FOREKS FORUM TR (UCRETSIZ FOREKS BILGI PAYLASIM MERKEZI) Kazancın Adresi Forex Earnly
  ANA SAYFA     Ekonomik Takvim     Foreks Haberleri    Brokerlar    Yazarlar     Hakkımızda     VIP Giriş     Foreks TV     Mobil Versiyon
Go Back   FOREKS FORUM TR (UCRETSIZ FOREKS BILGI PAYLASIM MERKEZI) > Foreks'e Yeni Başlayanlar için
Foreks'e Yeni Başlayanlar için Yeni başlayanlar için platform kullanımları hakkında bilgiler ve önemli püf noktalar.

Seçenekler
Alt 14 May 2015, 23:46
drmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
drmb drmb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

drmb is on a distinguished road

Alıntı:
Efkan Genç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tavsiyelerimi dinlediğiniz için teşekkür ederim. Unutmayın ki bu konuları tekrar etmezseniz bir süre sonra unutacaksınızdır
Hayırlı geceler Efkan hocam,
nasılsınız? Karpa hocam demeye alışkın olunca Efkan hocam bir değişik geldi bir An. ..
Dediginiz gibi Belli aralıklarla pekiştirmek şart konuları değilse dayanmıyor öğrendiklerimiz. ..
Alt 15 May 2015, 00:43
Efkan Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Efkan Genç Efkan Genç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderatör

Efkan Genç is on a distinguished road

Alıntı:
drmb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayırlı geceler Efkan hocam,
nasılsınız? Karpa hocam demeye alışkın olunca Efkan hocam bir değişik geldi bir An. ..
Dediginiz gibi Belli aralıklarla pekiştirmek şart konuları değilse dayanmıyor öğrendiklerimiz. ..
Bende daha alışamadım
forex piyasasında para yönetmek en stresli işlerden birisidir. Streste hafızanın en büyük düşmanıdır maalesef. O yüzden arasıra tekrar yapmak gerekir
Alt 26 April 2016, 02:09
beycemm beycemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

beycemm is on a distinguished road

Gerçekten çok stresli bir iş bu Forex,
Alt 26 April 2016, 13:54
aligiviyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aligiviyan aligiviyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderatör

aligiviyan is on a distinguished road

Alıntı:
beycemm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerçekten çok stresli bir iş bu Forex,
Neden ? 100 tl sermayeniz var ise , 1 tl si ile bir ise girerek risk alip bir kazanc beklemek cok stressli bir is degil bence

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!

Alt 28 July 2016, 18:27
Doktor41 Doktor41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Doktor41 is on a distinguished road

herkese merhabalar. trader olma yoluna yeni çıkmış ve umut dolu bir acemi olarak selamlıyorum hepiniz. forex ile ilgili bir arkadaşımın tavsiyesi ile öğrenmeye başladım. onun da bana ilk tavsiyesi psikolojiyle ilgili olmuştu. bu anlamda çok güzel bir yazı paylaşılan. efkan beye teşekkür ederim. bu forum sayesinde yeterli donanıma sahip olup ileride demo hesaptan reel hesaba geçiş yaparım diye umuyorum
Alt 03 September 2016, 12:02
acarderin acarderin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Banned

acarderin is on a distinguished road

çok haklısınız para kazanmak zor alın teri ile kazanmaya çalışanlar için çok zor
Alt 21 November 2016, 02:56
Livermoore Livermoore isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Livermoore is on a distinguished road

Merhabalar,

Yazilanlari okudum ve uzulerek herkesin ayni hatalari yaptigini goruyorum. Herkes ayni dertten muzdarip. Yaklasik 5 yildir aktif trading yapiyorum. Londra da olmanin getirdigi avantajla bulabildigim butun seminar ve toplantilara katildim baslamadan once. Turkiye de bir iki broker dan hesap actim, devam ettim. Buyuk miktarlarda trade ettim ve yabancilarla bizlerin konuya yaklasimimizin ne kadar farkli oldugunu gordum. Gecen ekim ayinda istanbul da ki sermaye piyasalari birligi toplantisinda bulundum. Icim acidi. Malesef broker lar dan gelen seminerdeki konusmacilar bile hesabin en fazla yuzde 10 unun riske edilmesi grektigini anlatiyordu isme gerek yok. Itiraz ettim, bunun cok yuksek oldugunu ancak yuzde 1 olabilecegini soyledim. Ornekle ters giden on pozisyonda balance in yuzde 50 sini kaybedip ( ki bu korkunc bi oran) geri even olabilmek icin yuzde 100 kar etmesi greektigini soyledim. Dinleyiicker de hak verdiler. Greg Secker in learn to trade programina katildim 6 ay devam ettim, 6 ay sonunda £300.000 sterlinlik hesap verdiler ve her uc ayda bir yuzde 3 kar edilmesi durumunda bunun sistematik £5.000.000 a cikariyor iki yilda. Sozlesmeyi imzaladim ve basladim. Yuzde 5 zarar edilmesi durumunda platform donduruluyordu ve siz bir hafta iskem yapamiyirdunuz. Bir sure sonra ufak biseyle ayrildim. Tamamen istanbul daki brokerlarla calismaya basladim. Bunu neden anlattim.. forex te hersey trade e girmeden once hesaplanip bitmesi gerekir. Trader ne kadar para kazanirimi degil once ne kadar riske edebilirim diye hesaplamali. Mesela risk reward ratio en az en az 1-2 olmali. Zarar 110 pips stop loss koyduysa hedef 200 pips olmali. Trade e girdikten sonra hic bir sey bizim kontrolumuzde degil. Kimse bir sonraki adimda ne oalacagini bilmez. Simdi hala memlekette butun capitalin yuzde onunun riske edilmesini soyleyebilen egitimci olursa kisiler de paranin yuzde ellisini riske eder.. yazik. Strateji yok, sistem yok, olurmu, olur ama sadece kapali gozle yol bulmaya benziyor.. forex traderlarina borsa ile de ilgilenmeleini tavsiye ederim, buyuk para uzun vadedeki trendlerde..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler