FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis)
Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis) We will share technical analysis studies about pairs in this topic.
Reply

Thread Tools
Old 10-25-2011, 11:49
Ozkan Ozkan is offline
Site Üyesi

Ozkan is on a distinguished road

13930 Eur long stop 13910 Scalp için işlem.

Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir. SOKRATES

Last edited by Ozkan; 10-25-2011 at 11:53.
Reply With Quote
Old 10-25-2011, 12:30
Ozkan Ozkan is offline
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by Ozkan View Post
13930 Eur long stop 13910 Scalp için işlem.
Stop oldum hayırlı olsun 20 pips.

Ben işlemlerimi yazmıyorum artık yazınca işler yolunda gitmiyor sanki sadece uzun vadeli analizleri burada paylaşacağım zaten scalp işlemlerini anında yazmak fln zor oluyor.

Totem yapıyorum artık işlem yazmak yok

Reply With Quote
Old 10-25-2011, 12:43
Ozkan Ozkan is offline
Site Üyesi

Eur-usd paritesinde işlem planı çok basit aslında 13630-60 aralığında uygun stop ile ilk satış denemesi yapılır buradan yukarı çıkması durumunda 140 seviyesinden satış denemesi yapılır buranın da geçilmesi durumunda 141 seviyesinden satış denemesi yapılır burada geçilirse artık ben bu işi bırakırım yani plan basit uygulaması zor daha önce de söylediğim gibi hedef 13650-13720 aralığıdır.

Doğru risk yönetimi ile paranın en fazla %5 ile işlem açmak sağlıklı sonuçlar verecektir.

Reply With Quote
Old 10-25-2011, 12:45
mdem's Avatar
mdem mdem is offline
Site Üyesi

mdem is on a distinguished road

Quote:
Stop oldum hayırlı olsun 20 pips.

Ben işlemlerimi yazmıyorum artık yazınca işler yolunda gitmiyor sanki sadece uzun vadeli analizleri burada paylaşacağım zaten scalp işlemlerini anında yazmak fln zor oluyor.

Totem yapıyorum artık işlem yazmak yok
60-70 piplik sinyal görürsen yine yaz lütfen
Reply With Quote
Old 10-25-2011, 12:58
Ozkan Ozkan is offline
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by mdem View Post
60-70 piplik sinyal görürsen yine yaz lütfen
Şimdi sinyalleri yazınca stop fln olacak diye korkuyorum bir de onun stresi oluyor dün mesela 2 kere üst üste stop oldu sonra kar yazdık şimdi birisi bakacak ikisine girer ondan sonra küfür eder gider onun için terdingin oldum.

Çok emin olduğum artık yüksek ihtimalli scalper işlemleri yazarım o zaman şimdi yorumlamadan sadece makinenin dediği ile olmuyor insan kendide yorumlamalı bundan sonra dikkatli şekilde bekleyelim bakalım scalp işi zor iş......

Reply With Quote
Old 10-25-2011, 14:00
mdem's Avatar
mdem mdem is offline
Site Üyesi

mdem is on a distinguished road

Quote:
Şimdi sinyalleri yazınca stop fln olacak diye korkuyorum bir de onun stresi oluyor dün mesela 2 kere üst üste stop oldu sonra kar yazdık şimdi birisi bakacak ikisine girer ondan sonra küfür eder gider onun için terdingin oldum.

Çok emin olduğum artık yüksek ihtimalli scalper işlemleri yazarım o zaman şimdi yorumlamadan sadece makinenin dediği ile olmuyor insan kendide yorumlamalı bundan sonra dikkatli şekilde bekleyelim bakalım scalp işi zor iş......

