FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > General Chat
General Chat This topic will contain posts on every subject except forex.
Reply

Thread Tools
Old 10-30-2013, 02:31
Fuat Öğreten's Avatar
Fuat Öğreten Fuat Öğreten is offline
Bölüm Moderatörü

Fuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud of
Default Çağımızın Çelişkileri

Uzayı fetettik; fakat kalpleri fetedemedik

Atomu parçaladık; Fakat ön yargıları parçalayamadık

Daha fazla para harçıyoruz ; fakat daha az şeye sahip oluyoruz

Daha çok boş zamanımız var; fakat daha az huzurumuz

daha çok şey okuyoruz; fakat daha az öğreniyoruz

Aya gitmeyi başardık; fakat apartman komşumuza gitmeyi bir türlü başaramadık

havayı temizleyecek aletleri geliştir; fakat ruh kirliliğini temizlemeyi beceremiyoz

daha çok kazanıyoruz; fakat daha az biriktiriyoruz

hayatı iyi yaşamayı öğrendik; iyi bir hayat yaşamayı öğrenemedik

gelirimiz yükseliyor ; fakat ahlakımız alçalıyor

her geçen gün yeni yeni ilaçlar keşfediyoruz; fakat saglıklı insan sayımız her geçen gün azalıyor

evlerimiz büyüyor; fakat ailelerimiz küçülüyor

daha fazla plan proje yapıyoruz; fakat daha az hedefi tututuruyoruz

nereye gidiyor bu insanlık böyle ??????
Reply With Quote
Old 10-30-2013, 18:07
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Kadınlar bir türlü mutlu olmuyor Hep kuşkulanıyorlar. Zengini de aynı yoksulu da..

Adamın bir gün işi olsa da dışarıda kalsa yanında "Sibel Can" vardı diye düşünüyorlar..

Hatta bir atasözü bile icat etmiş kadınlar. Kadın atasözü yani..

"En iyi koca ölü kocadır.. Zira gece nerede yattığını bilirsin de için rahat eder." diye..
Old 10-30-2013, 20:04
karahan_'s Avatar
karahan_ karahan_ is offline
Moderatör

karahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by examitus View Post
Uzayı fetettik; fakat kalpleri fetedemedik

Atomu parçaladık; Fakat ön yargıları parçalayamadık

Daha fazla para harçıyoruz ; fakat daha az şeye sahip oluyoruz

Daha çok boş zamanımız var; fakat daha az huzurumuz

daha çok şey okuyoruz; fakat daha az öğreniyoruz

Aya gitmeyi başardık; fakat apartman komşumuza gitmeyi bir türlü başaramadık

havayı temizleyecek aletleri geliştir; fakat ruh kirliliğini temizlemeyi beceremiyoz

daha çok kazanıyoruz; fakat daha az biriktiriyoruz

hayatı iyi yaşamayı öğrendik; iyi bir hayat yaşamayı öğrenemedik

gelirimiz yükseliyor ; fakat ahlakımız alçalıyor

her geçen gün yeni yeni ilaçlar keşfediyoruz; fakat saglıklı insan sayımız her geçen gün azalıyor

evlerimiz büyüyor; fakat ailelerimiz küçülüyor

daha fazla plan proje yapıyoruz; fakat daha az hedefi tututuruyoruz

nereye gidiyor bu insanlık böyle ??????
güzel tespitler çok güzel bir paylaşım eline sağlık.sebebi bence çok basit hepimizin kendimizi özel başkalarını sıradan kabul etmemizoysa hepimiz herkes kadar sıradan herkes kadar özeliz.hoşgörü ve saygı yitirdiğimiz ana değerlerimiz.otobüse binince hasta ve yaşlılara,bayanlara yer veren bir nesil kim olduğunu unutmuş öyle bir nesil yetiştiriyor ki otobüste cam kenarını kapıp kafayı da yaslayıp uyumaya(?!) başlayamayanlara enayi bunu becerenlere uyanık gözüyle bakıyor.ergenlik zamanı havalara girip bir iki şekil yapınca annemden ağzımın üzerine yediğim terlikle aynı gün ergenlikten çıktığımı bilirimne intihar etmeyi düşündüm ne evden kaçmayı ne de anneme karşılık vermeyi.şimdi iki tane yapıştırdın diye kendi öz çocuğuna cani vahşi halden anlamaz yobaz oluveriyorsun!hastanelerin psikiyatri bölümleri yeni yetişen ergenlerle dolu.8 sene süren depresyon biliyorum ben ee yapacak birşey yok bir milleti topla tüfekle yıkamıyorsan önce dilini sonra inanç ve kültürünü en son olarak en temel kavram olan aile bütünlüğünü tahrip edeceksin ki hiç karşılık vermeden sana teslim olsun hatta senden biri olup aslına isyan etsin.
Quote:
Originally Posted by Capital1 View Post
Kadınlar bir türlü mutlu olmuyor Hep kuşkulanıyorlar. Zengini de aynı yoksulu da..

Adamın bir gün işi olsa da dışarıda kalsa yanında "Sibel Can" vardı diye düşünüyorlar..

Hatta bir atasözü bile icat etmiş kadınlar. Kadın atasözü yani..

"En iyi koca ölü kocadır.. Zira gece nerede yattığını bilirsin de için rahat eder." diye..
sayın capital1 yanlışım varsa düzeltin ama yazılarınızdan bayanlardan yana yüzünüzün gülmediği gibi bir his uyandı içimde.bu sadece bu yazınızdan değil geçmişte de bir iki defa sanırım buna benzer bayanlarla alakalı paylaşımlarınız oldu yada ben öyle hatırlıyor da olabilirim yanlışım varsa affola ve fakat yukarıdaki yazınıza kesinlikle ama kesinlikle KATILMIYORUM!!!
günlerce hatta aylarca evimden ayrı kalmak zorunda kaldım,dünya kadar borç ödedim sıkıntı çektim,eşime kızdım bağırdım sesimi yükselttim,evde son sözü hep ben söyledim ama hep eşimden destek gördüm bir gün bile ''YETER'' dediğine şahit olmadım,asla bir gün bile şüphe edip dırdır ettiğini bilmem vs.vs. olumsuz örnekler elbette vardır hayat bu herkes her istediğine sahip olamıyor elbette ama genelleme yapmak da bir o kadar yanlış bu yazıyı sizi tenkit maksatlı da yazmadım yanlış anlaşılmasın üzülürüm.Allah herkese hayalindeki gibi bir eş ailesine vatanına milletine inancına sahip birer evlat nasip etsin diye dua etmekten başka elimden birşey gelmiyor.

Karahan_ Sinyalleri için Tıklayın!

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi kapsamında kesinlikle değerlendirilmemelidir tamamen kişisel düşüncelerimin paylaşımıdır!!!
"ŞÜKÜR" nimetin bağıdır!
Reply With Quote
Old 10-30-2013, 20:15
Fuat Öğreten's Avatar
Fuat Öğreten Fuat Öğreten is offline
Bölüm Moderatörü

Fuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud of

çok teşekkür ederim karahan hocam...
Reply With Quote
Old 12-10-2013, 10:53
kepo38's Avatar
kepo38 kepo38 is offline
Site Üyesi

kepo38 is on a distinguished road

Devlet F klavyeye geçiyor

Kamu kurum ve kuruluşlarınca temin edilecek tüm bilgisayarların F klavyeli olması ve kullanımda olanların da 2017 sonuna kadar F klavyeye dönüştürülmesi sağlanacak
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules