FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 10-15-2015, 20:40
aligiviyan's Avatar
aligiviyan aligiviyan is offline
Moderatör

aligiviyan is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by caylakforex View Post
Ben de forexe yeni başladım şuan için demo bir hesapla alım satım yapıyorum ama öğrenmek istediğim, piyasa analizini nasıl yapıyorsunuz? yani firmaların bu böyle olabilir demesiyle mi hareket ediyorsunuz yoksa düzenli olarak piyasayı takip ederek kendi öngörülerinize göre mi alım satım yapıyorsunuz?

Not: Bu arada kendimi tam olarak test etmeden gerçek hesaba geçmeyi düşünmüyorum...
çok doğru yapıyorsunuz , Demo hesap'ın bakiyesi gelecekdeki fonlama yapacağınız tutarla aynı olması lazım ki işi ciddiye alın ve kayıp kazanç oranınız hakkında fikir sahibi olabileceksiniz . FX de en iyi analiz kendi analizinizdir . temel'den başlayacaksınız ( yani sıfırdan başlayacaksınız ) forumu takip edin her gün vakit geçirin kim hangi indicator kullanıyor kim hangi zamandiliminde işlem yapıyor tamamen zaman ile yavaş yavaş öğreneceksiniz . indicatorler chart analizini bir gece de öğrenip ertisi gün uygulamanız gibi bir şey olmaz chart doğru okuyup işlem açabilmek için çok zaman harcamanız lazım . chartı doğru okuyup başarılı olmak için çok çok zaman harcamanız lazım . şöyle söylıyım bir öğrenci gibi düşünün üniversiteye girdiniz 4 senede lisans aldınız 1-2 sene asgari ücret ( yada çok düşük bir maaş) ile işe başladınız 3-5 sene içersinde tecrübeli personel maaş'ı ile geçiniyorsunuz yani toplam en az 8 yil geçireceksiniz ki bir kariyeriniz olsun ... örneği sadece zamanı anlatmak için verdim . demek istediğim 2 ayda demo da işlem yapıp 3. ayda 1000 dolar yatırıp milyarder olmak pek mümkün görülmüyor . bunları sadece bir nebze de olsa beklentilerinizi düşürmek ve bu iş su içmek kadar kolay değil olmadığını anlatmak için verdim ... forumuza da hoşgeldiniz .

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!

Old 10-16-2015, 16:28
caylakforex caylakforex is offline
Banned

caylakforex is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by aligiviyan View Post
çok doğru yapıyorsunuz , Demo hesap'ın bakiyesi gelecekdeki fonlama yapacağınız tutarla aynı olması lazım ki işi ciddiye alın ve kayıp kazanç oranınız hakkında fikir sahibi olabileceksiniz . FX de en iyi analiz kendi analizinizdir . temel'den başlayacaksınız ( yani sıfırdan başlayacaksınız ) forumu takip edin her gün vakit geçirin kim hangi indicator kullanıyor kim hangi zamandiliminde işlem yapıyor tamamen zaman ile yavaş yavaş öğreneceksiniz . indicatorler chart analizini bir gece de öğrenip ertisi gün uygulamanız gibi bir şey olmaz chart doğru okuyup işlem açabilmek için çok zaman harcamanız lazım . chartı doğru okuyup başarılı olmak için çok çok zaman harcamanız lazım . şöyle söylıyım bir öğrenci gibi düşünün üniversiteye girdiniz 4 senede lisans aldınız 1-2 sene asgari ücret ( yada çok düşük bir maaş) ile işe başladınız 3-5 sene içersinde tecrübeli personel maaş'ı ile geçiniyorsunuz yani toplam en az 8 yil geçireceksiniz ki bir kariyeriniz olsun ... örneği sadece zamanı anlatmak için verdim . demek istediğim 2 ayda demo da işlem yapıp 3. ayda 1000 dolar yatırıp milyarder olmak pek mümkün görülmüyor . bunları sadece bir nebze de olsa beklentilerinizi düşürmek ve bu iş su içmek kadar kolay değil olmadığını anlatmak için verdim ... forumuza da hoşgeldiniz .
Teşekkürler hoşbuldum ben de
elimden geldiğince forumu takip ediyorum. 1 aydır ziyaretçi olarak takip etmekteydim en son tartışmalara katılmak ve fikir alabilmek adına üyelik oluşturmamın daha yararlı olacağına karar verdim.
Reply With Quote
Old 10-16-2015, 17:13
aligiviyan's Avatar
Moderatör

