FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER)

FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) (https://forexforumtr.com/index.php)
-   Beginners in the forex (https://forexforumtr.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Metatrader ve diğer plaformların Kullanımı (https://forexforumtr.com/showthread.php?t=6)

lisa 10-07-2014 12:56

Quote:

Originally Posted by iltrozmn (Post 106877)
Herkese kolay gelsin aCaba iOS da metatrader 4 e dışardan indikator ekleniyor mu başaramadım da

Maalesef arkadaşım ben de çok deneyip, araştırdım, yapamadım.
Standart içindeki intikatörler var sadece. Bari bi fibo olsaydı.

iltrozmn 10-07-2014 13:05

Quote:

Originally Posted by lisa (Post 106878)
Maalesef arkadaşım ben de çok deneyip, araştırdım, yapamadım.
Standart içindeki intikatörler var sadece. Bari bi fibo olsaydı.

Saçmalık resmen

Tuncay Kaya 10-07-2014 18:57

Quote:

Originally Posted by iltrozmn (Post 106879)
Saçmalık resmen

Aynen her uygulamayı yüklüyorsun biri çıkıpta şunları yapmamış????
Sadece tablet uygulamalarında fibo gibi uygulamalar var.Ama onada indikatör yükleyemiyorsun.

E1mRe 10-08-2014 13:46

IOS için hangi firmanın meta trader ekranını kullanıyorsunuz?

zafercinas 10-15-2014 08:46

win8

Quote:

Originally Posted by kaya54 (Post 106797)
Arkadaşlar
Win8 yükledikten sonra mt4 içine indikatör yükleyemiyorum.
Prog.fıles içinde mql4 yada expert klasörleri yok.
Bilgisi olan varmı?

Uğraştırdı ama hallettim demiştiniz hocam ;
nasıl çözdünüz bu sorunu bendede aynı sıkıntı baş gösterdi ...

Kemal Yıldırım 10-15-2014 13:43

Quote:

Originally Posted by zafercinas (Post 107634)
Uğraştırdı ama hallettim demiştiniz hocam ;
nasıl çözdünüz bu sorunu bendede aynı sıkıntı baş gösterdi ...

Kardeşler bu konuda forumda başlıkta açılmıştı appdata altında belleğe alıyor indicatorleri Eaları bu klasörün içine atmanız gerekiyor.mt4ü açınca solda yukarda dosya menüsünden data dosyasını açı seçin orda indicator ve eaları atacağınız klasörler var oraya atıp mt4 kapatıp tekrar açın.Ayrıca Windows 8 çoğu indicatorde kasmalara sebep oluyor kendi standart yüklü olanlar haricinde pcnizi kastırabilirsiniz o yüzden win7 ve altı yazılımları kullanmak daha işinize gelecektir.

sedat 10-18-2014 11:08

demo hesap

A firması demo hesapta yapılan işlemleri bir bir A firması gerçek hesapta da yapsak demo ve gerçek hesap arasında fark oluyor mu yoksa aynı sonuç?

bol kazanç herkese

recepcem1984 10-19-2014 20:51

Metatradera normal yolla indikatör yükleyemeyen arkadaşlar çektiğim video ile çalışmayan indikatörlerinizi yükleyebilirsiniz. İnşallah faydalı olmuştur.
http://youtu.be/V2J56xIRmnY

Kemal Yıldırım 10-19-2014 23:37

Quote:

Originally Posted by recepcem1984 (Post 108110)
Metatradera normal yolla indikatör yükleyemeyen arkadaşlar çektiğim video ile çalışmayan indikatörlerinizi yükleyebilirsiniz. İnşallah faydalı olmuştur.
http://youtu.be/V2J56xIRmnY

Ellerine sağlık recep çok güzel bir video olmuş ayrıca altına eklediğin yazıda mükemmel:biggrin1::great:

Kemal Yıldırım 10-19-2014 23:40

Quote:

Originally Posted by sedat (Post 108056)
A firması demo hesapta yapılan işlemleri bir bir A firması gerçek hesapta da yapsak demo ve gerçek hesap arasında fark oluyor mu yoksa aynı sonuç?

