FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 05-17-2013, 20:03
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Öcelikle şu altın sevdasını bir bırakın arkadaşlar.1999dan buyana piyasadayım daha altından zengin olanıda düzenli para kazananıda görmedim.Hele forex platformlarında kaldıraçlı altın işlemleri intiharın diğer adıdır.Bin kere yazdım altından yen çaprazlarından ve bilinmedik hacimsiz tüm paritelerden ayrıca TL işlemleride merkez bankası müdehaleleri sebebiyle teknik olarak pek çalışmıyor keyfe göre hareket edebiliyor.En sağlamı Euro/dolar işlemidir onuda stoplu yapın.Her işleme girerken limiti koymasanızda stopu yazın bir kenaraki terse kalıp hesabı uçurmayın.Bir sistem oturtana kadar demoda devam edin.Sistem oturtuncada önce ufak lotlarla realde deneyin sonra normal lota geçin.Hiç beceremiyorsanız profesyonel destek alın oda olmadıysa bırakın gidin bu işi paranız cebinizde kalsın.

Soruya gelince hackli ne demek? Hedge demek istediğinizi varsayarak altında büyüklerin beklentisi düşüş trendinin sürmesi ve altının daha cazip seviyelere düştüğünde alım yapmak.Altta 1283de bir destek var oda kırılırsa 10XX rakamlar bile görülebilir.Ben altına kaldıraçsız olarak 1150 ve altında ufak ufak toplayıp yatmayı düşünürüm asla forexteki gibi günlük altın işlemi yapmam kimseyede tavsiye etmem.Elimizde gül gibi eurusd varken niye sağa sola bulaşılır onuda bir türlü anlayamamışımdır.
Old 05-17-2013, 20:05
savarona34 savarona34 is offline
Site Üyesi

savarona34 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by drforex View Post
altınla ilgili böyle bir yorum geldi:

As part of the introduction of the new signals trade here's one that came in on the 15 min chart. It's not a swing trade (1 or 2 weeks) but a 1 to 3 day trade usually.

I'm not trading this one or counting it on the website history. I think we need to go thru a few of these.

There are two types of trade. One is called Squeeze Box and the other is called Firing Range. This one is Firing range. There are three timing levels.. 15 min (1 to 2 day trade), 1 Hour (up to 1 week and more depending on trend) and Daily (1 week and up to a month depending on trend)

A firing range trade is a little more hands on than a squeeze box trade as there is a trailing stop. The squeeze box trade has a firm stop.

The way the system works in this trade if you follow it exactly would be to:

SELL 3 CONTRACTS OF GOLD at 1388.90 (Which ever size fits your account. It should be a small portion of a few %.)

You would set a stop at 1395.30 (system says 1394.20 but I like to add 1 on each trade---for now)

You would take profit on 1st trade at 1369.70
You would take profit on 2nd trade at 1359.40

NOTE: On a firing range trade, you stop will continue to go lower as the firing range drops.

The third contract is a runner. and it stays short until price exceeds the firing range. The firing range is on the chart below and will act like a trailing stop and will continue to go lower.

My partner is copied on this e-mail and he will write to me if I have not followed instructions on this trade. Once we begin trading this system we will make sure you have access to the charts so as to update your stops. Lets see how the trade develops. There are multiple ways you can trade this. You could use just one contract for instance and take profit at the first target. After we view a few of these trades, we will have a much better idea and you'll have questions that will formulate.
Adamların sinyali gayet başarılı... haklarını vermek lazım... Keşke değerlendirebilseydik tabi...
Old 05-17-2013, 20:12
DalgalarlaSörf DalgalarlaSörf is offline
Kıdemli Teknik Analist

DalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond repute

gold

bi kaç hazır alıntı grafik asayım
fikir olsun
geniş açı olsun ...
Old 05-17-2013, 20:13
profdr profdr is offline
Üstat

profdr is a glorious beacon of lightprofdr is a glorious beacon of lightprofdr is a glorious beacon of lightprofdr is a glorious beacon of lightprofdr is a glorious beacon of lightprofdr is a glorious beacon of light

