FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 12-24-2015, 00:00
sezer35 sezer35 is offline
Yeni Üye

sezer35 is on a distinguished road
Talking

arkadaşlar ben demoda 8 aydır kendımı denıyorum bugun kı kazancın resmını atmaya calıştım umarım olmustur. hesap demodur bu arada sizce iyimi günlük 400 pip yakalarım en kotu gunde bıle sızce başlamalımıyım
Reply With Quote
Old 12-24-2015, 00:49
fxshinobi fxshinobi is offline
Site Üyesi

fxshinobi is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by sezer35 View Post

arkadaşlar ben demoda 8 aydır kendımı denıyorum bugun kı kazancın resmını atmaya calıştım umarım olmustur. hesap demodur bu arada sizce iyimi günlük 400 pip yakalarım en kotu gunde bıle sızce başlamalımıyım
Sonuclar cok iyi hocam bence 8 ay yeterli bir süre mikro ya da mini lotlarla başlamanı tavsiye ederim.Günde 400 pip iyiymiş sakıncası yoksa hangi sistemi kullanıyorsun merak ettim
Old 12-24-2015, 09:45
Ertuğrul's Avatar
Ertuğrul Ertuğrul is offline
Site Üyesi

Ertuğrul is on a distinguished road

Quote:

Demoda işlem yapmak GTA5 de oyun oynamaya benzer. Gerçek hayatta yakalanma ihtimali olmadığından her türlü suçu gönül rahatlığıyla işleyebilirsin.

İlk gerçek hesabınızı 100$ lık açın. Mikro yani 0,01 lot işlem yapın. Açtığınız pozisyonlar %5 yani 5$ zarar yazdığı zaman kapatın. Bu disiplinle değil günde 400 pip ayda %20 yani 20$ kazanç yaparsanız ve bunu 6 ay devam ettirebilirseniz dünyanın en büyük fonlarına iş başvurusu yapın.
Sizi hemen işe alırlar.

Last edited by Ertuğrul; 12-24-2015 at 09:46.
Reply With Quote
Old 12-24-2015, 13:34
sezer35 sezer35 is offline
Yeni Üye

sezer35 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Ertuğrul View Post
Demoda işlem yapmak GTA5 de oyun oynamaya benzer. Gerçek hayatta yakalanma ihtimali olmadığından her türlü suçu gönül rahatlığıyla işleyebilirsin.

İlk gerçek hesabınızı 100$ lık açın. Mikro yani 0,01 lot işlem yapın. Açtığınız pozisyonlar %5 yani 5$ zarar yazdığı zaman kapatın. Bu disiplinle değil günde 400 pip ayda %20 yani 20$ kazanç yaparsanız ve bunu 6 ay devam ettirebilirseniz dünyanın en büyük fonlarına iş başvurusu yapın.
Sizi hemen işe alırlar.
evet benide düşündüren olay tam olarak bu gerçek hesapta bu kadar rahat oynayabılırmıyım_????
Reply With Quote
Old 12-24-2015, 13:49
recruit's Avatar
recruit recruit is offline
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Quote:
evet benide düşündüren olay tam olarak bu gerçek hesapta bu kadar rahat oynayabılırmıyım_????
Denemeden bilemezsiniz.......
Reply With Quote
Old 12-24-2015, 14:03
aligiviyan's Avatar
aligiviyan aligiviyan is offline
Moderatör

aligiviyan is on a distinguished road

haftalık aylık pips hesabı tamamen yanlış bir şey ... sisteminizin verdiği fırsatlara girersiniz bir ay 1 pip, diğer ay 1000 pips kazanırsınız . yeterki kendi kurallarınıza uyunuz. eğer sizin sisteminiz size düzenli kayıp ettiriyor ise yanlış yoldasınız demek oluyor .

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!

Old 12-24-2015, 18:41
aligiviyan's Avatar
aligiviyan aligiviyan is offline
Moderatör

aligiviyan is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Efkan Genç View Post
kendimize günlük, haftalık, aylık hedef koyarak, kendimizi boşuna psikolojik baskı altında bırakmamalıyız. Allah ne verdiyse deyip, sistemimizi en iyi şekilde uygulamaya çalışmalıyız
Quote:
Originally Posted by aligiviyan View Post
haftalık aylık pips hesabı tamamen yanlış bir şey ... sisteminizin verdiği fırsatlara girersiniz bir ay 1 pip, diğer ay 1000 pips kazanırsınız . yeterki kendi kurallarınıza uyunuz. eğer sizin sisteminiz size düzenli kayıp ettiriyor ise yanlış yoldasınız demek oluyor .
.................

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!

Old 04-24-2016, 08:58
meacit meacit is offline
Yeni Üye

meacit is on a distinguished road

Quote:

Günlük 400 pips nasıl yakalanır. tek bir paritede gün boyunca tepe ve dip noktaları tam yerinden yakalamak lazım ki 400 pips yakalansın. bunu yapabildiğin an zaten kısa sürede köşeyi dönersin.
Reply With Quote
Old 04-24-2016, 21:50
teoman_ teoman_ is offline
Site Üyesi

teoman_ is on a distinguished road

geçen hafta karlı bir hafta oldu. 4 günde -halen açık olan 4 işlemde- 1100 pip civarı kar bırakmış. tabi benim tüm işlemler mikrolot cinsinden
umarım bu hafta içi durum tersine dönmez.

belli bir periyot için pip hedefi nasıl olmalı o konuda pek bir fikrim yok. düzenli olarak kar yazdığı sürece haftalık 50 pip bile değerlidir...
Reply With Quote
Old 04-28-2016, 18:55
tyfn26 tyfn26 is offline
Yeni Üye

tyfn26 is on a distinguished road
Default soru ve yorum

arkadaşlar merhaba. forumda yeniyim , size bir sorum olucak. 20 bin altında ki hesaplar 1 e 20 kaldıraç verebiliyoruz en fazla dedi gcm diğer firmalarda nasıl. eğer öyleyse mini lot la işlem yapabilmek için en az 500 dolarla girmem gerekiyor.
ve birde demo hesapta yaptıım işlemler için sizlerden yorum isteyebilir miyim yaklaşık iki aydır demoda işlem yapıyorum.şimdiden teşekkür ederim
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules