FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 03-15-2013, 01:12
Fuat Öğreten's Avatar
Fuat Öğreten Fuat Öğreten is offline
Bölüm Moderatörü

Fuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud of
Default Uyarı Yeni Başlayan Başlayacak olanlara

Degerli Arkadaşlar forex anlatıldıgı gibi çok kolay para kazanılan bir pazar Değildir.
Aksine dünyanın en zor işlerinden Biridir Aman 3 Günde Öğrenirim günde 500 dolar bin dolar kazanırım Gibi Toz Pembe Düşünceleri Aklınızdan Çıkarmanız Hem Sağlıgınız Hemde Cebiniz için iyi Olur.

Yapılan yanlışlar

1. Tesadüf parite işlem açtığın yöne gider kazanırsın kendine güvenin Gelir Tamam ya Bu işi ben kavradım Yüklen yüksek Hacimli işlemlere Forex bu adamı Çok fena çarpar Gözünün Yaşına Bakmaz

2. Demoda kazanırsın gerçek hesaba bilinçsizce atlarsın gerçek de hep kaybedersin sebeb demodaki para senin cebinbden gitmez ne kadar zarar edersen et hep beklersin.

3.forumda başarısını gördüğün üstatlarımız yorum yaparlar hemen balıklama atlarsın nasıl olsa adamlar işi biliyor dersin üstüne yetmezmiş gibi tüm paranı marjin sınır seviye yapacak gibi işlem açarsın

Ve Daha bir çok örnek

Degerli Arkadaşlar yazılarımdan Dolayı abartmış demeyin ben ve bir çok eski traderler bu yollardan geçti çok para kaybettim kaybettiler
bunlar tecrübe edinmiş olaylar yok öyle iki günde paramı beşe ona katlıyım demek adamı telef eter

paranızın ayda %20 si kadarını kazanın yeter daha ne istiyorsunuz
İlk etapda açaçagınız hesaba yüz dolardan veya 300 dolardan fazla para yatırmayın ve mümkün mertebe en ufak hacimde işlemler yapın
yapınki ufak kaybedin ufak kazanın canınız yanmasın

forex yüzünden eşinden ayrılanlar evini arabasını satanlar intiharın eşigine gelenler var lütfen kardeşler Çok ama çok dikkatli olalım Canımız yanmasın
ve bu başlık altına tecrübeli arkadaşların başından geçen talihsiz kayıpları ve gerçekden forex yüzünden bitmiş kişilerin olaylarından kısaca bahsetmelerini rica ediyorum ki yeni başalan arkadaşlar okusun okusunlarki işin ne kadasr ciddi boyutlarda oldugunu kavrasınlar..

Saygılarımla...

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!

ForexForumTR Facebook'ta Tıklayın!

Last edited by Fuat Öğreten; 03-15-2013 at 01:23.
Reply With Quote
Old 04-15-2013, 11:00
dtender dtender is offline
Yeni Üye

dtender is on a distinguished road

Ben tecrübeli olmamaolmamama rağmen 3 aylık acı deneyimimi paylaşayım pek rağbet görmemiş bir konu ama ne yazık ki gerçekler tam da sizin belirttiğiniz gibi. Ben yatırım danışmanımın yoğun ısrarlarına rağmen 250 dolarla başladım ve 0.2 0.5 maks. 2 dolar karlar elde ederken 30 dolar 40 dolar zarar ettim. Sonra 400 dolar daha yatırdım. İşlemler yine aynı şekilde devam ederken dolar yen euro yen gbp yen paritelerine yatırım yaptım (yatırım şirketinin tavsiyesi üzerine) ilk hafta 250 dolar zarara girdim ama bekledim kapatmadım işlemleri daha sonra bir anda işler tersine döndü ve 160 dolar karla işlemleri kapattım. bütün zararları kapattığım gibi üste bir de kar etmiştim. Bu arada forumdan analizleri takip ettim ancak pek birşey anlamadığım için daha basit yöntemlere kaydım. Sinyalleri takip ettim. Farklı bir siteden bir sürü sinyal indirdim hepsini denemeye koyuldum. Derken 160 dolarlık kar ve yatırım şirketinin altında alış fırsatı var bu fırsattan yararlanmanızı istiyorum ancak biraz yüklü işlem açıp iki hafta bekleyeceğiz tavsiyesi şeytana uymama ve 3000 dolar daha yatırmama neden oldu. SOnuç altın dibe vurdu işlemler stop loss oldu ve elimde kala kala 60 dolar kaldı. Şimdi scalpingle bu parayı kaç senede 3000 dolara tamamlarım ve nasıl tamamlarım onu düşünüyorum. Şu ana kadar da yatırım şirketinden arayan soran yok maalesef.

