FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 12-19-2011, 00:18
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light
Default Şu Foreksten neler öğrendim ?

Bir kaç kez batmış çıkmış ve halen kendini toparlama aşamasında olan bir kişi olarak foreks trade işinden bir çok şey öğrendim. Ben bir iki tanesini yazacağım. Herkes isterse "neler öğrendim" diye bu konuda deneyimlerini paylaşabilir..

--Pozisyonu küçük tutmanın hareket kabiliyetini çok arttırdığını öğrendim.. Belki kazancınız fazla olmuyor. Ama en azından perişan olacak kadar kaybetmiyorsunuz pozisyonu küçük tuttuğunuzda..

-- Eger foreks sizde stress yaratıyorsa bilin ki, yanlış Para Yönetimi politikası uyguluyorsunuz..

Last edited by Capital1; 12-19-2011 at 00:21.
Reply With Quote
Old 12-19-2011, 09:07
pipet pipet is offline
Site Üyesi

pipet is on a distinguished road

Benim öğrendiğim, "hırs yaparsan kaybedersin"'dir. Buna genelde yüksek kaldıraçlı işlemler yol açmakta, kaybeden insanın bilinçaltında ben mi büyüğüm yoksa piyasa mı paradoksuna yol açmaktadır. Sonuçta bir hesap daha sıfırlanmaktadır.
Reply With Quote
Old 12-20-2011, 01:22
kaisersoze's Avatar
kaisersoze kaisersoze is offline
Site Üyesi

kaisersoze is on a distinguished road

Hedeflediğin kadar riske gireceksin;

- Büyük hedeflersen büyük riske girersin, kazanırsan büyük kazanırsın, kaybedersen büyük kaybedersin. Sonucunda kaybetmeyi göz alabiliyorsan girersin. Ben buna forex değil kumar derim. O zaman gir kumarhanede kumar makineleri ile yada bir büfe de iddaa oyna derim.

- Küçük hedeflersen küçük riske girersin, kazanırsan az ve öz kazanırsın ama kaybedersen de üzülmezsin. Sonucunda kaybetsen dahi yeni strateji ve sistem geliştirmeye yeterli marjinin ve psikolojin olur...

Bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

H.G.
Reply With Quote
Old 01-01-2012, 22:37
Skyline's Avatar
Skyline Skyline is offline
Site Üyesi

Skyline is on a distinguished road

Piyasa Bir Oyundur.
Ne zaman, nerede,nasıl Hamle yapacağını Bilmezsen;
Piyasanın bir parçası olursun...
Reply With Quote
Old 01-06-2012, 16:19
korhan78 korhan78 is offline
Site Üyesi

korhan78 is on a distinguished road

Forexten çok dersler aldım. Alamadıklarımda çok ama. En önemlilerden bir tanesi de emtialara ve özellikle de altına bulaşmayacaksın. Bir gün iki gün en fazla üç gün kazandırıyor ama sonra mutlaka bir çarpıyor. Bir daha doğrulamıyorsun.
Old 01-08-2012, 10:41
braveheart's Avatar
braveheart braveheart is offline
Site Üyesi

braveheart is on a distinguished road

Forex'den öğrendiğim bir şey varsa o da Forex'in sizin hayatınızın önüne geçmesine müsade etmeyeceksiniz, günün 24 saat'i forex'le yatıp kalkıyorsanız, aklınızda sürekli pariteler varsa o zaman işiniz zor demektir, ta ki ne zaman forex'i bu kadar gözünüz de büyütmeyip daha sakin ve orta-vade uzun işlemlere girmeye başarırsınız forex'i alt etmiş sayılırsınız,
Reply With Quote
Old 01-19-2012, 16:15
asmpnr asmpnr is offline
Site Üyesi

asmpnr is on a distinguished road

Forex = Sabır

Forex = Sermaye

Forex = Korunma

Forex = Kazanç Eğrisi

Forex = Sabır...
Reply With Quote
Old 01-24-2012, 19:28
orcun orcun is offline
Banned

orcun is on a distinguished road

Forex'de başarılı olmak istiyorsanız başkasının kullandığı bir sistemi modellemeye , anlamaya ve kullanmaya çalışmayın.

Yüzünüz gülerken , içinizin ağladığını sizden başka kim bilebilir ? İşte bu yüzden sıfırdan bir sistem oluşturursanız kendinize , bir süre sonra sisteminizin yüzü gülse bile aslında onun ağladığını bilebilirsiniz.

Yıllanmış tecrübe ...
Reply With Quote
Old 01-28-2012, 20:58
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by orcun View Post
Forex'de başarılı olmak istiyorsanız başkasının kullandığı bir sistemi modellemeye , anlamaya ve kullanmaya çalışmayın.

Yüzünüz gülerken , içinizin ağladığını sizden başka kim bilebilir ? İşte bu yüzden sıfırdan bir sistem oluşturursanız kendinize , bir süre sonra sisteminizin yüzü gülse bile aslında onun ağladığını bilebilirsiniz.

Yıllanmış tecrübe ...

Orçun tam anlayamadık ne demek istediğini yine de anlamaya çaba gösterdik; bak bu nokta önemli..

Neyse şimdi.. Foreks hergün mükemmele koşma gibi bir şey.. Tıpkı. aşağıdaki Afrika Atasözü gibi.

Every morning in Africa a gazelle wakes up. It knows it must run faster than the fastest lion or it will be killed. Every morning a lion wakes up. It knows it must run faster than the slowest gazelle or it will starve to death. It doesn’t matter whether you are a lion or a gazelle. When the sun comes up, you better start running.

TERCÜMESİ

Her sabah Afrika'da bir ceylan uyanır. O bilir ki en hızlı koşan aslandan daha hızlı koşması gerekir, aksi halde ölecek.

Her sabah Afrika'da bir aslan uyanır. O bilir ki, en yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşması gerek. Yoksa açlıktan ölecek.

İster ceylan olun ister aslan, güneş doğduğunda her zamankinden daha iyi koşmak zorundasınız..

Last edited by Capital1; 01-28-2012 at 21:03.
Reply With Quote
Old 01-30-2012, 23:19
tunasaki tunasaki is offline
Site Üyesi

tunasaki is on a distinguished road

en az 3 ay deneme hesabında çalışmadan gerçek hesapta işleme başlamayacaksın
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)

Thread Tools

Posting Rules