FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 08-27-2013, 22:57
CaKiNG CaKiNG is offline
Site Üyesi

CaKiNG has a spectacular aura aboutCaKiNG has a spectacular aura aboutCaKiNG has a spectacular aura about

Firma konusunda sayet zuludan sinyal almayı planlıyor isen en avantajlısı kendine ait olan AAAfx dir ..kaymaların en az oldugundan dolayı diyorum..Diğer firmaları ise en cok takipcisi olan birinin takipcilerinden görebilirsin hangi firma daha az kayma yapmıs gibi...
Diğer soruna gelince ,evet sinyal sağlayıcı istediği kadar büyüklükte acsın ,önemli olan takipci o sinyal sağlayacıdan gelen sinyallere kaç lot izin verdiğidir.Birde diyelimki SP (sinyal sağlayıcı) 10 poz acıyor ..Sen istersen o sinyal sağlayacıdan sadece 3 tanesini aç diyebiliyorsun ...
Reply With Quote
Old 08-27-2013, 23:04
CaKiNG CaKiNG is offline
Site Üyesi

CaKiNG has a spectacular aura aboutCaKiNG has a spectacular aura aboutCaKiNG has a spectacular aura about

http://classic.zulutrade.com/TradeHi...spx?pid=158426

ilk 10 da bir Türk trader görmek ...gercekten cok güzel hemde 3 milyon dolarlık fon ile ...Darısı diğer tüm türklerin basına diyelim..Bir ara zuluda tepelerde çinli işgali vardı..Şimdi yavas yavas türkler geliyor ..
Reply With Quote
Old 08-27-2013, 23:09
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by toprak25 View Post
merhaba biraz araştırma yaptim alparirudan hesap açıp zuludan işlem yapmak istiyorum. alparinin şuanki güvenilirlik durumu hakkında. birde ince bir sorum olacak
misal 1 sinyal sağlayıcı 0.1 lottan işlem açıyor ben bunu 1 lot olarak düzenleme yapabiliyormuyum yapabiliyorsam zulunun platformundanmı yoksa alparinin kinden mi.

