FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 06-18-2012, 09:03
eackesh eackesh is offline
Site Üyesi

eackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rough

[QUOTE=Jon Dowes;31642]
Quote:
Originally Posted by dguler1981 View Post

Sayın dguler olayı şöyle anlatayım
Piyasa açıldıktan sonra biraz gerilemişti sonra 15 dakika bekledim tepki verecek diye yukarı bu yüzden 510 dolarlık goldda long yaptım.Sonra biraz zaman geçince aaniden gold düştü ve benim poz normalde %50 margin olunca kapanıyor integralde bu şekilde.

Ama kapanmadan direk -76 dolar oldu.Ne oldugunu anlamadım yani bunlar piyasa açıldıktan sonra oluyor.Benim hiçbir suçum yok hatta ben sermaye yarısına gelinceye kadar zararı göze alıp işlem yaptım ne de olsa kapanır diye ama kapanmadı.Normalde 250 dolara inince sermaye otomatik kendisi kapanması gerekirdi.
sermayenin değil marjinin yarısına gelince kapatır. 1600 marjin gerekiyorsa 1 hacime 800 dolara düştüğünde bakiye kapanır. bu 1/100 kaldıraçta böyledir.
öte yandan hiç bir işlemden sonra bakiye eksiye geçemez. sadece bu pazar gaplarında olabiliyor. üçkağıtıçılık olsa gerek.o yüzden şirketinle bir görüş. gerçi bizim yerli şirketlerde laf çok çamur çok ama lisanslı bunlar artık durum değişmiş olabilir. şirketle kontak kur.
Old 06-18-2012, 10:23
dguler1981's Avatar
dguler1981 dguler1981 is offline
Site Üyesi

dguler1981 will become famous soon enough

[QUOTE=Jon Dowes;31642]
Quote:
Originally Posted by dguler1981 View Post

Sayın dguler olayı şöyle anlatayım
Piyasa açıldıktan sonra biraz gerilemişti sonra 15 dakika bekledim tepki verecek diye yukarı bu yüzden 510 dolarlık goldda long yaptım.Sonra biraz zaman geçince aaniden gold düştü ve benim poz normalde %50 margin olunca kapanıyor integralde bu şekilde.

Ama kapanmadan direk -76 dolar oldu.Ne oldugunu anlamadım yani bunlar piyasa açıldıktan sonra oluyor.Benim hiçbir suçum yok hatta ben sermaye yarısına gelinceye kadar zararı göze alıp işlem yaptım ne de olsa kapanır diye ama kapanmadı.Normalde 250 dolara inince sermaye otomatik kendisi kapanması gerekirdi.
söyle açıklayayım geçen gün 1577 den satış verdim 1572 tp vardı fakat 1566 dan kapandı sanırım gece ani bir hareket olmuş ve fiyatta kayma olmuş bu zarar olsaydı ki zamanında oda oldu aradım fakat bişey yapmadılar yani karşılamıyorlar sendede muhtemelen oyle bir kayma olmuş olabilir
Old 06-18-2012, 11:30
ahmetkilicc ahmetkilicc is offline
Site Üyesi

ahmetkilicc is on a distinguished road

Herşey düşündüğüm gibi gidiyor, yukarı gaptan sonra eur/xxx ler aşağıya .. 1.268 in üzerinde günlük kapanş olmaz ise hedef 1.2245 veya aşağısı ..
Old 06-18-2012, 11:54
skfeyi skfeyi is offline
Site Üyesi

skfeyi is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by skfeyi View Post
ispanya ya 100 milyar euro diye 1.265 lerden açtığı gapı tekrar kapamıstı ertesi gün, yarında sanırım şimdiki açılış gapını gerı verır...
DÜN GECEKİ YORUMUMZ TUTTU VE PARİTE GERİ GELDİ.
ASIL ÖNEMLİSİ ŞİMDİ NE OLCEK....???
Old 06-18-2012, 12:21
Jon Dowes Jon Dowes is offline
Yeni Üye

Jon Dowes is on a distinguished road

Bugün firmayla görüştüm ve hiçbirşey yapamayacaklarını söylediler seans içinde gap oluştuğu için marjin %50 seviyesinde kapanmadı üstüne üstlük 100 dolar zarar yazdı anlayacağınız 1 saniyenin içinde 2 asgari ücret maaşı gitti.
Peki benim yasal hiçbir hakkım yok mu.Spk'ya şikayet etsem birşey değişir mi?
Old 06-18-2012, 12:54
YAMTAR YAMTAR is offline
Site Üyesi

YAMTAR is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Jon Dowes View Post
Bugün firmayla görüştüm ve hiçbirşey yapamayacaklarını söylediler seans içinde gap oluştuğu için marjin %50 seviyesinde kapanmadı üstüne üstlük 100 dolar zarar yazdı anlayacağınız 1 saniyenin içinde 2 asgari ücret maaşı gitti.
bu yüzden yurt dışı daha iyi bence... bu tür durumlarda iki kez rastladım. ikisinde de telafi ettiler.. Adı da balance değil....Goodwill...
Old 06-18-2012, 13:14
batuhan's Avatar
batuhan batuhan is offline
Site Üyesi

batuhan is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Jon Dowes View Post
inan işlem sırasında hiç eksi bakiye duymadım bugüne kadar. Bence denemelisin, spk denetimininde ne anlama geldiğini öğrenmiş oluruz, böyle durumlarda işe yaramayacaka niye yurtdışı hesaplarımızı kapattık deriz. Bence işlem sırasında stop olmalıydı.
Old 06-18-2012, 13:42
epiphany epiphany is offline
Yeni Üye

epiphany is on a distinguished road

Dostum aynisi benim de basima gelmisti. Fxdd'de yogun bir gunde olmustu . Stop loss olarak margini kullaniyordum, Benim ki eksiye gecmedi ama kapanmasi gereken yerde de kapanmamisti. Islem numaralariyla firmaya ilettiim mevcut kaybi ayni gun karsiladilar. Yani yurt disi tercih nedenlerinden biri bu iste . Adamlar camura yatmiyor. islemler kayitli .
Old 06-18-2012, 15:54
Site Üyesi

eackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rough

Quote:
Originally Posted by eackesh View Post
euroda 2587 önemli bir destek. test edildi. 2592 den döndü. bugün beklenti ile euro alınabilir. yarın seçimler var. dikkatli olmakta fayda var. euro yanlısı partinin seçimi kazanacağı düşünülüyor. haftaya düşüş tekrar başlayabilir. yine de bir görelim. şimdilik beklentim böyle.
Quote:
Originally Posted by eackesh View Post
yukarı yaptırıp bize böyle düşündürecekler. bu not indirimleri mutlaka fiyatlanacaktır.
beklentiyi al gerçeği sat.
Old 06-18-2012, 16:25
Site Üyesi

ispanya hazine bono faizleri. son 8 aylık

bu da italya.

italyaya ait kaygılarda azalma yaşanmış martta sonra geri tırmanışa başlamış. ama yine de halen kasım ayından az.

ispanya da ise durum ortada.
Closed Thread

Tags
foreks, forex

Currently Active Users Viewing This Thread: 97 (0 members and 97 guests)

Posting Rules