PDA

View Full Version : Forex için Kitap

santiego76
06-27-2013, 19:24
Arkadaşlar bütün forumu ve başka forumları didik didik ettim ve forex piyasaları için okunacak kitap listem şöyle ;

-Borsa sihirbazları
-Döviz piyasası teknik analizi
-ileri teknik analiz uygulamaları
-kurtlarla tango(ahmet mergen)
-hedge cambazları
-akıllı yatırımcı

Sizin bu kitaplar hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum , ben 1senedir forexle ilgileniyorum henüz gerçek hesap açacak kadar bilgili değilim , kendimi siz değerli üstadlar sayesinde daha çok geliştircem . Bu kitaplara ek olarak kitap önerebilecek olursada çok sevinirim . Bir Borsa Spekülatörünün Anılarını ve Ali perşembenin 4serilik kitabını okudum . Sürekli bu topiciği kontrol edicem lütfen en ufak yardımı olabilecek arkadaşlar tavsiye vermeden geçmesin , benim için doğru kaynaklara ulaşabilmek çok önemli, Saygılar

Capital1
06-29-2013, 17:53
Ben de ingilizce 50 'ye yakın kitap var. Bir kısmı PDF formatında.. Bir yerde ulaşıma açmayı düşünüyorum.. Bu konuda önerisi olan. yani ben yükleyince sizin acabileceğiniz bir download sitesi..

Çoğunu kapattılar.

karamba
06-29-2013, 19:10
Ben de ingilizce 50 'ye yakın kitap var. Bir kısmı PDF formatında.. Bir yerde ulaşıma açmayı düşünüyorum.. Bu konuda önerisi olan. yani ben yükleyince sizin acabileceğiniz bir download sitesi..

Çoğunu kapattılar.

mediafire.com
üyelik açıp, upload yapıyorsunuz ve akabinde ulşabileceğiniz linki paylaşıyorsunuz :biggrin1:

Capital1
06-29-2013, 20:32
işte ilk kitap

http://www.mediafire.com/download/ie8q56ih3ssr0we/mastermarket.pdf

ikincisi

http://www.mediafire.com/view/jy1kp7ubo19sjq7/abletrend.pdf

Capital1
06-29-2013, 20:55
ve foreksin sırları..

bu kitapları full okudum.. sır mır kalmadı.. ama kız tavlama teknikleri kitabını okumak başka. Bağdat Caddesinde uygulama yapmak başka.. :kahkaha::kahkaha:

http://www.mediafire.com/view/q544sk92a2vbqya/forexsecret.pdf

santiego76
06-30-2013, 04:39
allah razı olsun kardeşim ama bana türkçe kaynak lazım :)

Capital1
06-30-2013, 14:44
Türkçe benim bildiğim 3 kaynak var
- Mutlu meydanın kitabı.. Foreks Piyasası
-AZ' Foreks
-Ali Perşembe - Sadece foreks değil borsa şirketleri hakkında.. Keçi boynuzu kitabı gibi.. Bir yığın odun yiyeceksin ki bir gram tat almak için..

Türkçe başka var mı bilmiyorum ?

santiego76
06-30-2013, 14:51
Teşekkür ederim dostum ama mutlu meydanı okudum tamamen reklam amaçlı , ali perşembeninde teknik analiz mi dedin serisini okudum ama yeterli olduğunı düşünmüyorum , eğitim kısmını tam halletmek istiyorum

Capital1
06-30-2013, 15:13
Teşekkür ederim dostum ama mutlu meydanı okudum tamamen reklam amaçlı , ali perşembeninde teknik analiz mi dedin serisini okudum ama yeterli olduğunı düşünmüyorum , eğitim kısmını tam halletmek istiyorum

Bence psikoloji kısmına odaklanmak lazım.. Çok iyi eğitim almış olsanız bile insan psikolojisi ve zaafı esas belirleyici olan.. Kendimden biliyorum.. Gece yarısı en likiditenin olmadığı zamanda çok absürd pozisyonlar açıyorum..

santiego76
06-30-2013, 17:15
Çok doğru , bir borsa spekülatörünün anılarını 2kere okudum şuanda borsa sihirbazlarını okuyorum , sonrasında hedge cambazlarını okucam , inşallah iyi bir trader olurum

hikmet1709
07-15-2013, 22:09
Bence psikoloji kısmına odaklanmak lazım.. Çok iyi eğitim almış olsanız bile insan psikolojisi ve zaafı esas belirleyici olan.. Kendimden biliyorum.. Gece yarısı en likiditenin olmadığı zamanda çok absürd pozisyonlar açıyorum..

Sevgili üstadım, forumdaki değerlendirmelerinizden çok istifade ediyorum. Ben de 1 yıldır foreksle ciddi şekilde ilgileniyorum. Nerede alıp satacağımı bir sisteme oturtamadım. Otomotik al-sat programlarının ne oranda faydası olur onuda bilmiyorum. Zaten bildiğim öyle bir sistemde yok... bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim... şimdiden iyi çalışmalar yazmaya, bizleri aydınlatmaya devam edin lütfen...:confused::biggrin2: