FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 03-04-2015, 13:41
rookie rookie is offline
Yeni Üye

rookie is on a distinguished road

resim gözükmedi mesajda sağ tıklanıp yeni sekmede denince açılıyor ama yine de link vereyim ben tekrardan:

http://tinypic.com/view.php?pic=2ly3...8#.VPbvHEesWSo
Reply With Quote
Old 03-04-2015, 17:36
rookie rookie is offline
Yeni Üye

25 kaldıraçlı tabloyu yollamışım özür dilerim. 100 kaldıraçlısı aşağıda:

http://tinypic.com/r/30u926t/8

http://i59.tinypic.com/30u926t.jpg
Reply With Quote
Old 03-05-2015, 09:39
Ertuğrul's Avatar
Ertuğrul Ertuğrul is offline
Site Üyesi

Ertuğrul is on a distinguished road

Sayın rookie ,

Olay , vadeli ihracat gelirinizi hedgelemekten çıkıp tamamen forex işlemine döndü.

" 1 yıl sonra da
€ = 2.4 $ = 3 parite = 0.8 oldu diyelim " demişsiniz.

Yani sadece satış pozisyonu açıp euro gelirinizi hedge etmek istemişsiniz.

Eğer eurusd düşmez de artar ise eurusd satış işlemi için forex hesabınızdaki işlem için tutulan teminat dışındaki para riske girer hatta tamamen gidebilir. Olsun nasılsa euro değerleniyor diye sevinirken alacağınızın vadesi gelmeden eurusd tekrar düşüşe geçerse ne olacak ?

Diyelim ki 20.000 dolarlık hesap açtınız. 11.200 doları teminat olarak kullanarak 10 lot eurusd satış işlemi yaptınız. 20.000 - 11.200 = 8.800 dolar paranız kaldı. Eurusd yükselmeye başladı. Yani sizin işlem zarar yazmaya başladı. Mesela -7.000 dolar zarardasınız. 8.800 - 7.000 = 1.800 dolar para kaldı. Siz , 8.800 dolar zarar yazıp da pozisyon kendiliğinden kapanmasın diye 10.000 dolar daha yatırdınız. Ama parite biraz daha yükseldi ve sizin 18.800 dolar patladı. Sonra parite düşmeye başladı. Siz yeniden 10 lot satış açtınız ve aynı şeyleri yaşadınız. Böylece toplamda 50 - 60 bin dolar kaybedebilirsiniz.

Forex piyasasında pariteler lineer hareket etmez. Yani bir yıl sonra paritenin ne olacağı doğru tahmin edilse bile parite o seviyeye gelene kadar dalgalanır. İşte bu dalgalar , planları bozar , hesapları patlatır.
Old 03-05-2015, 15:24
rookie rookie is offline
Yeni Üye

evet bizim de korkumuz bu..eğer teminatımız yüksek olursa o dalgalanmaları atlatırız, herhangi bir kaybımız olmaz yanlış mıyım?

veya ilk dediğiniz bu dalgalanmaları atlamamızı sağlıyor, eurusd önce yükselip sonra düştüğü takdirde bile önce satış pozisyonumdaki para bitecek ancak alıştaki para 100 kaldıraçla birlikte artacak..yani shorttan 10bin euro kaybederken-teminatımı-, longdan 10bin euro x100 kaldıraç kuvvetinde kazanıcam..böylece kara geçmiş olacağım..önce düşüp sonra yükseldiği takdirde de tam tersi şekilde kar edeceğim.

ya da böyle bir işlem için başka tavsiyeleriniz olur mu? forward ve futures u başka bir arkadaşımdan da duymuştum ama pek bilgim yok, sadece forex hakkında bilgim var biraz..eğer bizim durum için bunlardan biri uygunsa söylerseniz çok sevinirim..ona göre onu da biraz incelemeye başlarım.

saygılar
Reply With Quote
Old 03-28-2015, 17:37
condition condition is offline
Yeni Üye

condition is on a distinguished road

İyi günler,
2009 da tanıştığım forexe 3 kasa patlatmadan sonra tam olarak 3100 usd yatırılan 900 usd arada çekilen( buda demek oluyor ki arada kar edilebiliyormuş) 2200 usd kayıp tecrübesi
ve ilk mesaj tesadüfü ile sahalara geri dönmek istiyorum. Herkese çelik gibi irade ve şelale gibi şans dileklerimle,
Reply With Quote
Old 03-28-2015, 19:36
drmb's Avatar
drmb drmb is offline
Site Üyesi

drmb is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by condition View Post
İyi günler,
2009 da tanıştığım forexe 3 kasa patlatmadan sonra tam olarak 3100 usd yatırılan 900 usd arada çekilen( buda demek oluyor ki arada kar edilebiliyormuş) 2200 usd kayıp tecrübesi
ve ilk mesaj tesadüfü ile sahalara geri dönmek istiyorum. Herkese çelik gibi irade ve şelale gibi şans dileklerimle,
sn. condition

hayırlı akşamlar; inşallah iyi dilekleriniz hepimiz icin daim olur.
Old 03-29-2015, 12:35
mister4nal's Avatar
mister4nal mister4nal is offline
Site Üyesi

mister4nal is on a distinguished road

Foreks e yeni başlayacak olan arkadaşlar

Eşsiz bir siteye geldiğinizden emin olabilirsiniz tecrübe ile sabittir

Aslında kendim buraya bir site değil de bir Firma olarak bakıyorum.
Tüm gün mesai arkadaşlarım ile fikir alışverişi yapıyorum terbiye sınırlarını aşmadan aklıma gelen herşeyi doğru başlığın altına yazmaya çalışıyorum orada mutlaka konu ile ilgilenen birisi çıkıyor.

Bu doğru yolada olup olmadığımın sinyalini veriyor sorulara gelen yanıtlar doğrultusunda karar vermek kolaylaşıyor. Bu firmada daha önce denememiş neredeyse hiçbirşey yok İşi bilenler gerekli uyarıyı veriyor.

İşler sarpa sarmaya yakınsa taa tepeden birisi gelip oturun oturduğunuz yerde bu budur diyor, acımaz doğrusu ne ise onu söyler !...

Anlayacağınız kanatimce ayırdığınız paranın %50 si garantide geri kalan şahadet parmağınıza hakim olup olmamanızla ilintili

Başarılar
Reply With Quote
Old 03-29-2015, 17:59
efe's Avatar
efe efe is offline
Site Üyesi

efe is on a distinguished road

:[QUOTE=mister4nal;130053]Foreks e yeni başlayacak olan arkadaşlar

Eşsiz bir siteye geldiğinizden emin olabilirsiniz tecrübe ile sabittir

Aslında kendim buraya bir site değil de bir Firma olarak bakıyorum.
Tüm gün mesai arkadaşlarım ile fikir alışverişi yapıyorum terbiye sınırlarını aşmadan aklıma gelen herşeyi doğru başlığın altına yazmaya çalışıyorum orada mutlaka konu ile ilgilenen birisi çıkıyor.

Bu doğru yolada olup olmadığımın sinyalini veriyor sorulara gelen yanıtlar doğrultusunda karar vermek kolaylaşıyor. Bu firmada daha önce denememiş neredeyse hiçbirşey yok İşi bilenler gerekli uyarıyı veriyor.

İşler sarpa sarmaya yakınsa taa tepeden birisi gelip oturun oturduğunuz yerde bu budur diyor, acımaz doğrusu ne ise onu söyler !...

Anlayacağınız kanatimce ayırdığınız paranın %50 si garantide geri kalan şahadet parmağınıza hakim olup olmamanızla ilintili

Başarılalkis:
Old 04-01-2015, 21:03
teoman_ teoman_ is offline
Site Üyesi

teoman_ is on a distinguished road

el attığı birçok şeyi kurutmuş biri olarak forexe başlamaya karar verdim. yüksek ihtimal forex mağdurları arasında yerimi alacağım ama az bir meblağ ve düşük kaldıraçlarda işleme başlayacağım.
halen öğreneceğim çok şey var farkındayım ancak benim için önemli olan psikolojik hazırlık. forexte kaybettikçe zararın, kazandıkça da getirinin yarattığı psikolojiyi demo hesaplarda anlayamıyor insan. sırf kendimi test etmek için çok erken bir dönemde olsa küçük bir adım atmaya karar verdim.
Reply With Quote
Old 04-01-2015, 23:07
drmb's Avatar
drmb drmb is offline
Site Üyesi

drmb is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by teoman_ View Post
el attığı birçok şeyi kurutmuş biri olarak forexe başlamaya karar verdim. yüksek ihtimal forex mağdurları arasında yerimi alacağım ama az bir meblağ ve düşük kaldıraçlarda işleme başlayacağım.
halen öğreneceğim çok şey var farkındayım ancak benim için önemli olan psikolojik hazırlık. forexte kaybettikçe zararın, kazandıkça da getirinin yarattığı psikolojiyi demo hesaplarda anlayamıyor insan. sırf kendimi test etmek için çok erken bir dönemde olsa küçük bir adım atmaya karar verdim.
sn. teoman_

Fırsatların bitmediği bir dünya fx...
hiçbirşey kaçırmadın emin ol...

Demo hesaplarda kazanacağın tecrübe,
foreks forum TR sitesi aradığını bulabileceğin adeta bir kütüphane
ve zaman içinde kendi oluşturacağın sisteminle

büyük bir adım atman temennilerimle...

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Posting Rules