FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 11-11-2015, 02:13
serdarali serdarali is offline
Yeni Üye

serdarali is on a distinguished road

Selam,

Firma adı vermek forumda yasak olduğu için tam olarak isim veremeyeceğim:en büyük fx firması(hani şu isviçre frangı olayında batarken son anda birilerinin bir kaç yüz milyon dolar gömdüğü firma) ile isviçrenin en büyük fx firması, ayrıca banka(java trading platformu kullanan) artık Türklere hesap açmıyorlar.SPK uyarı yazısı göndermiş ,16 ekimden bu yana hesap açmıyorlamış.Konuyla ilgili bilgisi olan varmı?Yabancı brokerlar artık Türklere hesap açmıyormu?
Reply With Quote
Old 12-17-2015, 18:22
mutludeli mutludeli is offline
Banned

mutludeli is on a distinguished road

Olay sadece artık SPK da bitmiyor.
Avrupalı bir ülkede lisansı olan şirketler MiFID tarafından denetleniyor. Bildiğim kadarı ile SPK mifide yazı yazmış bu yazıdan sonra, tüm avrupalı şirketlerde, Türk vatanşı müşteriler BLACK LİST decelet oalrak geçiyor. diğer bir deyişle MiFID tarafından denetlenen bir kurumda türkyieden hesap açamazsınız.

Güney Kıbrısta denetlenen şirketlerde aslında MiFID tarafından pasport kaydı yaptırıyor, ama bildiğim kadarı ile Güney kıbrıs komisyonu şimdiye kadar bu konuda ceza yapmamış. Ama yakındır yaparlar.

SPK dışında denetlenen bir ülkede hesap açacaksanız, mutlaka ingiltere olamalı, ama yakında orada da yasaklanacaktır kesin.
Reply With Quote
Old 01-22-2016, 12:39
mehmetyılmaz mehmetyılmaz is offline
Yeni Üye

mehmetyılmaz is on a distinguished road

arkadaşlar kolay gelsin..

XXXX diye bir şirketten bonuslu forex işlemleri yapmaya başladım.

XXX dolar bonus verdi.. onu kullanıyorum ama real olarak kullanıyorum. demo değil..

1- XXX dolarlık bonus biterse benden para isterler mi..????

2- o hesaba para havale edebilirmiyim..

3- olurda fazla para kazanır ve 500 dolar yaparsam hesaptan para çekebilir miyim..

4- son olarak XXX şirketi sağlam mı acaba..??? bizi yemezler mi..?? sahtekarlar mı..??

teşekkürler..
Reply With Quote
Old 01-22-2016, 12:56
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by mehmetyılmaz View Post
arkadaşlar kolay gelsin..

XXXX diye bir şirketten bonuslu forex işlemleri yapmaya başladım.

XXX dolar bonus verdi.. onu kullanıyorum ama real olarak kullanıyorum. demo değil..

1- XXX dolarlık bonus biterse benden para isterler mi..????

2- o hesaba para havale edebilirmiyim..

3- olurda fazla para kazanır ve 500 dolar yaparsam hesaptan para çekebilir miyim..

4- son olarak XXX şirketi sağlam mı acaba..??? bizi yemezler mi..?? sahtekarlar mı..??

teşekkürler..
admin yazını editlemiş reklam olmaması için.Öncelikle bu bonus işlerini tokatçılar yapar sorduğun firmada dandik bir kalpazan onlar gibi binlercesi var nerden buluyorsunuz bu aptal aptal yerleri anlamakta güçlük çekiyorum ya art niyetle gelen reklamcısınız yada bir çakal sizleri bulup yönlendiriyor.Böyle abuk sabuk yerlere para kaptırmayın.Yerli brokerlar bu sahtekarlardan bin kat daha güvenlidir.Yurtdışı güvenli çalışılacak firma sayısı bir elin parmağını geçmez onlardada 3-5 kuruşa hesap açamazsınız.
Reply With Quote
Old 01-22-2016, 13:24
mehmetyılmaz mehmetyılmaz is offline
Yeni Üye

mehmetyılmaz is on a distinguished road

yok hayır, kesinlikle reklamcı değilim...sadece sevdiğim bir arkadaşın hemde iş arkadaşımın tavsiyesiyle girdiğim bir işte siz değerli üstatlara sormak istedim..

anladığım kadarıyla sahtekarlarmış..

sizden ricam yerli brokerların isimlerini özelden bana göndere bilirmisiniz.

birde XXX dolarlık bonusu 200 dolar yaptım paramı verirler mi..???

tekrar teşekkürler.

rahatsız ettiğim için kusura bakmayın..
Reply With Quote
Old 01-22-2016, 13:43
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by mehmetyılmaz View Post
yok hayır, kesinlikle reklamcı değilim...sadece sevdiğim bir arkadaşın hemde iş arkadaşımın tavsiyesiyle girdiğim bir işte siz değerli üstatlara sormak istedim..

anladığım kadarıyla sahtekarlarmış..

sizden ricam yerli brokerların isimlerini özelden bana göndere bilirmisiniz.

birde XXX dolarlık bonusu 200 dolar yaptım paramı verirler mi..???

tekrar teşekkürler.

rahatsız ettiğim için kusura bakmayın..
Belki alırsın ufak olduğu için ama bahaneler çıkarıp vermeme ihtimalleri daha yüksektir.
Reply With Quote
Old 09-16-2016, 19:05
Hakem0334 Hakem0334 is offline
Yeni Üye

Hakem0334 is on a distinguished road

Merhabalar, yaklaşık 3 aydır deneme hesabı kullanıyorum. Kendimi hazır hissettiğimde gerçek hesap açacağım. Aracı kurumlar konusunda gerçekten kafam çok karışık. Sizden tavsiye bekliyorum. En azından 3 tane firma söyleseniz ben onlara yoğunlaşsam çok iyi olur. Burdan yasal olarak firma ismi yazılamıyorsa özelden mesaj atmanızı rica edecem. Şimdiden çok teşekkürler.
Reply With Quote
Old 11-18-2016, 11:14
Fxforumcu Fxforumcu is offline
Banned

Fxforumcu is on a distinguished road

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
Reply With Quote
Old 11-21-2016, 14:51
Forumcufx Forumcufx is offline
Banned

Forumcufx is on a distinguished road

Bana da bilgi verirseniz sevinirim.
Reply With Quote
Old 11-24-2016, 11:39
Ozdenn Ozdenn is offline
Banned

Ozdenn is on a distinguished road

Çoğunlukla hangi aracı kurum tercih ediliyor?
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 16 (0 members and 16 guests)

Thread Tools

Posting Rules