FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
View Poll Results: Bugünden 2012 sonuna kadar olan zaman diliminde Altın Fiyatları ne olacak?
çok yükselecek (2400 dolar civarı) 34 26.98%
biraz yükselecek (maksimum 1970) 35 27.78%
aynı seviyede kalacak (1650-1800 aralığında) 26 20.63%
bir miktar düşecek (1500-1600) 18 14.29%
ciddi oranda düşecek. (900-1100) 13 10.32%
Voters: 126. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools
Old 09-14-2011, 15:44
Fuat Öğreten's Avatar
Fuat Öğreten Fuat Öğreten is offline
Bölüm Moderatörü

Fuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud of

bakın şöyle bir şey diyelim şifre ile sır çok ayrı bir kavramdır şifre diyelim vardır elbet bir yolu ama o sır değildir.
Old 09-14-2011, 15:45
asi_rizeli asi_rizeli is offline
Site Üyesi

asi_rizeli is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by emirler View Post
Hiç de değil fantazi dünyasında yaşamıyorum üstelik bu matematiksel hesabıda bak arkadaş lanse ediyor bile pozlarının büyük kısmı hedeflerine ulaşıyor üstelik çoçuklarıma söylemeyişimin nedenide onların bu dünyaya bulaşmasını istemeyişimdendir. Ve en önemlisi artık bu matamatiksel olayı rafa kaldırdım göğüs göğüse çarpışmayı seçtim.Yeteri kadar kazanmayı yada kaybetmeyi seçtim, böylesini kendime uygun gördüm. Üstelik yaradan kime lutufta bulunacağını sanırım kimseyede danışmaz . İmtahandayız belki hayrımıza belki şerrimize birde maraton Allahın lutufları niçin tuhafınıza gidiyorki, lutuf sahibi Allahtır. Yoksa Allah lutufkar değilmidir? Dilediğine hayrına yada şerrine lutufta bulunabilir.Bizler mantık yolu ile bunu terazilersek yanılgılara düşebiliriz planlayıcı yüce yaradandır.
Yaşanmışlıklarımdan bir örnek bir zat 70 yaşına kadar aleme içki sattı bir gün aniden kapatıp bayiyi hacca gitti.Allahın kime neyi ne zaman nasip edeceğini yanlızca Allah bilir.
Derlerki ömrü boyunca başka dine inanmış biri aniden müslüman olsa içinden geldiğinden kelimeyi şadeti getirse tüm günahları af olur ve o sıradada gelip bir araba çarptı diyelim vatandaş hakkın rahmetine kavuştu. sıfır günah namaz borcu yok zekat yok hiç birşey yok buda allahın bir lutfudur.
ömrü boyunca ibadetle meşgul olanın cennete gideceği vakimidir bilinmez. Ama lutuf Allaha aittir, dilediğini lutuflandırır.
Şifre eline geçti de neden kullanmadın üstad. Yolumu saptırırım düşüncesi mi hakim oldu acaba?
Old 09-14-2011, 15:46
eackesh eackesh is offline
Site Üyesi

eackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rough

benim kafa nato mermer olduğu için zaten bana ters.
matematik doğanın dilidir ama(sözüm itibarlıdır bir matematikçi olarak.) piyasada bu kanunlar fizik yasaları kadar kararlı görünmüyor (determine edilemez diyebilirim.pardon yazılanlara göre söylersek determine edilebileceğine inanmıyorum.) mukayesem fizik yasaları idi. bu önemli. ama matematiksel ilkeler burda da geçerliliğini koruyor fakat farklı bir dili var. istatistik ve olasılıksal kavramlara yakındır. zira olasılık matematiğin en zorlu branşıdır. insanın ölüm olasılığını hesaplamada kullanılan diferansiyel denklemler bulunmaktadır.(bunların da en çok fizikçiler tarafından ortaya atıldığını söyleyebilirim. zira onlarda zaten matematikçi diye adlandırılır.)

insan da bir canlı olarak doğaya aittir. "doğal" davranışları vardır. yönelimleri. arzu ve hevesleri. bu bakış açısıyla doğada çokca kullanılan (inanlar için allah tanrı veya nötr kalanlar için doğa) bu oranları seviyor. bir çok yerde canlılarda imarlarında bu oran şöyle veya böyle kullanılıyor ve bu gerçekten şaşırtıcıdır. her yıl bununla ilgili buluşlar dergi halinde yayınlanır. piyasada da bu tür oranlara göre hareketleri şaşırtıcı şekilde görüyoruz. ama bununla ilgili bir kural geliştirmek gerçekten bana göre zordur. ew de dahi bu durum böyledir.

söz konusu canlılar olunca matematik kanunlarından başka şeyler de ortaya çıkar ve gerçekten komplextir. yüzyılımızda yaygınlaşmaya başlayan görüş piyasa ile ilgili özellikle (Bill Williams tarafından ortaya atılmış piyasadaki uzantısı. indikatörleri de bulunmaktadır) kaos teorisidir. kaos teorisi ise doğayı açıklamak için fraktal geometrisini kullanır. williams da piyasadaki fraktalların 5 li ve 3 lü dalga yapıları şeklinde olduğunu söyler. araştırabilrsiniz.