bol kazanç herkese

Fark olur gerçekte işlemlerin herzaman tam basılan fiyattan pozisyona giremeyebilir gerçek stp bir firmaysa lehinede aleyhinede kayma olabilir ama demolarda hep tam basılan yerden işleme girersin tabi bu yüzden demoda harikalar yaratan scalping expertleri gerçek hesaplarda patlar fakat işi bilmeyen acemileri bazı sahtekarlar bu tarz ealarla bolca kazıklarlar:grrrrrr:

recepcem1984 10-20-2014 13:55

işyerinde internet var internetede giriyorum ama metatrader platformuna sinyal gelmiyor gelse bile çok geç geliyor nedeni nedir acaba bilen varmı bilgisyarın hızıda iyi gibi i3 3.3 ghz 4gb ram win 7 home basic 32 bit işletim

Kemal Yıldırım 10-20-2014 13:58

Quote:

Originally Posted by recepcem1984 (Post 108156)
işyerinde internet var internetede giriyorum ama metatrader platformuna sinyal gelmiyor gelse bile çok geç geliyor nedeni nedir acaba bilen varmı bilgisyarın hızıda iyi gibi i3 3.3 ghz 4gb ram win 7 home basic 32 bit işletim

ne sinyali bu ?

recepcem1984 10-20-2014 14:10

veri akışı yok platformda aşağıdaki bağlantı durumu 15/15 kb civarlarında evde 10 bin civarlarında oluyordu
paritelerde hiç hareket yok

recepcem1984 10-20-2014 14:16

http://www.directupload.net/file/d/3...hbkddg_png.htmaşğıdaki gibi sabit bir görüntü var parite sabit duruyor hiç veri yok

http://www.directupload.net/file/d/3...hbkddg_png.htm

Kemal Yıldırım 10-20-2014 14:35

Quote:

Originally Posted by recepcem1984 (Post 108160)
http://www.directupload.net/file/d/3...hbkddg_png.htmaşğıdaki gibi sabit bir görüntü var parite sabit duruyor hiç veri yok

http://www.directupload.net/file/d/3...hbkddg_png.htm

İşyerin ek programlara blok atmış o yüzden veri çekemiyorsun

recepcem1984 10-20-2014 14:40

teşekkür ederim Kemal Bey

akkaya 10-29-2014 12:17

Arkadaslar benim platformda garip bi durum var. Eu paritesinin grafigi 11.48 ten beri dondu tek bir haraket yok. Diger parite grafiklerine bakıyorum ( GU, XAU vs.. ) onlarda hareket var fakat sadece EU parıtesine ait grafikte tık yok. Nasıl bi seydir anlayamadım. Problmle karsılasıp cözümüne ulasan oldumu acaba aranızda.

akkaya 10-29-2014 12:27

Su an EU da veri gelmeye basladı ama 11.48 le 12.23 arası mumlar yok. En sonunda mt4 de bana dayanamadı.Sanırım cözuldü kendi kendine :confused:

Kemal Yıldırım 10-29-2014 16:16

Quote:

Originally Posted by akkaya (Post 109043)
Su an EU da veri gelmeye basladı ama 11.48 le 12.23 arası mumlar yok. En sonunda mt4 de bana dayanamadı.Sanırım cözuldü kendi kendine :confused:

Firma hangisi? benim önümdeki yerli ve yabancılarda yazdığın zaman dilimi içinde herhangi bir sapıtma görünmüyor...

karakas_45 10-30-2014 01:07

Öncelikle merhaba foruma gecen gün katıldım ilk katıldığım forum.herkese saygı ve sevgiler
benim bir sorum olacak bir gerçek bir deneme hesabım var.
bunların ikisindede bir expert advaisor denemesi yapıyorum fakat sonuçlar dükülmüyor
sadece advisorun performansını gösteren yeşil pempe hattı görebiliyorum
advisor damı bir sıkıntı var bendemi
metatrader damı
bilenler yardım ederse sevinirim

recepcem1984 11-04-2014 00:34

masaüstünde kurulu iki farklı platformum var birinde verdiğim alış veya satış emrini diğer platformdada algılayan ve uygulayan bir program varmı...

rookiesfxman 12-30-2014 11:11

merhabalar

arkadaşlar bendeki metatrader de herhangi bir paritede d1 veya w1 zamanında açıp geçmiş fiyatlara baktığımda mum çubuklarının boyu ayni hizada gözüküyor. neden acaba bileniniz var mı?

Efkan Genç 12-30-2014 12:34

Quote:

Originally Posted by rookiesfxman (Post 116650)
arkadaşlar bendeki metatrader de herhangi bir paritede d1 veya w1 zamanında açıp geçmiş fiyatlara baktığımda mum çubuklarının boyu ayni hizada gözüküyor. neden acaba bileniniz var mı?

yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, F2 tuşuna basın tarihçe merkezi penceresi açılacaktır. oradan hangi parite ve zamanda sorun varsa onu seçip mumları tekrar download edin büyük ihtimal düzelecektir

rookiesfxman 12-30-2014 13:17

Quote:

Originally Posted by karpa (Post 116670)
yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, F2 tuşuna basın tarihçe merkezi penceresi açılacaktır. oradan hangi parite ve zamanda sorun varsa onu seçip mumları tekrar download edin büyük ihtimal düzelecektir

teşekkürler sorun düzeldi:alkis:

tsanta13 01-28-2015 23:44

Mt4 te birden fazla bekleyen emir vermek istiyorum ..fakat emirlerin sirali olarak isleme girmesini istiyorum..yani verdigim 1.emir gerceklesince 2.emir aktif hale gelmeli 2.emir gerceklesince 3. Bu sekil sirayla devam etmesi mumkunmudur..tesekkurler

tsanta13 01-28-2015 23:58

Mt4 te yapmak istedigim bisey var acaba mumkunmudur...birden fazla bekleyen emir acicam fakat 1.emir gerceklesmeden 2. Emir aktif hale gelmesin sirali olarak bu sekilde devam etsi olurmu acaba boyle birsey ..tesekkurler

jimmypage 01-29-2015 10:19

Metatrader mac kullanıyorum. Sık sık bir anda kapanabiliyor. Bilgisayarda virüs falan da yok bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

aligiviyan 01-29-2015 15:41

Quote:

Originally Posted by jimmypage (Post 121465)
Metatrader mac kullanıyorum. Sık sık bir anda kapanabiliyor. Bilgisayarda virüs falan da yok bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

metatrader'ı mac'e nasıl kurdunuz ben baya uğraştım kurdum bir kere açabildim sonra da uğraşmadım . play on mac ve wine uygulamaları vardı onlar ile uğraşmıştım , ayrıca sorum olacaktı ben yeni bir laptop almayı düşünuyorum hocam mac book tavsıye edermisniz , üzerine hem mac os hem windows kurmayı planlıyorum . sizce kullanışlı olur mu yoksa direk windows ile çalışan bilgisayar mı alsam ?

jimmypage 01-30-2015 19:15

Macbook Proları tavsiye ederim hocam. Windows ile birlikte kullanılması sıkıntı olmaz. Yalnız macos ile uğraşmıyorsanız alışık değilseniz Sony Vaio veya Lenovo tavsiye ederim. Prolarda Windows'u birlikte kullanabilirsiniz sistemi güçlü olduğu için pek yavaşlamaz.

sadaretkethudası 02-07-2015 22:19

Merhabalar,
Metatrader da Figürler var onları, ana ekrana nasıl alabiliriz yardımcı olabilecek arkadaş varsa memnun olurum.Teşekkürler.

mister4nal 03-05-2015 02:05

Grafik

Merhaba,

Mt4 te çalışılmış bir grafiği (Örnek. Aylık grafik) olduğu gibi bir başka arkadaşa yollayıp incelemesi üzerinde çalışıp geri göndermesi mümkün mü ?

Ertuğrul 03-05-2015 09:06

Quote:

Originally Posted by mister4nal (Post 126602)
Merhaba,

Mt4 te çalışılmış bir grafiği (Örnek. Aylık grafik) olduğu gibi bir başka arkadaşa yollayıp incelemesi üzerinde çalışıp geri göndermesi mümkün mü ?