takip etmek isteyen takip eder, istemeyen uymaz. senin işlemlerini incelesin, hoşuna giderse uyar. kar da olur zarar da buna kesinlikle kızmamak gerekir.
Sonuçta herkes kendisi karar verecek. Zararda sana kızmaya kesinlikle hakkı yoktur.
Benim takip ettiğim kadarıyla, kazandıran sinyal vericiler olduğu zaman, onlara mutlaka saldırılar oluyor, çünkü küçük yatırımcının kazanmasını istemeyenler var.
Reply With Quote
Old 10-25-2011, 14:09
Ozkan Ozkan is offline
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by mdem View Post
takip etmek isteyen takip eder, istemeyen uymaz. senin işlemlerini incelesin, hoşuna giderse uyar. kar da olur zarar da buna kesinlikle kızmamak gerekir.
Sonuçta herkes kendisi karar verecek. Zararda sana kızmaya kesinlikle hakkı yoktur.
Benim takip ettiğim kadarıyla, kazandıran sinyal vericiler olduğu zaman, onlara mutlaka saldırılar oluyor, çünkü küçük yatırımcının kazanmasını istemeyenler var.
Aslında benim amacım kimseye sinyal sağlamak bunun üzerinden para kazanmak fln değil ben kendim piyasaları takip ediyorum ve burada da zaman geçirmek için bulunuyorum yani hiç bir beklentim yok hobi olarak yazıyorum diyelim. Dediğiniz gibi işlemler kendi kafasına yatmadan kimse sorgulamadan açmasın o zaman sorun olmaz zaten benim bir iddaam yok sadece sıradan bir traderım.

Last edited by Ozkan; 10-25-2011 at 15:06.
Reply With Quote
Old 10-25-2011, 15:12
Ozkan Ozkan is offline
Site Üyesi

Quote:

Selam alman dax index Şimdi benim banka bana borsaları vermemiş graflarını o yüzden demo hesaptan analiz ediyorum borsalar da gerçek işlem açmıyorum ama hem paritenin hemde kürsel anlamda gidişatı görebilmek için borsaları takip ediyorum.

Dax ta 5730 ile 5720 seviyesinden sarkmalar yapabilir Boğaların devreye gireceğini ve Yukarı ilk olarak 5850-40 Seviyesini deneyeceğini düşünüyorum kullandığım gösterge de olumlu bu yönde

5720 ana talep bölgesi.

Şimdi borsa da yükseliş beklentimiz paritede ki long pozumu da destekler nitelikte Verdiğim seviyeleri takip edelim dünya borsaları hemen hemen aynı hareket ettiği için sp500 fln analizine gerek görmedim.

Dax en son analiz doğrultusunda iyi yol aldı .....Kar almak için güzel yerler

Reply With Quote
Old 10-25-2011, 15:16
Ozkan Ozkan is offline
Site Üyesi

Quote:

10 Yıllık yankee kağıtlarını da incelersek bu iş tamamdır.

Ana destek seviyem 127,47 (yakın zaman da kırılacağını sanmıyorum.)

İkinci destek seviyem 128,43 seviyesi 129,25 direnç seviyemiz Kısa vade şu saatler de Direnç seviyemizi zorlasa da ben yukarı hareket etmeyeceğini düşünüyorum.

İlk olarak 12750-80 arası bir hareket göreceğimizi düşünüyorum bu hareketten sonra hedef ilk olarak 128,50 olur.

Gördüğünüz gibi borsalar kağıtlar parite hepsi beklentilerimiz doğrultusunda analizler sundu demek ki doğru yoldayız arkadaşlar Analizlerinizin birbiriyle uyum içerisinde olmasına dikkat edin piyasalar birbirine bağlı hareket eder içlerinden birinde eksik birşey varsa tamamlanmasını beklemek en doğrusudur.

Analiz hala geçerliliğini koruyor yankee kağıtların da başarılı olduk şimdi buralardan tekrar bir yukarı hareketin gelmesi gerek zaten gelmemesi durumunda riskli varlıklar çok değer kazanır...

Reply With Quote
Old 10-25-2011, 15:19
Ozkan Ozkan is offline
Site Üyesi

Quote:

Altında ana destek seviyem 1575 ve şu anda fiyatlar çok yakınlarında altına Sarkmalar olabilir arkadaşlar ama sağlam bir destek gibi duruyor kırılması durumunda zaten artık yapacak bir şey yok ayılar ortalığı dağıttı demektir Kasım ayı Altın almak için güzel bir ay olabilir.

Altında ilk hedef 1700- gider. altın day trade olmaz bana göre alacaksın 1-2 ay tutacaksın....

Edit: Altında önemli bir destek olarak 1600 seviyesini de işaretledim takip edilmeli düz rakam olması da ayrı bir güven veriyor.
Altın 1665 seviyesinde bir tane direnç var buradan kar satışı yapılabilir düzeltme sonrasında tekrar uzun poz uygundur..Daha uzun vadeciler pozları koruyabilir ne kadar az gir-çık yaparsanız risk o kadar azaltmış oluruz.

Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules