FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > General Chat
General Chat This topic will contain posts on every subject except forex.
Reply

Thread Tools
Old 04-04-2015, 10:31
drmb's Avatar
drmb drmb is offline
Site Üyesi

drmb is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by mister4nal View Post
Çok teşekkür ederim bunu deneyeceğim.
Hakkınında yazılan şeylere bakılırsa neredeyse mükemmel
hayırlı sabahlar sn.mister4nal

pc ye de kurdum şimdi ,
grafik görüntüler , zaman aralıkları çok farklı ...
birazda pc den kurcalayım ...
sizede tavisye ederim pc den de bakın
Old 04-04-2015, 13:10
mister4nal's Avatar
mister4nal mister4nal is offline
Site Üyesi

mister4nal is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by drmb View Post
hayırlı sabahlar sn.mister4nal

pc ye de kurdum şimdi ,
grafik görüntüler , zaman aralıkları çok farklı ...
birazda pc den kurcalayım ...
sizede tavisye ederim pc den de bakın
Bismillah pc versiyonu olduğunu farketmedim ben dur hemen bakayım
Reply With Quote
Old 04-11-2015, 02:44
mister4nal's Avatar
Site Üyesi

Neden bir formasyonun içindekini almaya çalışmak yerine formasyonu bekleyip sonucundan nemalanmak isteniyor bunu bir türlü kavrayamıyorum.
Formasyonun içinde dönen olayları da çözemiyorum genelde aynı hareketler oluyor bir oboyu toboyu yarısında yakalayabiliyoruz ben dahil herkes obo tobo bağırıyor !
o andan itibaren pastanın yarısını alma şansı var ve sonuç bir fake değil ise belki biraz da kaymağından yemek olası.
Bir mizan var bu işte izliyorum sürekli bir mizanı tutturup duruyorlar ama çözemiyorum onu.

Hep bir yerde sıfırlıyorlar ama o yer kim bilir hangi senenin hangi gününün hangi daleveresinin kimin ne dediğinin fibo ların ve diğelerinin anlaştığı tamam tapiyiz dedikleri yer.

Sıfıra sıfır elde var sıfır sıfırdan almayı kim istemez ama işte o mizanı yakalamak bilgi beceri sıfırdan satıp yüzden alanların parçalandığı bir dünya.

yakalamak zor...
Reply With Quote
Old 04-11-2015, 02:58
mister4nal's Avatar
Site Üyesi

Quote:
Neden bir formasyonun içindekini almaya çalışmak yerine formasyonu bekleyip sonucundan nemalanmak isteniyor bunu bir türlü kavrayamıyorum.
Formasyonun içinde dönen olayları da çözemiyorum genelde aynı hareketler oluyor bir oboyu toboyu yarısında yakalayabiliyoruz ben dahil herkes obo tobo bağırıyor !
o andan itibaren pastanın yarısını alma şansı var ve sonuç bir fake değil ise belki biraz da kaymağından yemek olası.
Bir mizan var bu işte izliyorum sürekli bir mizanı tutturup duruyorlar ama çözemiyorum onu.

Hep bir yerde sıfırlıyorlar ama o yer kim bilir hangi senenin hangi gününün hangi daleveresinin kimin ne dediğinin fibo ların ve diğelerinin anlaştığı tamam tapiyiz dedikleri yer.

Sıfıra sıfır elde var sıfır sıfırdan almayı kim istemez ama işte o mizanı yakalamak bilgi beceri sıfırdan satıp yüzden alanların parçalandığı bir dünya.

yakalamak zor...
Aslında eklemek istediklerim de var bu gün biraz üzüldüm belkide hafiften doluyorum ondandır gerçekten bir yerlerde yazsın faydalı olsun istedim.

9 ay önceleri bir ağabeyim al işte bulunsun deyip 100 $ ile başlattı beni maceramı bilen biliyor oynadım 6 ay hiç açmadım a birde baktım bir ton para.

Şimdi 3 aydır Allah razı olsun çok güzel insanlar ile fikir bilgi alışverişi yaparak kendimce keyifli günler geçiriyorum neşeli, moralli olmak taraftarıyım...

Çok güzel üstatlar var burada çıkarsız işlerini güçlerini bırakıp yardıma koşuyorlar diyeceğim şu işi öğrenmeye başladık sıfıra sıfır elde var sıfır

Ne yapsam yine bilmeden lotu basıp kapayıp altı ay sonramı açsam bilemedim.

Son bir cümlem var benim burada değerli insanlar olduğundan bahsettim o insanlar bazı önerilerde bulunuyorlar kazandırdıkları sürece yanlarında durup bir iki şanssız önerileri olduğunda bence onları terk etmemek lazım.

Bu cümle SKOREL bir düşünce yapısına sahip olunması gerektiğini vurgulamak içindi. Yapılan ayıbın affedilir tarafı yokbence
Reply With Quote
Old 04-15-2015, 01:24
mister4nal's Avatar
Site Üyesi

Bu gün bir yazı okudum hahahaha

ayıp olmasın diye oraya yazamadım

sorunuza cevap veriyorum

PY duyarsa görürüz günümüzü bi terse düşürürler var ya aklımızı alırlar bizim

öldüm bittim....
Reply With Quote
Old 04-15-2015, 14:41
Ertuğrul's Avatar
Ertuğrul Ertuğrul is offline
Site Üyesi

Ertuğrul is on a distinguished road

Quote:

yakalamak zor...
1) Paritelerin hareketinde ana şablonu ülkelerin ekonomik durumları belirler yani temel analiz.

2) Teknik analiz , bu çerçeve içinde kalan alan içinde çalışır.

3) Temel analiz yeni bir trend başlatıncaya kadar dünyanın bütün özel ve tüzel trader ları çeşitli teknik formasyonlar ile al-sat yapmaya çalışır. Hangi formasyonun çalışacağı o an piyasada bulunan yatırımcıların sermaye büyüklüğüne ve uygulamak/uygulatmak istediği formasyona bağlıdır.

Mesela , eurusd son 12 aydır soluksuz düşmektedir. Çünkü FED faiz artırmanın eşiğinde ve ECB ise parasal gevşemeye başlamıştır. Ancak 12 aylık bu düşüş trendi günlük mum grafiğinde incelendiğinde pek çok farklı teknik formasyonun yaşandığı görülür. H1 e inildiğinde durum daha da karmaşıklaşır.
Old 04-15-2015, 22:43
mister4nal's Avatar
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by Ertuğrul View Post
1) Paritelerin hareketinde ana şablonu ülkelerin ekonomik durumları belirler yani temel analiz.

2) Teknik analiz , bu çerçeve içinde kalan alan içinde çalışır.

3) Temel analiz yeni bir trend başlatıncaya kadar dünyanın bütün özel ve tüzel trader ları çeşitli teknik formasyonlar ile al-sat yapmaya çalışır. Hangi formasyonun çalışacağı o an piyasada bulunan yatırımcıların sermaye büyüklüğüne ve uygulamak/uygulatmak istediği formasyona bağlıdır.

Mesela , eurusd son 12 aydır soluksuz düşmektedir. Çünkü FED faiz artırmanın eşiğinde ve ECB ise parasal gevşemeye başlamıştır. Ancak 12 aylık bu düşüş trendi günlük mum grafiğinde incelendiğinde pek çok farklı teknik formasyonun yaşandığı görülür. H1 e inildiğinde durum daha da karmaşıklaşır.
Bu gün bir deneme yaptım sn Ertuğrul
DXY 15 dk. grafikte bir obo oluşumu yakaladığıma inandım

ve eu 1 saatte bunu tobo olarak gördüm yılmadım görmeye devam etim
öncesinde marjımı ayarladım ve net olarak yatıracağım miktarı belirledim.

ve saat saat çok yorucu da olsa her saatlik bardan kendimce payımı aldım

elbette epeyce acemi bir arkadaşınızım büyük ihtimal çok büyük bir şanstı ve aslında yaptığım şeyde pervasızca bir davranıştı.

Yalnız benim için büyük bir tecrübe oldu bunu demo programda defalarca uygulamaya karar verdim

Kendimce bir barın içindeki 10 lar yada 100 binlerce insandan biriyim içinde benimde param var ve herkes gibi o bardan payın en iyisini almanın yollarını aramalıyım ! ?

