View Single Post
Old 05-17-2012, 11:44
tunayilmaz tunayilmaz is offline
Site Üyesi

tunayilmaz is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by s_yrn View Post
destek fx platformu çok hızlı arkadaşlar. emirler anında iletiliyor ve işlem açılıyor. yalnız para çekmelerde biraz problemli oldu birkaç defa. üst üste gün içinde aralıklarla aradıktan sonra yatırdılar parayı. integralde şimdiye kadar hiç yaşamadım yarım saat, en fazla bir saat içerisinde yatırıyorlar parayı. yaklaşık üç aydır destek fx ile işlem yapmıyorum, şimdi para çekmeler düzelmiştir, bilmiyorum. kimsenin hakkını yemiyelim.
bir de 5 digit siteme alışamadım bir türlü. bazıları için daha iyidir bilemem. ama ben 5 digit sisteme alışamadım. bir de sabit spread, dinamik spread var. eurusd da özellikle gece açtığım işlemlerde spread 1.7-1.5 civarında. işlem açar açmaz spread aralığı anında 8 pips-12 pips açılıyor. çalışırken ekran resmi hiç almadım. (ispat isterler filan) ama az önce de dediğim gibi bu tip sorunlar düzelmiştir bilmiyorum.
bir de eylül ayında spk düzenlemesiyle birlikte hiçbir firma çalışmazken (hesaplarımızı kapatarak paralarımızı bankaya geri yatırmışlardı) destek fx işlem yaptırıyordu. hatırladığım kadarıyla spk o süre zarfında Türkiye'de hiç bir firmaya izin vermezken destek fx nasıl işlem yaptırıyordu. hep soru işareti kaldı aklımda. tabii spk izinleri çıktıktan sonra girdik biz de piyasaya. ama genel olarak destek fx güvenilir bir firma diyebilirim. bahsettiğim sorunlar kalkmışsa bile 5 digit sistemden dolayı integralde devam etmeyi şimdilik tercih ediyorum.
herkese iyi ticaretler bol şanslar..
(destek fx arkadaşlar polimiğe girmeden cevap yazarlarsa sevinirim)
Merhaba,

Öncelikle kabul ediyorum ki, para çekme ve yatırmalarda ilk başlarda sıkıntı çektiğimiz doğrudur. Çalıştığımız bankadan kaynaklı, içimizdeki yapıyı tam oturtamadığımızdan kaynaklı, ama artık problemleri çözdük ve artık bu işlemler çok daha hızlı. Bu konuda şikayet almıyoruz.

Sanırım 5 digitten kastınız daha çok dinamik spread. Yani piyasa koşullarına göre spreadlerin otomatik açılması durumu. Hemen şunu söleyeyim, aynı bahsettiğiniz firmadaki gibi bizim de sabit spread (4 digit) uygulamamız var, belki siz bizimle çalışırken yoktu, 2-3 ay önce başlattık. Ama tabi bu 5 digite göre daha yavaş.

Spreadlerin fazla açılması konusunda kullandığınız ifadeye katılmıyorum. Yani sizin yaptığınız işleme göre spreadleri aniden açmamız söz konusu değil. Bu spreadler Dukascopyde, Oanda'da nasıl açılıyorsa bizde de öyle açılıyor. Tüm tickleri kaydediyoruz, hatta sitemizde de yayınlıyoruz, herhangi bir durumda SPK'ya bu fiyatları rapor halinde gösteriyoruz. Hatalı fiyat geldiği oldu böyle durumlarda müşterilerimizin lehine düzeltmeler yaptık. Yalnız son 1,5 aydır kullandığımız yeni likidite sağlayıcısı ile bu hatalı fiyat sorununun da önüne geçtik.

Eylül ayında biz de Türkiye'deki diğer 6 aracı kurum ile beraber geçici lisans ile Forex yapmaya SPK tarafından yetkilendirildik. Yani bizim illegal bir faaliyetimiz olmadı. Bahsettiğiniz diğer kurum da bunlardan bir tanesidir.

Sayın s_yrn, adil bir şekilde eleştiri ve yorum yaptığınız ve cevap hakkı tanıdığınız için teşekkür ederiz. Başlarda evet tecrübesizliğimizden kaynaklı iyi yapamadığımız bazı şeyler olmuştur, her zaman müşteri şikayet ve önerileriyle kendimizi iyi yönde geliştirdik. Hala daha yolun başında olduğumuzu düşünüyoruz. Türkiye'de güvenli koşulların artmasına rağmen, yatırımcıların bu mevzuata mahküm edilip, yurtdışındaki daha kaliteli servis ve işlem koşullarından mahrum bırakılmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden biz de iç piyasada rekabet edecek seviyeye ulaşmaya değil, dünyadaki firmalar ile rekabet edebilecek seviyeye ulaşmaya çalışıyoruz. En basitinden örnek vermek gerekirse şuan herkes MetaTrader'a mahküm bırakıldı. Açıkçası isterdik, dileyen müşterilerimize Dukascopy'i de sunabilelim.

Daha yolun başındayız, geliştireceğimiz çok şey var.

Saygılarımla
Reply With Quote