FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 05-17-2013, 17:46
recruit's Avatar
recruit recruit is offline
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by musti05 View Post
indikatörden kafam karışıyor.bundan sonra indikatör kullanmayım diyorum.peki kanalı çizdik pozisyonu neye gore alıyorsunuz.mum kapanışına göre mi?asıl sorun burda bende
grafı açtıkmı önümüze
1.....hangi paritede işlem yapcaksak onu seçiyorum
2.....direnç ve destekleri belirliyorum
3.....nerde poza girip nereye stop koyacağımı belirliyorum (piyasada o parite ile ilgi temel ne kadar bilgi bulabilirsem gözden geçiriyorum)
4.....hacmi ayarlıyorum(ki burası en öenmli kısımlardandır...)
5.....fiyat beklediğim noktaya gelirse tereddüt etmeden poza giriyorum(acaba ...biraz daha beklemelimiyim ..ya burası yanlış bir noktaysa...gibi kuruntulara yer vermiyorum...)
6.....poza müdahale etmiyorum(bu kadar yeter artık çıkmalıyım gibi sesler beynimde çınlamaya başladımı pc yi kapatıp başka işlere bakıyorum...o seslere kulak verirsen belki bir kaç yerde seni kurtarır ama poza karışmayı alışkanlık haline getirdinmi sonuçta kaybeden taraf sen olursun ...)
7....seyrediyorum ....sağa sola meraklı gözlerle bakıyorum ....millet neler yapıyor...niye oradan alıyor neden oradan satıyor diye...
8....eğerki poz karda kapandı diyelim o parayı çekip bir kısmını dilediğim şekilde harcıyorum...yani bırakayımda bakiye büyüsün gibi hesapların peşinde koşmuyorum...çünki bu hırsınızı arttırır ve hırs herkes bilirki kaybettirir...
9....yukarıdaki maddeleri harfiyen sürekli tekrarlıyorum...
Old 05-17-2013, 17:48
kskobi kskobi is offline
Site Üyesi

kskobi is on a distinguished road

usd chf cok güzel indi
Old 05-17-2013, 17:48
pylor pylor is offline
Site Üyesi

pylor is on a distinguished road

http://www.mql5.com/en/charts/290376...enkul-degerler

Hocam öğrenmek amaçlı soruyorum grafik eklemeyide yeni deniyorum umarım hatalı değilimdir bu grafikte bir üçgen formasyon oluştuğunu ön görebilirmiyiz yoksa bu hatalı bir çizimmidir sayın recruit'in zaman zaman söylediğiniz bir söz vardı "önce analizi yapacaksın sonra yaptığın analize güveneceksin" sizce bu güvenilebilecek bir analizmidir
Old 05-17-2013, 17:52
kskobi kskobi is offline
Site Üyesi

kskobi is on a distinguished road

altin inerken digerleri herhalde kar realizasyonu yasiyor bence birazdan euro ile gbp düsebiilir
Old 05-17-2013, 17:57
recruit's Avatar
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by musti05 View Post
indikatörden kafam karışıyor.bundan sonra indikatör kullanmayım diyorum.peki kanalı çizdik pozisyonu neye gore alıyorsunuz.mum kapanışına göre mi?asıl sorun burda bende
bak sende söylemişsin cevap sorunun içinde yatıyor...bu gün ısrarla belirttik ki diğer hocalarda aynı fiyatları söylediler....yanlış anlama beni açıkça anlatayım...peki ne diyor bunlar 2850-2880 kanalı var diyorlar...

1..........aç grafı 2850 ve 2880 çek çizgiyi...korkma çek sen bu adamlar üfürmüyorlar...

2...........daha başka ne diyorlar ...2850 destektir...yani bu ne demek 2850 den alabilirsin....korma sen kardeşim al...madem korkuyorsun ufak poz aç hem bak bakalım ne kadar bu işi biliyorlar...

3...........daha ne diyorlar....2880 kanal direnci yani ne demek bu.....oraya geldimi karı cebine al....hatta satış pozuda açabilirsin demek....korkma aç satış pozunu....

4............zaten öyle böyle olur olmadık yerlerde poza girerek para kaybediyorsun ...bir kerede bu abilerini dinle öyle kaybet ne olacak....ama ya kazanırsan çok büyük bir tecrübe edinmiş olacaksın değmezmi bu tecrübe için 3-5-10 dolar kaybetmeye....

5............bu dediklerimi bir dene eğerki yine olmazsa bu defa sana çok daha iyi başka tekniklerden bahsederiz...öğrenmenin sonu yok ve bu kardeşlerin her türlü bilgiyi paylaşmaya hazır...unutma ...amacımız hep beraber kazanmak...

yazdıklarım biraz kahvehane ağzıyla oldu ama böyle daha samimi ve inandırıcı olacaktır....yine birşey merak edersen elden geleni yaparız...kal sağlıcakla...

Last edited by recruit; 05-17-2013 at 18:00.
Old 05-17-2013, 17:59
milyoner's Avatar
milyoner milyoner is offline
Moderatör

milyoner is on a distinguished road

Sabretmeyi Biliceksiniz Ve Stratejinize Herzaman Güveniceksiniz Üstadında Dediği Gibi Teredütte Kaldınızmı Sıkıntı Başlamıştır demektir... ve B planınız Herzman Hazır Olması Lazım....

