Thread: Fx24
View Single Post
Old 01-12-2016, 22:36
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road
Default Fx24

Bu baslik altinda zamanim oldukca sizde istirak ederseniz karsilikli olarak birseyler yazip cizmeye calisacagim ..
asagi yukari butun pariteleri takip edip islem aciyorum .. pozisyon paylasmiyacagim bu sizin icinde benim icidne riskli .. her zaman dogru pozisyonda kalmiyoruz ve ben cogu zaman Sl seviyesini gunluk kapanislarina gore ayarladigim icin ani bir hareket te cok terste kalma ihtimalimim var gayet normal bir sonuc ..

baslik altinda sormak istediklerinizi sorabilirsiniz elimden geldigince yardimci olurum

ama sizden ricam atiyorum grafikdeki sisteme nasil sahip olurum yada buna benzer fx sistemleri ile ilgili soru sormayin

hicbir sistem gercek zamanda cok iyi calismaz .. ara sira goruyorum forumda bazi arkadaslar sistem resimleri paylasiyor .. sizde dogal olarak a ne kadar iyi kazandiriyor keske bende olsa diye ic cekiyorsunuz

Ama tepeden sat asagidan al veren sistemler genelde repaint yapan indikatorlerden olusur yani grafiginiz acik 20$ noktasindan al verir 2 saat gecer fiyat 15 e iner 20$da al verdigi yeri siler 15$ da al verir .

bu grafige gercek zamanli baktiginiz zaman hep yaniltir ama gecmis tarihli grafik koydugunuz zaman mukemmel bir sonuc verir

MT4 de ben calisan bir expert bilmiyorum .. ugrasmadim da hic bu sekilde sistem aramak icin zaman harcamak yerine indikatorler uzerinde yogunlasmak daha mantikli ve kendinize indikatorler dogrultusunda bir al sat sinyali uretmek daha mantikli

Benim en cok kullandigim RSI dir pek fazla bakmasam da grafigimin bir kosesinde durur

birde kendimde olan ve public olmayan indikatorler var genelde bunlara gore islem acarim

biraz hasir nesir olduktan sonra indikatorlerden kendinize ait bir sistem olusturmak cok basit

en basit ornegi RSI ve stoch size genelde en uygun yerlerden islem acma icin cok yardimci olur

baslangici boyle olsun
sizin sormak istediginiz bir parite varsa TRY pariteleri haric .. sorun pariteleri bende onlarla ilgili analizlerimi ve dusuncelerimi yzayim ilerleyen zamanlarda firsat buldukca kendim icin yaptigim analizleride yazmaya calisirim buraya

katilim ne kadar cok olursa ben o kadar fazla yazarim gun ici zaten en az 10 parite takibimde ve hafta sonlari butun paritelerde toplu calisma yapiyorum
Reply With Quote