FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 08-13-2013, 16:11
recruit's Avatar
recruit recruit is offline
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by nova_Tpl View Post
Kaç milyon dolarlık satış açtın hocam

Bende ülkeme sahip çıkmak adına alım yapmaycam bu söylem daha dürüstçe bir yaklaşım oldu bence
miktar belirtmeyeyim hocam...margini sıkıntıya sokmayacak boyutta açıyorum...
trader için önemli olan doğru analiz yapmak ve kazanç elde etmek..dövize müdahale merkezin işi traderların işi müdahaleleri ve oluşan fiyat hareketlerini kendi lehine kara dönüştürmek...

Last edited by recruit; 08-13-2013 at 16:18.
Old 08-13-2013, 16:17
metallurgist metallurgist is offline
Moderatör

metallurgist is on a distinguished road

buralardan eu alsakmı?
Old 08-13-2013, 16:33
stalwart stalwart is offline
Site Üyesi

stalwart is on a distinguished road
Smile

Quote:
Originally Posted by recruit View Post
miktar belirtmeyeyim hocam...margini sıkıntıya sokmayacak boyutta açıyorum...
trader için önemli olan doğru analiz yapmak ve kazanç elde etmek..dövize müdahale merkezin işi traderların işi müdahaleleri ve oluşan fiyat hareketlerini kendi lehine kara dönüştürmek...
selam herkese ve selam recruit usta nasılsınız?
bu ara uzaktan takip ettiğim sitede sizi çok yoğun paylaşım içinde görüyorum. ve her zamanki gibi üyelere çok fazla fayda sağlamaktasınız.
işlerinizin yoğunluğu bittimi? bundan sonra bu düzende sitede bulunur musunuz?
biliyorsunuz ben hesapları gümlettikten sonra işin dini boyutunu araştırmaya başlamıştım. ve o an için bulduğum bilgiler ışığında caiz olmadığı kanaati hasıl oldu bende ve bıraktım. ancak Fxtarzan ustanın bazı açıklamaları ile acaba sorusu oluştu ve yeniden araştırdım ve biraz derinlere indim. şuan tatmin edici sonuçlara ulaştım ve aklıma takılan ve ayrıntılı bilgi alamadığım tek husus kaldıraç hakkında bilgi onun da tatmin edici bir açıklamasına ulaşırsam sanırım kendi nazarımda işlemlere yeniden başlama hususunda bir sorun kalmayacak. vicdanen rahat olurum. sizin bu yoğunlukla sitede olup olmayacağınızı da bu nedenle sormak istedim. çünkü paritelerde siz değerli 4-5 üstad sadece analiz yapmıyorsunuz. manevi güç vererek forexin olumsuz psikolojisini yenmemizi sağlıyorsunuz.
Old 08-13-2013, 16:41
recruit's Avatar
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by savunma View Post
bu ara uzaktan takip ettiğim sitede sizi çok yoğun paylaşım içinde görüyorum. ve her zamanki gibi üyelere çok fazla fayda sağlamaktasınız.
biliyorsunuz ben hesapları gümlettikten sonra işin dini boyutunu araştırmaya başlamıştım. ve o an için bulduğum bilgiler ışığında caiz olmadığı kanaati hasıl oldu bende ve bıraktım. ancak Fxtarzan ustanın bazı açıklamaları ile acaba sorusu oluştu ve yeniden araştırdım ve biraz derinlere indim. şuan tatmin edici sonuçlara ulaştım ve aklıma takılan ve ayrıntılı bilgi alamadığım tek husus kaldıraç hakkında bilgi onun da tatmin edici bir açıklamasına ulaşırsam sanırım kendi nazarımda işlemlere yeniden başlama hususunda bir sorun kalmayacak. vicdanen rahat olurum. sizin bu yoğunlukla sitede olup olmayacağınızı da bu nedenle sormak istedim. çünkü paritelerde siz değerli 4-5 üstad sadece analiz yapmıyorsunuz. manevi güç vererek forexin olumsuz psikolojisini yenmemizi sağlıyorsunuz.
hocam hoşgeldiniz...umarım iyisinizdir...genelde giremiyorum..ayda belirli günler işlerde hafifleme oluyor bende fırsat bu fırsattır diyerek hem trade edip hemde forumdaki dostlarla sohbet ediyorum...umarım ilerde daha çok vaktimiz olur ve pariteler endeksler ve emtialara teknik analiz açısından daha geniş bakabiliriz..
siz güzel baktığınız için güzel görüyorsunuz yoksa bende fazla birşey yok...ilginiz için teşekkür ederim...saygılarımla...
Old 08-13-2013, 16:53
recruit's Avatar
Moderatör

hayırlı işlemler...
Old 08-13-2013, 16:55
nova_Tpl nova_Tpl is offline
Site Üyesi

nova_Tpl is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by savunma View Post

