FOREKS FORUM TR (UCRETSIZ FOREKS BILGI PAYLASIM MERKEZI) Kazancın Adresi Forex Earnly
     ANA SAYFA       Ekonomik Takvim       Foreks Haberleri        Brokerlar     Yazarlar       Hakkımızda      VIP Giriş      Foreks TV
Go Back   FOREKS FORUM TR (UCRETSIZ FOREKS BILGI PAYLASIM MERKEZI) > Foreks'e Yeni Başlayanlar için
Foreks'e Yeni Başlayanlar için Yeni başlayanlar için platform kullanımları hakkında bilgiler ve önemli püf noktalar.

Seçenekler
Alt 14 July 2017, 14:39
stranger02 stranger02 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

stranger02 is on a distinguished road

arkadaşlar merhaba benim integral forexte hesabım vardı 100 dolar teminat idi + 150 dolar daha yatırıp 1/10 oranınd oynuyordum. sonra 150 dolarımın hepsini kaybettim. kaldı teminat 100 dolar şimdi gene 150 dolar koyup oyynayabilimiriyim yoksa 50000 teminatmı yatırmam gerikiyor .yardımcı ollrsanız sevinirm selamlar
Alt 14 August 2017, 02:34
Anonim06 Anonim06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Anonim06 is on a distinguished road

Merhabalar arkadaşlar cahilliğimin affına sığınarak aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. Biliyorsunuz ki dolar alıp satarken yada başka bir paritede alış satış farkı var (spread) aracı kurumlar alıyor sanırsam bu farkı biz küçük yatırımcılar bu komisyonu ödüyoruz diyelim ki büyük yatırımcıyım 100 milyon dolar ile işlem yapıyorum spread öder miyim ? Firma ile anlaşılırsa belli bir ücret karşılığında spread kaldırabilir mi ve bu farkı aracı kurumlar mı alır yoksa başka birisi mi ?
Alt 14 August 2017, 18:24
avi907 avi907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

avi907 is on a distinguished road

Alıntı:
Anonim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar arkadaşlar cahilliğimin affına sığınarak aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. Biliyorsunuz ki dolar alıp satarken yada başka bir paritede alış satış farkı var (spread) aracı kurumlar alıyor sanırsam bu farkı biz küçük yatırımcılar bu komisyonu ödüyoruz diyelim ki büyük yatırımcıyım 100 milyon dolar ile işlem yapıyorum spread öder miyim ? Firma ile anlaşılırsa belli bir ücret karşılığında spread kaldırabilir mi ve bu farkı aracı kurumlar mı alır yoksa başka birisi mi ?
Piyasa spreadı değişkendir zaman zaman 0 bile olabilir yeri gelir likidite yoksa yükselir aracı kurumlar piyasa spreadı + kendi sabit paylarından oluşan spreadı uygular mesala piyasa spreadı 0.5 pip iken ekranımızda 1.5 pip görünür bu yüzden. Bazı aracı kurumlar piyasa spreadı + komisyon şeklinde çalışır büyük 100 milyonluk yatırımcı nasıl işlem yapar bilmiyorum ama aracı kurum olmadığı kesin büyük bankalar olsa gerek ve muhtemelen komisyonlu işlem yapılır.
Alt 09 February 2018, 02:04
owlane owlane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

owlane is on a distinguished road

Merhaba arkadaşlar.
Ben forex piyasasına giriş yapmak, forex piyasasında işlem yaparak para kazanmak istiyorum. Ancak tabi bu piyasa hakkında aylar da sürse önce kendimi geliştirmek birçok şeyi önce öğrenmek istiyorum. Farklı kitaplar alıp okuyacağım. İnternet üzerinden de yapabildiğim kadar araştırma yapıyorum. Merak ettiğim birçok şey oluşmaya başladı kafamda. Şu an swap terimini tam olarak anlayabilmiş değilim. Bunu merak ediyorum. Bana açıklayabilirseniz swap terimini çok memnun olurum. Swap alış ya da swap satış şeklinde paritelerin altında belirli değerler veriliyor. Bu paritelerde işlem yaparken bu swap değerlerine nasıl dikkat etmeliyiz? Bir de spread denilen alış ve satış arasındaki fark var. Forex piyasasında spread normal kuyumcudan altın alıp satarkenki alış-satış arası farktan çok daha düşük galiba. Spread kavramına nerede nasıl dikkat etmeliyiz? Açıklayabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Alt 09 February 2018, 03:33
owlane owlane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