Last edited by dtender; 05-17-2013 at 22:50.
Reply With Quote
Old 04-16-2013, 23:49
beramuss beramuss is offline
Yeni Üye

beramuss is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by dtender View Post
Ben tecrübeli olmama rağmen 3 aylık acı deneyimimi paylaşayım pek rağbet görmemiş bir konu ama ne yazık ki gerçekler tam da sizin belirttiğiniz gibi. Ben yatırım danışmanımın yoğun ısrarlarına rağmen 250 dolarla başladım ve 0.2 0.5 maks. 2 dolar karlar elde ederken 30 dolar 40 dolar zarar ettim. Sonra 400 dolar daha yatırdım. İşlemler yine aynı şekilde devam ederken dolar yen euro yen gbp yen paritelerine yatırım yaptım (yatırım şirketinin tavsiyesi üzerine) ilk hafta 250 dolar zarara girdim ama bekledim kapatmadım işlemleri daha sonra bir anda işler tersine döndü ve 160 dolar karla işlemleri kapattım. bütün zararları kapattığım gibi üste bir de kar etmiştim. Bu arada forumdan analizleri takip ettim ancak pek birşey anlamadığım için daha basit yöntemlere kaydım. Sinyalleri takip ettim. Farklı bir siteden bir sürü sinyal indirdim hepsini denemeye koyuldum. Derken 160 dolarlık kar ve yatırım şirketinin altında alış fırsatı var bu fırsattan yararlanmanızı istiyorum ancak biraz yüklü işlem açıp iki hafta bekleyeceğiz tavsiyesi şeytana uymama ve 3000 dolar daha yatırmama neden oldu. SOnuç altın dibe vurdu işlemler stop loss oldu ve elimde kala kala 60 dolar kaldı. Şimdi scalpingle bu parayı kaç senede 3000 dolara tamamlarım ve nasıl tamamlarım onu düşünüyorum. Şu ana kadar da yatırım şirketinden arayan soran yok maalesef.
umarim en kisa surede zararinizi kurtarirsiniz
Old 04-20-2013, 00:52
evliyaçelebi's Avatar
evliyaçelebi evliyaçelebi is offline
Site Üyesi

evliyaçelebi is on a distinguished road

Merhabaler ben Forex ile nasıl tanıştığımı bilmiyorum ama işlem yapmaya 2013 yılının Ocak ayında başladım.

Bir sazan gibi atladım iki ayrı şirkette gerçek hesap açtırdım birine 5000 dolar diğerine 10.000 dolar gönderdim.
ilk işlemlerim hep 1 lot oldu bana firmlar önerilerde bulunuyor bir bir birinin önerilerini çaprazlama test ediyordum. iki ay içinde hesaplar neredeyse 2 ye katladı ve hiçpara çekmek aklıma gelmiyordu.
teminatım artıyor buda daha fazla risk iştahımı arttırıyordu. bir güna akşam çalıştığım aracı kurumdaki müşteritemsilcim aradı. 5 lot USD yen alış işlemiaçmıtım 1000 USD kardaydım. Beni uyadı çok yüksek oynuyorsun dikkatli ol dedi. Kazandığın parayı çek ana paraı almışolursun dedi.
o gün iki firmadandan karlarımı çektim.( ana paraları kurtarmıştım)
ardından karımileişlem yaptığımiçin daha dikkatsi ve verilen her bilgiyi mutlak doğru sanarak işlem yapmaya başladım. bir süre sonra bir baktım hesaplarda para suyunu çekmişek para yatırmam isteniyor.

