FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 04-04-2020, 01:26
milyoner's Avatar
milyoner milyoner is online now
Moderatör

milyoner is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by karacasan View Post
Milyoner üstadım sizin gibi dalga sayımını nasıl öğrenebiliriz. Bir türlü oturmuyor. Tecrübenize istinaden yol gösterseniz.
Saymaya devam et. Nekadar çok pratik yaparsan okadar tuğlalar yerine oturur. Sadece kuralları baz alarak nerde hata yaptığını bul. Aslında basit sadece beyininin bu algoritmaya alışması gerek. Elliott kuralları wepte bula bilirsin değişik biçimde bir çok sayım var. Geçmişe dönük pratikler yaparak kendini geliştir. Sonra zamanla öğrenmeye başlayıp daha derinlere inmeye başlarsın. Şunu unutma sadece tek bir doğru vardır en küçük dalgayı bile hesaba katman gerekir. Buda işin karmaşık tarafı. Kendine 3 altarnatif yarat ve içinden en iyi olanı seç ve uygulamaya başla.seçtiğin en doğru sayım yanlış olma ihtimali var. Eğer bir problem varsa en başa dön. Çinli bir bigininde dediği gibi. Problemi çözmeye başlarım eğer iş içinden çıkılmaz hale geldiyse herzaman en başa dönerim ve tekrardan çözmeye başlarım. Bazen basit düşünmen gerektiğini unutma. Bukadar çokmu basit oldu. 😁
Old 04-04-2020, 01:35
milyoner's Avatar
milyoner milyoner is online now
Moderatör

milyoner is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
1,0770 önceki kısa vade dibini kıramazsa yukarı hızlı alması lazım.Haftasonları açılış gap riskini düşünerek pozisyon tutmak lazım yada kaldıraca hiç binmeden taşınacak.
Aynen üstat haftayı belkliycez buralarda biraz daha takılması gerek. Takılmaz sert aşağı yaparsa satışımızı uzatır. nereye gitmek istediğine bakarız. Aşağı gitmez yukarı iştahı açılırsa senaryoya başlarız. Bakalım dalgalar bize ne göstericek.
Old 04-04-2020, 22:29
Alibaba02's Avatar
Alibaba02 Alibaba02 is offline
Site Üyesi

Alibaba02 is on a distinguished road

Kendi halimde ons altın aylık grafikte birşeyler çalışmaya çalıştım. şöyle ki;
- RSI uyumsuzluğu var gibi
- RSI da OBO var gibi
- Ew en fazla 5 'e kadar bariz olanları sayabiliyorum fazlası yok
- Eğer fincan kulp oluşumu da beklersek
tüm bunların ons altında 1380 civarı birleşebilme ihtimali var gibi sanki
Old 04-05-2020, 14:24
emirler's Avatar
emirler emirler is offline
Üstat

emirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by emirler View Post
Yahu üsdat benim cesaret edemediiğim konuya değinmişsin. Cesaretini kutlarım.
Nerede o eski gümüş çatal bıcak kaşık tabak takımlarımız.Gümüş hama tasalrımız he yav hatunun çeyizinde de vardı; ortasında balıklı gümüş hamam tası.
Ozonuda yabana atmayalım, ozon makinası kalmamış piyasada. Dünyayı uzaydan gelen
tüm tehlikelere karşı ne koruyor, güneş ışınlarıda dahil.ozon tabakası.Klimaları ne ile temizliyorlar.gümüş iyonlu sıvı ile bakteri ve virüsleri öldürüyor. Arabalarda virüs bakteri temizliğini ne ile yapıyorlar, gümüş iyonları ve ozonla. Bu konu uzar gider. Zararlımıgümüş. sarımsak ile reaksiyona giriyor sadece yani son iki günde sarımsak kullanmamak gerek Doğru elde edilir ise bence zararlı değil.Birde tene sürülerek kızarıklık olup olmadığına bakılmalı alerji durumu yok ise no problem. Ben ailecek yıllardır kullanıyorum. Yararından başka bir zararını görmedim. Hatta hastalık görmedik yıllardır.Olanlarda gitti.
Ağzında gümüş kaşıkla doğmuş ata sözü var. Vay be..
Sonunda Türkiyede bir makina yapılmış kolladial gümüş suyu ile dezenfekte hemde kalıcı diyor akit gazetesinde. Yazılar çıkmaya başladı. tek çare birde içivedim mi vız geli tılıs gide gari kovidide hantasıda tüm sülalesi.
Old 04-05-2020, 14:37
Alibaba02's Avatar
Site Üyesi

Quote:
Sonunda Türkiyede bir makina yapılmış kolladial gümüş suyu ile dezenfekte hemde kalıcı diyor akit gazetesinde. Yazılar çıkmaya başladı. tek çare birde içivedim mi vız geli tılıs gide gari kovidide hantasıda tüm sülalesi.
Devamı gelir inşallah..
Old 04-06-2020, 16:06
emirler's Avatar
Üstat

emirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond repute

hayrola forumda çıt yok.
Old 04-06-2020, 16:12
Alibaba02's Avatar
Site Üyesi

Quote:

hayrola forumda çıt yok.
Hocam sessiz sedasız atışların hedefini vurmasını seyrediyoruz..👏👏
Old 04-06-2020, 16:16
emirler's Avatar
Üstat

Bu ana sayımımdır yatırım tavsiyesi içermez, kanalın üstüne çıkarsa sayım değişir şu ana kadarki düşüşe abc deyip yukarı sayarız artık.milyoner üsdat ne dersin seninkinide benimkinide bir grafikle vermiş olduk herhalde.
Old 04-06-2020, 16:18
emirler's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by Alibaba02 View Post
Hocam sessiz sedasız atışların hedefini vurmasını seyrediyoruz..👏👏
Amma atarmışım haa ben bilem şaşıyom. nasıl beceriyom diye.kendime inanasım gelmiyor .Ama olay bu vay be ne atışşş
Old 04-06-2020, 16:27
Alibaba02's Avatar
Site Üyesi

Quote:
Amma atarmışım haa ben bilem şaşıyom. nasıl beceriyom diye.kendime inanasım gelmiyor .Ama olay bu vay be ne atışşş
Hocam yanlış anlama, atış derken keskin nişancı atışından bahsediyorum. Biz atıyoruz atıyoruz karavana.. Daha sizden öğrenecek çok şey var. atış nasıl yapılır, sallama nasıl yapılır bunları siz üstadlardan öğreneceğiz inşallah
Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 13 (0 members and 13 guests)

Posting Rules