FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER)

FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) (https://forexforumtr.com/index.php)
-   Beginners in the forex (https://forexforumtr.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Trailing Stop (Takip eden zarar durdurucu) (izsüren zarar durdurucu) (https://forexforumtr.com/showthread.php?t=322)

yasinipek 10-05-2013 15:29

Trailing Stop (Takip eden zarar durdurucu) (izsüren zarar durdurucu)

bu işin offline olarak yani mt4 açık olmadan da yapabildiğimizi öğrendim. nasıl olduğunu merak ettim.Yardımcı olursanız sevinirim.

NOT:Google den aradım bulamadım o yüzden google dan arayan arkadaşların daha rahat bulabilmesi için tüm isimleriyle bir başlık açmak istedim

afdx 10-05-2013 17:51

Quote:

Originally Posted by yasinipek (Post 76101)

bu işin offline olarak yani mt4 açık olmadan da yapabildiğimizi öğrendim. nasıl olduğunu merak ettim.Yardımcı olursanız sevinirim.

NOT:Google den aradım bulamadım o yüzden google dan arayan arkadaşların daha rahat bulabilmesi için tüm isimleriyle bir başlık açmak istedim

Sorunuzu umarım yanlış anlamadım, eğer doğru anladıysam cevabı oldukça basit. Bir işleminiz açık, kardasınız, pc başında olamayacaksınız. Bu durumda hareketli stop kullanılabilir. İşlemin gözüktüğü Terminal sayfasını açıp ordan sağ tıklayıp hareketli stop a tıklayın. Orada olan yada siz istediğiniz pip değerini girip kapatın. Siz pc başında olmasanızda yada bilgisayar veya program kapalı olsada hareketli stop çalışır. Umarım faydalı olmuştur. Kolay gelsin.

zakoo 10-05-2013 18:04

Quote:

Originally Posted by afdx (Post 76105)
Sorunuzu umarım yanlış anlamadım, eğer doğru anladıysam cevabı oldukça basit. Bir işleminiz açık, kardasınız, pc başında olamayacaksınız. Bu durumda hareketli stop kullanılabilir. İşlemin gözüktüğü Terminal sayfasını açıp ordan sağ tıklayıp hareketli stop a tıklayın. Orada olan yada siz istediğiniz pip değerini girip kapatın. Siz pc başında olmasanızda yada bilgisayar veya program kapalı olsada hareketli stop çalışır. Umarım faydalı olmuştur. Kolay gelsin.

Bilgisayar ve platform açık olmalı trailingstop için.

yasinipek 10-05-2013 18:10

Quote:

Originally Posted by afdx (Post 76105)

Malesef bende bu şekilde olmuyor program kapatınca izsüren de kapanıyor

lugol80 10-05-2013 19:12

2 gün önce işyerinde sabah açıp kar a geçen bir pozisyona takip eden zarar durdurucu (80 pip) uygulayıp öğle yemeğine çıktım. pc den platformu kapattım fakat hemen android telefondan açtım. yarım saat kadar sonra baktımki stop aynı yerde kar dan zarar etmeye başlamışım. Sanırım platformu hiç kapatmamak gerekiyordu. firmayı arayıp soracaktım ama bu başlığı görünce aklıma geldi. öğrenmek lazım.

yasinipek 10-05-2013 19:45

Quote:

Originally Posted by lugol80 (Post 76109)
2 gün önce işyerinde sabah açıp kar a geçen bir pozisyona takip eden zarar durdurucu (80 pip) uygulayıp öğle yemeğine çıktım. pc den platformu kapattım fakat hemen android telefondan açtım. yarım saat kadar sonra baktımki stop aynı yerde kar dan zarar etmeye başlamışım. Sanırım platformu hiç kapatmamak gerekiyordu. firmayı arayıp soracaktım ama bu başlığı görünce aklıma geldi. öğrenmek lazım.

Programı kapatınca zarar kesme noktasını program fiyata göre ayarladığı için o noktada kalır. Bunu ben biliyorum zaten ama başka bir yolla( fiyat hareketlerini program değil server yapsın gibi bir ayar) bu işlem yapılıyor mu diye sormuştum Buradaki cevaplardan da anlaşıldığı üzere böyle bişey yok ama balon haber dolanıp duruyor işte

Kemal Yıldırım 10-05-2013 22:14

trailing stop platform kapatılırsa çalışmaz.daha doğrusu bendeki hiçbir firmada denk gelmedim.ha onuda stop limit ve bekleyen emirler gibi firmalar mt4 üstünde kendi sunucularına taşıtıyorlarsa o başka tabi ozaman olabilir ama normalde bunlar ek yük olur güncelleme sürekli ister diye kolay kolay yapmak istemezler.

afdx 10-05-2013 23:32

21 Şubat'ta forexte ki ilk işlemim de memleketten cenaze haberi gelmişti. Önce sl yi başa baş noktasına çektim ardından iz süren sotopu çalıştırdım. 32 pipte sl olmuş ve ekran kırmızı yani stop olarak tp olmuş. Ek bir ayar falan yapmadım, işlem yaptığım firmadan mı kaynaklı onu da bilmiyorum açıkçası.

Kemal Yıldırım 10-06-2013 01:40

sonuçta eğer platformu kapatacaksanız trailingstop çalışmaz diyelim kimsenin canı yanmasın.İstisnalar kaidei bozmaz.

hizliokmaegtmni 10-08-2013 10:28

Bence de :)

All times are GMT +3. The time now is 01:47.