bu piyasada yeniyim diyorsun bence hesapları kapa daha fazla hesaba para enjekte etme. Altın bende almayı düşünüorum ama 350-400 dolara düşünce. Altın arıyorsan fxtarzanın ögütlerini dinle. terse kaldıgın bir işlemde oturmak intahara giden kestirme yoldur. Bu kadar insan senin yaptıgının tersini yaptıgı için para kazanıyor. Ümit etmeyi bir kenara bırak. Pozisyonu kısa kes. Daha fazla kaybetme. Gene dedigim gibi ''Altın arıyorsan fxtarzanın altın ögütlerini dinle'' saygılar
Old 05-17-2013, 20:14
recruit's Avatar
recruit recruit is offline
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by savaş48 View Post
herkese slm arkadaşlar siteye üye olalı 1 hafta falan oldu 1 haftadır sürekli takip ediyorum burayıda tesadüfen buldum bu formda çok güzel şeyler paylaşılıyor yardımlaşma çok güzel bencilce düşünceler yok ben bu piyasada yeni sayılırım ve şu anda çok zor durumdayım yaptığım hata yüzünden zor günler geçiriyorum arkadaşımın birinin hesabı gümledi benimkide gümlemek üzere şu an benim tüm fikirlere ihtiyacım var hesabımdan kısaca bahsedeyim 1,715 den başla 1,650 ye kadar toplamda 0,86 lot gold buy pozisyonum var 1,520 geçilmesi zor kırılmaz diye bu pozisyonları kapamadım gold burayı kırınca 1510 ile 1480 arasında hack yaptım gold 1320 ye düşünce biraz kar aldım yukarı çıktıkça kar aldım ve toplamda 0,30 lot gold kapadım ve elimde 0,56 lot kaldı varlık 14.800 kaldı 1 hafta önce 2000 dolar takviye yaptım hesaba varlık 16,800 oldu ve şu anda 1460 da pozisyon hack li sizce nasıl bir yol izlemem lazım bu hesabı nasıl kurtara bilirim varsa fikirlerinize ve tecrubelerinize ihtiyacım var şimdiden tşk ederim
(öncelikle hoşgeldin yazdıklarımı okuduktan sonra sizin için demesi kolay diyebilirsin ama baştan söyleyeyim yaşadıkların sana mahsus değil her yeni başlayanın başına geliyor böyle durumlar...)
kolu kes kafayı kurtar
şurdan döner burdan döner işi boş iştir....aç grafı bak bakalım 350 dolarlık düşüş dönermi acaba dönsede kaç yıl sürer
kaybı göze al çekil kenara zararı hazmet...burası önemli zararı hazmetmeden geri gelme...hırs yaparsın daha fazla kaybedersin
hazmettinmi gel yine ben geldim de ver selamını yavaş yavaş hep beraber senin kaybın hepimizin kaybı der kazanmanın yollarını ararız...
sen belki teknik bir şeyler bekliyerek soru sordun yani al sat hedgeye devam et gibisinden fakat teknik taktikler için geç kalınmış artık...hastalık bünyeyi sarmış...
can çekiştirme daha fazla...
o pozu buraya kadar taşımanın nedeni ben sana söyleyeyim zararı kabullenecek cesareti kendinde bulamadığın içindir..
o cesareti şimdi göster...
cesur olduğun ve hatanı kabullendiğin sürece piyasada ayakta kalabilirsin...

Last edited by recruit; 05-17-2013 at 20:19.
Old 05-17-2013, 20:20
Kıdemli Teknik Analist

DalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond reputeDalgalarlaSörf has a reputation beyond repute

Old 05-17-2013, 20:30
Kıdemli Teknik Analist

dolar endeksi fincan kulp yapıyor
çanak kadar değer kazanırsa

gold düşer diyor

olurmu ben bilmem
benim kendi sayımım zaten belli

gold a hep düşmanım
Old 05-17-2013, 20:33
Kıdemli Teknik Analist

spdr gold

yani altın fonu

140 seviyesindeki gapı doldurmak isteyebilir yani 1400
Old 05-17-2013, 20:37
recruit's Avatar
recruit recruit is offline
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by recruit View Post
(öncelikle hoşgeldin yazdıklarımı okuduktan sonra sizin için demesi kolay diyebilirsin ama baştan söyleyeyim yaşadıkların sana mahsus değil her yeni başlayanın başına geliyor böyle durumlar...)
kolu kes kafayı kurtar
şurdan döner burdan döner işi boş iştir....aç grafı bak bakalım 350 dolarlık düşüş dönermi acaba dönsede kaç yıl sürer
kaybı göze al çekil kenara zararı hazmet...burası önemli zararı hazmetmeden geri gelme...hırs yaparsın daha fazla kaybedersin
hazmettinmi gel yine ben geldim de ver selamını yavaş yavaş hep beraber senin kaybın hepimizin kaybı der kazanmanın yollarını ararız...
sen belki teknik bir şeyler bekliyerek soru sordun yani al sat hedgeye devam et gibisinden fakat teknik taktikler için geç kalınmış artık...hastalık bünyeyi sarmış...
can çekiştirme daha fazla...
o pozu buraya kadar taşımanın nedeni ben sana söyleyeyim zararı kabullenecek cesareti kendinde bulamadığın içindir..
o cesareti şimdi göster...
cesur olduğun ve hatanı kabullendiğin sürece piyasada ayakta kalabilirsin...
savaş kardeşim eminim zordur senin için ama şöyle düşün bu zararla vakit geçirerek zararın azalmasına faydan dokunabilirmi...ama zararı kesip yeniden daha donanımlı bir şekilde mücadele etmek zararını azaltabilir...
kol kes kafa kurtulsun diyoruz...e tabi kol kesilince o kesilen kolun biraz acısı olacak...hazmedeceğini düşünüyorum...insan nelerin üstesinden geliyor yeterki istesin...
Old 05-17-2013, 20:37
Kıdemli Teknik Analist

Closed Thread

Tags
alpari, döviz yatırım foreks, eurusd, foreks, foreks döviz yatırım, foreks kazancı, foreks ticareti, forex, forex foreks forex foreks, forex sinyal, forex.com, fxcm, fxdd, gain capital, hotspotfx, teknik analiz, yatırım foreks döviz

Currently Active Users Viewing This Thread: 124 (0 members and 124 guests)

Posting Rules