FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 05-25-2012, 16:20
serdarsefer serdarsefer is offline
Banned

serdarsefer is on a distinguished road
Default Yeni başlayanlara önerileriniz neler?

Selamlar. Forexe başlamayı düşünüyorum. Bi arkadaş kullanırken gördüm, yapabilirim gibi geldi ama konuya çok yabancıyım. Bi kaç fikir soracaktım. Bu işe ilgi gösterdim çünkü arkadaşımı işin başında gördüm. Birkaç saatte iyi para kazandı. Çok iyi olmasa da fena değildi. İşin zevki de cabası. Bu tarz gelir modellerini hep denemek istemiştim. Şimdi başlayayım diyorum, hangi aracıyı kullanacağım bilmiyorum. Arkadaşımın tercihi İntegral Menkul Şikayet ettiğimden değil ama ince eleyip sık dokuyacağım diye diye işe başlayamaz oldum. Sanırım aracısı falan o kadar da önemli değil. Önemli olan sıkı takip.
Forex yorumlarını da rakamlar gibi analiz etmeye çalıştım ama kategorize edemediğim şekilde farklı bakış açıları ve yaklaşımlar mevcut. Bilgi kaynağı kosununda bile bi fikir birliği yok. Forexe vakit ayırırken ekranınızda açık olan tüm kaynakları merak ediyorum açıkçası.
Bir forex kullanıcısı uyadığında ilk ne yapar, neye bakar, neyi başarısızlık sayar, neye başarı der, ne bir forex kullanıcısını diğer forex kullanıcısından başarılı yapar bilmem gerekir. Sonuç olarak forexe başladıktan sonra bu işten para kazanabilmem için müşterisine iyi davranan bir forex aracısına, iyi bir bilgi beslemesine ve doğru kullanıcı deneyimlerine ihtiyacım var. Beni yönlendirebilirseniz çok sevinirim.
Reply With Quote
Old 05-26-2012, 17:41
ankakusu ankakusu is offline
Site Üyesi

ankakusu is on a distinguished road

Yeni başlayanlara önerim hiç başlamaması, eğer başladıysa da hemen işlemlerini kapatıp hesabındaki parayı tekrar fonlaması.
Niye diyeceksiniz. Arkadaşlar kısa sürede para kazanma çabası ve hırsıyla kısa sürede para kaybettiğiniz zaman o paranızı tekrar alma hırsıyla boğuşup tekrar tekrar fonlama yaparak hem kaybınız büyüyor hemde hırsınız artıyor.
Lafın kısası: "Zararın neresinden dönersen kârdır."

Last edited by ankakusu; 05-14-2013 at 23:37.
Reply With Quote
Old 05-28-2012, 19:13
hasangmd's Avatar
hasangmd hasangmd is offline
Yeni Üye

hasangmd is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by serdarsefer View Post
Selamlar. Forexe başlamayı düşünüyorum. Bi arkadaş kullanırken gördüm, yapabilirim gibi geldi ama konuya çok yabancıyım. Bi kaç fikir soracaktım. Bu işe ilgi gösterdim çünkü arkadaşımı işin başında gördüm. Birkaç saatte iyi para kazandı. Çok iyi olmasa da fena değildi. İşin zevki de cabası. Bu tarz gelir modellerini hep denemek istemiştim. Şimdi başlayayım diyorum, hangi aracıyı kullanacağım bilmiyorum. Arkadaşımın tercihi İntegral Menkul Şikayet ettiğimden değil ama ince eleyip sık dokuyacağım diye diye işe başlayamaz oldum. Sanırım aracısı falan o kadar da önemli değil. Önemli olan sıkı takip.
Forex yorumlarını da rakamlar gibi analiz etmeye çalıştım ama kategorize edemediğim şekilde farklı bakış açıları ve yaklaşımlar mevcut. Bilgi kaynağı kosununda bile bi fikir birliği yok. Forexe vakit ayırırken ekranınızda açık olan tüm kaynakları merak ediyorum açıkçası.
Bir forex kullanıcısı uyadığında ilk ne yapar, neye bakar, neyi başarısızlık sayar, neye başarı der, ne bir forex kullanıcısını diğer forex kullanıcısından başarılı yapar bilmem gerekir. Sonuç olarak forexe başladıktan sonra bu işten para kazanabilmem için müşterisine iyi davranan bir forex aracısına, iyi bir bilgi beslemesine ve doğru kullanıcı deneyimlerine ihtiyacım var. Beni yönlendirebilirseniz çok sevinirim.
ben diğer arkadaşım gibi karamsar bakmıyorum olaya tabiki şartları yerine getirirseniz. ilk yapmanız gereken şey en az 3 4 ay önbilgi edinmeniz forumları okumanız bilenlerle konuşmanız olayı ve ne kadar karmaşık olduğunu ve para kazanmanın değil parayı elde tutmanın ne kadar zor olduğunu kavramaya çalışmanız gerekir. sonrasında da demo hesapla en az 3-6 ay arası strateji deneyin fakat bunu yaparken 100 bin dolarlarla afaki kafanıza göre işlemler açmayın. makul miktarda ve gerçek hesapmış gibi hareket edin. sonra gerisi gelir burdaki tüm arkadaşlar yardımcı olur size. saygılar...
Reply With Quote
Old 05-30-2012, 17:06
acemi borsacı acemi borsacı is offline
Site Üyesi

acemi borsacı is on a distinguished road
Default acemi

bende yeni başladım forexe şuan demo hesabı kullanıyorum banada yardımcı olurmusunuz...
Reply With Quote
Old 05-30-2012, 19:56
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by acemi borsacı View Post
bende yeni başladım forexe şuan demo hesabı kullanıyorum banada yardımcı olurmusunuz...
Dostum sakın reel hesap 3 000- 5 000 yatırayım işlem yapayım deme.. Kesin uçar.. Garanti veriyorum..

Demo devam.. Ama şu da var. Film izlemek ile kızla buluşmak aynı şey değil.. Yahut ehliyet kursunda simülasyon araç kullanmakla, E-5 de dolmuşun otobüsün, taksinin binbir türlü öküzün olduğu trafiğe çıkmak aynı şey değil..

Kimsenin tecrübesinin kimseye faydası yok o da bir başka gerçek..Herkesin başına gelecek görecek. Evlilk de öyle. Nice zamandır uyarıyoruz da ne oluyor. Gidip gidip uyumsuz evlilikler oluyor (sözüm meclisten dışarı)

Netice hatice dostum foreksi full kitap kurs hatmetmiş olsan bile yine psikoloji devreye giriyor. HAİN EVLAT ÖKKEŞ gibidir forex.. Daha ne diyeyim..
Old 05-31-2012, 13:31
hasangmd's Avatar
Yeni Üye

Quote:
Originally Posted by acemi borsacı View Post
capital hocama katılıyorum hain evlat ÖKKEŞ yinede evlat işte atsan atılmaz satsan satılmaz hergün dayakta yesen en sonunda alt etmeyi düşünürsün. size tavsiyem forexi hangi mantıkla gördüğünüzü düşünüp öyle karar vermeniz. iş olarakmı hobi olarakmı zengin olmak içinmi yoksa her ay küçük küçük gelirim olsunmu . bunların hepsinin ayrı ayrı psikolojileri ve işlem şekilleri sermaye miktarları vardır. çok tecrübeli üstatlarımın dediği gibi gerçek hesaba geçtiğin de ilk yatırdığın para küçük olsun. sebebi şu nasılsa kaybediceksin. ben bunu ilk duyduğumda inanmasamda bi kaç ay sonra parayı katlasam da sonunda kaybettim ve gerçekliğine inandım. burdaki arkadaşların tavsiyelerine kulak ver yeter bilgi kısmı için. ama işin psikolojik boyutu çok başka...
öğrenmek iştediğiniz başka teknik detay ve tavsiyeler olursa özelden yazabilirsiniz. saygılar....
Reply With Quote
Old 05-31-2012, 13:42
Banned

bir foreks kullanıcısı firma seçerken neye dikkat etmeli? iki firma arasında nasıl bir fark olabiliyor?

başlangıçta yapılan bazı tercihler ileride geri dönüşü olmadığını anladığımızda zarar verebilir diye soruyorum. foreks firmasının müşteri hizmetleri midir önemli olan pips midir?
Reply With Quote
Old 05-31-2012, 14:22
hasangmd's Avatar
Yeni Üye

Quote:
bir foreks kullanıcısı firma seçerken neye dikkat etmeli? iki firma arasında nasıl bir fark olabiliyor?

başlangıçta yapılan bazı tercihler ileride geri dönüşü olmadığını anladığımızda zarar verebilir diye soruyorum. foreks firmasının müşteri hizmetleri midir önemli olan pips midir?
hiçbirisi aslında. firma herşeyden önce güvenilir olup kazandığında sana çamur yapmadan paranı ödiycek ayrıca kaybetmen için de türlü oyunlar yapmıycak sadece spreadden kazanıp depozitonda gözü olmıycak firma olmalı. spreadler aşağı yukarı aynıdır. hoş biz milyon dolarlık işlemler yapmıyoruz ki 002 3 pipsler çok önemli olsun. müşteri hizmetleri dediğiniz piyasa analiziyse bence hiç gerek yok firmanın yaptığı analizleri okursunuz yanlız ona göre işelm yapmak çok ta doğru değil. çünkü kendi sisteminz olmalı.
Reply With Quote
Old 06-01-2012, 22:13
Banned

Quote:
Originally Posted by hasangmd View Post
hiçbirisi aslında. firma herşeyden önce güvenilir olup kazandığında sana çamur yapmadan paranı ödiycek ayrıca kaybetmen için de türlü oyunlar yapmıycak sadece spreadden kazanıp depozitonda gözü olmıycak firma olmalı. spreadler aşağı yukarı aynıdır. hoş biz milyon dolarlık işlemler yapmıyoruz ki 002 3 pipsler çok önemli olsun. müşteri hizmetleri dediğiniz piyasa analiziyse bence hiç gerek yok firmanın yaptığı analizleri okursunuz yanlız ona göre işelm yapmak çok ta doğru değil. çünkü kendi sisteminz olmalı.
firmanın parayı ödememesi gibi bir durum mu var? mesela bu bilmediğim bi durum. kaybetmem için nasıl bi oyun yapabilir?

aslında foreks firmaları arasında bu dediğini yapanlar kimler bilmek isterim. bari baştan uzak duralım. hangi foreks firmasına güvenmeli?
Reply With Quote
Old 06-02-2012, 15:13
hasangmd's Avatar
Yeni Üye

Quote:
firmanın parayı ödememesi gibi bir durum mu var? mesela bu bilmediğim bi durum. kaybetmem için nasıl bi oyun yapabilir?

aslında foreks firmaları arasında bu dediğini yapanlar kimler bilmek isterim. bari baştan uzak duralım. hangi foreks firmasına güvenmeli?
eskiden o kadar çok olay olduki buna örnek teşkil edecek. şu an bilmiyorum yerlilerin durumunu.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)

Thread Tools

Posting Rules