FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 06-10-2014, 15:02
ninova12 ninova12 is offline
Site Üyesi

ninova12 is on a distinguished road

Cizgileri acilis ve. Kapanisa goremi cekmeliyz mantigi ne olabilir ilginc ilk defa duydum
Reply With Quote
Old 06-11-2014, 00:21
Efkan Genç's Avatar
Efkan Genç Efkan Genç is offline
Moderatör

Efkan Genç is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by ninova12 View Post
Cizgileri acilis ve. Kapanisa goremi cekmeliyz mantigi ne olabilir ilginc ilk defa duydum
şahsen, destek-direnç ve kanal kırılmalarını mum kapanış noktalarına göre, sl ve tp noktaları için de high-low noktalarına göre yaptığınız zaman daha başarılı analiz ve işlemler gerçekleştirebilirsiniz. tabi forexte tek kural olduğunu, o da asla sabit bir kuralın olmadığını her zaman hatırlamaktır.
Old 06-11-2014, 13:29
Ertuğrul's Avatar
Ertuğrul Ertuğrul is offline
Site Üyesi

Ertuğrul is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by ninova12 View Post
Kesin kuraldır denilemez. Mesela bir saat içindeki hareket değilde o saatin sonunda mum nerede kapanmış o önemli destek-direnç için. Yani belirli bir seviyede , açılışlar kapanışlar yoğunlaşmışsa o seviyede destek-direnç vardır.

Quote:
Originally Posted by karpa View Post
şahsen, destek-direnç ve kanal kırılmalarını mum kapanış noktalarına göre, sl ve tp noktaları için de high-low noktalarına göre yaptığınız zaman daha başarılı analiz ve işlemler gerçekleştirebilirsiniz. tabi forexte tek kural olduğunu, o da asla sabit bir kuralın olmadığını her zaman hatırlamaktır.
Katılıyorum.
Old 06-16-2014, 14:38
gokselcakmak gokselcakmak is offline
Yeni Üye

gokselcakmak is on a distinguished road
Default emir

merhaba, sorum şu ki; gbp/aud paritesi için emir verdim. fakat nasıl yaptığımı hatırlamıyorum şu sonuç çıktı. değer yükseldikçe zarar ettim. fiyatlar şöyleydi: 1.8040 alış , sattığımda 1.8078. zarar 1500dolar.

Bu emiri Aud/gbp gibi kullanabilirim. euro nun şu sıralar değer kaybettiğini düşünürsek baya faydalı olur.
Reply With Quote
Old 06-16-2014, 21:29
seaugeo seaugeo is offline
Yeni Üye

seaugeo is on a distinguished road

Merhabalar arkadaslar.
ben isvicrede yasiyorum 12. ayda 2.3 olan frank 2-3 ay icerisinde 2.6 lari gordu. burdaki birikimi mi ben 2.6 dan satmak isterdim fakat o an ne izin alip trye gelebildim nede satabilecek baska bir yol bulamadim. ki yurtdisina belli bir paraüstü gotürmek riskli. ben belli bir parami buraya atsam bir iki ay ellememek kosuluyla paramla dolar alsam bire bir kaldiracsiz yada max 2 kaldirac ile olurda ani bir yukselme olsa satsam. yani ha burda bankada param ha orada hemen satabilme ihtimalimin oldugu bir bankada gibi kullansam. ve bu arada sanalda ve burada biraz piserek 3-5 ay sonra paramin cok kucugu ile max 5 kaldiracli denemeler yapsam. sizce bu beni batirirmi yani benim kendi paramla bire bir yada 2max kaldirac uzun vadelide bana normal bankada beklemesi arasinda ne gibi zarar ettirebilir bir kaybim olabilirmi? hani bire birede usd dusse zaten frankta dusecek yani burdada olsa deger kaybedecek. ve param bu elerde ben ellemezsem nekadar garantide

siteye emegi gecenlere cok tesekkurler
Reply With Quote
Old 06-16-2014, 21:44
seaugeo seaugeo is offline
Yeni Üye

seaugeo is on a distinguished road

Merhabalar arkadaslar.
ben isvicrede yasiyorum 12. ayda 2.3 olan frank 2-3 ay icerisinde 2.6 lari gordu. burdaki birikimi mi ben 2.6 dan satmak isterdim fakat o an ne izin alip trye gelebildim nede satabilecek baska bir yol bulamadim. ki yurtdisina belli bir paraüstü gotürmek riskli. ben belli bir parami buraya atsam bir iki ay ellememek kosuluyla paramla dolar alsam bire bir kaldiracsiz yada max 2 kaldirac ile olurda ani bir yukselme olsa satsam. yani ha burda bankada param ha orada hemen satabilme ihtimalimin oldugu bir bankada gibi kullansam. ve bu arada sanalda ve burada biraz piserek 3-5 ay sonra paramin cok kucugu ile max 5 kaldiracli denemeler yapsam. sizce bu beni batirirmi yani benim kendi paramla bire bir yada 2max kaldirac uzun vadelide bana normal bankada beklemesi arasinda ne gibi zarar ettirebilir bir kaybim olabilirmi? hani bire birede usd dusse zaten frankta dusecek yani burdada olsa deger kaybedecek. ve param bu elerde ben ellemezsem nekadar garantide olur. ayrica forumda video egitimi varmi. ben bulamadim

siteye emegi gecenlere cok tesekkurler
Reply With Quote
Old 06-17-2014, 13:01
kerimagil kerimagil is offline
Banned

kerimagil is on a distinguished road

Forex video eğitimi internette çok var. Forex eğitim video olarak yazsan bulursun.

Eğitimle beraber gerçek hesaptan önce demo/deneme hesabı açtırmanı tavsiye ederim. Zaten böyle düşünüyorsun.

Anladığım kadarıyla bu konuda çok eksiğin var.

Last edited by kerimagil; 06-17-2014 at 13:02.
Reply With Quote
Old 06-17-2014, 13:53
gokselcakmak gokselcakmak is offline
Yeni Üye

gokselcakmak is on a distinguished road
Default emir

merhaba, sorum şu ki; gbp/aud paritesi için emir verdim. fakat nasıl yaptığımı hatırlamıyorum? şu sonuç çıktı. değer yükseldikçe zarar ettim. fiyatlar şöyleydi: 1.8040 alış , sattığımda 1.8078. zarar 1500dolar.

Bu emiri Aud/gbp gibi kullanabilirim. euro nun şu sıralar değer kaybettiğini düşünürsek baya faydalı olur.
Reply With Quote
Old 06-23-2014, 17:00
Ertuğrul's Avatar
Ertuğrul Ertuğrul is offline
Site Üyesi

Ertuğrul is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by gokselcakmak View Post
merhaba, sorum şu ki; gbp/aud paritesi için emir verdim. fakat nasıl yaptığımı hatırlamıyorum? şu sonuç çıktı. değer yükseldikçe zarar ettim. fiyatlar şöyleydi: 1.8040 alış , sattığımda 1.8078. zarar 1500dolar.

Göksel arkadaşım , şaka mı yapıyorsun yoksa gerçekten ne yaptığının farkında olmadan 1500 dolar mı kaybettin ?
Old 08-20-2014, 12:53
iltrozmn iltrozmn is offline
Site Üyesi

iltrozmn is on a distinguished road

yeni başlayan biri olarak kaldıraç olarak ne kullanmalıyım,tavsiyeleriniz nedir,teşekkür ediyorum
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex bilgi, forex eğitim

Currently Active Users Viewing This Thread: 13 (0 members and 13 guests)

Thread Tools

Posting Rules