FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 07-21-2015, 17:38
Th3_UmUT Th3_UmUT is offline
Yeni Üye

Th3_UmUT is on a distinguished road

teşekkürler cevaplar için. 3000 dolar forex icin ayrıdıgm para ilk basta 500 euro denemek istiyorum. demo hesabı 3000 dolarla denedim haftalık 600 dolar kar yapabiliyorum. tabi gercek para olmadıgı icin rahatım. merak ediyorum gercekten forexte iş varmı benim boş zamanım cok okulu bitirdim boş klasik türkiye egitim sistemi. girmelimiyim bu forex işine adım atmalımıyım. ?
Reply With Quote
Old 07-21-2015, 20:40
mister4nal's Avatar
mister4nal mister4nal is offline
Site Üyesi

mister4nal is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Th3_UmUT View Post
teşekkürler cevaplar için. 3000 dolar forex icin ayrıdıgm para ilk basta 500 euro denemek istiyorum. demo hesabı 3000 dolarla denedim haftalık 600 dolar kar yapabiliyorum. tabi gercek para olmadıgı icin rahatım. merak ediyorum gercekten forexte iş varmı benim boş zamanım cok okulu bitirdim boş klasik türkiye egitim sistemi. girmelimiyim bu forex işine adım atmalımıyım. ?
Hocam hoşgelmişsin

Siz şu teknik olayını iyice bir düşünün !!!

Dağın birinden su fışkırıyor ileride bir dere olup daha ileride bir ırmağa, nehire bağlanıp denizin birine boşalıyor....
Reply With Quote
Old 07-21-2015, 21:31
magician's Avatar
magician magician is offline
Site Üyesi

magician is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Th3_UmUT View Post
haftalık 600 dolar kâr getiren sistemin sl ve tp si varsa hiç bekleme gir. yok sl - tp kullanmadım diyorsan sistemi değiştirip demoda en az 1 yıl çalış derim.

Fiyat düşüyorsa düşüyordur. Sizin gücünüz yükseltmeye yetmez.
Reply With Quote
Old 07-21-2015, 22:01
Efkan Genç's Avatar
Efkan Genç Efkan Genç is offline
Moderatör

Efkan Genç is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by magician View Post
haftalık 600 dolar kâr getiren sistemin sl ve tp si varsa hiç bekleme gir. yok sl - tp kullanmadım diyorsan sistemi değiştirip demoda en az 1 yıl çalış derim.
bence arkadaş stoploss kullanmıyor. kullansa idi kimseye sormadan çoktan reelde işlemlerine başlamıştı.
Old 07-26-2015, 05:06
Aydinizm Aydinizm is offline
Yeni Üye

Aydinizm is on a distinguished road

Merhaba,

Foruma yeni üye oldum ve gerçekten çok faydalı bilgiler var. Öncelikle bilgi ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Sormak istediğim konu ise belki acemice bir soru olacak ama memurların forex'ten para kazanmasıyla ilgili yasal bir sıkıntı varmı acaba? Bildiğiniz gibi memurların ekstra bir işten para kazanmaları sıkıntılı bir durum.

Teşekkürler.
Reply With Quote
Old 07-26-2015, 11:18
Tuncay Kaya
Guest

Quote:
Originally Posted by Aydinizm View Post
Merhaba,

Foruma yeni üye oldum ve gerçekten çok faydalı bilgiler var. Öncelikle bilgi ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Sormak istediğim konu ise belki acemice bir soru olacak ama memurların forex'ten para kazanmasıyla ilgili yasal bir sıkıntı varmı acaba? Bildiğiniz gibi memurların ekstra bir işten para kazanmaları sıkıntılı bir durum.

Teşekkürler.
Mevzuat olarak tam bilmemekle birlikte;
Siz sonuçta döviz alıp satıyorsunuz,bununda yasal olarak bir sorun olmaması gerektiğini düşünüyorum.Tabi forex i iş yerinde işinizin önüne almadığınız sürece
Reply With Quote
Old 07-27-2015, 16:23
efe's Avatar
efe efe is offline
Site Üyesi

efe is on a distinguished road
Default USA forex

Cuma günleri londra kapanışından sonra Amerika açık olduğu halde piyasa neden yatay hareket ediyor genelde.

Yoksa ben mi yanlış görüyorum
Reply With Quote
Old 08-08-2015, 19:58
mavidelisi mavidelisi is offline
Yeni Üye

mavidelisi is on a distinguished road

Merhaba arkadaşlar market maker denen firmalar smart money denen parayi piyasaya sokarak long yada short pozisyonlari aciyorlar ve manipule ediyorlar. Bunun dogruluk payi nedir ? Eger dogruysa market makerlerin actigi pozisyonlari nasil anlariz ? Smart money ne demektir ?

Tesekkurler
Reply With Quote
Old 08-13-2015, 08:17
ibiliguk ibiliguk is offline
Yeni Üye

ibiliguk is on a distinguished road

selamlar
Ben marketten bir ea aldım 10$lık.Fakat ne yaptıysam çalıştıramadım.Grafiğe ekliyorum,sl ve tp ayarları yapıp otomatik işlemide açıyorum ama uzman işleme girmiyor.Kulladığım platform mt5 (ziraaffx)Bir engelleme söz konusu olabilirmi?
Reply With Quote
Old 08-13-2015, 19:32
dafce's Avatar
dafce dafce is offline
Moderatör

dafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by ibiliguk View Post
selamlar
Ben marketten bir ea aldım 10$lık.Fakat ne yaptıysam çalıştıramadım.Grafiğe ekliyorum,sl ve tp ayarları yapıp otomatik işlemide açıyorum ama uzman işleme girmiyor.Kulladığım platform mt5 (ziraaffx)Bir engelleme söz konusu olabilirmi?
Evet platformda bir engelleme olabilir. Bazı aracı kurumlar izin vermiyor...

Ancak başka bir demo platformda deneyip emin olabilirsiniz...

A1 capital vb... Çalışıyor bildiğim kadariyla

........
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex bilgi, forex eğitim

Currently Active Users Viewing This Thread: 19 (0 members and 19 guests)

Thread Tools

Posting Rules