FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 05-02-2015, 15:25
drmb's Avatar
drmb drmb is offline
Site Üyesi

drmb is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by mister4nal View Post
Bu linkler sizleri foreks dünyasına hazırlamak için yeterlidir hatta fazladır.
Ciddi emekler sonucu ortaya çıktığı belli olan bana göre baş yapıtlardır.

ve yavaş yavaş acele ederek okunmalıdırlar !...

1-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=418
2-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=427
3-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=428
4-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=419
5-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=365
6-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=464
7-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=471

Kendimce teşekkür kelimesi yetersiz kalıyor saygılar, sevgiler...

Karpa hocama ve
Azizhocama sevgiler saygılar
ellerine sağlık
Old 05-04-2015, 18:30
ugurrsy ugurrsy is offline
Banned

ugurrsy is on a distinguished road
Default Teşekkür Ederim

Linklerle ilgili emeği geçen başta Aziz Hoca' ya teşekkür ederim ..Öğrenmeye çalışıyorum ..
Reply With Quote
Old 05-05-2015, 11:50
black07 black07 is offline
Yeni Üye

black07 is on a distinguished road

hocam çok teşekkürler emeğinize sağlık çok yararlı oldu benim için...
Reply With Quote
Old 05-05-2015, 20:14
bekirkara bekirkara is offline
Site Üyesi

bekirkara is on a distinguished road

Aziz Hocaya ve Karpaya çok teşekkürler, mükemmel anlatım olmuş, özellikle Aziz Hocaya çok teşekkür ediyorum, bu kadar kısa ve bu kadar mükemmel ancak böyle anlatılır.
Old 05-09-2015, 16:40
Banned

Default Bir Alıntı

Forex'de kazanacak düzeye gelmenin maliyeti çok yüksektir.ben kazanıyorum ama bunun bedelini çok ağır ödedim.hem manen hemde maddeten.forex bir yaşam tarzıdır aslında.bu işe ya sevdalanmak yada hastalık derecesinde tutulmak gereklidir.bu noktalara geldi isen zaten geri dönüşün olmadığı bir patikaya girmişsin demektir.bundan sonra tutkun azalmadan artacaktır.devamlı garfik bakmak ve çözümleme yapmak durumunda olacaksın demektir.eğer kitaplarda yazılan gibi indikatörleri kullanırsan sana toplam merkez bankalarının rezervleri olsa dayanamaz,hepsini kaybedersin.indikatör kullanımını şöyle anlamalısın.bu bir araç kutusudur.yani deneyim ve pratik kazanmadan sadece kitaplardan okuduğunla bir ameliyata sokup hadi bakalım işte ameliyat araçları şu hastayı ameliyat et sayın operatör adayı deseler yapabilirmisin.hangi aracın nerede nasıl niçin yani 5n/1k sorularını beynin otomatik cevaplandıramazsa bu ameliyatı yapamazsın.hele finans piyasalarında hiç yapamazsın.çok değişkeni olan bir piyasa ile karşı karşıya olduğunu unutma.heleki şunu hiç unutma''eski dönemde negatif yada pozitif olaylar mutlaka yeniden karşına geldiğinde eskiden olduğu gibi aynı şekilde piyasaları etkiler ezberciliğine gitme,parayı olduğu gibi bırakır çırak olarak çıkarsın.her zaman aynı şartlar aynı sonuçları doğurur ilkesi finans piyasalarında geçerli değildir.peki ne yapmak lazım?duygusuz yatırımcı olarak alet çantasını çok iyi kullanıp diğer değişkenleride çok çok iyi analiz edebilecek seviyede bilgi sahibi olmak için devamlı hem teorik hemde pratik bilgiyi artırmak lazım.bunu yanısıra her sinyali doğru sinyal olarak değerlendirmemek için doğru sinyal-yanlış sinyal ayrımın yapabilecek düzeye gelmek lazım.bunu bedelinin hem manen-hemde maddeten çok ağır olduğunu yazmıştım.eğer bu piyasad profesyonel değilde yeni başlayan bir arkadaşsan sana tavsiyem virüs tüm bedenini sarmadan hemen kaç ve mesleğin ne ise o meslğin en iyisi olmak için çalışmalarda bulun,daha mutlu lursun.çünkü buradaki yatırımcı aynen bir cangıldaymışcasına teyakkuzda bulunmak herşeye hazırolmak zorundadır.zaten bunu yapamayan yokolur gider.zayıfları affetmeyen bu piyasada çok ağır bir şekilde darwin kuralları geçerlidir.zayıf burada doğa kuralı gereği yokolur daha kuvvetliyi beslerki,gücüne güç katsın onun.sayısız saatler bu piyasa hakkında özellikler yazılabilir.tek bir cümle ile bu piyasayı tanımla dersen şunuyazabilirim sana'''hazır olduğuna emin olduğun zaman girmen gereken bir piyasa'''.yoksa 1 yerden aldığını başka yerlerde misli ile alan bir piyasadır.yani çok kincidir.birde bu piyasada en büyük erdem sabırdır.bir şeyleri ayırabilme gerektiğinde acıya katlanma,mutlu hissediyorsanda o mutluluğu devam ettirme yani pozisyonda kalma becerisini gösterebilmekte yatar.sana şöyle bir şey anlatayım.nasdax devamlı yükseldiği zaman hatunun biri abd ekonomi bakanına bir kokteylde şu soruyu sormuş''trendin ne zaman sona ereceği hakkında imiş soru;bakan önemlimi demiş,size bir örnekle anlatmaya çalışayım siz sex yaparken aklınızda ne zaman bitecek diye sorunuz olurmu yoksa sonuna kadar aldığınız zevki devam ettirmeyimi düşünürsünüz?demiş,buda eğer bir trend başlayıpta siz trendde iseniz,sizi ne kadar atmaya çalışsada siz mutluluğunuzu ve zevkinizi trend sona erene kadar devam ettiriniz.ama trend de bir rodeo alanı gibidir.siz belirli niteliklere sahip olmadan bu alana girip boğanın üstünde nasıl kalamazsanız bir şekilde başlayan trendde olsanız dahi üstünde sonuna kadar durmanız imkansız yakındır.bu kadar yeter herhalde bu piyasanın ne olduğunu anlatmak için,dediğim gibi kaçabiliyorsan arkana bakmadan kaç,,bu bir forexe yıllarını vermiş herşeyini detaylı incelemiş bir kişinin önemli tavsiyesidir.iyi düşün......................
(ALINTI)
Reply With Quote
Old 05-09-2015, 17:57
bekirkara bekirkara is offline
Site Üyesi

