FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 02-15-2019, 14:41
acan1 acan1 is offline
Site Üyesi

acan1 is on a distinguished road
Default JP Morgan, TCMB'nin 2019 sonuna kadar faizi 650 baz puan düşürmesini bekliyor

JP Morgan, Eylül 2018'de faizi 625 baz puan artırarak enflasyonu
kontrol altına almaya, tüketici ve yatırımcı güvenini sağlamaya yönelik
adım atan TCMB'nin, enflasyonda sağlanan gerileme ile birlikte faiz
indirimlerine kapıyı açacağını öngördü.
Bugün yayınladığı raporda, Türkiye için 2019 yılı sonu enflasyon
tahminlerinin yüzde 14,2 olduğunu belirten JP Morgan, bu tahmin
doğrultusunda TCMB'nin bu yıl faizleri toplam 650 baz puan düşürebileceğini
öngördüklerini bildirdi.
TCMB'nin erken bir faiz indirimi kararı alarak zor kazanılmış olan
ve hala küçük olan kredibiliteyi riske atmasının muhtemel görünmediğini
ifade eden JP Morgan, faiz indirimlerinin Haziran-Aralık arasında
yapılacağını öngördü.
Old 02-16-2019, 04:28
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by acan1 View Post
JP Morgan, Eylül 2018'de faizi 625 baz puan artırarak enflasyonu
kontrol altına almaya, tüketici ve yatırımcı güvenini sağlamaya yönelik
adım atan TCMB'nin, enflasyonda sağlanan gerileme ile birlikte faiz
indirimlerine kapıyı açacağını öngördü.
Bugün yayınladığı raporda, Türkiye için 2019 yılı sonu enflasyon
tahminlerinin yüzde 14,2 olduğunu belirten JP Morgan, bu tahmin
doğrultusunda TCMB'nin bu yıl faizleri toplam 650 baz puan düşürebileceğini
öngördüklerini bildirdi.
TCMB'nin erken bir faiz indirimi kararı alarak zor kazanılmış olan
ve hala küçük olan kredibiliteyi riske atmasının muhtemel görünmediğini
ifade eden JP Morgan, faiz indirimlerinin Haziran-Aralık arasında
yapılacağını öngördü.
Bu haber geçen gün merkez bankasından ve öncesinde bakan Albayraktan gelen açıklamalar önümüdeki günlerde USDTRY için anormal işler bölgesel sorun ve çatışmalar çıkmazsa 5,25-5,95 aralığında bir yıl öngörüyor.
Old 02-16-2019, 07:19
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute
Default PAMM Desteği

Hesabımın olduğu brokerdan Forum üyeleri için beğendiğim ve güzel çalıştığını düşündüğüm elimdeki expertlerin ve sinyallerin işlemlerini kopyalatabilmek için bir PAMM modülü istedim.Herkesin kendi bütçesine göre lotları ve riski seçip kullanımına izin verecek.İşin vakit alacak iletişim hesaplama ve teknik detaylarını moderatör arkadaşlarımızdan birisi yapacak.Son tahlilde ben gözden geçirip onay vereceğim.Katılmak isteyenler detaylar için adminle iletişime geçsinler.Bu hizmet için kar payı almak gibi bir durum söz konusu değildir kazançta kayıpta sizlerin olacaktır.Her hangi bir kar amacım olmayacağı malumunuzdur.Scalping tarzı çok işlem açan sinyalci veya EAlarda seçmediğim için farklı çapanoğulları arayan dangalakların fitnelerininde önüne geçmiş oluyorum.Hesaplarda kendiniz şahsi işlemlerinizi yapabilir veya pamm tarafından açılmış işlemleri kapatabilirsinizde.Genel bilgilendirme ve kullanım detaylarını admin ve görevli moderatör arkadaşlarımızla karşılıklı görüşerek öğrenebilirsiniz.

Kafamda 3 tür risk modeli çıkardım ve en stabil parite olan EURUSD üzerinde çalışan EA ve sinyalleri seçtim ayrıca TRY ve Gram altında açtığım işlemleride eklemeyi düşünüyorum;
1-Küçük hesaplar (0-3bin USD)için maksimum risk maksimum getiri (aylık %25 ve üzeri kazanç fakat yüksek margincall riski taşır)
2-Ortalama hesaplar (3-25bin USD) için makul risk makul getiri (aylık %5-10 aralığı kazanç margincall riski olmaz fakat olası zararlarda kayıp %30 olabilir)
3-Büyük hesaplar (25bin USD ve üzeri) profesyonel yatırımcılar için (aylık %1-2 aralığı getiri margincall riski taşımaz yaşanabilecek maksimum zararı kullanıcı önceden belirleyebilir ve bu zarar %10 asla geçmez)

İnşallah herkes için başarılı ve kazançlı bir çalışma olur...

Last edited by Kemal Yıldırım; 02-16-2019 at 07:21.
Old 02-16-2019, 09:15
acan1 acan1 is offline
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Hesabımın olduğu brokerdan Forum üyeleri için beğendiğim ve güzel çalıştığını düşündüğüm elimdeki expertlerin ve sinyallerin işlemlerini kopyalatabilmek için bir PAMM modülü istedim.Herkesin kendi bütçesine göre lotları ve riski seçip kullanımına izin verecek.İşin vakit alacak iletişim hesaplama ve teknik detaylarını moderatör arkadaşlarımızdan birisi yapacak.Son tahlilde ben gözden geçirip onay vereceğim.Katılmak isteyenler detaylar için adminle iletişime geçsinler.Bu hizmet için kar payı almak gibi bir durum söz konusu değildir kazançta kayıpta sizlerin olacaktır.Her hangi bir kar amacım olmayacağı malumunuzdur.Scalping tarzı çok işlem açan sinyalci veya EAlarda seçmediğim için farklı çapanoğulları arayan dangalakların fitnelerininde önüne geçmiş oluyorum.Hesaplarda kendiniz şahsi işlemlerinizi yapabilir veya pamm tarafından açılmış işlemleri kapatabilirsinizde.Genel bilgilendirme ve kullanım detaylarını admin ve görevli moderatör arkadaşlarımızla karşılıklı görüşerek öğrenebilirsiniz.

Kafamda 3 tür risk modeli çıkardım ve en stabil parite olan EURUSD üzerinde çalışan EA ve sinyalleri seçtim ayrıca TRY ve Gram altında açtığım işlemleride eklemeyi düşünüyorum;
1-Küçük hesaplar (0-3bin USD)için maksimum risk maksimum getiri (aylık %25 ve üzeri kazanç fakat yüksek margincall riski taşır)
2-Ortalama hesaplar (3-25bin USD) için makul risk makul getiri (aylık %5-10 aralığı kazanç margincall riski olmaz fakat olası zararlarda kayıp %30 olabilir)
3-Büyük hesaplar (25bin USD ve üzeri) profesyonel yatırımcılar için (aylık %1-2 aralığı getiri margincall riski taşımaz yaşanabilecek maksimum zararı kullanıcı önceden belirleyebilir ve bu zarar %10 asla geçmez)

İnşallah herkes için başarılı ve kazançlı bir çalışma olur...
Ben varım kemal bey.
Old 02-16-2019, 10:06
admin admin is offline
Webmaster

admin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond reputeadmin has a reputation beyond repute

https://forexforumtr.com/showthread.php?t=606
https://www.instagram.com/forexforumtr/
Instagram resmi hesabımızı açtık kullanıcılara duyurulur.
Old 02-17-2019, 11:45
KMTX's Avatar
KMTX KMTX is offline
Site Üyesi

KMTX is on a distinguished road

yurtdışından alışveriş için farklı bankalara ait kredi kartlarım sonra debit kartımla defalarca kere alışveriş yapmaya çalıştım hepsinde acces denied gibi bir yazı çıkıyor 3d secure olanlarda onay şifresi geliyor giriyorum yinede işlem gerçekleşmiyor kartlardaki limitte debitteki bakiyede alışveriş tutarının en az 10-20 katıdır ama çalışmıyor.3 farklı bankaya ait kartlarımla denedim hepsinde aynı sorun.Benzer bir şey yaşayan var mı?acaba türklere kartla alışverişler mi kapatıldı?
Old 02-19-2019, 07:12
acan1 acan1 is offline
Site Üyesi

Default Eski FBI Başkan Yardımcısı McCabe: Trump suç işlemiş olabilir-VOA

Eski FBI Başkan Yardımcısı Andrew McCabe, Başkan Donald Trump’ın
eski FBI başkanını görevden alması ve Rusya soruşturmasını kamuoyu
önünde “baltalamaya” çalışmasıyla, “bir suçun işlenmiş olabileceğini”
söyledi.
Amerikanın Sesi Radyosunun haberine göre, McCabe Amerikan CBS
televizyonunun “60 Dakika” programına verdiği mülakatta, 2017 yılının
Mayıs ayında dönemin FBI Başkanı James Comey’nin kovulmasının ardında,
Trump’ın Rusya’yla birlikte hareket ettiği ve dolayısıyla olası bir
ulusal güvenlik tehdidi oluşturduğu ihtimaliyle ilgili, FBI’ın
istihbarat soruşturması açmak için iyi bir nedeninin olduğunu savundu.
Comey'nin kovulmasının ardından yeni atama yapılana kadar bir
dönem FBI başkanlığına vekalet eden McCabe, “Fikir şuydu eğer Başkan
adaleti engelleme suçunu işlediyse, Rusya’nın kötü niyetli
faaliyetleri hakkındaki soruşturmamızı olumsuz etkilemek ya da
sonlandırmak için FBI başkanını kovduysa, bir istihbarat yetkilisi
olarak kendinize sormalısınız, ‘Bir ABD Başkanı bunu neden yapsın?’”
diye konuştu.
Old 02-20-2019, 10:38
vbcoder vbcoder is offline
Site Üyesi