Quote:
Originally Posted by caylakforex View Post
Teşekkürler hoşbuldum ben de
elimden geldiğince forumu takip ediyorum. 1 aydır ziyaretçi olarak takip etmekteydim en son tartışmalara katılmak ve fikir alabilmek adına üyelik oluşturmamın daha yararlı olacağına karar verdim.
Neden başka bir sitenin(forumun) linkini imzanıza yazmışsınız ?

Old 07-28-2016, 19:45
Doktor41 Doktor41 is offline
Yeni Üye

Doktor41 is on a distinguished road

herkese selamlar. forex ile uğraşan bir arkadaşımın tavsiyesi ve onu görünce benim de yapabileceğim düşüncesi ve heyecanı ile bu işi öğrenmeye karar verdim. arkadaşım başlangıç için birkaç bilgi verdi. psikolojinin önemli olduğu, kazanma odaklı ve hırslı olmamak gerektiği ve 1e 5 kaldıracın en ideali olduğu gibi. bu doğrultuda gerçekçi de olması için 10000$lık bir demo açtım ve platformu öğrenmeye başladım. onun dışında asla tek bir kaynaktan beslenmemek gerektiğini, birçok kaynaktan bilgi alıp kendi sistemimi ve işlem karakterimi oluşturmam gerektiğini söyledi. gerçek hesap ile işlem yapmaya hazır olmam için aylar gerekebileceğini de ekledi. ki ben de böyle düşünüyorum açıkçası. tam hakim olduğuma emin olmadan gerçek işlem yapmayı düşünmüyorum. sizlerin bu aşamada bana vereceği bilgilere de çok önem veriyorum. "yeni başladıysan hiç başlama" şeklinde tavsiyede bulunacaklar lütfen hevesimi kırmasın. riskli bir yatırım olduğunun farkındayım bu işin tekniğinde önemli olan nedir mesela. doğru indikatör seçimi mi? yoksa herkesin paylaştığı birkaç indikatörü birleştirerek oluşturduğu sistemler mi? herşey teknik analiz ile çözülebilir mi vs. şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Reply With Quote
Old 07-29-2016, 11:07
aligiviyan's Avatar
Moderatör

Quote:
Originally Posted by Doktor41 View Post
herkese selamlar. ........
bu yazı senin önündeki 3 yıl için aşağı yukarı yaşabileceğin şeyler hakkında fikir sahibi olmana yardımcı olur :

Trader olmanın 5 evrimi !
başarılar.

Old 07-30-2016, 03:10
Yeni Üye

Quote:
bu yazı senin önündeki 3 yıl için aşağı yukarı yaşabileceğin şeyler hakkında fikir sahibi olmana yardımcı olur :

Trader olmanın 5 evrimi !
başarılar.
hoşbulduk hocam. bakalım bindik bir alamete. rota kıyamet değil ama benim biraz inatçı bir yapım var. aslında biraz araştırdıktan, forumda da biraz bakındıktan sonra bu işte başarılı olma konusunda inat edeceğe benziyorum. birincisi insanların ön yargıları. nefret ettiğim şey. bu piyasada herkes kaybetmeye mahkum algısı var. ikincisi de kaybedenlerin aman bulaşmayın tavırları. kendimizi başarısız görmeyi yediremediğimiz için sisteme suç atmayı tercih ediyoruz sanırım. bunlardan dolayı forexte başarılı olmayı kafaya taktım şuan bakalım süreç bizi nereye götürecek.
Reply With Quote
Old 07-30-2016, 22:08
aligiviyan's Avatar
Moderatör

Quote:
hoşbulduk hocam. bakalım bindik bir alamete. rota kıyamet değil ama benim biraz inatçı bir yapım var. aslında biraz araştırdıktan, forumda da biraz bakındıktan sonra bu işte başarılı olma konusunda inat edeceğe benziyorum. birincisi insanların ön yargıları. nefret ettiğim şey. bu piyasada herkes kaybetmeye mahkum algısı var. ikincisi de kaybedenlerin aman bulaşmayın tavırları. kendimizi başarısız görmeyi yediremediğimiz için sisteme suç atmayı tercih ediyoruz sanırım. bunlardan dolayı forexte başarılı olmayı kafaya taktım şuan bakalım süreç bizi nereye götürecek.
O zaman tecrübelerinizi paylaşın ilerde diğer vatandaşlara kestirme olur belki. ''Başarılar''.