O zaman anladım ben parayı çekince iki firmada ters bilgiler ile kazandırdıklarını geri almak istiyorlar.

Beniise ne yaptım hesaptaki para tutarlarını düşürdüm lot oranlarını 0.1 ve 0.2 seviyesine getirdim. beni arayıp işlem yap dediklerinde inanmadım inceledim mantıklımıdiye baktım. mantıklıolanıyaptım mantıksız olanı yapmadım.

bu piyasa gerçekten kolay değilmiş keşke bulaşmasaydım. 2012 yılınakadar forexden para kazanmadan geçiniyordum,

Bir Porsche 911 S imde olmasın yani değil mi

Ama illa işlem yapacaksanız lütfen bol bol okuyun ben bu site sayesinde öğrenmeye başladım, para kazanıyor muyum evet ama ay sonu bakınca ne kadar damlamış o önemli.
Reply With Quote
Old 05-01-2013, 15:12
volkaner volkaner is offline
Yeni Üye

volkaner is on a distinguished road
Exclamation Alinacak ucretler.

Suan itibaryle henuz Forex islemlerine baslamis degilim. Ama gercek hesap acma asamasinda yasadigim ufak bir tecrubeyi aktaracagim.

3 farkli sirket ile baglantiya gectim ve hic biri bana benden kesilecek masraflardan bahsetmedi. Her iki sorumun cevabindan sonra surekli bana Gercek Hesap acma teklifinde bulundular. Amaclarinida burdaki tecrubeli arkadaslarin soylediklerinden anladim ki, yeni arkadaslarin para kaybetme riski cok yuksek, ve amacalari bu parayi "cukka" etmek. Herneyse...

Bi ara televizyon Reklaminda faizsin forex ile islem yapan bir sirket reklami gordum. Sirketle baglantiya gectim ve bunun SWAP ucreti oldugunu ve bunun -musteriden almadiklarini soyledi.
Gercek hesap actirdigim daha onceki sirketi arayarak, bu faizin benden alinmamasini istedim. Telefonu beklemeye aldi ve sonra Tamam olur dedi ve bana "islami hesap" acacagini soyledi ve bu hesabin digerinden bir farkli olmadigini ve sadece bu faizin bana yansitilmayacagini bildirdi.

Karsidaki musteri temsilcisinin sozlerine inanarak, demek istedigim; madem boyle bir ucretin alinmama gibi bir imkanlari varsa neden bastan bunu yapmadiklari. Anlayacaginiz, bilmeyenlernden bu ucretin de alinmasi. Onun icin Gercek Hesap acarken bu tur ucretlerin kesilmemesini isteyebilirsiniz.
Reply With Quote
Old 05-02-2013, 17:22
Yeni Üye

Quote:
Originally Posted by volkaner View Post
Suan itibaryle henuz Forex islemlerine baslamis degilim. Ama gercek hesap acma asamasinda yasadigim ufak bir tecrubeyi aktaracagim.

3 farkli sirket ile baglantiya gectim ve hic biri bana benden kesilecek masraflardan bahsetmedi. Her iki sorumun cevabindan sonra surekli bana Gercek Hesap acma teklifinde bulundular. Amaclarinida burdaki tecrubeli arkadaslarin soylediklerinden anladim ki, yeni arkadaslarin para kaybetme riski cok yuksek, ve amacalari bu parayi "cukka" etmek. Herneyse...

Bi ara televizyon Reklaminda faizsin forex ile islem yapan bir sirket reklami gordum. Sirketle baglantiya gectim ve bunun SWAP ucreti oldugunu ve bunun -musteriden almadiklarini soyledi.
Gercek hesap actirdigim daha onceki sirketi arayarak, bu faizin benden alinmamasini istedim. Telefonu beklemeye aldi ve sonra Tamam olur dedi ve bana "islami hesap" acacagini soyledi ve bu hesabin digerinden bir farkli olmadigini ve sadece bu faizin bana yansitilmayacagini bildirdi.

