FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 05-18-2013, 01:34
recruit's Avatar
recruit recruit is offline
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

iyi tatiller...

Last edited by recruit; 05-18-2013 at 01:40.
Old 05-18-2013, 10:43
kuntakinte kuntakinte is offline
Site Üyesi

kuntakinte is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by recruit View Post
(öncelikle hoşgeldin yazdıklarımı okuduktan sonra sizin için demesi kolay diyebilirsin ama baştan söyleyeyim yaşadıkların sana mahsus değil her yeni başlayanın başına geliyor böyle durumlar...)
kolu kes kafayı kurtar
şurdan döner burdan döner işi boş iştir....aç grafı bak bakalım 350 dolarlık düşüş dönermi acaba dönsede kaç yıl sürer
kaybı göze al çekil kenara zararı hazmet...burası önemli zararı hazmetmeden geri gelme...hırs yaparsın daha fazla kaybedersin
hazmettinmi gel yine ben geldim de ver selamını yavaş yavaş hep beraber senin kaybın hepimizin kaybı der kazanmanın yollarını ararız...
sen belki teknik bir şeyler bekliyerek soru sordun yani al sat hedgeye devam et gibisinden fakat teknik taktikler için geç kalınmış artık...hastalık bünyeyi sarmış...
can çekiştirme daha fazla...
o pozu buraya kadar taşımanın nedeni ben sana söyleyeyim zararı kabullenecek cesareti kendinde bulamadığın içindir..
o cesareti şimdi göster...
cesur olduğun ve hatanı kabullendiğin sürece piyasada ayakta kalabilirsin...
Kim Ne derse desin, böyle samimi, dürüst ve gönülden yapılmış bir yardımlaşma yorumunu AYAKTA Alkışlıyor, arkadaş adına teşekkür ediyorum.Dilerim ki , Allah gönlüne göre versin...
Old 05-18-2013, 12:03
Site Üyesi

Sayın DALGALARLASÖRF Üstad,

tersde kalanlar
kazananlar

üzülecek bi şey yok

bak bende bu gün alman dax da terse geldim ...

herkese iyi tatiller[/QUOTE]

Merhaba Üstad yine ben, bıktırdım seni belki ama, sizlerden başka yardım alabileceğimiz kimse yok.Sana sormadan sürekli özel mesajlar yolluyorum eğer sıkıntı yaratıyorsa bildirmen yeterli, anlayışla karşılarım.Sonuçta senin de vaktin kıymetlidir muhakkak. Acemi olduğumuz için grafikler üzerinde sürekli çalışıyorum ekli grafikete de görebileceğin gibi biraz çalışma yaptım. Öncelikle grafikteki hamleleri doğru yapmışmıyım ?
1,2850 desteğine de güvenerek parçalı olarak longlarım oldu ( 2850,2840,2830 vb. ) dünkü UBS flash haberi terste bıraktığı için aşağıları daha da korkutucu olmaya başladı,
Eğer şekillerim doğruysa pozlarımın bir kısmını 2865 kalanının da 2880 olarak kapamak niyetindeyim.
hal böyleyken sen bir yorum yapabilirmisin ?

Saygılarımla

( bu arada bi türlü grafiği ekleyemedim )

[IMG][/IMG]

Last edited by kuntakinte; 05-18-2013 at 12:39.
Old 05-18-2013, 12:22
pylor pylor is offline
Site Üyesi

pylor is on a distinguished road

"Nette dolanırken şöyle bir yazı buldum ilginç ve düşündürücü olduğu için paylaşmak istedim"

Altın’da Oyun Mu Var?

1900 yılında 1 ABD Doları 14.5 somun ekmek satın alabilirken, bugün sadece 3/4 somun alabiliyor. 1980 yılında 20 $ karşılığı aldığınız bir metayı, bugün 56,50 $ vererek alabiliyorsunuz. Yani %182,5 enflasyon. 2010 yılında 20 $ verip aldığınız birşeyi bugün 21,35 $ ile alabiliyorsunuz. Yani %6,7 enflasyon.

Altın, enflasyona karşı sürekli bir korunma limanı olmuş. Kâğıt paralar enflasyon karşısında erirken, Altın daima değerini korumuş.

Keynesçi bakışa göre Altın, “barbarlardan kalma” bir varlık. Fakat bunu söyleyen Keynesçiler, bir süre öncesine kadar ulusal rezervlerinin büyük kısmını Altın olarak tutan ve hatta Altın’a dayalı para basan ülkeler.

Örneğin Altın rezervi en yüksek ülke ABD. ABD, toplam rezervinin %76′sını Altın olarak saklıyor.

Gelişmekte olan ülkelerin rezervleri ise oldukça düşük. Resmi rakamlara göre Çin’in resmi Altın rezervi, toplam rezervlerinin sadece %2′si. Altın’ın vazgeçilmez olduğu Hindistan’da bile rezerv oranı sadece %10. Rusya, G.Kore, S.Arabistan ve Brezilya gibi ülkeler ise %10′un altında rezerve sahip.

Altın’daki sert düşüşün (%16) bir kâr realizasyonu olma ihtimali yüksek. Bazıları 2008 krizi öncesi Altın’daki %35′lik düşüşün tekrar görülme ihtimali üzerine hesaplar yapıyorlar. Bunun yanında bu düşüşün bir operasyon olma ihtimali bile var. Örneğin Hollanda’da ABN AMRO bankasında Altın stokları tükenmişti ve bu biliniyordu. Banka, Altın hesabı olan mudilere Altın yerine kağıt para ödeme yapmayı önermişti. Operasyonun adı “fiziki Altınları toplayıp, yerine kâğıt para” vermek olabilir mi? Kâr realizasyonuyla bu operasyon eşgüdümlü olarak ortaya çıkmış olabilir mi? Sanal Altın’ları satıp, gerçek Altın’larla değiştirme operasyonu olabilir mi?

Parasal genişlemeler devam ediyor, faizlerde yükseliş yok, enflasyon riski kapıdayken Altın’daki düşüş kalıcı olabilir mi?

İtalya’nın ve yüksek borçlu ülkelerin borçlarına karşı Altın rezervlerini satacakları söylentisinin gerçeğe dönüşme ihtimali zayıf olsa da, başta Çin gibi ülkeler ABD hazine bonoları almak yerine Altın rezervlerini artırmak için fırsat kolluyorlar. 2008′deki gibi ters köşede kalmak istemiyorlar.

Merkez bankalarının Washington Anlaşması’na taraf olduklarını unutmamak gerekir. Bu anlaşma, merkez bankası kaynaklı yıllık Altın satışlarını 500 tonla sınırlıyor. Ancak, merkez bankalarının gizli gizli Altın satmasını ya da ödünç piyasasına arzetmelerinin önünde bir engel yok.

Merkez Bankaları Altın’ı serbest piyasadan almak yerine tek bir büyük satıcıdan almayı tercih ediyor. Bu sayede Altın fiyatındaki oynaklıktan etkilenmeden yüksek miktarda Altın alabiliyorlar.

Altın’ın 1300′lü seviyeleri görmesinin ardından, dünyanın heryerinde insanların akın akın Altın almak için sıraya girdiklerini görüyoruz.
Tüm bu açıklamalara baktığımızda, Avrupa’da kamu borcundan dolayı yüklü miktarda Altın piyasaya çıksa bile, bu durum sadece piyasadaki fiyat hareketliliğini azaltmaktan öte bir etkide bulunamayacağı gibi, Altın fiyatının yükselmesi için zemin hazırlamış olacaktır.

