FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis)
Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis) We will share technical analysis studies about pairs in this topic.
Reply

Thread Tools
Old 01-14-2016, 23:43
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

benden bugunluk ve bu haftalik bu kadar .. pazar aksam saat 21.00a kadar kolay kolay grafiklere ve ekrana bakmam artik .. dolayisi ile pek pc basinda da olmam . soru soran olursa yardima ihtiyaci olan olursa yazarsa musait oldugum zaman pc basina gecince cevaplar yardimci olmaya calisirim
Cumleten iyi hafta sonlari ve bol kazanclar[ bende grafik ve ekran icin hafta sonu tatili persembe aksamindan basliyor ]
Reply With Quote
Old 01-15-2016, 00:13
melike melike is offline
Site Üyesi

melike is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
benden bugunluk ve bu haftalik bu kadar .. pazar aksam saat 21.00a kadar kolay kolay grafiklere ve ekrana bakmam artik .. dolayisi ile pek pc basinda da olmam . soru soran olursa yardima ihtiyaci olan olursa yazarsa musait oldugum zaman pc basina gecince cevaplar yardimci olmaya calisirim
Cumleten iyi hafta sonlari ve bol kazanclar[ bende grafik ve ekran icin hafta sonu tatili persembe aksamindan basliyor ]
İyi tatiller bizde bir gün daha var
Reply With Quote
Old 01-15-2016, 10:14
Banned

tesekkurler SN Melike

Bugun grafik bakmiyacagim ama bist den dolayi biraz ekranda olabilirim varsa tavsiye edeceginiz grafik islem acabilirim
Reply With Quote
Old 01-15-2016, 10:49
Banned

2 secenek var
1: ya euro usd yi alip piyasalari iyice karistiricaklar ki bu islerine gelmez

2:yada eurousd de 70-80 pips belki 100 pips daha dusurup piyasalari ozellikle endeksleri biraz rahatlaticaklar

benim gerceklesmesini bekledigim ise 2. secenek .. piyasalarda satis devam edecek olsa bile kisa bir ferahlamayi herkez ister .. belkide hala hedge de oldugum icin duygusal bakiyorumdur
Ama kirilim ve yonun 1 saat icinde olacagini dusunuyorum
Reply With Quote
Old 01-15-2016, 14:53
kopero7 kopero7 is offline
Yeni Üye

kopero7 is on a distinguished road

Merhaba.Ben gerçekten acemi bir yatırımcı olarak yeni yeni kendime göre grafik yorumlamaya çalışıyorum.Buraya gönderme hakkım olmadığından yükleyemiyorum ancak,çizdiklerimden gördüğüm kadarıyla sizlerden fikir rica ediyorum.Örneğin,Nzd tepki verirse 0.6450,salınırsa 0.6365 çıkıyor benim grafiğimde. Haklı olabilir miyim acaba
Bu arada emek veren herkese teşekkürler
Reply With Quote
Old 01-15-2016, 15:39
Banned

Quote:
Originally Posted by kopero7 View Post
Merhaba.Ben gerçekten acemi bir yatırımcı olarak yeni yeni kendime göre grafik yorumlamaya çalışıyorum.Buraya gönderme hakkım olmadığından yükleyemiyorum ancak,çizdiklerimden gördüğüm kadarıyla sizlerden fikir rica ediyorum.Örneğin,Nzd tepki verirse 0.6450,salınırsa 0.6365 çıkıyor benim grafiğimde. Haklı olabilir miyim acaba
Bu arada emek veren herkese teşekkürler
o cektiginiz cizgilerin su an faydasi yada anlami olmaz .. piyasa farkli seyleri fiyatladigi icin ..

su an iki tane cizgi var 0.6230 tam net olmayabilir rakam destek ve eskiden destek su an direnc olacak cizgi 0.6430

bende kendi pozisyonlari hedgelemistim ve cektigimiz cizgilere gore 0.7530 mu yoksa diger cizgimi diye dusunurken karari diger cizgiden yana verdik hedgeler elimizde kaldi

cektiginiz cizgilere gore islem aciyorsaniz piyasa normale donunceye kadar islem acmamaniz en guzeli ..
bircok paritenin emtanin grafikleri bozulmus vaziyete burdan doner diye islem acarsiniz terste kalma olasigili yuksek ..
Reply With Quote
Old 01-15-2016, 19:13
kopero7 kopero7 is offline
Yeni Üye

kopero7 is on a distinguished road

teşekkür ederim
Reply With Quote
Old 01-16-2016, 00:40
Banned

islem yapamiyacagim dedim ama endekslerin bu denli dusmesine icim elvermedi
piyasayi anlamaya calisiyorum ama anlamakta zorluk cekmeye basladim
malum pazartesi gunu Usa Borsalari kapali ..
sali gunu sanirim Cin verileri var bu veriler de kotu gelecekse hisse satacak kimse bulamazlar
endekslerde hafif de olsa iyimser bir hava olusturulmasini bekliyorum ama her gun tirla geliyor saticilar
benim sahsi dusuncem sali gunu veri kotu gelecek se pazartesi gunu hazir USa da kapali iken endekslere hafifce bir yukari ve euro da kucuk bir salinim olmasi yonunde
veri kotu gelmez ise piyasa rahatlar euro da gene ufakta olsa bir salinim olur
gerisi artik piyasa yapicilarina kalmis

herkez diger ulke para birimlerini satip euro jpy aliyor . diger ulkeler icin durum gittikce kotulesiyor ve piyasa nefes almaz ise agresif mudahaleler gormemiz kacinilmaz olur

normalde ana pozisyonumu kapatmiyacagimi soylemistim %1 in ustunde duzeltme olacagini dusunmezsem diye

grafiklere bakmadim tam detayli pazar aksami bakacagim ama ben %1 e yaklasik bir geri cekilme bekliyorum euroda zaten pozisyonum actigimdan beri yaklasik %0.50 sini geri cekildi ..
eurousd de longlari hedge etmedim direk kapattim ve short actim ekte resimde
eurgbp de toplamta 1.5 lot short var ama 1 lot long bulunduruyorum yani sadece 0.5 lot shortum eurogbp de
eurousd de resimlerde SL seviyeleri girilmis sekilde[ ama SL olmasini beklemem pazartesi sabah 10 da grafiklerin durumuna gore ya Shortlar ile devam ederim yada Shortlari kapatip long a donerim piyasanin durumuna gore ..

Cumleten iyi tatiller

Reply With Quote
Old 01-16-2016, 00:54
Banned

Reply With Quote
Old 01-16-2016, 01:06
Banned

eurousd

Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools

Posting Rules