View Single Post
Old 09-14-2013, 16:00
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by aakyildiz View Post
2011 yılında bu piyasayla tanıştım. İyi araştırmadan balıklama daldım. 300-500 dolar gibi meblağlar yatırıp defalarca batırdım. En az kaybım 10.000 dolar oldu toplamda. Üstelik krediylede yaptığım işlemlerden 10.000 tl civarındada borçlandım. Siz siz olun krediyle borçla bu işe para yatırmayın. İşin eğitimini almadan, en önemliside psikoloji,davranış biçimi ve para yönetimi.
Henüz kazanmaya başlamadım. Sadece kayıplarım eskiye göre azaldı. Kayıplarımdan kazandığım ise tecrube. Yeni başlayacaklara önerim piyasalarda acı tecrubeler yaşamamaları için önce iyi bir eğitim almaları. Gözden çıkardıkları düşük meblağlarla düşük lotlarda işlem yapmaları. En önemliside karda oturup zararları kısa kesebilmek ve stratejiye uymak için sürekli ekranı izlememek gerekiyor. İşlemi yaptın kar hedefini ve stopu belirledin diyelim artık ekrandan uzaklaşmak gerekiyor. Yoksa duygu durumu karları erken kesmeye ve stopları ilerletip zararlarda beklemeye zorlayabiliyor. Özetle kazanmanın sırrı disiplin,sabır,kanaat ve bilgi.
İbretlik yazı olmuş.Bırak krediyi eldeki nakdin ilk denemede max %5iyle deneyin diyoruz işler iyi giderse max %25e kadar çıkarırsınız bunları dinlemeyip birde borçla işe giren baştan batmış demektir.aakyıldız kardeşimize geçmiş olsun deyip yazısının tüm bu işe yeni gireceklere yol gösterici olmasını temenni ediyorum.
Reply With Quote