FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > General Chat
General Chat This topic will contain posts on every subject except forex.
Reply

Thread Tools
Old 10-14-2015, 12:47
gordonps gordonps is offline
Site Üyesi

gordonps is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by gordonps View Post
aslında kaldıraçtaki sorun şurada olabilir, döviz bürosundan biz 90 bin tl aldık 10 bin tl de biz koyduk, işlem yaparken döviz bürosu bizden işlem başına komisyon kesmemekte yani 10 gün önce aldığımız borcu geri iade ediyoruz bitiyor, bu tarafta ise 1 e 10 kaldıraç kullanırken 10 kat daha fazla işlem başına komisyon kesmekte, yani verdiği borçtan menfaat sağlama yolunda,saygılarımı sunarım efendim..
komisyon-spread farkı vs..
Reply With Quote
Old 01-19-2016, 22:53
konviva konviva is offline
Yeni Üye

konviva is on a distinguished road
Question Swap

Arkadaşlar herkese merhabalar. Forex alemine ve foruma yeni katıldım, herkese bol kazançlar diliyorum. Bir sorunum vardı bu sektörde çok yeni olduğum için umarım yardımcı olan çıkar..

Forexe yaklaşık 1 ay önce GCM forex şirketi ile beraber başladım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan işlemlerime devam ederken SWAP diye bir mevzunun olduğunu öğrendim. Bankaların işlemleri bir sonraki güne taşımak için aldıkları ücretmiş yanlış anlamadıysam. Swap'lı forex islami açıdan uygun mudur yoksa haram mıdır ? Forexi gerçekten çok seviyorum ve makro ekonomi çok ilgimi çekiyor fakat bu swap meselesi yüzünden 2 gündür huzurum kaçtı. Yanlış bir iş yapmak istemiyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda ? GCM yle bu konuyu konuştuğumda 50 bin $ lık yatırım yaparsam swapsız hesap açabildiklerini söylediler. Bu kadar yatırım yapma şansım yok. Eğer swap haramsa nasıl bir yol izleyebilirim ve bu yolu kullanan arkadaşlar varsa bana yol gösterebilir mi ? Eğer yardımcı olursanız gerçekten mutlu olurum. Hepinize kolay gelsin
Reply With Quote
Old 01-19-2016, 23:52
CFST's Avatar
CFST CFST is offline
Üstat

CFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by konviva View Post
Arkadaşlar herkese merhabalar. Forex alemine ve foruma yeni katıldım, herkese bol kazançlar diliyorum. Bir sorunum vardı bu sektörde çok yeni olduğum için umarım yardımcı olan çıkar..

Forexe yaklaşık 1 ay önce GCM forex şirketi ile beraber başladım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan işlemlerime devam ederken SWAP diye bir mevzunun olduğunu öğrendim. Bankaların işlemleri bir sonraki güne taşımak için aldıkları ücretmiş yanlış anlamadıysam. Swap'lı forex islami açıdan uygun mudur yoksa haram mıdır ? Forexi gerçekten çok seviyorum ve makro ekonomi çok ilgimi çekiyor fakat bu swap meselesi yüzünden 2 gündür huzurum kaçtı. Yanlış bir iş yapmak istemiyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda ? GCM yle bu konuyu konuştuğumda 50 bin $ lık yatırım yaparsam swapsız hesap açabildiklerini söylediler. Bu kadar yatırım yapma şansım yok. Eğer swap haramsa nasıl bir yol izleyebilirim ve bu yolu kullanan arkadaşlar varsa bana yol gösterebilir mi ? Eğer yardımcı olursanız gerçekten mutlu olurum. Hepinize kolay gelsin
Uçuk bir rakam söylenmiş.Faiz haramdır faizsiz yapan firmalar var forum adminiyle iletişime geçerseniz yardımcı olacaktır.
Reply With Quote
Old 03-09-2016, 06:46
doruk1614 doruk1614 is offline
Yeni Üye

doruk1614 is on a distinguished road

HESABI BEKLETIYORUM KAFAM KARISIK... 1 stp.ecn nedir firmama bu olsun dedıgımde buyuk ıslemler yapman lazım dedı yoksa kafadanmı oynamamak lazım?? 2 eurtry nin tam anlamıyla caiz olması için hesabımın try olması yeterlımı yoksa hesabımın eur mu olması gerek? paritelerden biri bizim hesabımızın paritesi olsa yeterlimi illa baz döviz olmasına gerek varmı..en onemlı sorum buydu lutfen gercek bılgı sahipleri cevaplarsa ozellıkle bunu sevınırım. 3 kaldıracta arkadaşlar benim hesabım= x1 bankanın actıgı hesap= x24 ıken, yanı 25 li kaldıractaaa, banka x24ü gercekten alıyoda,para deger kazanıyo satıyoz,, yoksa sadece x1 işleme giriyoda bankamız gerıye kalan x24ün satısını hayalimi yapıyor? BU 3 SORU BANA GORE FOREX CAİZMİ SORUSUNUN KIRMIZI CIZGILERIDIR.BU CIZGILER EGER GECILMEZSE,EMTİA,HISSE SENEDI TARZI ISLEMLER ACMAZSAK,,VEDEEE ISLEMLERIMIZI SADECE ALIP SONRASINDA SATMAYA YONELIK YAPARSAK,KONUYLA ILGILI BIR KISI OLARAK FOREX CAIZDIR DIYEBILIRIM. sımdı bu soruların cevaplarını alalım ve yolumuza oyle devam edelim herkezi tartısmaya davet edıyorum.
Reply With Quote
Old 03-11-2016, 12:13
forex2015's Avatar
forex2015 forex2015 is offline
Yeni Üye

forex2015 is on a distinguished road

Hocam sorular bitmez elbet bu konuda. Ben çok bilgi sahibi değilim sadece görüşümü söyleyeceğim. Öncelikle hesabın TRY olması bence gereksiz sebebi siz trader olarak TRy kendinizi bağlı hissediyorsunuz ama unutmayın Türk lirası sizin anaparanız amerikada yaşayan birine göre dövizdir.Yani adam doları satıp TRY alabilir. Bana göre hesabınızın cinsi önemli değil eğer önemli olsaydı ona göre o zaman bankalardaki döviz hesaplarını da kapatalım. STP ECN ile ilgili forumda epey bilgi var isterseniz wiki den de bakın ingilizce olarak güzel açıklamalar var.
Kaldıraç oranı sorunuz ile ilgili . Esasen ekonominin tamamı hayal. ortada rakamlar var gerçek para yok zaten bunun farkında değilsiniz. Dünya daki borçların sadece faizlerinin toplamını dünyada karşılaycak bir para yokmuş diye duydum yani ana para borcu geçtim sadece faizleri karşılayacak kaynak yokmuş. Bu ekonomi sistemi zaten hayal ve sanal. Altın alıyorsun satıyorun ama gerçekte işe yaramaz bir metal gerçek değeri ne hiç düşündün mü? Onsu 1900 olan altın nasıl oldu da 1045 oldu o zaman bu metalin gerçek değeri ne ! Ekonomi tamamen illüzyon .
Forex te benim anladığım şey şu sen doviz yada bankada tek seferlik satış yapıyorsun forexte ise satış silsilesine giriyorsun yada alış silsilesi . Ben FX i büyük bir havuz olarak düşünüyorum Türkiyede sen satış yapıyorsun mesela ingiltere biri alış yapıyor biriniz karlı biriniz zararlı çıkıyor FX firması burdan karını alıyor her iki taraftan. Ama gerçek piyasaya iletilmiyor dediğiniz nedir ? Bir kere biri bana açıklasın gerçek piyasa ne ? Merkez bankası piyasaya doviz sattı , kime sattı ? ben mesela MB nin sattıklarını almıyorum ))) MB bankalara mı satıyor buyuk holdinglere mi? kim bu gerçek piyasa benim olmadığım bir piyasa gerçek benim olduğum piyasa mı sanal? Hiç bu açıdan düşündün mü? Bu piyasa halka halka ayrılmış senin hangi halkasındasın onu bilmiyorum FX te bir halka kendi çapında takılan bir halka.

Bak bunu bütün üstatlar kaç defa anlattı demo hesapta işlem yapmadan FX e girme . Bence insan min 6 ay demoda kendini test etmeli hem teknik hem temel analiz olarak.