vbcoder is on a distinguished road

Yazılımcıyım son sınıf öğrencisiyim elimde eurusd paritesi için yaptığım çok başarılı bir EA bulunuyor fakat sermayem yok.Sermaye koyacak kişilere ücret karşılığı kiralayabilirim.Herhangi bir brokerda olan 2 pip geçmeyecek spreadde 200 ve üzeri leverage sağlayan ecn/stp/ndd müşteriye karşı oynamayan tüm firmalarda çalıştırabilirim.Detaylar için özel mesaj atarsanız backtestleri paylaşabilirim.Expert kesinlikle gap trading veya scalper değildir.Minumum 30 pip ve üzeri kar hedefler.
Forum yönetimi kabul ederse kiralama ücretini ilk ay bitene kadar onların vereceği bir hesapta güvenlik için bekletebilirsiniz onada okeyim.

10.000 usd kadar olan hesaplarınız için bakiye büyüklüğünün %20si bir sefer alınacak ilk yıl kira ücreti olur.10.000 usd üzeri hesaplar için %15 olur.En ufak 1000 usd hesabta çalışabilmektedir.Düşük risk ve normal risk olarak 2 mod ayarım var.Normal risk yıllık %600 yüksek risk %3000 kar sağlıyor.Ufak hesaplar için yüksek risk tercih edilebilir.2018-2019 son 1 yıl sonucu aşağıdadır.

Madem böyle bir EA var borç al kredi çek kendin yap diyenler için sigortalı bir işim yok öğrenciyim borç zaten hayal kredi ise yazdığım şartlardan dolayı 1000 usd mümkün değil.Bu sebeple kiralama yoluyla kendime kuracak kadar sermaye denkleştirmeye çalışıyorum.EA satmıyorum satılmayacak kadar değerli olduğuna inanıyorum.Alacağım kiralama ücretlerinin bir kısmını vps için kullanacağımıda unutmayın.
Old 02-20-2019, 13:18
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by vbcoder View Post
Yazılımcıyım son sınıf öğrencisiyim elimde eurusd paritesi için yaptığım çok başarılı bir EA bulunuyor fakat sermayem yok.Sermaye koyacak kişilere ücret karşılığı kiralayabilirim.Herhangi bir brokerda olan 2 pip geçmeyecek spreadde 200 ve üzeri leverage sağlayan ecn/stp/ndd müşteriye karşı oynamayan tüm firmalarda çalıştırabilirim.Detaylar için özel mesaj atarsanız backtestleri paylaşabilirim.Expert kesinlikle gap trading veya scalper değildir.Minumum 30 pip ve üzeri kar hedefler.
Forum yönetimi kabul ederse kiralama ücretini ilk ay bitene kadar onların vereceği bir hesapta güvenlik için bekletebilirsiniz onada okeyim.

10.000 usd kadar olan hesaplarınız için bakiye büyüklüğünün %20si bir sefer alınacak ilk yıl kira ücreti olur.10.000 usd üzeri hesaplar için %15 olur.En ufak 1000 usd hesabta çalışabilmektedir.Düşük risk ve normal risk olarak 2 mod ayarım var.Normal risk yıllık %600 yüksek risk %3000 kar sağlıyor.Ufak hesaplar için yüksek risk tercih edilebilir.2018-2019 son 1 yıl sonucu aşağıdadır.

Madem böyle bir EA var borç al kredi çek kendin yap diyenler için sigortalı bir işim yok öğrenciyim borç zaten hayal kredi ise yazdığım şartlardan dolayı 1000 usd mümkün değil.Bu sebeple kiralama yoluyla kendime kuracak kadar sermaye denkleştirmeye çalışıyorum.EA satmıyorum satılmayacak kadar değerli olduğuna inanıyorum.Alacağım kiralama ücretlerinin bir kısmını vps için kullanacağımıda unutmayın.
Öncelikle hayatında başarılar dileyelim ardından backtest raporu yollarsan incelemek isterim.%34DD riskli sayılacak bir yüzde ama getirisi %600 olunca tatmin edici görünüyor.Belli bir zarara ulaştığında komple işlemleri kesme gibi güvenlik modu var mı?Maks DD oranını düşürtecek şekilde daha az riskli (risk management) ayarları yapabiliyormusun?Mesala Maks DD %10 geçmesin getiride ona göre daha az olsun gibi...
Old 02-20-2019, 13:27
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Bu arada XAUUSD onsa baktım uzun vadeli trend için 1600lere doğru bir süreç kokusu alıyorum 6-18 ay vade için.
Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 12 (0 members and 12 guests)

Thread Tools

Posting Rules