FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER)

FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) (https://forexforumtr.com/index.php)
-   Beginners in the forex (https://forexforumtr.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Metatrader ve diğer plaformların Kullanımı (https://forexforumtr.com/showthread.php?t=6)

emirler 12-02-2011 01:20

Gelelim, onca test yaptık, sayısı belirsiz, pcniz kasmaya başlar, yani her test yaptıktan sonra masa üstündeki kullandığınız mete trader in üzerine sağ tıklayıp çıkacak sayfadan özelikleri tıklayın, tıklamadan sonra gelen sayfadanda hedef bulu tıklayın. Ha işte şimdi mete traderin beynine girdiniz çıkan sayfadan tester yazana tıklayın, yine çıkan sayfadanda
history ve logs yazan dosyaların içini boşaltın yani orada test yaptığınız pariteler in test dosyaları duruyor silerek kurtulun.
Daha sonra ise pc nizdeki çöp kutusunu boşaltın yani oradakileride silin.cızırtt diye ses gelecektir:o
metenizin vede pc nizin gazı çıktı demektir.telaşlanmayın kokmaz..:D

serdarsefer 06-13-2012 19:00

diğer platformların kullanımına metatrader kadar yer verilmemiş. keşke daha fazla trader için giriş yapılsa. böylece kullanım şekli için bi fikir edinmiş olur insan.

foreks trader seçimi önemli. hala karar veremedim ben meselaç buradan bi fikir edinip deneme yapmadan ayırt edebilirim bazı şeyleri

dogantinder 08-12-2012 10:10

Zarar durdurma kar alma

merhaba arkadaşlar
takip eden zarar durdurucu sadece pips üzerinden mi çalışıyor. Mesela 100 dolar kar edersem karı al 100 dolar zarar edersem zaradı durdur diye birşey varmı?
Meta trader de böyle bişi göremedim.
şimdiden teşekkür ediyorum.

asmpnr 08-13-2012 04:33

Quote:

Originally Posted by dogantinder (Post 34615)
merhaba arkadaşlar
takip eden zarar durdurucu sadece pips üzerinden mi çalışıyor. Mesela 100 dolar kar edersem karı al 100 dolar zarar edersem zaradı durdur diye birşey varmı?

100 doların karşılığı pips miktarını tp ve sl olarak girersin.

TIFIL 02-12-2013 17:13

uzman danışmanı nasıl kullanacağız yardımcı olabilecek var mı? birde her indiğe göre bakılabilir mi acaba? tşk..

dtender 08-02-2013 11:49

Ben A1fxte şablon yükleyemiyorum. Tarzan hocanın scalp sisteminin bir şablonu mevcuttu. fftr.tpl isimli. Platformda şablonlar kısmına yüklüyorum ancak grafiğe eklemek istediğimde gözükmüyor şablonlar acaba nedeni ne olabilir?

Kemal Yıldırım 08-02-2013 13:50

Quote:

Originally Posted by dtender (Post 67265)
Ben A1fxte şablon yükleyemiyorum. Tarzan hocanın scalp sisteminin bir şablonu mevcuttu. fftr.tpl isimli. Platformda şablonlar kısmına yüklüyorum ancak grafiğe eklemek istediğimde gözükmüyor şablonlar acaba nedeni ne olabilir?

indicator dosyaları eksikse çıkmayabilir tüm göstergeleri de yüklü olması lazım

heval 08-02-2013 14:44

Quote:

Originally Posted by dogantinder (Post 34615)
merhaba arkadaşlar

zarar durdurucular/kar alıcı istenirse pip istenirse depozito/para cinsinden hesabınızı koruyan expert şeklinde yazılmış kodlar internette var.İngilizce biliyorsanız bu tür expertleri bulabilirsiniz...

MT4 ün kendisinde pip cinsinden takip ettirebiliyorsunuz...

yagami 12-12-2013 12:09

Konuyla alakasız olacak ama bir sorum var. Metatrader tarzı bir platform acaba web tabanlı olarak internette mevcut mu ?

Yani iş yerinde kullandığım laptopa herhangi bir platform indirmeden web sayfası üzerinden kullanabileceğim, grafikler üzerinde teknik analiz yapabileceğim bir site var mı ?

rsmztrk 12-12-2013 14:49

Quote:

Originally Posted by yagami (Post 83333)
Konuyla alakasız olacak ama bir sorum var. Metatrader tarzı bir platform acaba web tabanlı olarak internette mevcut mu ?

Yani iş yerinde kullandığım laptopa herhangi bir platform indirmeden web sayfası üzerinden kullanabileceğim, grafikler üzerinde teknik analiz yapabileceğim bir site var mı ?

metatrader kadar çok kapsamlı analiz yapılamasada bir yer vardı.hala duruyormu bilmiyorum.ama kemal hocam isim verirsem kızabilir.önce müsade almak lazım.

All times are GMT +3. The time now is 02:01.