Karsidaki musteri temsilcisinin sozlerine inanarak, demek istedigim; madem boyle bir ucretin alinmama gibi bir imkanlari varsa neden bastan bunu yapmadiklari. Anlayacaginiz, bilmeyenlernden bu ucretin de alinmasi. Onun icin Gercek Hesap acarken bu tur ucretlerin kesilmemesini isteyebilirsiniz.
Benim yatırım şirketim bu swapın hesap günsonu açık olduğunda bankaların hesabı bir gün sonrasına aktarmak için kestikleri bir para olduğunu söylemişti. Ben de o yüzden bir şey diyemedim. Ayrıca komisyon falan almıyorlarmış.
Reply With Quote
Old 05-02-2013, 17:28
Yeni Üye

Quote:
Originally Posted by evliyaçelebi View Post
Merhabaler ben Forex ile nasıl tanıştığımı bilmiyorum ama işlem yapmaya 2013 yılının Ocak ayında başladım.

Bir sazan gibi atladım iki ayrı şirkette gerçek hesap açtırdım birine 5000 dolar diğerine 10.000 dolar gönderdim.
ilk işlemlerim hep 1 lot oldu bana firmlar önerilerde bulunuyor bir bir birinin önerilerini çaprazlama test ediyordum. iki ay içinde hesaplar neredeyse 2 ye katladı ve hiçpara çekmek aklıma gelmiyordu.
teminatım artıyor buda daha fazla risk iştahımı arttırıyordu. bir güna akşam çalıştığım aracı kurumdaki müşteritemsilcim aradı. 5 lot USD yen alış işlemiaçmıtım 1000 USD kardaydım. Beni uyadı çok yüksek oynuyorsun dikkatli ol dedi. Kazandığın parayı çek ana paraı almışolursun dedi.
o gün iki firmadandan karlarımı çektim.( ana paraları kurtarmıştım)
ardından karımileişlem yaptığımiçin daha dikkatsi ve verilen her bilgiyi mutlak doğru sanarak işlem yapmaya başladım. bir süre sonra bir baktım hesaplarda para suyunu çekmişek para yatırmam isteniyor.

O zaman anladım ben parayı çekince iki firmada ters bilgiler ile kazandırdıklarını geri almak istiyorlar.

Beniise ne yaptım hesaptaki para tutarlarını düşürdüm lot oranlarını 0.1 ve 0.2 seviyesine getirdim. beni arayıp işlem yap dediklerinde inanmadım inceledim mantıklımıdiye baktım. mantıklıolanıyaptım mantıksız olanı yapmadım.

bu piyasa gerçekten kolay değilmiş keşke bulaşmasaydım. 2012 yılınakadar forexden para kazanmadan geçiniyordum,

Bir Porsche 911 S imde olmasın yani değil mi

Ama illa işlem yapacaksanız lütfen bol bol okuyun ben bu site sayesinde öğrenmeye başladım, para kazanıyor muyum evet ama ay sonu bakınca ne kadar damlamış o önemli.
Siz sıkı takipçisisiniz bu forumun devamlı okuyorum sizin mesajları. Sağolsun tecrübeli trader arkadaşlar da bilgilerini esirgemiyorlar ancak benim sıkıntım gün içi mesajları takip edemiyorum. İşim gereği bilgisayar başında fazla duramıyorum o yüzden de tecrübeli arkadaşların sinyallerini gördüğümde iş işten geçmiş oluyor. Şimdi MQL4 diye bir site var orada sinyal dağıtan kişilere abone oluyorsunuz metatrader onların açtıkları işlemleri otomatik olarak sizin hesabınızda da açıyor ve tp sl değerlerini birebir kopyalıyor, onlardan birine demo hesapta abone oldum kazancına bakacağım eğer kazandırıyorsa ki geçmiş 2 yıllık performansı başarılı gibime geldi gerçek hesapta da deniyeceğim sonuçta benim kazanmamın ona bir zararı dokunmayacağı için aracı firmalar gibi yanlış sinyal gönderceğini sanmıyorum. ama piyasa bu ne nedir hiç bilinmiyor. Eğer sizin bu sistemlerle ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
Reply With Quote
Old 05-07-2013, 00:45
Fuat Öğreten's Avatar
Fuat Öğreten Fuat Öğreten is offline
Bölüm Moderatörü

Fuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud of

Quote:
Originally Posted by dtender View Post
Siz sıkı takipçisisiniz bu forumun devamlı okuyorum sizin mesajları. Sağolsun tecrübeli trader arkadaşlar da bilgilerini esirgemiyorlar ancak benim sıkıntım gün içi mesajları takip edemiyorum. İşim gereği bilgisayar başında fazla duramıyorum o yüzden de tecrübeli arkadaşların sinyallerini gördüğümde iş işten geçmiş oluyor. Şimdi MQL4 diye bir site var orada sinyal dağıtan kişilere abone oluyorsunuz metatrader onların açtıkları işlemleri otomatik olarak sizin hesabınızda da açıyor ve tp sl değerlerini birebir kopyalıyor, onlardan birine demo hesapta abone oldum kazancına bakacağım eğer kazandırıyorsa ki geçmiş 2 yıllık performansı başarılı gibime geldi gerçek hesapta da deniyeceğim sonuçta benim kazanmamın ona bir zararı dokunmayacağı için aracı firmalar gibi yanlış sinyal gönderceğini sanmıyorum. ama piyasa bu ne nedir hiç bilinmiyor. Eğer sizin bu sistemlerle ilgili bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
dostum o iş çok sıkıntılı bir iş gerçekden sıkı takip edip başarısını gordugun reel hesap sahibi varsa en az 3 ay kontrol et ancak öyle bagla hesabını ama ben yinede tavsiye etmiyorum
Reply With Quote
Old 05-08-2013, 19:37
MuhtemelMadur MuhtemelMadur is offline
Yeni Üye

MuhtemelMadur is on a distinguished road
Exclamation Forex İrtibat Sorunları

Son Dönemlerde Ekonomiye ve Türev piyasalarına merak sardım teknik olarak bir sorunum olduğunu düşünmüyorum. ...Forex den ücretsiz deneme hesabı açtım.Telefon Numaramı verdiğimden sürekli arandım.Ücretsiz hesabın son günü arayan kişiyle konuştum ve bana 100 dolardan başlayabileceğimi fln söyledi.Telefonla çok sık arandım.Siz bu brocker firmaları ile irtibat sahibi iseniz birkaç sorum olacak?
1-Telefon Numaramı vermem(Telefonum Faturalı olduğundan)Faturama yansımasına neden olur mu?
2-Sizce Gerçek Hesap Açmak Bana Ne Kazandırır ne kaybettirir.(100 dolardan)
Reply With Quote
Old 05-08-2013, 20:32
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by MuhtemelMadur View Post
Son Dönemlerde Ekonomiye ve Türev piyasalarına merak sardım teknik olarak bir sorunum olduğunu düşünmüyorum. ...Forex den ücretsiz deneme hesabı açtım.Telefon Numaramı verdiğimden sürekli arandım.Ücretsiz hesabın son günü arayan kişiyle konuştum ve bana 100 dolardan başlayabileceğimi fln söyledi.Telefonla çok sık arandım.Siz bu brocker firmaları ile irtibat sahibi iseniz birkaç sorum olacak?
1-Telefon Numaramı vermem(Telefonum Faturalı olduğundan)Faturama yansımasına neden olur mu?
2-Sizce Gerçek Hesap Açmak Bana Ne Kazandırır ne kaybettirir.(100 dolardan)
100 doların peşine düşen brokerdan yağlı yağsız kazıktan başka bir fayda gelmez.

Last edited by Kemal Yıldırım; 05-09-2013 at 12:13.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools

Posting Rules