FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 02-14-2014, 10:49
KMTX's Avatar
KMTX KMTX is offline
Site Üyesi

KMTX is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by haylaz View Post
Arkadaşlar herkese merhaba
fx dünyasına yeni başlayan biri olarak yabancı brokerla çalışmayı tercih ettim. Yalnız forumda arayıp bulamadığım bir konu rahatsız ediyor. Brokerden parayı çekmek istediğim zaman büyük miktarda bankalara komisyon ödüyoruz. Tecrübeli arkadaşlar acaba bu nasıl bir yöntem izliyorlar.
kurtarır bi yolu yok swifti ödersin
ayrıca yabancılarda sorun çıkarsa kendini kurtarman hakkını araman falan çok zor bişey
sana tavsiyem sağlam bir yerli brokerdan devam etmendir yoksa para kazandığında canını yakarlar hakkını aramanda çok çok zor olur
Reply With Quote
Old 02-14-2014, 20:34
haylaz haylaz is offline
Banned

haylaz is on a distinguished road
Default para çekme

Üstadım iyide sırf bu sebepten dolayımı yerli brokerleri tercih edeyim. Ben yurt içinde bu işin daha yeni yeni oturmaya başladığını düşünüyorum ve özellikle forumda okuduğum olaylarda hep yabancıyı işaret ediyorlar. Farklı çekme teknikleri var ama güvenirliğini bilemiyorum (money bookers, neteller, paypal, vs).

Bu arada havalede ne kadar ücret kesiliyor. Mesela 10.000 usd miktarında. Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını talep ediyorum ve tşk ediyorum.
Reply With Quote
Old 02-14-2014, 21:00
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by haylaz View Post
Üstadım iyide sırf bu sebepten dolayımı yerli brokerleri tercih edeyim. Ben yurt içinde bu işin daha yeni yeni oturmaya başladığını düşünüyorum ve özellikle forumda okuduğum olaylarda hep yabancıyı işaret ediyorlar. Farklı çekme teknikleri var ama güvenirliğini bilemiyorum (money bookers, neteller, paypal, vs).

Bu arada havalede ne kadar ücret kesiliyor. Mesela 10.000 usd miktarında. Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını talep ediyorum ve tşk ediyorum.
Güzel kardeşim yurtdışında bu işin adam akıllı yapılacağı ve güvenilir yerler bir elin parmağını geçmez onlardada alt limitler biraz yüksek olur.Yurtiçinde teknik bazı sebepler ve MM lisans sebebiyle gıcık kaptıracak firmalar baya çok sayıda var ve fakat SPK bünyesindeki bir brokerda param uçarmı kaçarmı gibi korku yaşamazsın depositin uçmaz karını bir şekilde söke söke alırsın.Mahkemeler burda SPK orda öyle kalk gidelim işleri kolay değil.Sadece firma seçerken geçmişini araştırmak birde real hesapta ne dümenleri var full hazinemi yoksa STP çıkışı varmı işlem hızı platform stabilitesi gibi konuları iyi araştırmak gerekiyor.Bunlarıda hem EA çalıştırarak hemde blançoları faaliyet raporlarını inceleyerek tespit edebiliyoruz.Herkes anlamaz ama işin ehli olana bunu çözmek en fazla 1 günlük iş olur.

Yıllarca yurtdışı çalışmış biri olarak size söyleyeceğim eğer vergi meselesinden dolayı bir takıntınız olup çok yüklü miktarlarla 5-6 sıfır ve üstü gibi çalışmıyorsanız yurtiçinde kalın ve asla İngiltere abd NFA FSA(FCA) ve bu ülke içinde göstermelik değil ana merkez binası olmayan firmalarda Avustralya yeni zellanda rus kaçkınları baltıklar ada devletleri gibi yerlerde asla ama asla hesap açmayın.Açılınca ne rezillikler olduğunu para kazananlara neler yapıldığını parayı alana kadar akla karayı seçtiğimizi işin ehli olanlar biliyorlar.Daha yeni 25 kadar arkdaşımızın parasını yurtdışı bir firmadan alabilemek için sağolsun devletimizin büyükelçiliğine kadar herkesi devreye sokup tahsilatı zor yaptık.O yüzden siz siz olun biraz tecrübeye kulak verin bu işte yıllarını harcayanların gösterdiği yollardan yürüyün.

NOT: Bu arada sanki soru soruyormuş edasıyla ısrarla belli yabancı firmaların isimlerini şartlarını yazıp dolaylı pazarlamaya çalışan bazı yavşaklar var ve bu yavşaklar her ne hikmetse Kıbrıs rum piçlerinin firmalarını öneriyor yada soruyorlar.Arkadaşlar Kıbrıs firmaları hertürlü üçkağıdın döndüğü kumarhanecilerin kara para aklayıcılarının cirit attığı hertürlü pisliğin başınıza gelebileceği sabah uyandığınızda hedefonline olayında olduğu gibi iflas ettik denerek paralarınızın çuvallanıp kaybolacağı işlere gebe yerlerdir.Sakın ha bu nevi şerefsizlere itibar etmeyin.Öyle yerlere para koyacağınıza en adi rezil denen spk firmasına para koymanız daha güvenlidir bunuda unutmayın.

Last edited by Kemal Yıldırım; 02-14-2014 at 21:08.
Reply With Quote
Old 10-11-2014, 11:22
goldenbear goldenbear is offline
Yeni Üye

goldenbear is on a distinguished road

hocam destekfx de çalıştım spread oranları dinamik yogun seans vakitlerinde makas farkı açılıyor anladıgım kadarıyla bir dealer var fiyatlarla oynayan. tp mesafesi makas farkı açıldıgında koymuş oldugunuz analiz seviyelerinizin patlama daha dagorusu sapma imkanı oluyor. bunun dışında destek fx de sistem olarak yaşanabilecek sıkıntı yok. kurumlardan hiçbirşekilde analiz konusunda yardım almadıgım için zaten sistem ve maliyet dışında yaşanabilecek bir sıkıntı kalmıyıor.
Reply With Quote
Old 10-12-2014, 18:17
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Son günlerde bazı karaktersiz sitelerdeki yönlendirmeler neticesinde yurtdışı Avustralya yeni zellanda rusya dağılması ülke gibi merkezlerde faaliyet gösterip milleti tokatlayan ultra düşük spreadler vadeden bazı yerlerde hesap açıp canı yanmış dostların şikayetleri ulaştı.Daha önce çok kez söyledik ve bu ülkelerdeki firmaları bizzat testte ettik çoğunda yapılan plugin oyunlarını kar yapıldığında parayı çekene kadar göbek çatlatan geçicikme ve görülmemiş para kesintileri neticesinden nerdeyse karın %50sinin uçtuğunuda yaşadık.Hatta bu Avustralya yeni zellanda menşeylilerde para kazanınca çekmek istendiğinde islami terörist olmadığınızı doğrulayan bir resmi belge göndermenizi bekliyoruz şeklinde yazıda aldık.Kısacası sevgili arkadaşlar eğer beyin namına fındık kadar bir parça kafatasınızın içinde bulunduruyorsanız bu saçma sapan ülkelerdeki sallama göstermelik regülasyonlardaki firmalardan kesinlikle hesap açıp paranızı ve sinirlerinizi harap etmeyin.

Şuan ülkemizde NFA FCA Finma ayarına yakın güven veren bir SPK regülasyonu varken yerel mahkemelerde hakkınızı arama kolaylığı varken bu saçma sapan yerlerdeki uyduruk firmalara kesinlikle para göndermeyin.

Hayatında para kazanmamış bazı dangalaklar bu firmaları övebiliyor çünkü ömründe kazanıpta hiç çekmemiş yada 100 dolar yatırıp 150 dolar çekince firmayı bir halt sanmışBizim testlerde en ufak açtığımız hesap 1000 dolardır ve 500 dolar karı bile göndermek için 3 hafta bekleten 500 kar içinden 235 dolar masraf çıkaran Avustralya yeni zellanda firmaları gördük peşi sırada terörist olmadığımıza dair resmi belge falan istediler.Rus kıptıçıktılarını bahsetmeye dahi gerek yok tam manasıyla küçük yatırımcının cebini tokat için kurulmuşlardır hiçbir güvenceniz yoktur mahfolursunuz.

İngiliz LMAX bir süre kullanmıştık yaptığımız tespitlerde mt4 üzerinde çok açık şekilde plugin tespit ettik limit ve stoplar minumum 3 saniye bekliyor ve lehineyse onların tarafına kaymasız aleyhineyse köküne kadar kaymalı şekilde işliyordu ayrıca spreadler üzerine bariz markuplar yapılıyor giriş çıkışlarda minumum 0,3 pip fazladan geçiriliyordu.Bunları şikayet ettiğimizde firma düzeltmeye gitmeyince 20 kadar arkdaşımız vardı hesapları kapatmıştık.

Bazı beyinsizler amerikayı yeniden keşfetmeyi seviyorlar onlara diyecek bir lafımız yok gidip düdüklensinler ama kalkıp sağda solda insanları abuk sabuk yerlere yönlendiripte canlarını yakmasınlar.Tekrar söylüyorum en dandik SPK firması bile bu Avustralya yeni zellanda yok bilmemne adalarındaki neidüğü belirsiz kalpazanlardan bin kat daha güvenlidir.

Last edited by Kemal Yıldırım; 10-12-2014 at 19:40.
Reply With Quote
Old 12-21-2014, 14:04
zamburlu zamburlu is offline
Yeni Üye

zamburlu is on a distinguished road

peki kıbrıs menşeli firmaları önerirmisiniz ?
Reply With Quote
Old 12-21-2014, 15:24
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by zamburlu View Post
peki kıbrıs menşeli firmaları önerirmisiniz ?
Dalgamı geçiyorsun kardeşim? Onlarca yazı yazmışız bu konuyla ilgili hiçmi okumuyorsunuz dolandırılmaya niyetiniz var heralde!
Reply With Quote
Old 01-16-2015, 19:33
efe's Avatar
efe efe is offline
Site Üyesi

efe is on a distinguished road

Reply With Quote
Old 01-16-2015, 19:55
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by efes34 View Post
bitane forum siteside bu o firmayı sürekli pompalarlardı bin kere dedik rusyaya geçen göçen ve markat makerlığı tescillidir sakatlık olur platformudna çok ek yazılım var sürekli müşteri aleyhine biçiyor diye ama veriyoralrdı gazı en sonunda biton insanın başını yaktılar.
Reply With Quote
Old 10-14-2015, 12:04
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Son günlerde özelden bolca mesaj geliyor Yeni Zellanda ve Avustralya şirketlerini soruyorlar bu konuda kısa birkaç deneyimi anlatayım.Öncelikle bu ülkelerin regülasyonları hikayeten ibarettir.Şirketleride anormal spread vaadleriyle milleti toplayıp açık açık hem teknik aksaklıklarla hemde para kazanırsan üstüne yatmalarıyla ünlüdürler.Forumdan ben dahil iki üstadımız 10K civarı hesapla bunlardan adı meşhur 3 tanesini kullandık benim 4 bin dolar karı vermemek için 80 takla attılar (reklam olmaması için adlarını yazmıyorum ülkelerini yazdım) 3 hafta sonra 1500ünü alabildim 2500 buhar oldu.Dışardada görüştüğümüz bir üstadımızında parasını hiç vermediler 8 bin dolar gitti bakiyesini zor geri aldı.Sebep olarakta islami terörist olmadığınıza dair resmi yazı gönderin gibi bir mesaj atıldı.Siz siz olun bu orospu çocuklarıyla başınızı yakmayın.Ucuz etin yahnisi yavan olur diye boşa dememiş atalar.Bizde ısrarlar üzerine denedik ve canlı canlı gördük.

Bu tarz siktiriboktan yerleri öven etrafta bazı avanaklar görebilirsiniz bu övgülerin sebebi bu angutların gerçek hesapta kullanıp para kazanarak çekmeyi denememelerinden kaynaklanmaktadır.Ne zamanki kazanır çekmek istersiniz o zaman hanyayı konyayı görürsünüz.

Şu an için ülkemizde bolca broker ve seçenek mevcut ve SPK regülasyonu herşeye rağmen inanın FSA NFA FINMA sından bile daha caydırıcı diyebilirim.Henüz sektörde patlak verip iflas eden olmadı MM lisans vermelerine rağmen açık pozları aylık kontrol ediyorlar ve firmaların finansal durumunu dikakli izliyorlar.Pek çok sorunda da şikayet etmeseniz bile SPK varlığı sayesinde firmalar oldukça esnek ve çözümcü olmaya çalışıyorlar.Siz siz olun parayı yurtdışına gömmeyin durduk yere asabınızı ve paranızı yakmayın.Zaten %99.5 kaybediyorsunuz bari para yurtiçinde kalsın kazanan mutlu azınlıkta zaten şuan için sorunsuz yerli brokerlarımızdan parasını çekebiliyor toplu hareket edildiğinde STP hatta alınabiliyor bunuda zaten forum olarak yapıyoruz.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)

Thread Tools

Posting Rules