Old 08-02-2016, 03:48
Budakbaşı Budakbaşı is offline
Site Üyesi

Budakbaşı is on a distinguished road

Quote:
Benim gibi düşünüyorsun hocam.
Sizi takibe aldım.
Reply With Quote
Old 08-06-2016, 14:55
Yeni Üye

Quote:
O zaman tecrübelerinizi paylaşın ilerde diğer vatandaşlara kestirme olur belki. ''Başarılar''.
teşşekkür ederim hocam. şimdilik indikatörleri piyasa hareketlerini vs özümsemekle geçiriyorum vaktimi. bir de terimlere alışmak ve öğrenmekle. oldukça karmaşık geliyor tabi haliyle. ama yavaş yavaş alışacağımı düşünüyorum. çok fazla vakit ayıramadığım bir dönem olmasına rağmen elimden geldiğince boşlukları değerlendirmeye çalışıyorum. kazandığım ve kaybettiğim zamanları karşılaştırıp psikolojik durumumu değerlendiriyorum. demo olmasına rağmen kazanınca kendine güven duyarken, kaybedince ister istemez bir kızgınlık ve hırsa düşüyor insan. bunu sanırım yeterli tecrübeyi edinip kendi sistemimi geliştirdiğimde aşmış olurum diye düşünüyorum. bir yandan da tecrübeli insanların geliştirdiği sistemler araştırıyorum. birkaçı çok karmaşık geldi pek içime sinmedi. şimdi yeni bir şey denk geldi tesadüfen. Expert Advisor yapmış bir vatandaş. ücretsiz deneme sürümü ve kullanım klavuzu da hazırlamışlar. burada isim vermeyeyim reklam diye yanlış anlaşılmasın. sayfasını falan takip ediyorum, daha sonra sistemi de deneyeceğim. basit görünüyor ama bakalım arkasından ne çıkacak sonra sizinle de paylaşıp yorumlarınızı alırım
Reply With Quote
Old 08-08-2016, 16:11
aligiviyan's Avatar
Moderatör

Quote:
teşşekkür ederim hocam. şimdilik indikatörleri piyasa hareketlerini vs özümsemekle geçiriyorum vaktimi. bir de terimlere alışmak ve öğrenmekle. oldukça karmaşık geliyor tabi haliyle. ama yavaş yavaş alışacağımı düşünüyorum. çok fazla vakit ayıramadığım bir dönem olmasına rağmen elimden geldiğince boşlukları değerlendirmeye çalışıyorum. kazandığım ve kaybettiğim zamanları karşılaştırıp psikolojik durumumu değerlendiriyorum. demo olmasına rağmen kazanınca kendine güven duyarken, kaybedince ister istemez bir kızgınlık ve hırsa düşüyor insan. bunu sanırım yeterli tecrübeyi edinip kendi sistemimi geliştirdiğimde aşmış olurum diye düşünüyorum. bir yandan da tecrübeli insanların geliştirdiği sistemler araştırıyorum. birkaçı çok karmaşık geldi pek içime sinmedi. şimdi yeni bir şey denk geldi tesadüfen. Expert Advisor yapmış bir vatandaş. ücretsiz deneme sürümü ve kullanım klavuzu da hazırlamışlar. burada isim vermeyeyim reklam diye yanlış anlaşılmasın. sayfasını falan takip ediyorum, daha sonra sistemi de deneyeceğim. basit görünüyor ama bakalım arkasından ne çıkacak sonra sizinle de paylaşıp yorumlarınızı alırım
Grafik atmanızda fayda var, arada sırada çalışma yaptığınız grafikleri paylaşın fark etmediğiniz bazı şeyleri size söyleme çalışırız.

Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)

Thread Tools

Posting Rules