Formasyonların oluşum şekilleri ve gösterge grafiklerden faydalanılarak içlerinden pay alınması taraftarıyım iş bittikten sonra piyasa yapıcıların sl patlatma yada anlık ters pozisyon işlemleri ( dip tepe arayan acemi yatırımcının karşısında büyük bir engel olduğunu hissediyorum )

her oluşumun bir odak noktası olduğuna alıcı ve satıcıların o odak noktası etrafında yaptıkları işlemleri bir mizan dahilinde yaptıklarını her eşitlenmenin
yeni yönü belirlediğini ve o yön doğrultusunda açılan işlemlerin rehavete kapılmadan uygun kar marjları ile toplanması halinde daha başarılı olunabileceğini umuyor, ümit ediyorum...

İlginiz için çok teşekkür ederim

Düzeltme ve önerilerinizi lütfen esirgemeyin böyle büyüyüp gelişip bir şeyler öğrenebilirim...
Reply With Quote
Old 04-15-2015, 22:50
mister4nal's Avatar
Site Üyesi

Quote:
Bu gün bir deneme yaptım sn Ertuğrul
DXY 15 dk. grafikte bir obo oluşumu yakaladığıma inandım

ve eu 1 saatte bunu tobo olarak gördüm yılmadım görmeye devam etim
öncesinde marjımı ayarladım ve net olarak yatıracağım miktarı belirledim.

ve saat saat çok yorucu da olsa her saatlik bardan kendimce payımı aldım

elbette epeyce acemi bir arkadaşınızım büyük ihtimal çok büyük bir şanstı ve aslında yaptığım şeyde pervasızca bir davranıştı.

Yalnız benim için büyük bir tecrübe oldu bunu demo programda defalarca uygulamaya karar verdim

Kendimce bir barın içindeki 10 lar yada 100 binlerce insandan biriyim içinde benimde param var ve herkes gibi o bardan payın en iyisini almanın yollarını aramalıyım ! ?

Formasyonların oluşum şekilleri ve gösterge grafiklerden faydalanılarak içlerinden pay alınması taraftarıyım iş bittikten sonra piyasa yapıcıların sl patlatma yada anlık ters pozisyon işlemleri ( dip tepe arayan acemi yatırımcının karşısında büyük bir engel olduğunu hissediyorum )

her oluşumun bir odak noktası olduğuna alıcı ve satıcıların o odak noktası etrafında yaptıkları işlemleri bir mizan dahilinde yaptıklarını her eşitlenmenin
yeni yönü belirlediğini ve o yön doğrultusunda açılan işlemlerin rehavete kapılmadan uygun kar marjları ile toplanması halinde daha başarılı olunabileceğini umuyor, ümit ediyorum...

İlginiz için çok teşekkür ederim

Düzeltme ve önerilerinizi lütfen esirgemeyin böyle büyüyüp gelişip bir şeyler öğrenebilirim...
Mesaj düzeltme sürem dolmuş ek yapıyorum.

Bu bahsettiğim uygulamayı saygı duyduğum bir hocamızın sayfasında saat saat dakika dakika mesajlar yoluyla, ve arkadaşlarıma örnek olabileceğini düşünerek paylaştım biraz görüntü kirliliği oldu ama
Siz de bu sayfadaki gelişmeleri inceleyip yorumlarsanız çok daha iyi olabilir. SY Tuncay Kaya beyin sayfasında.
Reply With Quote
Old 04-15-2015, 23:29
hbb13 hbb13 is offline
Yeni Üye

hbb13 is on a distinguished road

Başarılarınızın devamonı dilerim..
Reply With Quote
Old 04-15-2015, 23:36
mister4nal's Avatar
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by hbb13 View Post
Başarılarınızın devamonı dilerim..
Teşekkürler
Şimdi değerlendirmeleri ve tecrübeli insanların görüşlerini almadan bir şey diyemem ama güzel gündü gerçekten sn. hbb13

şu anda buna şans demeliyiz incelemelere devam...
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Posting Rules