başka firma öneriniz varsa onuda değerlendirebilirim simdiden teşekkür ederim
toprak zuludaki sinyal sağlayıcılar açıkta işlem bırakıyorlar ve binlerce pip zararda pozisyon taşıyorlar bu açıdan ilk sıradaki adamın bile birden bire senin hesabı margin call yapması mümkün ve bu olay defalarca kez yaşanmıştır tam bir giyotindir zulu ve çok hesap patlatırlar.aafx de bunu bildği için bu sayede market makerlıkla köşe oldular ben açıkçası tavsiye etmem daha zuluda düzenli para kazandım diyen bir tane arkadşaım olmadı zaman zmaan kazanıp sonra bir ters trendde hesapları patlattılar gitti.
Reply With Quote
Old 08-28-2013, 00:28
CaKiNG CaKiNG is offline
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by Fxtarzan View Post
toprak zuludaki sinyal sağlayıcılar açıkta işlem bırakıyorlar ve binlerce pip zararda pozisyon taşıyorlar bu açıdan ilk sıradaki adamın bile birden bire senin hesabı margin call yapması mümkün ve bu olay defalarca kez yaşanmıştır tam bir giyotindir zulu ve çok hesap patlatırlar.aafx de bunu bildği için bu sayede market makerlıkla köşe oldular ben açıkçası tavsiye etmem daha zuluda düzenli para kazandım diyen bir tane arkadşaım olmadı zaman zmaan kazanıp sonra bir ters trendde hesapları patlattılar gitti.
aslında takipçi kendini tamamen sinyal sağlayıcıya bırakmayıp ,kendi al ve to lerini düzgün ayarlar ,gercekten az DD sahibi sinyal sağlayıcı seçer ise zuluda para kazanmak bana göre mümkün gibi geliyor .Ben birini takip edermiyim peki ? şahsen kimseyi takip etmem ama gercekten kafamdaki gibi bir tradera rastlasam takip ederim .Sonucta 24 saat açık piyasa .Birde extradan gelecek dolarların zararı olmaz ama hiç birini takip edim diye düşünmedim .kendimde sürekli zuluda sinyal veriyorum .bende en az 5 hesabı patlattım cunku orda dereceye girmek icin eksi islemleri kapatmak kimsenin isine gelmiyor .belki bunun etkiside olabilir .Ancak hep soylemisimdir zulu bir trader için kendini test etmenin en güzel Yönetimidir .Tam bir trader arenasıdir .insan kendini kandırabilir belki Fx konusunda ama zulu istatistikleri hep gercegi yüzünüze vurur.ben sinyal almak olmasada her tradera bir zulu sinyal hesabı açmasını şiddetle tavsiye ederim .
Reply With Quote
Old 08-28-2013, 00:39
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by CaKiNG View Post
aslında takipçi kendini tamamen sinyal sağlayıcıya bırakmayıp ,kendi al ve to lerini düzgün ayarlar ,gercekten az DD sahibi sinyal sağlayıcı seçer ise zuluda para kazanmak bana göre mümkün gibi geliyor .Ben birini takip edermiyim peki ? şahsen kimseyi takip etmem ama gercekten kafamdaki gibi bir tradera rastlasam takip ederim .Sonucta 24 saat açık piyasa .Birde extradan gelecek dolarların zararı olmaz ama hiç birini takip edim diye düşünmedim .kendimde sürekli zuluda sinyal veriyorum .bende en az 5 hesabı patlattım cunku orda dereceye girmek icin eksi islemleri kapatmak kimsenin isine gelmiyor .belki bunun etkiside olabilir .Ancak hep soylemisimdir zulu bir trader için kendini test etmenin en güzel Yönetimidir .Tam bir trader arenasıdir .insan kendini kandırabilir belki Fx konusunda ama zulu istatistikleri hep gercegi yüzünüze vurur.ben sinyal almak olmasada her tradera bir zulu sinyal hesabı açmasını şiddetle tavsiye ederim .
kendini test için katılıyorum ama gerçek hesap olmalı demoyla girenler var ondan bir halt olmaz.yayıncılardanda sadece 10K üstü kendi parasıyla işlem yapan yayıncılaır takip ederlerse manyakça riskler alan adamlara kapılmamış olurlar.
Reply With Quote
Old 08-28-2013, 01:55
CaKiNG CaKiNG is offline
Site Üyesi