bekirkara is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by ugurrsy View Post
Forex'de kazanacak düzeye gelmenin maliyeti çok yüksektir.
(ALINTI)
İşi çok fazla abartmış. Bak ne dicem, kendine bir setup belirlersin, hep aynısını girersin, o setup oluşana kadar girmezsin, bu şekilde zarar en az olur. Bu kadar karmaşaya gerek yok yani.
Old 05-10-2015, 12:58
Banned

İşi çok fazla abartmış. Bak ne dicem, kendine bir setup belirlersin, hep aynısını girersin, o setup oluşana kadar girmezsin, bu şekilde zarar en az olur. Bu kadar karmaşaya gerek yok yani.
------------------------------------------------------------------

Herkesin algılaması farklı olabilir ..Sen dediğin gibi yapma hakkın var
Reply With Quote
Old 05-11-2015, 12:02
forex2015's Avatar
forex2015 forex2015 is offline
Yeni Üye

forex2015 is on a distinguished road

S.A.
arkadaşlar Faiz Swap ile ilgili bi sıkıntım var ve bu beni Forexten soğutacak.
Forex ile yeni tanıştım ve 3 firmadan hesap açtım. Bir tanesi bi banka.
Bu banka bana hesap açarken swap gelir istiyormusun dedi hayır dedim fakat (-) ler size yansıtılır dedi , iyi ok dedim.
Tabi üstatların tavsiyesi ile demo kullandım ama şu sıralar piyasa dalgalı iken daha fazla demoda duramadım, havuzdan çıktık, atladık denize :-)
Acemi olduğum için pozisyon taşımıyordum ve - faizleri başta küçük görüp önemsemedim.

forumdaki lisanınızı halen anlamaya çalışıyorum :-)

Özet olarak işlemim şu

USD/TRY Alış 20.000$ Açlış fiyatı:2,68865 Kapanış:2,69943 Kar : +79,85 $
Açılış tarihi perşembe 07.05. kapanış cuma 08.05 Swap = -20,11 $
Perşembe Cuma arası 3 gün alıyormuş . Yazık günah ya 20 dolar faiz almış.

Diğer bi işlem 10.000$ alış 0,19 cent kazanç -13 $ zarar. 06 mayıs açılış 08 mayıs kapanış. sürekli birbirine ters işlem açıp ufak ufak paralar topluyordum hatta bu foruma yeni üye olan bi arkadaş böyle yapabilirmiyiz diye sormuştu
cevabı : olmuyor işte arkadaş seni faiz dolması yapıp yiyorlar.

Hesapta 5000 $ var işlem yaparken hiç SL koymuyorum çünkü işlemlerim max 0,05 lot (500$*100 ) yani sanırım sermayemi batırması zor.Şu ana kadar 265$ kazandım ufak bi rakam ama olsun. tabi - 60 $ faiz verdim :-(
Yoksa 300 küsür doları bulmuştum.

Bankayı ve diğer firmalarımı aradım full faizsiz hesap istiyorsan TR de işlem yapamazsın dediler. Egzotik miş onlar :-) E ben yurtdışını bilmem avustralya yada isveç i analiz edecek seviyeye gelmedim ki.

Forumdaki uzun vadeli trader arkadaşlar siz USD/TRY alış pozisyonunda açıyorsanız bu faiz olayından nasıl kurtuluyorsunuz?
Old 05-11-2015, 12:17
efe's Avatar
efe efe is offline
Site Üyesi

efe is on a distinguished road

Forexte batanların %90 ı usdtry ve xauusd işlemlerinden batıyormuş.

Swapsız firma Türkiye de yoktur sanmıyorum
Reply With Quote
Old 05-11-2015, 17:24
onuco onuco is offline
Site Üyesi

onuco is on a distinguished road
Default Slm

Quote:
Originally Posted by efe View Post
Forexte batanların %90 ı usdtry ve xauusd işlemlerinden batıyormuş.

Swapsız firma Türkiye de yoktur sanmıyorum
a1 capitalde var swapsız benımkı öyle ama usdtr yok bizde
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 10 (0 members and 10 guests)

Posting Rules