owlane is on a distinguished road
Standart Minimum Teminat

Evet, belli oldu mu bu durum? Haberler var ancak hiçbir aracı kurumun sitesinde net bir ibare göremiyorum. Ben forexe yeni başlamak isteyenlerdenim. Eğer hesap açıp işlem yapmaya başlamak için 50 bin TL minimum yatırım istiyorsa bu iş baştan vazgeçip başka ilgi alanı bulmaya çalışayım kendime. Ama işin aslı başkaysa bilmiyorum. Aydınlatabilecek var mı acaba?
Alt 09 February 2018, 14:04
Kemal Yıldırım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Alıntı:
owlane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba arkadaşlar.
Ben forex piyasasına giriş yapmak, forex piyasasında işlem yaparak para kazanmak istiyorum. Ancak tabi bu piyasa hakkında aylar da sürse önce kendimi geliştirmek birçok şeyi önce öğrenmek istiyorum. Farklı kitaplar alıp okuyacağım. İnternet üzerinden de yapabildiğim kadar araştırma yapıyorum. Merak ettiğim birçok şey oluşmaya başladı kafamda. Şu an swap terimini tam olarak anlayabilmiş değilim. Bunu merak ediyorum. Bana açıklayabilirseniz swap terimini çok memnun olurum. Swap alış ya da swap satış şeklinde paritelerin altında belirli değerler veriliyor. Bu paritelerde işlem yaparken bu swap değerlerine nasıl dikkat etmeliyiz? Bir de spread denilen alış ve satış arasındaki fark var. Forex piyasasında spread normal kuyumcudan altın alıp satarkenki alış-satış arası farktan çok daha düşük galiba. Spread kavramına nerede nasıl dikkat etmeliyiz? Açıklayabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Gecelik faize swap deniyor.İşlem yaptığın paritede faizi yüksek olan birimin tarafında olursan gecelik faiz + olarak sana yansır tersi olursa ise - olarak sana yansır.Bu oranlar ilgili parite detayında her firmada yazar.
Spread alım satım arasındaki farktır.Fx platformlarında serbest piyasa ve bankalara göre tabiki çok daha düşük oranlarda farklar olur.
Alt 09 February 2018, 14:05
Kemal Yıldırım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Alıntı:
owlane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet, belli oldu mu bu durum? Haberler var ancak hiçbir aracı kurumun sitesinde net bir ibare göremiyorum. Ben forexe yeni başlamak isteyenlerdenim. Eğer hesap açıp işlem yapmaya başlamak için 50 bin TL minimum yatırım istiyorsa bu iş baştan vazgeçip başka ilgi alanı bulmaya çalışayım kendime. Ama işin aslı başkaysa bilmiyorum. Aydınlatabilecek var mı acaba?
Evet Türkiyede spk firmalarında işlem için minumum 50 bin TL teminat gerekir.Yurtdışı kurumlarda bu daha düşük rakamlarada oluyor.
Alt 15 May 2018, 17:11
akceusd akceusd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

akceusd is on a distinguished road

Ustadlar birşey sormak istiyorum düşüş trendi olan bir paritede açık buylar karlarını almak veya daha fazla zarar etmemek için kapanışlarını devam ettikçe bu durumun grafiğe yansıması nasıl olur yukarımı aşağımı
Alt 28 May 2018, 16:04
Ertuğrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ertuğrul Ertuğrul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

Ertuğrul is on a distinguished road

Alıntı:
akceusd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ustadlar birşey sormak istiyorum düşüş trendi olan bir paritede açık buylar karlarını almak veya daha fazla zarar etmemek için kapanışlarını devam ettikçe bu durumun grafiğe yansıması nasıl olur yukarımı aşağımı
Diyelim ki 1 lot EURUSD buy işlemi yaptık. Yani 100.000 Euro aldık, karşılığında (kur=1,2 olsun) 120.000 Dolar sattık. Sonra eurusd paritesi düşmeye yani dolar değer kazanmaya başladı. Mesela, Kur=1,1000 e düştüğünde işlemi kapadık. 100.000 euro satıp karşılığında 110.000 dolar almış olduk yani dolar alımı yaparak dolara talep yarattık. Bu durumda grafik aşağı yönde güç kazanır.
Alt 28 May 2018, 22:25
akceusd akceusd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

akceusd is on a distinguished road

Alıntı:
Ertuğrul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Diyelim ki 1 lot EURUSD buy işlemi yaptık. Yani 100.000 Euro aldık, karşılığında (kur=1,2 olsun) 120.000 Dolar sattık. Sonra eurusd paritesi düşmeye yani dolar değer kazanmaya başladı. Mesela, Kur=1,1000 e düştüğünde işlemi kapadık. 100.000 euro satıp karşılığında 110.000 dolar almış olduk yani dolar alımı yaparak dolara talep yarattık. Bu durumda grafik aşağı yönde güç kazanır.
Teşekkürler üstad açık pozisyonların kapatılmasınında aslında bir alım satım işlemi olduğunu detaylı açıklamanız sayenizde öğrendim sürekli kafama takılan bir konuydu emeğinize sağlık

Etiketler
forex, forex bilgi, forex eğitim

Konuyu Toplam 8 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 8 Misafir)

Seçenekler