitck is on a distinguished road

Merhaba herkese. Ben de forexe yeni başlıyorum. Yaklaşık bir senedir ara ara da olsa, demo hesaplarla vakit geçirdim. Son bir aydır ise ciddi bir şekilde demo hesapla oynadım. Sürekli değişik taktikler denedim. Çok kazanıp çok kaybettim, hırs yapıp yanlış hamlelerde bulundum. Ama yaptıklarımın hepsini kafama not ettim. En azından öyle olduğuna inanıyorum Şimdi 100$ lık bir hesap açarak işin gerçeğinin psikolojisini tecrübe etmek ve ona göre yol almak istiyorum.
Birkaç şeye kafamda karar verdim:
1- Mikro lotlardan 0,01-0,05 kullanmak
2- Bir anda sadece 2 işlem açmak
3- Stop loss mutlaka kullanmak
4- İşlemi açmadan önce iyi düşünüp karar vermek
5- Sadece belli birkaç pariteyi takip edip onları iyice gözlemlemek.

Kafamda böyle bir strateji kurdum gerçeğine başlayınca ne derece yürütülebilir olduğunu göreceğim.
Burada yazılanları da okudum ve çok faydalı olacağını düşünüyorum. Yine de yorum ve önerilerinizi beklerim.
Bunun haricinde bir sorum olacak aracı kurumun belirlediği kaldıracı kullanmam şart mıdır? Yani atıyorum, 100 dolarlık hesapla diyelim ki daha reel hissettirmesi için 1:10 kaldıraç kullanmak olur mu?
Teşekkürler...
Reply With Quote
Old 01-13-2017, 09:32
ieyinvest ieyinvest is offline
Banned

ieyinvest is on a distinguished road

Yok 100$ ile başla falan filan kanaatimce hikayedir. Çok kolay paranız elinizden gider. Bu işlerle uğraşmak için 10000$ altında girmemek (ideali 100000$), girince küçük küçük oynamak, girmeden önce en az 1 yıl araştırmak, öğrenmek, temel ve teknik analizi bilmek, tüm dünyadaki gelişmelerden haberli olmak, dünyada geçmiş olaylardan gelecekteki olayları kestirebilmek falan gereklidir.
Ayda 100 bin $ ile 10 bin$ kazanıyorsanız çok iyi demek lazım. Amacın bu olması lazım.
Ayda 100 bin doları ben 200-300 bin yapacağım derseniz muhtemelem o paranız gider

Haaaaaa ben 1000$ ile birşey bilmeden (kumar gibi rastgele) oynayacağım giderse de gitsin diyorsan, o para büyük ihtimalle
Reply With Quote
Old 01-13-2017, 15:52
furian furian is offline
Yeni Üye

furian is on a distinguished road

gerçek hesapta 22 doları 37 dolara scalping yaparak 10 günde çıkardım.
tek bir işlemden sonra disiplin kayboldu.
tekrar 20 dolarlara çekildim.
şimdi 32 dolardayım

önerilerinize açığım
Reply With Quote
Old 01-17-2017, 15:16
ieyinvest ieyinvest is offline
Banned

ieyinvest is on a distinguished road

bu tezlerimizi biraz destekleyelim (ustalar hatalarımızı düzeltsin)
kumar gibi örnek vereceğim şimdi iki kişi var karşı karşıya gelmişler yazı tura atacaklar paraları bitinceye kadar birinin elinde 100$ var, diğerinin elinde 100 bin$ var her oyun 1$
oyunu kim kazanır elbette parası çok olan nedeni büyük sayılar yasası 10 defa yazı tura atarsanız yazı belki 4, tura 6 gelebilir. ama 100 bin defa atarsanız her ikisinin de gelme şansı %50 ye yaklaşır.
Hem elinde 100 bin $ olan 100 bin defa yanlış bilmesi imkansızdır.
Ben küçükken tombalada bunu yapardım herkes 1 kart alırken ben nebiliyim 10 kart alırdım kaybetsemde gecenin ilerleyen vakitlerinde tüm para bende kalırdı.
Reply With Quote
Old 01-23-2017, 17:39
recruit's Avatar
recruit recruit is offline
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by furian View Post
gerçek hesapta 22 doları 37 dolara scalping yaparak 10 günde çıkardım.
tek bir işlemden sonra disiplin kayboldu.
tekrar 20 dolarlara çekildim.
şimdi 32 dolardayım

