View Single Post
Old 03-25-2017, 12:38
avi907 avi907 is offline
Site Üyesi

avi907 is on a distinguished road

Kemal abi ellerine sağlık yine çok güzel paylaşmışsın ince noktaları nedense yazının bir yerini okuyunca çok ünlü bir isviçre ecn brokeri geldi aklıma dürüstlük en önemli kriter dürüstlük olmayınca firma denetimmiş ülkeymiş farketmiyor bir şekilde dolduruyor insanlar boşlukları.

Ben üstad sayesinde iki gerçek stp firmayla çalıştım. Nacizane dikkatimi çeken tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.
Book yapmayan firma sadece işlemlerimizde spreadden ya da komisyondan kazanır o da düzenli kazancı işlem hacmi olmayan kişiler için çok az bir kazançtır. Bizim kazanmamızı isterler düzenli kazanan müşteri onlar için önemlidir. Hesap açıp iki gün sonra batıranlar yeri gelir onlara zarar bile ettirebilirler eksi bakiye yüzünden.
Bir firma kayıt yaptıktan sonra evrak ve deposit sürecinde peşinizden koşuyorsa ısrarla mail telefonla iletişime geçmeye çalışıyorsa (isviçreden arıyor o meşhur firma arada bir) burda herzaman olmasa bile bir soru işareti var çünkü 300-500$ bakiyemden ne kadar kazancı olabilir ki hepsini hazine yapmayan bir firmanın. Ayrıca gerçek ecn veya stp bilinçli yatırımcı ister bu yatırımcı firmayı zaten tanıyordur işlemleri nasıl yapacağını biliyordur gerektiğinde yardım alır hesabı açar işlem yapar para kazanır.

Halk dilinde biraz havalıdır bu firmalar biraz peşinden koşturur sizin peşinize düşmez. Ha tanınan bir yatırımcıysanız ayrı ama çoğumuz değiliz

Yanlışım varsa düzeltiniz saygılar...
Reply With Quote