Ya bu konu tabi çok ilginç bende biraz araştırmıştım ama farklı fikirler olan var tam bir kesin karar yok sanırım dini çevrelerde.Sonuçta bu gerçek bir piyasa bir ticaret sistemi.Ticaret gerçek olduğu için dinen sakınca yokBu açıdan sorun yok.Sorun kaldıraç sisteminin uygun olup olmadığı.Kaldıraçta bir borç bir teminat sistemi söz konusu olmayan bir para ile işlem yapma olayı söz konusu.Bazıları bu dinen sakıncalı çünkü elimizde bu kadar para yokken kazanç sağlanıyor diyolar.
Birde şu açıdan düşünelim Gerçek bir ticarte atılan insanlar var dükkan açıyolar borç alarak yani kredi çekerek ticarete atılıyorlar.Burdan para kazanıyorlar ve borcunu faiziyle ödüyorlar.Yani krediyi verende bu krediden para kazanıyor.Tamda kaldıraç sistemindeki gibi.O zaman oda sakıncalı ve haram oluyor...Biraz kafa karıştırıcı....
Piyasalarda pozisyon kaybetmek şaşmaz bir gerçektir. Bu gerçeği ben tanımıyorum dersen; dünyanın en iyi temel / teknik analisti bile olsan nafile. Hesap yönetimini bilmeyen adam piyasadan elenmeye mahkumdur...
Old 08-13-2013, 17:02
kabukijo kabukijo is offline
Site Üyesi

kabukijo is on a distinguished road

gbpusd ye ne oldu birden bire fırladı
Old 08-13-2013, 17:03
Jovanovic Jovanovic is offline
Yeni Üye

Jovanovic is on a distinguished road

Arkadaşlar GBPUSD'de ne oldu acaba 80 pip oynadı ? Haber falan hiçbir şey yok.

İngiltere verilerinde bile bunun yarısı kadar oynamadı bugün.
Old 08-13-2013, 17:05
bolgar bolgar is offline
Site Üyesi

bolgar is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by nova_Tpl View Post
Ya bu konu tabi çok ilginç bende biraz araştırmıştım ama farklı fikirler olan var tam bir kesin karar yok sanırım dini çevrelerde.Sonuçta bu gerçek bir piyasa bir ticaret sistemi.Ticaret gerçek olduğu için dinen sakınca yokBu açıdan sorun yok.Sorun kaldıraç sisteminin uygun olup olmadığı.Kaldıraçta bir borç bir teminat sistemi söz konusu olmayan bir para ile işlem yapma olayı söz konusu.Bazıları bu dinen sakıncalı çünkü elimizde bu kadar para yokken kazanç sağlanıyor diyolar.
Birde şu açıdan düşünelim Gerçek bir ticarte atılan insanlar var dükkan açıyolar borç alarak yani kredi çekerek ticarete atılıyorlar.Burdan para kazanıyorlar ve borcunu faiziyle ödüyorlar.Yani krediyi verende bu krediden para kazanıyor.Tamda kaldıraç sistemindeki gibi.O zaman oda sakıncalı ve haram oluyor...Biraz kafa karıştırıcı....
Bende zamanında araştırmıştım bu konuları .. Kaldıraç bizim elimizdeki paradan daha fazlasını kaybetmemize imkan vermediği için bi sıkıntı görmedim ..

Yani 1000 dolar ile 100.000 dolarlık işlem yapıyoruz fakat kaybettiğimizde 1000 dolardan fazla kaybedemiyoruz.

Yine de vebal altında kalmak istemem kendiniz araştırıp kararınızı verin.

Hayırlı ve bereketli kazançlar.
Old 08-13-2013, 17:07
bolgar bolgar is offline
Site Üyesi

bolgar is on a distinguished road

Sanırım Gbp'deki hareket fat finger

Tags
alpari, döviz yatırım foreks, eurusd, foreks, foreks döviz yatırım, foreks kazancı, foreks ticareti, forex, forex foreks forex foreks, forex sinyal, forex.com, fxcm, fxdd, gain capital, hotspotfx, teknik analiz, yatırım foreks döviz

Currently Active Users Viewing This Thread: 34 (0 members and 34 guests)

Thread Tools

Posting Rules