önerilerinize açığım
aynen devam et
Reply With Quote
Old 06-09-2017, 11:49
drbegum drbegum is offline
Yeni Üye

drbegum is on a distinguished road

Çok okuyup çok araştırsınlar, demo hesapta bol zaman geçirsinler ve ekonomik takvimi takip etmeyi unutmasınlar.
Reply With Quote
Old 08-18-2018, 23:41
Budakbaşı Budakbaşı is offline
Site Üyesi

Budakbaşı is on a distinguished road

indikatörlerden ziyade destek-direnç, kanal ve formasyonlar üzerine uğraşılmalı.

İndikatörler esnektir. Geç sinyal verir. Bazıları trendde iyi çalışır, yatayda hesabı bitirir, bazıları yatayda iyi çalışır, trendde kaybettirir.

Fakat destek, direnç, trend çizgileri ve formasyonlar her durumda çalışır az kaybettirir.

Ben 3 yılımı, indikatörler ve sistemler üzerine boşuna uğraşmışım. Şimdi elimde kalan indikatörlerde sadece uyumsuzlukların işe yaradığıdır.
Ne yazık ki...
Reply With Quote
Old 09-02-2018, 21:53
jozzef jozzef is offline
Yeni Üye

jozzef is on a distinguished road

Merhaba,
Forex konusunda detaylı araştırdığım kanaatindeyim. Çok düz bir sorum olacaktı. Mantık hatasını bulamadığım için fikrinizi almak istedim.

Yurtiçinde 60bin tl, 1:5 kaldıraç oranıyla hesap açmayı planlıyorum.
Scalpingten ziyade 2-3 haftalık periyotlarda çalışmayı hedefliyorum.
TL'nin volatilitesinin çok yüksek olduğu göz önünde bulundurulursa 20-30kr kar noktalarından satabileceğimi düşünüyorum.

Örn. 40bin TL USDTL'den alış yaparak en az 20kr kar elde etmeyi planlıyorum. 60bin tl depozitom olduğuna göre kurun çok ciddi geri çekilmelerinde dahi marjin levelım problem oluşturmayacaktır. 40bin tlnin gecelik swap gideri 75tl mertebesinde olacağı için pozisyonda beklemek de önemli bir zarar oluşturmuyor. Yanlış noktadan alım yapıldığını durumda ise şöyle bir nokta var; ülkemizde USDTL trendi uzun periyotta incelediğimizde dolar hiç bir zaman gördüğü noktayı da unutmuyor.

Bu bağlamda nasıl zarar edilebilir?

saygılarımla
Reply With Quote
Old 03-17-2020, 02:50
Cevdet Korkmaz Cevdet Korkmaz is offline
Yeni Üye

Cevdet Korkmaz is on a distinguished road
Default Rehberlik edecek insanlar var mı

Merhaba herkese. Birkaç ay okudum ve gerçek bir hesap açmaya karar verdim. 0.01 lotluk işlemleri açıyorum. İyi göstergelerim yok ve aldığım bilgilerin iyi olup olmadığından emin değilim. Bana rehberlik edecek insanları arıyorum.
Reply With Quote
Old 03-18-2020, 02:40
Gül Karahan Gül Karahan is offline
Yeni Üye

Gül Karahan is on a distinguished road

Selam.Gümüşe yatırım hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce satın almak için en uygun zamanı ne?
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)

Thread Tools

Posting Rules