Mümkün.
Grafik ekranda iken klavyedeki "PrtSc" tuşuna basın.
Böylece ekran görüntüsü hafızaya alınır.
Boş bir paint dosyası açın.
Yapıştır deyin.
Ekran görüntüsü paint sayfasına yapışır.
İstediğiniz yerleri kırpın.
Hazır olduğunda paint dosyasını bilgisayarınıza kaydedin.
E-posta ile gönderin.

mister4nal 03-05-2015 09:45

Quote:

Originally Posted by Ertuğrul (Post 126616)
Mümkün.
Grafik ekranda iken klavyedeki "PrtSc" tuşuna basın.
Böylece ekran görüntüsü hafızaya alınır.
Boş bir paint dosyası açın.
Yapıştır deyin.
Ekran görüntüsü paint sayfasına yapışır.
İstediğiniz yerleri kırpın.
Hazır olduğunda paint dosyasını bilgisayarınıza kaydedin.
E-posta ile gönderin.

Yok sayın Ertuğrul görüntüsünü değil o grafik dosyasının ham halini göndermek istiyorum.

Ertuğrul 03-05-2015 10:30

Quote:

Originally Posted by mister4nal (Post 126625)
Yok sayın Ertuğrul görüntüsünü değil o grafik dosyasının ham halini göndermek istiyorum.

Hiç denemedim ama belki işe yarar.
Mevcut grafiği şablon olarak kaydet.
Şablonlar , metatrader klasörü içindeki templates klasörüne kaydedilir.
O şablon mail atılabilir mi? Atılsa bile maille gelen o şablon dosyasını diğer kişi kendi metatraderinin templates klasörüne koysa kullanabilir mi?
Denemek lazım.

mister4nal 03-05-2015 11:48

Quote:

Originally Posted by Ertuğrul (Post 126641)
Hiç denemedim ama belki işe yarar.
Mevcut grafiği şablon olarak kaydet.
Şablonlar , metatrader klasörü içindeki templates klasörüne kaydedilir.
O şablon mail atılabilir mi? Atılsa bile maille gelen o şablon dosyasını diğer kişi kendi metatraderinin templates klasörüne koysa kullanabilir mi?
Denemek lazım.

Karışık bir iş başkasına zarar verebilirim iyice öğrenmeden denemiyim :)

Efkan Genç 03-06-2015 01:28

Quote:

Originally Posted by mister4nal (Post 126625)

templates dosyası olarak mail gönderebilirsiniz. karşı taraf kendi metatraderına kurabilir. yalnız farklı alıcı kurumda açarsanız mumlar biraz farklı olacağı için çok ufak farklılıklar olabilir

mister4nal 03-06-2015 03:24

Quote:

Originally Posted by karpa (Post 126914)
templates dosyası olarak mail gönderebilirsiniz. karşı taraf kendi metatraderına kurabilir. yalnız farklı alıcı kurumda açarsanız mumlar biraz farklı olacağı için çok ufak farklılıklar olabilir

Denedim Karpa kendi gerçek hesabımdan demo hesabıma gönderdim oldu fakat buna rağmen sapma yaptı. Öğrenmiş oldum teşekkür ederim.

Tuncay Kaya 03-07-2015 14:07

Arkadaslar.
Mql5 sitesinde ki sinyal sagkayicalarin işlemlerini anlık takip edebilmek için bir demo hesaba baglayabimiyormuyuz. Bilgisi olan arkadaş varmı bu konuda.

jaisuss 03-07-2015 16:08

Quote:

Originally Posted by Tuncay Kaya (Post 127074)
Arkadaslar.
Mql5 sitesinde ki sinyal sagkayicalarin işlemlerini anlık takip edebilmek için bir demo hesaba baglayabimiyormuyuz. Bilgisi olan arkadaş varmı bu konuda.

Hocam mt4 te araçlar seçeneklerden mql5 e kayıt olduğunuz hesapla community yerine giriş yapın daha sonra siteden takip edin sinyal almak istediğiniz kişiyi sonra tekrar seçeneklerdeki kısımdan sinyal ayarlamalarını yapabilirsiniz.

Tuncay Kaya 03-07-2015 16:35

Quote:

Originally Posted by jaisuss (Post 127077)
Hocam mt4 te araçlar seçeneklerden mql5 e kayıt olduğunuz hesapla community yerine giriş yapın daha sonra siteden takip edin sinyal almak istediğiniz kişiyi sonra tekrar seçeneklerdeki kısımdan sinyal ayarlamalarını yapabilirsiniz.

Teşekkürler .

All times are GMT +3. The time now is 06:52.