FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 09-28-2013, 22:00
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute
Default Sahtekar Firmalar

Değerli arkadaşlar son yıllarda türeyen regülasyonsuz Kıbrıs rum kesimi dağılan rusyadan çıkmış ülkelerde Avustralya yeni zellanda virgin adaları malta yeni zellanda bilmem ne bela yerlerde türemiş saçma sapan tokat firmaları var.(sözde bunlarında yerel regülasyonları var ama tamamen traş hiçbir etkisi yok ve firmalarda zaten takmıyorlar) Aman diyorum akıllı olun bu hırsızlara para kaptırmayın.Bazı eski bilinen firmalarında adlarını logolarını kullanıp website domain adına ufak tefek ilave ve noksanlar yaparak insanları dolandırıyorlar.Sakın bu oyunlara gelmeyin.Hesap açacağınız ülke eğer Türkiye değilse SPK kayıtlı bir firma dışında yurtdışı tercih yaptıysanız 3 adet ülke ve bunlara ait regülasyonlar dışına sakın çıkmayın.

1 NFA regülasyonu ABD
2 FSA(FCA) regülasyonu İngiltere
3 Finma regülasyonu İsviçre

Yukardaki bu 3 ülke ve regülasyonlarında kaydı olmayan bir firmada hesap açmanız durumunda başınıza her türlü iş gelebilir.Geçen baktım bir yerde 15 günde para çekmekten falan bahetmişler yok arkdaşlar böyle bir saçmalık ben yılladır yurtdışı firmalarda çalışıyorum SPK sonrası yerlilerdede baya hesap açıp denedim şimdiye kadar yabancı sağlam regülasyon hiçbir firmada 2-4 gün max süreyi aşan kârımı çekme talebim sürmedi.Banka havalesiyle en fazla 4 gün genelde 2-3 gün içinde para hesapta oldu.

Etraf dolandırıcı dolu ve bu dolandırıcılara izin veren şerefsizler var.Bilmiyorum ya ahmaklar yada bir çıkarları varki bu tarz kalpazanların reklamına izin veriyorlar.Ben sizleri uyarıyorum 3 büyük ülke ve 3 büyük regülasyon dışında hiçbir firmada hesap açmayın.Bazı firmalarda FXDD gibi malta şubeleri oluyor yada newyork NFA bunlardada sakın ana merkez ülke ve regülasyon dışındaki şubelere gitmeyin inanın arada dağlar kadar fark oluyor ve bu farkları ancak para kazanıp çekmek istediğinizde anlarsınız.Adı geçen firmanın ABD newyork regülasyonundan sorunsuz para kazanıp çekerken maltada işlemlerde scalp var şu var bu var denip üstüne yatılabiliyor.Ama NFA regülasyon merkezden aynı işlemleri yapıp parayı tıkır tıkır hiç sarkmadan alabiliyorsunuz.

NFA bu konuda cidden kendini kanıtladı FSA firmalarıda son derece çekingen ve şikayet gelmemesi için ciddi özeniyorlar finma maalesef bir crown meselesinde hala 3 yılı geçti mudilere paralarını verdirmedi dava sürüyor diye bekletiyor o yüzden onlara olan güvenim azaldı.

Yabancı firma kullanacaksanız tekrar ediyorum NFA FSA(FCA) mutlaka kaydı olsun ve şirketin faaliyet gösterdiği adreste bu ülkede kayıtlı olsun sizi +800 lü numaralardan falan arayanlar kalk gidelim organizasyonudur onlardan uzak durun.Hangi ülkede kayıtlıysa ordaki telefonlardan yerel alan kodlarından ulaşılıyorsa kullanın.

Son tahlilde ECN STP yabancı firmalar teknik bazı sebeplerden ötürü SPK firmalarımızdan daha hızlılar ve çökme patlama datalarda yaşanmıyor ancak eğer yurt dışı çalışacaksanız yazdığım denetimler ve ülkeler dışında hesap açmanız durumunda en adi en rezil SPK firması bile o dandik ülkeler ve saçma sapan tokat firmalarından bin kat daha iyidir bunu unutmayın.

Last edited by Kemal Yıldırım; 09-28-2013 at 22:07.
Reply With Quote
Old 09-30-2013, 12:50
Dostum Dostum is offline
Site Üyesi

Dostum is on a distinguished road

Elinize emeğinize sağlık. Güzel bir fx aracı kurum seçme yazısı olmuş, kısa öz anlaşılır.
Teşekkürler

Last edited by Dostum; 09-30-2013 at 13:03.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools

Posting Rules