FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 01-04-2012, 05:42
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by tunasaki View Post
tarzan üstat ;8 aydır markets.com la çalışıyorum.önceden istanbulda ofisleri vardı şimdi kıbrısa taşınmışlar .telefonla kıbrıstan arıyorlar.küçük meblağlar olsada 400 dolar para çekmişliğim oldu.şimdi 10000 dolar yatırmayı düşünüyorum ama güvenemiyorum.şimdiye kadar küçük meblağlar olduğu için sorun çıkmamış olabilirmi.ayrıca sitelerinde türkiye de ikamet edenler artık hesap açamıyor diye yazmışlar.ben spk denetiminden önce hesap açmıştım.şimdi benim hesap durumum ne olur.
Kıbrıs vs işler sakattır.Bu tarz firmalara para yollamayın.Ciddi denetimlere girebilen yerleri tercih edin.
Reply With Quote
Old 01-10-2012, 06:11
chess's Avatar
chess chess is offline
Üstat

chess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by profdr View Post
Eger işlem hızı önemli ise dalavere falan istemiyorsanız lmax a bir bakın ama grafik yönünden çok zayıf. Diger şirketlerin grafiklerinden yararlanıp orada işlem yapmak en iyisi olacaktır.
Sn profdr buralara göz kulak olduğunuzu görmek güzel. Yorumlarınız her zaman değerli oluyor
Reply With Quote
Old 01-10-2012, 06:13
chess's Avatar
chess chess is offline
Üstat

chess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by Kronecker Delta View Post
hocam çok teşekkür ediyorum. ama sanırım kavram karmaşasına düştüm. benim bildiğimi sandığım market execution STP/ECN brokerlarda oluyor ve requote hareketli piyasa yüzünden STP firmalarda daha çok yaşanıyor. instant executionda ise market maker fiyatı verdiği için işlem hızı yüksek oluyor. sizin yazınızda bunun tam tersini anlıyorum. fxdd-mig-alpariuk market maker oluyor. bir firmanın MM mi STP mi olduğunu beyan ettiğinin dışında hangi özelliklerinden anlayabiliriz?
eğer doğru anlamışsam işlem hızı açısından oanda gibi güvenilir bir market maker broker tavsiye ediyorsunuz.

bir de şu execution olayı arkaplanda nasıl oluyor açıklayabilirseniz eminim benim gibi birçok yeni arkadaşın al-sat yaparken aslında ne yaptığı hakkında bir fikir oluşur

lmax da 1000usd istiyor hesap açılışı için ve MT4 platform yok, API desteği veriyor o da ücretli. strategy tester ve demoda denediğim, ümit vaadeden EA'ları denemek için 1000usd çok fazla benim için. maksimum 250usd'lik 100+ kaldıraçlı mikro hesaplar açmak düşüncesindeyim.
Sn delta, isterseniz telefon görüşmesi yapalım uygun bir zamanda. Aklımdakileri - kimi doğru kimi tahmin - doğru aktaramadım herhalde
Reply With Quote
Old 01-10-2012, 06:26
chess's Avatar
chess chess is offline
Üstat

Quote:
Originally Posted by ergnklc View Post
"Bu sebeple bir gün terslik ihtimaline karşı (hemen her firma için geçerli) küçük hesap tutuyorum." demissin. ches s üstat ola ki bir gün terslik olursa FSA kaydi ne ifade ediyor peki, bu kayit yeterli degil mi yatirimci icin, yanilmiyorsam Ingiltere de 75,000$ a kadar garanti ifade etmiyor mu FSA kaydindan dolayi? , tesekkürler
Sn ergnklc, her brokera gönderdiğim parayı bir daha gelmeyecekmiş kabul ediyorum. Belki de bu sebeple her zaman broker arayışı ve deneyişi içinde oldum. Bu yeni furyada Türkiyede bile yeni hesap açsam aynı şekilde geri alamayacağımı düşünürüm.

Varsayalım güvenilir bir FSA brokerda bir terslik oldu ve adamlar yok dedi. Kime, hangi yazıyı, hangi legal işlemden geçip,hangi avukat aracılığı ile hangi miktarda para ödeyerek, vs nasıl yapılacağı ile ilgili en ufak bir fikrim yok. Bir de haftalarca kafayı meşgul edip işlemlerde terste kalmak da var.