Ayrıca, eğer ekonomiler iyiye gidiyorsa, küresel talepte bir iyileşme olacağından enflasyon kaçınılmaz olarak gündeme gelecektir. Yok, eğer 2008′deki gibi yeni bir kriz geliyorsa, bu kadar çok para arzının neticesinde kâğıt paranın alım gücü düşeceğinden yine Altın’da yükselişler görülmesi mümkün. Enflasyonun çeşidi değişse de (talep-maliyet) enflasyon enflasyondur.
Old 05-18-2013, 12:56
stalwart stalwart is offline
Site Üyesi

stalwart is on a distinguished road

Evet oyun piyssasında bir oyuncu olarak kaybedenler piyasasını teşkil eden bizler var oldukça bu oyun devam edecektir.
Bu oyun bitmez....
Old 05-18-2013, 19:49
Site Üyesi

Bernanke konuşması ile ilgili haberi olan varmı ts 18:00 da konuşması olacaktı
Old 05-19-2013, 00:43
Gainmoar Gainmoar is offline
Banned

Gainmoar is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Fxtarzan View Post
Arkadaşlar son günlerde özel mesajdan hesap yönettirmek isteyen biton kişisel mesaj gelmiş öncelikle bilmeniz gereken bir şey var forumda atılan iki grafikle yorumla yazıyla para kazandığını düşündüğünüz kişilerin gerçek hesaplarında ne alemde olduklarından emin olamazsınız.Ayrıca sitemizde trader alanı sayfası var orda kendine güvenip şeffaf şekilde extresini sunmaya cesareti olanlar yayın yapıyor invesitörü veriyor.

İkinci hususa gelirsek bu işten düzenli gelir sağlayan sermayesi olan kişiler kimsenin hesabını yönetmeye falan talip olmazlar.Kendi hesaplarıyla ilgilenirler bir istisna olabilir oda nedir kendi öz sermayesinin çok üstünde bir teklif gelmiştir ozaman cazip gelebilir.Kendimizden örneklersek benim totalde 250K civarı yatırımım var yerli yabancı 3-4 yerde dağılmış durumda özel bir yazılım vasıtasıyla aynı anda hepsinde aynı işlemleri açıp kapatabiliyorum bana kalkmış 10 binim var 50 binim var diye teklifler yapmışlar başka işim yok kalkıp elimdekinin 10da biri etmeyecek rakamla niye uğraşayım 1-2 milyon gibi rakam olsa mantıken olabilirmi diye düşünmem normal olur diğer türlüsü akla hemde egoya uymuyor.Burda benzer konumda yüklü hesapları olan bizzat tanıdığımız üstatlar var onlarada benzer teklifler yapılmış doğal olarak yanıt hayır olacaktır.Unutmayın bu şekilde tekliflerinize atlayacak adamlar sermayesi olmayan acemi tipler olacaklardır ayrıca hukukende fon yönetmek vesair işler belli izinlerle olur öyle keyfi yapılmaz yapılırsada sonuçları %99 hüsran olacaktır.

Birine yapılacak teklifin cazip olması için eldeki sermayenin en az 5-10 katı bir fon önerilmelidirki adam desin ordan alınacak kar payı kendi hesabımdaki kar kadar bir gelir daha eder diye düşünüp kabul etsin.Sakın ufak paralara atlayacak tiplere ne burda nede başka yerlerde kapılmayın bu tarz maceraların acı sonuçlarıyla ilgili hergün biton mesaj alıyorum.

Kendi sisteminizi geliştirmeye çalışın demolarda uğraşın başardığınızı düşündüğünüzde ufak lotlarla gerçek hesapta deneyin iyi giderse yavaş yavaş lotları büyütün.Baktınız olmuyor profesyonel destek alın gerekirse bunun için bir miktar parayı gözden çıkarın.Profesyonel desteğide forumdan msnden ahmetten mehmetten almayın adam gibi resmi iş yapan şirketlerden yardım alın.Alacağınız desteğin yazıya dökülmüş risk sözleşmesi kar paylaşımı vs her tür şartı şurtu belli olsun.Aksini yaparsanız çok fena çarpılırsınız katır tepmişe dönersiniz benden söylemesi...
Sayın üstadım,
çok güzel bir anlatım, teşekkür ederiz fikirleriniz için. Brokerlar konusunda aydınlattığınız gibi bu konuda da aydınlatıyorsunuz.

gerçekten paralarını ortaya koyarak, riske girerek insanlara deneyimlerini anlatan ve onları bedavaya bilgilendiren sizlere, bu bedavacılardan olarak teşekkürü borç bilirim.

yalnız anlatımınzda dikkatimi celb etti... 1-2 milyon olsa düşünebilirim demişsiniz, zaten invesitör olayını da sürekli siz gündemde tutuyorsunuz.

siz galiba bu invesitörlük olayına sıcak bakıyorsunuz eğer şartlar uygun olursa.
gerçek düşüncelerinizi de merak ediyorum yani, yine bilgi verebilirseniz müteşekkir olurum.

böyle bir olayı tasvip ediyor musunuz?
başkasının parasını yöneten insan sizce yeterli konsantrasyonu yakalayabilir mi?
parayı kaybederse nasıl ilişkilenmeler doğacak?
ve nasıl bir akit yapılmalı gibi.

tekrar teşekkürler
Old 05-19-2013, 01:03
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by Gainmoar View Post
Sayın üstadım,
çok güzel bir anlatım, teşekkür ederiz fikirleriniz için. Brokerlar konusunda aydınlattığınız gibi bu konuda da aydınlatıyorsunuz.

gerçekten paralarını ortaya koyarak, riske girerek insanlara deneyimlerini anlatan ve onları bedavaya bilgilendiren sizlere, bu bedavacılardan olarak teşekkürü borç bilirim.

yalnız anlatımınzda dikkatimi celb etti... 1-2 milyon olsa düşünebilirim demişsiniz, zaten invesitör olayını da sürekli siz gündemde tutuyorsunuz.

siz galiba bu invesitörlük olayına sıcak bakıyorsunuz eğer şartlar uygun olursa.
gerçek düşüncelerinizi de merak ediyorum yani, yine bilgi verebilirseniz müteşekkir olurum.

böyle bir olayı tasvip ediyor musunuz?
başkasının parasını yöneten insan sizce yeterli konsantrasyonu yakalayabilir mi?
parayı kaybederse nasıl ilişkilenmeler doğacak?
ve nasıl bir akit yapılmalı gibi.

tekrar teşekkürler
Konu hakkında pek bilginiz olmadığı sorudan belli oluyor.Aşağıdaki açıklamamdan sonra yazdıklarımı daha iyi anlamış olursunuz.
İnvesitörü litaratüre ben soktum aslı "investor" yani yatırımcı demektir.Bu Mt4 platformdaki gözlem yapmaya yarayan şifrenin adıdır.Ben kendimce onu Türkçeleştirip invesitör dedim bayada tutuldu herkes invesitör demeye başladı
Yani sıcak soğuk bakmalık bir mevzu değil bu.Metatraderdaki bir şifrenin adıdır.Atıp tutan kazanıyorum kazandırmaya talibim diye ortaya çıkanlar olursa onlardan kendi tabirimle bu invesitor şifresini isterim ve geçmişlerine bakarım mantıklı işlemler yaptığına kani gelirsem kendini tanıtmasına izin veriyorum.Bunu yapmayanlarada yok kardeşim vaade itibar etmiyoruz kendine güveniyorsan ver şifreyi görelim boyunun ölçüsünü diyorum.Buna ilave olarak birde mt4i.com kaydını şart koştuk böylece ordan girip ayrıntılı raporlarda görülebiliyor.
Old 05-19-2013, 01:07
efe's Avatar
efe efe is offline
Site Üyesi

efe is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Gainmoar View Post

Yanlış algı veya itham
Old 05-19-2013, 01:54
Gainmoar Gainmoar is offline
Banned

Gainmoar is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by efes34 View Post
Yanlış algı veya itham
yanlış algı olduğu doğru da herhangi bir itham yok...
töhmet altında bırakmayın lütfen.
piyasada yeniyim, bilmediğim şeyler bunlar, o yüzden soruyorum.
Closed Thread

Tags
alpari, döviz yatırım foreks, eurusd, foreks, foreks döviz yatırım, foreks kazancı, foreks ticareti, forex, forex foreks forex foreks, forex sinyal, forex.com, fxcm, fxdd, gain capital, hotspotfx, teknik analiz, yatırım foreks döviz

Currently Active Users Viewing This Thread: 86 (0 members and 86 guests)

Posting Rules