Quote:
Originally Posted by doruk1614 View Post
HESABI BEKLETIYORUM KAFAM KARISIK... 1 stp.ecn nedir firmama bu olsun dedıgımde buyuk ıslemler yapman lazım dedı yoksa kafadanmı oynamamak lazım?? 2 eurtry nin tam anlamıyla caiz olması için hesabımın try olması yeterlımı yoksa hesabımın eur mu olması gerek? paritelerden biri bizim hesabımızın paritesi olsa yeterlimi illa baz döviz olmasına gerek varmı..en onemlı sorum buydu lutfen gercek bılgı sahipleri cevaplarsa ozellıkle bunu sevınırım. 3 kaldıracta arkadaşlar benim hesabım= x1 bankanın actıgı hesap= x24 ıken, yanı 25 li kaldıractaaa, banka x24ü gercekten alıyoda,para deger kazanıyo satıyoz,, yoksa sadece x1 işleme giriyoda bankamız gerıye kalan x24ün satısını hayalimi yapıyor? BU 3 SORU BANA GORE FOREX CAİZMİ SORUSUNUN KIRMIZI CIZGILERIDIR.BU CIZGILER EGER GECILMEZSE,EMTİA,HISSE SENEDI TARZI ISLEMLER ACMAZSAK,,VEDEEE ISLEMLERIMIZI SADECE ALIP SONRASINDA SATMAYA YONELIK YAPARSAK,KONUYLA ILGILI BIR KISI OLARAK FOREX CAIZDIR DIYEBILIRIM. sımdı bu soruların cevaplarını alalım ve yolumuza oyle devam edelim herkezi tartısmaya davet edıyorum.
Old 03-12-2016, 08:28
Yeni Üye

valla acık ve netim kaldıracsız devam edıcem fırmam emırlerınızı gercekten pıyasaya ıletıyoruz dıyo artık gerısı onlara kalmıs ben ısrarla farklı farklı telefonlarla sorup durdum.. bu işte bırı kazanırken dıgerının kaybetmesı olayımı var o kafama takıldı sımdıde
Reply With Quote
Old 06-17-2016, 05:58
Yeni Üye

Quote:
Originally Posted by doruk1614 View Post

kaldırac kısmında yanılmısım hadisi anlamına gore okudugumuzda caiz olmadıgı ap acık ortada.
Reply With Quote
Old 06-19-2016, 13:02
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Kendinden menkul şeyhülislamlarla bu iş olmaz güzellerim.Dünyaca ünlü alimler kurumlar dünyada zaten fetvasını vermişler.Gecelik faiz işlemedikten sonra helede stp çalışıyorsa firma bu iş helaldir artık bunun üstünde bana göre sana göre diye bir şey olmaz.Resmi olarak şeriatla yönetilen suud ve onun yobaz denecek kadar katı şeyhleri bile fetvayı vermişse daha burda lüzumsuz traş yapmaya gerek yoktur.Bakın işinize artık...

İş bilenin kılıç kuşananın.İşi beceremeyip iki çizgi çubuk bakıp alıp satıp batınca gelip haram haram diye ağlayan bebeleri görmekten gına geldi.Beceremeyip bok atmayın.Hiçbir bilgi olmadan 2 e-kitap bile okumayaraktan gelip paraları batırırlar sonrada ağlarlar.Bu iş sermaye piyasası dünyanın en zor işi öyle her babayiğidin harcı değildir.Acemiysen anlamıyorsan yatırım diye girmeyeceksin denemek için çok cüzi paralarla merakını giderirsin.Profesyonel çapta sermayen paran varsa anlıyorsan uzun vadeli olarak gerçekten güzel bir iştir yatan paran ziyan olmaz enflasyonlar ve kar payı veriyoruz denen katılım bankaları oranlarıyla hesapladığında onların kat kat üstünde yıllık gelirleri döviz bazında hemde çok az risk alarak kazanmak mümkündür.Denemek isteyen getirsin koysun 10 milyon ona yılda minumum yüzde 15 kar getirmezsem tüm işlemler kaldıraç bile kullanmadan bende 15/20 yıldır bu döviz forex piyasasında olan Kemal Yıldırım olarak yüzüme tükürsünler

Last edited by Kemal Yıldırım; 06-19-2016 at 13:10.
Reply With Quote
Old 06-19-2016, 22:27
aligiviyan's Avatar
aligiviyan aligiviyan is offline
Moderatör

aligiviyan is on a distinguished road

Kemal hocam

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!

Old 07-25-2016, 15:21
acarderin acarderin is offline
Banned

acarderin is on a distinguished road

Teşekkürler ...
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)

Thread Tools

Posting Rules