PDA

View Full Version : Saxo Capital'de işlem yapan var mı

eminnet
05-13-2013, 21:13
Saxo Capital'de işlem yapan var mı arkadaşlar baktım çok çeşitli ürünler var bugün hesap açtırdım,ama pek fikrimde yok açıkçası...

kullananlar iyi ve kötü yanlarını belirtirse sevinirim...

saxotrader biraz farklı geldi bana...

ama nerdeyse işlem yapılamayan bir şey yok...

Kemal Yıldırım
05-13-2013, 21:24
Maliyetleri çok yüksek indirimede yanaşmıyorlar.Piyasadaki en eski perakende işlem yaptıran firmalardan biridir ECN tarzı için hızı yetersiz maliyetler yüksek ama güvenilirdir.

eminnet
05-13-2013, 21:37
Maliyetleri çok yüksek indirimede yanaşmıyorlar.Piyasadaki en eski perakende işlem yaptıran firmalardan biridir ECN tarzı için hızı yetersiz maliyetler yüksek ama güvenilirdir.

güniçi scalping tarzı için hiç uygun değil zaten scalp yasak diye sözleşmede madde var,sitede de scalping serbest diye bir reklam koymamışlar özellikle dikkat ettim,sözleşmedeki maddeyi gördükten sonra...

ama düşük kaldıraçla trende sırtını yaslayıp orta vadeli pozisyon alanlar için çok geniş ürün yelpazesiyle ilgi çekiyor...

mesela tarımsal emtialar,bilmiyorum forumda ilgilenenler varmıdır..

Kemal Yıldırım
05-13-2013, 22:03
güniçi scalping tarzı için hiç uygun değil zaten scalp yasak diye sözleşmede madde var,sitede de scalping serbest diye bir reklam koymamışlar özellikle dikkat ettim,sözleşmedeki maddeyi gördükten sonra...

ama düşük kaldıraçla trende sırtını yaslayıp orta vadeli pozisyon alanlar için çok geniş ürün yelpazesiyle ilgi çekiyor...

mesela tarımsal emtialar,bilmiyorum forumda ilgilenenler varmıdır..

emtia trading yapmak isteyenler endekslere oyanyanlar için bin tane alternatif bulunur.İş forexse bu maliyetlerle ve scalpinge karşı aldıkları tavırla işleri zor.Ama dediğim gibi en eski firmalardan biridir ve market maker yapı içinde güvenilirdir.ECN tarzı isteniyorsa başka bir alternatife yönelinmesi gerekiyor.