Önemli Olan Doğru Zamanda Doğru Yerde Olmak
Old 05-17-2013, 18:04
recruit's Avatar
Moderatör

Quote:
Originally Posted by recruit View Post
bak sende söylemişsin cevap sorunun içinde yatıyor...bu gün ısrarla belirttik ki diğer hocalarda aynı fiyatları söylediler....yanlış anlama beni açıkça anlatayım...peki ne diyor bunlar 2850-2880 kanalı var diyorlar...

1..........aç grafı 2850 ve 2880 çek çizgiyi...korkma çek sen bu adamlar üfürmüyorlar...

2...........daha başka ne diyorlar ...2850 destektir...yani bu ne demek 2850 den alabilirsin....korma sen kardeşim al...madem korkuyorsun ufak poz aç hem bak bakalım ne kadar bu işi biliyorlar...

3...........daha ne diyorlar....2880 kanal direnci yani ne demek bu.....oraya geldimi karı cebine al....hatta satış pozuda açabilirsin demek....korkma aç satış pozunu....

4............zaten öyle böyle olur olmadık yerlerde poza girerek para kaybediyorsun ...bir kerede bu abilerini dinle öyle kaybet ne olacak....ama ya kazanırsan çok büyük bir tecrübe edinmiş olacaksın değmezmi bu tecrübe için 3-5-10 dolar kaybetmeye....

5............bu dediklerimi bir dene eğerki yine olmazsa bu defa sana çok daha iyi başka tekniklerden bahsederiz...öğrenmenin sonu yok ve bu kardeşlerin her türlü bilgiyi paylaşmaya hazır...unutma ...amacımız hep beraber kazanmak...

yazdıklarım biraz kahvehane ağzıyla oldu ama böyle daha samimi ve inandırıcı olacaktır....yine birşey merak edersen elden geleni yaparız...kal sağlıcakla...
musti kardeşim bunları umarım okumuşsundur bak trade i bıraktım sana cevap yazayım diye....(bana pahalıya patladın haberin olsun)
Old 05-17-2013, 18:17
recruit's Avatar
Moderatör

4 defa ısrarla tekrar ettiğimiz 1384 direnci güzel çalıştı...umarım kazananlar olmuştur...

son gold pozumuzu kapatıyoruz çizdiğmiz destekten alımlar gelmeye başladı...pozu kapatmamızın bir diğer nedeni hafta sonuna açık poz bırakmamak...+180 pipsle bu pozu kapatıyoruz...
Old 05-17-2013, 18:28
recruit's Avatar
Moderatör

gold toplam +260 pips +180 pips
eu toplam +60 pips
toplam +500 pips

peki ne yaptık bu altı saat boyunca
2 adet parite belirledik bir eu 2850 aldık 2880 sattık..ikinci parite gold...1384 direncine geldikçe satış yaptık 1384 üstünü stop olarak kullandık ve hiç stoplanmadık..eğer ki stoplansak dahi bu bu bize 50-100 pips kaybettirirdi...bu kadar
Old 05-17-2013, 18:35
savaş48 savaş48 is offline
Yeni Üye

savaş48 is on a distinguished road

herkese slm arkadaşlar siteye üye olalı 1 hafta falan oldu 1 haftadır sürekli takip ediyorum burayıda tesadüfen buldum bu formda çok güzel şeyler paylaşılıyor yardımlaşma çok güzel bencilce düşünceler yok ben bu piyasada yeni sayılırım ve şu anda çok zor durumdayım yaptığım hata yüzünden zor günler geçiriyorum arkadaşımın birinin hesabı gümledi benimkide gümlemek üzere şu an benim tüm fikirlere ihtiyacım var hesabımdan kısaca bahsedeyim 1,715 den başla 1,650 ye kadar toplamda 0,86 lot gold buy pozisyonum var 1,520 geçilmesi zor kırılmaz diye bu pozisyonları kapamadım gold burayı kırınca 1510 ile 1480 arasında hack yaptım gold 1320 ye düşünce biraz kar aldım yukarı çıktıkça kar aldım ve toplamda 0,30 lot gold kapadım ve elimde 0,56 lot kaldı varlık 14.800 kaldı 1 hafta önce 2000 dolar takviye yaptım hesaba varlık 16,800 oldu ve şu anda 1460 da pozisyon hack li sizce nasıl bir yol izlemem lazım bu hesabı nasıl kurtara bilirim varsa fikirlerinize ve tecrubelerinize ihtiyacım var şimdiden tşk ederim
Closed Thread

Tags
alpari, döviz yatırım foreks, eurusd, foreks, foreks döviz yatırım, foreks kazancı, foreks ticareti, forex, forex foreks forex foreks, forex sinyal, forex.com, fxcm, fxdd, gain capital, hotspotfx, teknik analiz, yatırım foreks döviz

Currently Active Users Viewing This Thread: 84 (0 members and 84 guests)

Posting Rules