Bu konuda ben biraz farklı düşünüyorum .Bence zulu ve benzeri mirrortrade siteleri artikca küçük yatırımcı para kazanmaya başlayabilir .Zaten yüzde 99 un kaybettiği bir piyasadan bahsediyoruz .Bunun sebebi ise trader bana göre eğitim vs ile öğrenilerek ,okuyarak olunacak bir is değil .Psikoloji ,sabır ,piyasayı okuma gibi bir sürü şey birazda insanın doğasında var ise oluyor .
Peki hal böyle iken bu ısı iyi yapan biri var ise neden sırf demoda sinyal veriyor diye hayır diyelim .zuluda sp lerin isminin yanında takipçilerinin ne kadar kazandığını gösteren tablolar var .Ben cok adam tanıyorum yıllardır tek kuruş para çekmeyip hep yatırmış .Burda amac hepimizin para kazanmak ise böylede bir imkan var ise ve belli risklerinde kontrol ederek para kazanmak mümkün .burda esas mesele kısının alacağı risk ve kazanç oranına göre doğru sinyalciyi secmek .Gercekten cok istikrarlı trade edenler var zuluda .Arada patlama riskine karşı zulunun otomatik uyarı sistemi ,değiştirme gibi eklemelerinde var.
Reply With Quote
Old 08-28-2013, 02:24
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by CaKiNG View Post
Bu konuda ben biraz farklı düşünüyorum .Bence zulu ve benzeri mirrortrade siteleri artikca küçük yatırımcı para kazanmaya başlayabilir .Zaten yüzde 99 un kaybettiği bir piyasadan bahsediyoruz .Bunun sebebi ise trader bana göre eğitim vs ile öğrenilerek ,okuyarak olunacak bir is değil .Psikoloji ,sabır ,piyasayı okuma gibi bir sürü şey birazda insanın doğasında var ise oluyor .
Peki hal böyle iken bu ısı iyi yapan biri var ise neden sırf demoda sinyal veriyor diye hayır diyelim .zuluda sp lerin isminin yanında takipçilerinin ne kadar kazandığını gösteren tablolar var .Ben cok adam tanıyorum yıllardır tek kuruş para çekmeyip hep yatırmış .Burda amac hepimizin para kazanmak ise böylede bir imkan var ise ve belli risklerinde kontrol ederek para kazanmak mümkün .burda esas mesele kısının alacağı risk ve kazanç oranına göre doğru sinyalciyi secmek .Gercekten cok istikrarlı trade edenler var zuluda .Arada patlama riskine karşı zulunun otomatik uyarı sistemi ,değiştirme gibi eklemelerinde var.
çıktığı dönemden beri bilirim zuluyu daha ordan düzenli hesabı patlatmadan para kazanmış birtane adam çıkmadı birkaç iyi trader oldu onlarıda çeşitli fonlar kaptılar götürdüler.dedğim gibi yayıncı seçilecekse kendi gerçek hesabından en az 5-10 bin dolarıyla işlem açıp kapayan adamları seçsinler ozaman sıkıntı olmaz ama ben öyle bir yayıncıda hemen hiç görmedim.

Last edited by Kemal Yıldırım; 09-13-2013 at 14:50.
Reply With Quote
Old 03-11-2014, 11:33
Photographer Photographer is offline
Site Üyesi

Photographer is on a distinguished road

haddim olmadan bende Zulu Trade ile ilgili bir şeyler paylaşmak istiyorum.
Zulu'yu ilk bulduğumda (3-4 sene oldu herhalde) çok cazip gelmişti, siteye bakın herkes kar ediyor sanki.
Hemen hesap açtım tabi, SL ve TP'leri koydum, Zulu'nun ne kadar ayarı var ise hepsine çalıştım. Trader'ı seçerken sadece performansına değil, akla gelen tüm istatistiklerine baktım.

Hepsinde değişmeyen tek şey oldu, hepsi patladı.
Kemal üstadın dediği gibi, onlarca gün açık bırakılır trade'ler,
eksiye indikçe, ters yönde trade açılır,
margin call yemek için ideal bir yer olduğunu düşünüyorum.

bir diğer nokta, ben zulu'ya bulaştığım dönemlerde, altına "buy" vermek modaydı.
ne de olsa o zamanlar 5 senedir düşmeyen tek araçtı ve zulu'nun en babaları hep altın'a buy verirlerdi, düşse de buy devam ederdi, SL olmazdı, TP olmazdı, onbinlerce pip karda dolu trader vardı.

Gün geldi, altın'da devran döndü, o dönemde kaç kişinin ne kadar para kaybettiğini kimbilir.
Reply With Quote
Old 05-09-2014, 20:51
azizhoca2007's Avatar
azizhoca2007 azizhoca2007 is offline
Moderatör

azizhoca2007 is on a distinguished road

Zulu'da SP'lerden genel anlamda yararlanmak lazım. 2-3'ü aynı görüşteyse bence manuel olarak ona göre girmek lazım.

Yoksa çoğu SP -200, -300 pip zarara girip, onu kapatmadığı için karda görünüyor. Bu şekilde normal bir hesap patlar. Onların hesap patlatma korkusu olmadığı için canlı hesap sahiplerine pek uygun değil böyle SPler.

Bir de çok düşük lotlarla girmek lazım. Mesela 0,01 gibi, o zaman hesap patlamıyor.
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex account managment, forex trading

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools

Posting Rules