ha madem durum budur bana göre de budur. bana uyar yani. demek ki fazla kasmama gerek yok diyorum.kargaşadan düzen çıkarmalıdır. olay basit. örneğin bir hareketli ortalmanın altına inince sat üstüne çıkınca al.
Old 09-14-2011, 15:56
maraton maraton is offline
Moderatör

maraton has much to be proud ofmaraton has much to be proud ofmaraton has much to be proud ofmaraton has much to be proud ofmaraton has much to be proud ofmaraton has much to be proud ofmaraton has much to be proud ofmaraton has much to be proud of

Quote:
Originally Posted by asi_rizeli View Post
Her şeyin bir şifresi olduğu gibi bu forexinde kesinlikle bir şifresi var. Kimine Allah nasip ediyor bu şifreyi ve yürü ya kulum diyor imtihan zamanın. Bakalım sana şifreyi öğrenmene vesile oldum bakalım sen nasıl kullanacaksın bu şifreyi. Allah Şifreyi bulupta saptıranlardan etmesin. Amin
geçen hafta bir film izledim adamın biri yazar ama birtürlü yazamıyor kitabı teslim etmesi lazım ama tekbir harf bile yazmamış.akrabası ona bir hap veriyor ve adam bir kaç günlüğüne süper zekaya dönüşüyor ne yapabilirim diye düşünürken parapiyasalarına dalaıyor ve piyasanın altından giriyor üstünden çıkıyor çok kısa birsürede forexte milyondolarlara ulaşıyor. adam 50 adım sonrasını tahmin edebiliyor.
yani demem odurki böyle şeyler sadece filmlerde olur.

ha filmin adı da limitsiz 2011 yapımı bir filmdi
Old 09-14-2011, 15:59
Site Üyesi

eackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rougheackesh is a jewel in the rough

nobel ekonomi ödüllü bilim adamlarının dev hedge fonlarını batırdığını google da arayıp görebilirsiniz. bu işte kafa gereklidir ama en önemli şey burundur.
Old 09-14-2011, 16:03
Fxtrade Fxtrade is offline
Site Üyesi

Fxtrade is on a distinguished road

Bu nasıl bir matematik hesabıdır ki işin içine korkuları umutları vb duyguları da katsın.evet başarılı sistemler başarılı traderlar vardır ama sır fln hikaye kimisi bu işlere yatkın oluyor kimisi olamıyor evini ocağını yakıyor.

Finansal piyasalar da başarılı olmak için en azından 2-3 seneni vermen gerekiyor o zaman evine ekmek götüresin İşin sırrı ÇOK ÇALIŞMAK emek vermek ve bedel ödemek.
Old 09-14-2011, 16:04
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by robinrobi View Post
ilahi dostum hiç güleceğim yoktu....forexe bile allahın şifresini bulaştırdın sonra da kullarını bununla imtihan ediyor diye yorum yapıyorsun....
Yakında ben bombayı patlatacam sayın fxtarzanla da paylaştım...
Allahın şifresi değil (töbe töbe) forexin şifresi kardeşim. Tabi hayatta her şey imtihandır . imtihansız ömür yoktur kardeşim. Neyse konuyu uzatmayalım. ama bu forexin 100 de yüz şifresi var
Old 09-14-2011, 16:07
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by Fxtrade View Post
Bu nasıl bir matematik hesabıdır ki işin içine korkuları umutları vb duyguları da katsın.evet başarılı sistemler başarılı traderlar vardır ama sır fln hikaye kimisi bu işlere yatkın oluyor kimisi olamıyor evini ocağını yakıyor.

Finansal piyasalar da başarılı olmak için en azından 2-3 seneni vermen gerekiyor o zaman evine ekmek götüresin İşin sırrı ÇOK ÇALIŞMAK emek vermek ve bedel ödemek.
beni kast ediyorsan iyi anlamamışsın olayı. ki zaten söylediğim de senin dediğin kapıya çıkıyor.
matematikle ilgili ne kadar bilgin var bilmiyorum ama canlılarlardan bahsettik. fib oranlarının ne mantıkla ortaya atıldığını. biz burda öğretici de olmaya çalışıyoruz. EW de elliottan sonra ve hatta ondan daha iyisi olan Pretcher kitabında fibonaccileri doğadaki örnekleri ile tanıtır. sezdirilmek istenen de anlattığım olaydır.
Old 09-14-2011, 16:13
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by maraton View Post
geçen hafta bir film izledim adamın biri yazar ama birtürlü yazamıyor kitabı teslim etmesi lazım ama tekbir harf bile yazmamış.akrabası ona bir hap veriyor ve adam bir kaç günlüğüne süper zekaya dönüşüyor ne yapabilirim diye düşünürken parapiyasalarına dalaıyor ve piyasanın altından giriyor üstünden çıkıyor çok kısa birsürede forexte milyondolarlara ulaşıyor. adam 50 adım sonrasını tahmin edebiliyor.
yani demem odurki böyle şeyler sadece filmlerde olur.

ha filmin adı da limitsiz 2011 yapımı bir filmdi
Böyle şeyler sadece filmde olmaz. Zamanı gelince gerçek hayatta da olur. Örneğin eskilerden uzay yolu filmleri izlerdik bak şimdi gerçek hayatta uzaya yolculuk yapılıyor ve bunun gerçek hayatta birçok örneği vardır.
Old 09-14-2011, 16:17
OK585 OK585 is offline
Moderatör

OK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by examitus View Post
menzil yolcusu kalmasın
eyvaalah.
Closed Thread

Tags
forex, forex broker, forex signals, forex trade, forex trading

Currently Active Users Viewing This Thread: 18 (0 members and 18 guests)

Posting Rules