FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 12-28-2012, 22:00
thebaboli thebaboli is offline
Site Üyesi

thebaboli is on a distinguished road
Default Which brokers?

Ben vobdan forekse transfer olmayı planlıyorum. Vobda 10 binde 1 komisyon 25 puan spread vardı ne güzel. Kurumlar arası bir fark yok gibiydi. Ama foreks böyle değil. Bir çok kurum var ve bir çok şart var. Bu kada kafayı kazana çeviriyor.

Ben foreks kurumumdan şunları istiyorum

1. Mikrolot(0,01) olmazsa olmazım

2. Spread oranları sabit ve düşük olmalı (Dinamik diyor ortalama 1,7 diyor sinyal geldiğinde 2,5 oluyor ne anladım o işten )

3. Haksız swap almamalı (swap dediğini longdan alıyorsan şorta verirsin demi)

4. Rekotasyon slipage gibi sıkıntı yaşatmamalı

5. Giriş emirleri kar al stop emirleri girerken mümkünse mesafe olmasın olacaksada çok az olsun

6. Pariteler Altın Petrol Yabancı Endekslere oynayabilmeliyim

Bunlar dışında pek bir isteğim yok

Bunların ilk 5 ini sağladığını söyleyen ATIG diye bir kurum var. Ondan hesap açmayı düşüyorum ama burda siz tecrübelerilere sorayım. Atigi nasıl bilirsiniz?

İkinci alternatif ise destekfx. Onlarında spreadi kötü.

Ayrıca atig diyorki tahtaki (tahta ne la terminal olacak ) emrin pazar açılışı dışında kesinlikle işlem görür. Diğerleri bu garantiyi veremiyor.

Şimdi deyin bana ben ne edeyim? Kimi neden seçeyim?

Birde sen yenisin sana bu işi öğretmek lazım gel öğreteyim varsa çırak olurum. Yada bu işi öğrenmek için buraları buraları oku bunları bunları yap banada bir hayır duası et diyen varsa o da olur
Reply With Quote
Old 01-03-2013, 11:28
FalconBrokers FalconBrokers is offline
Banned

FalconBrokers is on a distinguished road

Size ozel mesaj gonderdim, tam istedginiz gibi bir kurumuz.
Reply With Quote
Old 03-05-2013, 18:49
mets1 mets1 is offline
Site Üyesi

mets1 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by FalconBrokers View Post
Size ozel mesaj gonderdim, tam istedginiz gibi bir kurumuz.
sayın falcon bende aracı kurum için bilgilerinizden yararlanmak isterim atig hakkında bilgilerinizi alb hakkında ya da sizin tavsiye edebileceğiniz yerli kurum artı sunbird diye bir yabancı kurum bilginizi varsa ya da bonuus veren ama gerçekten sağlam yabancı aracı kurum.şimdiden teşekkürler
Reply With Quote
Old 03-05-2013, 19:11
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by mets1 View Post
sayın falcon bende aracı kurum için bilgilerinizden yararlanmak isterim atig hakkında bilgilerinizi alb hakkında ya da sizin tavsiye edebileceğiniz yerli kurum artı sunbird diye bir yabancı kurum bilginizi varsa ya da bonuus veren ama gerçekten sağlam yabancı aracı kurum.şimdiden teşekkürler
Bu bir ironi falanmı tam kavrayamadım? Soru sorulan şahıs kıbrıs merkez iş yapan sallamasyon bir yerin çalışanı.Biz Spk listesindekileri yabancı sağlam görülen ciddi denetimlerde kayıtlı firmaları bile yerden yere vururken daha kafadan tekmeyi yemiş bir firma temsilcisine akıl danışılıyor

SPK lisanslı firmalar için şikayet sahipleri özelden isim belirtirlerse yasal sorun yaşamadan olumlu olumsuz hertür görüşünüzü deneyiminizi delillendirmek şartıyla ForexForumTr de yazabilirisiniz.

Daha önce çokça çeşitli forumlarda dillendirdiğim bir konuyu tekrar yazayım.Ciddi denetim kurumlarında, belli başlı büyük ülkelerde kaydı olmayan hiçbir firmada hesap açmayın.İlk bakılacak konu denetim kaydıdır ardından firmanın platformunu deneyen kişilerin deneyimleri ve işlem koşulları gelir.Bu yol izlenmezse ciddi şekilde dolandırılabilirsiniz.

Last edited by Kemal Yıldırım; 03-05-2013 at 19:15.
Reply With Quote
Old 03-05-2013, 21:49
savarona34 savarona34 is offline
Site Üyesi

savarona34 is on a distinguished road

ALB nin platformunda posta kutumdaki son mesaj dün sabah 10:09 itibariyle gelen "Türkiye Enflasyon Verileri Açıklandı" haberi... Hatırladığım kadarıyla dün bütün gün geceye kadar bilgisayarım ve platformum açıktı, bugün ise öğleden sonra yaklaşık 1 saatlik bir elektrik kesintisi haricinde yine hep açıktı... Önceki brokerımdan gerekli gereksiz herşeyi haber olarak gönderiyor diye şikayetçiyken Alb neredeyse hiç birşeyi göndermiyor. Bu broker ı kuıllanan herkesde de durum bu mu yoksa benim ayarlarda mı bir sorun var... Eski brokerımın kullanmadığım platformunu çalıştırmaya başladım sırf haber, analiz, yorum vs. için...
Reply With Quote
Old 03-05-2013, 21:55
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by savarona34 View Post
ALB nin platformunda posta kutumdaki son mesaj dün sabah 10:09 itibariyle gelen "Türkiye Enflasyon Verileri Açıklandı" haberi... Hatırladığım kadarıyla dün bütün gün geceye kadar bilgisayarım ve platformum açıktı, bugün ise öğleden sonra yaklaşık 1 saatlik bir elektrik kesintisi haricinde yine hep açıktı... Önceki brokerımdan gerekli gereksiz herşeyi haber olarak gönderiyor diye şikayetçiyken Alb neredeyse hiç birşeyi göndermiyor. Bu broker ı kuıllanan herkesde de durum bu mu yoksa benim ayarlarda mı bir sorun var... Eski brokerımın kullanmadığım platformunu çalıştırmaya başladım sırf haber, analiz, yorum vs. için...
Firma yetkililerine duyurulur kullanıcılar daha fazla haber ve analiz desteği istiyorlar.
Reply With Quote
Old 03-05-2013, 21:57
Site Üyesi

Sizde de mi öyle Sn. Fxtarzan? Bana gerçekten ilginç geldi, dün sabahtan beri tek bir haber düşmemiş... analiz öneri yorum vs. zaten yok tamamda haber kısmı ilginç...
Reply With Quote
Old 03-05-2013, 22:06
CFST's Avatar
CFST CFST is offline
Üstat

CFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond repute

Az önce konuyla ilgili firma yetkilisiyle görüştüm geçilen haberler platformda görünmemiş hatayı yarın düzelteceklerini söyledi...
Reply With Quote
Old 03-05-2013, 22:19
Site Üyesi

Sağolun... da bende görüşebilirdim
Ben sadece durumun benim ayarlarımdan kaynaklanabileceğini düşündüğüm için foruma sormuştum
Reply With Quote
Old 03-05-2013, 23:24
CFST's Avatar
CFST CFST is offline
Üstat

CFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by savarona34 View Post
Sağolun... da bende görüşebilirdim
Ben sadece durumun benim ayarlarımdan kaynaklanabileceğini düşündüğüm için foruma sormuştum
Siz biz önemli değil bende kullanıyorumSorun varsa hepimize dokunur ucu haberleşmek iyi oluyor.Problem varsa görüp bildirmek sonra izlemek lazım ne kadar dikkate alındı düzeltildimi yoksa umurlarında olmayıp salladılarmı.Firma dürüst olursa kendini geliştirmeye çalışırsa kazanır aksi halde sürekli reklam parası harcayarak enayi bulmaya ve onların depositlerinden kazanmaya çalışır.Şuan için zihniyet ve platform iyi görünüyor umarız hep böyle devam eder ve dahada kendilerini geliştirirler.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)

Thread Tools

Posting Rules