Bu açıdan riski en az beş altı firmaya bölüp ölümcül darbe almamak bana göre en iyisi. Bir broker tüm paranıza el koysa biraz sıkıya binip %15 yaparsanız bir haftada açığı (altıda bir) kapatmış olursunuz. Bir FSA süreci ise iyimser aylarca sürecektir.

FSA tipi kurumlara şikayet bildirip prosedürlerini tecrübe eden bir forumdaşımız yazarsa, ben de o kadar (kendi adıma) kötümser düşünmemeyi öğrenebilirim. Ancak paranızı alana kadarki süre oyun dışı kalmamak ve bütçe olarak sıkışmamak için yine de 5-6 brokerın altına inmemek benim görebildiğim tek çözüm.
Reply With Quote
Old 01-10-2012, 16:22
asmpnr asmpnr is offline
Site Üyesi

asmpnr is on a distinguished road

Bir arkadaşımda destek platformu kullandım. bana çok mantıklı geldi. Spreadler gayet güzel... Ayrıca ons daki işlemlerde hiç kotasyon sorunu olmadı. Bana mı denk geldi yoksa gerçekten iyimi... Kullanan arkadaşlar bi yorum yaparsa sevinirim...
Reply With Quote
Old 01-10-2012, 16:44
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by asmpnr View Post
Bir arkadaşımda destek platformu kullandım. bana çok mantıklı geldi. Spreadler gayet güzel... Ayrıca ons daki işlemlerde hiç kotasyon sorunu olmadı. Bana mı denk geldi yoksa gerçekten iyimi... Kullanan arkadaşlar bi yorum yaparsa sevinirim...
Market makerlarda kotasyon pek sorun olmaz.Radara girdiğinizde sorunlar başlar
Reply With Quote
Old 01-10-2012, 16:54
mehmetka44 mehmetka44 is offline
Banned

mehmetka44 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by asmpnr View Post
Asım hocam ben 2 aydır destekfx ile çalısıyorum. mt4 platformu çok hızlı emri tekrar sorgulamıyor. eur-usd spread bazen 1 pipse kadar düşüyor sadece piyasalar kapalıyken spreadlar açık oluyor biraz örnek olarak eur-usd en fazla 3 pips gibi.bence iyi olma yönünde çalışan bir firma
eksileri: sadece tek banka yapı kredi
bazen yogunluktan paranızın hesaba geçmesi 3-4 saati bulabiliyor-para çekimleride aynı gün içinde gerçekleşiyor.
mrjin %50

Bunların dısında daha önce integral menkul(ulukartal) firmasıyla çalıştım ama hiç memnun kalmadım yani eski alışkanlıklarından kurtulamamış gibiler.Yeni bir uygulama başlatmışlar komisyon bedeli iadesi yani aylık yaptıgınız işlem 100 lotun üstünde olursa bunun komisyonunu iade ediyorlar her ayın 1'inde söyleyeceklerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir...
Reply With Quote
Old 01-10-2012, 17:36
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Beyler market maker lisanslılarda kazancınız onların kaybı olacak bunu unutmayın! İlave olarak takasbankla ilgili mevzuatı gördüğüm kadarıyla uygulayan spklı yok gibi.Buda son derece ilginç...
Reply With Quote
Old 01-11-2012, 12:58
diagnosis diagnosis is offline
Banned

diagnosis is on a distinguished road

sn fxtarzan, xtrade brokers ve integral ile ilgili istihbarat var mı acaba?
Reply With Quote
Old 01-11-2012, 14:59
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by diagnosis View Post
sn fxtarzan, xtrade brokers ve integral ile ilgili istihbarat var mı acaba?
SPK lisanslıların sözleşmelerine bakın apaçık MM olup sizin karınız onların zararı diye belirtilmiş.Bu noktadan sonra xtrademiş integralmiş şuymuş buymuş benim için farketmiyor.Mantık ve sistem sakat işte acemilikte cabası tabi.İyi niyetli olan yerler var ama sistem MM kurulunca iyi niyette olsa bir yere kadar taşır..
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex broker

Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)

Posting Rules