FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 09-28-2015, 21:33
serdar7 serdar7 is offline
Yeni Üye

serdar7 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Forex 24 saat açık piyasadır isim vermeden soruyu cevaplarsak bu arkadaşlarda 9-18 arası adam vardır diğer vakitler kimse olmaz.Tutki 18den sonra bir sorun oldu platformda ne yapacaksın? ertesi gün mesai saatini bekleyeceksin
Spreadler rakiplere göre uçuk kaçar ilaveten oynadığınız yer yine hazinedir diğer edebiyatlar traştan ibarettir.
bilgiler için teşekkürler
Reply With Quote
Old 10-02-2015, 14:21
Selcuk155 Selcuk155 is offline
Yeni Üye

Selcuk155 is on a distinguished road

Merhaba, Fx'de viop30 işlemine açık aracı kurum var mı?
Reply With Quote
Old 10-20-2015, 13:49
fed başkanı fed başkanı is offline
Banned

fed başkanı is on a distinguished road

Arkadaşlar aracı kurum ariyorum. MM Ecn veya Stp farketmez. Düzgün çalişan bir kurum ariyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir özel mesaj atarsaniz sevinirim
Reply With Quote
Old 11-11-2015, 02:32
serdarali serdarali is offline
Yeni Üye

serdarali is on a distinguished road

Türkiyedeki fx broker ve bankaların canlı spreadlerini görebileceğim bir yer var mı?İşyatırım, TurkishYatırım ve Deniz Yatırımın spreadlerini ve emir giriş hızlarını merak ediyorum.Teşekkürler.
Reply With Quote
Old 11-11-2015, 16:31
serdarali serdarali is offline
Yeni Üye

serdarali is on a distinguished road

Foruma dosya nasıl eklenir bulamadım.Linkdeki indikatör spreadleri text dosyası olarak mql4/files bölümüne kayıt ediyor: http://s000.tinyupload.com/?file_id=...17167283493042
Reply With Quote
Old 11-27-2015, 04:14
Yolkipalki's Avatar
Yolkipalki Yolkipalki is offline
Site Üyesi

Yolkipalki is on a distinguished road

Selam arkadaslar forumu cok uzun olmayan fakat cok da kisa olmayan zaman dilinde takip ediyorum ve burdan bircok faydali bilgi edindigimi soylemek isterim. Bu tip forumlarin turkce dilinde olmasi ve Kemal bey gibi bildiklerini samimiyetle paylasan insanlarin olmasi buyuk bir avantaj. Yurt disinda yasayan biri olarak bazi yabanci forumlarida takip ediyorum genel olarak forexin kumar olarak algilanmasindaki en buyuk etken broker seciminden kaynaklaniyor diyebilirim. Cunku dusuk spread olanlari, farkli bonuslar, ve para yatirma olanaklarin cesitligi ve kolayligi bizi cezbederken sanirim en basta yanlis karar vermemize sebep oluyor. Cunku forex de ozellikle demo versiyonunu deneyen bircok kisi kisa surede bol kazanc elde edebildigini gorup bunu reelde de tekrarlayabilecegi icin baliklama en iyi kosullari sunan brokerlara atliyor. Okumayi seven biri olarak bugune kadar 3 farkli forumu 3 farkli dilde takip etmeye devam ediyorum ama malesef kotu niyetli forex sirketlerinin degnekciligini yapan bircok yazar mevcut ve bilgi kirliligi hakim. Ulkemizdeki forex sirketlerinde (spk regulasyonunda olanlar) islak imzali kayit istiyorlar ve eger hesabi baska arkadas uzerinden acicaksak yine bizim noter onayli vekaletnamemizi istemekteler. Bu kisa vadede Turkiyeye gelmeyi dusunmeyen benim gibiler icin zor bir secenek, eger hesabimizi 3. kisi adina acip yurt disindan kontrol etmek ise buyuk bir risk. Cunku sozlesmelerinde teror faaliyetlerine yardim riskinden dolayi hesabin yanliz hesap sahibi tarafindan kullanabilinecegi 3. kisiler tarafindan kullanim tespit edilirse bunu dondurma haklarinin oldugu acikca yaziyor.
Yine de bu secenek bana kapali degil diye dusunuyorum bir sekilde noter onayini konsolosluk araciligiyla gelmeden de halledebilirim gibi . Suanda ulkemizdeki araci kurumlardan Bir devlet bir ozel bankaya ait olan bir de tamamiyle ozel sektor araci kurumu olan bir sirketi karsilastiriyorum. Fakat hepsinin farkli avantaj ve dezavantajlari mevcut . Yurt disinda ise ecn stp sirketlerini hem forexforumtr den hem de yurtdisi en buyuk 2 forumdan kiyasliyorum fakat farkli bilgiler ve ornekler mevcut. Bu isin icinden bence en guzel, gercek kullanicilarin tavsiyeleriyle en dogru secimi yapip cikabilirim. O yuzden eger tavsiyede bulunmak isteyen degerli forum uyelerinden ricam yurt ici ve yurt disi guvenilir araci kurumlarini belirtmeniz.
Herkese tesekkur ederim.
Reply With Quote
Old 12-23-2015, 17:21
Test Test is offline
Yeni Üye

Test is on a distinguished road
Exclamation

kesinlikle katılıyorum ve eklemek istiyorum. Devlet bankalarının forex hizmetleri var ve bana daha güvenli daha şeffaf gibi geliyor neticede devlet kurumu vatandaşı dolandırmak niyetinde değildir diye düşünüyorum. Kullanan veya tavsiyede bulanabilecek üstadlar var mı? Örneğin ziraat fx stp hizmet mi veriyor.
Reply With Quote
Old 11-01-2016, 10:37
Erhantly Erhantly is offline
Yeni Üye

Erhantly is on a distinguished road
Default Sorunsuz

Merhaba arkadaşlar, bende güvenilir bir forex şirketi arıyorum.
200.000 tl yatırıp kaldıraçıda 5 yaparak dolar artacak diye işlem yapıp 6 ay işlemi bekleteceğim. Swap olmayan sağlam bir firma varmı? İşlem platformu scalping spreat oranlarını önemsemiyorum dediğim gibi ben tek işlem açıp 6 ay bekleyeceğim, fiziki dolar almaktansa 5 kaldıraçla forexten almayı düşünüyorum. Ama şu gecelik taşıma maliyeti kafamı karıştırıyor yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı.
Reply With Quote
Old 11-01-2016, 11:07
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by Erhantly View Post
Merhaba arkadaşlar, bende güvenilir bir forex şirketi arıyorum.
200.000 tl yatırıp kaldıraçıda 5 yaparak dolar artacak diye işlem yapıp 6 ay işlemi bekleteceğim. Swap olmayan sağlam bir firma varmı? İşlem platformu scalping spreat oranlarını önemsemiyorum dediğim gibi ben tek işlem açıp 6 ay bekleyeceğim, fiziki dolar almaktansa 5 kaldıraçla forexten almayı düşünüyorum. Ama şu gecelik taşıma maliyeti kafamı karıştırıyor yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı.
Ona hiçbir broker müsaade etmez.TRY pariteleriden faizsiz yapmazlar.Devlet bankalarının iştiraki olanlarda yapanlar var ama onlardada özel madde var hem spreadi 4 digite göre 200 yapıyorlar hemde vaden uzayınca risk görürlerse faizi işletiyorlar
Reply With Quote
Old 11-01-2016, 13:47
Erhantly Erhantly is offline
Yeni Üye

Erhantly is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Ona hiçbir broker müsaade etmez.TRY pariteleriden faizsiz yapmazlar.Devlet bankalarının iştiraki olanlarda yapanlar var ama onlardada özel madde var hem spreadi 4 digite göre 200 yapıyorlar hemde vaden uzayınca risk görürlerse faizi işletiyorlar
Peki hocam bu faizin tutarı ne?
Mesela ben 200.000 bin tl dolar artacak diye 5 kaldıraçlı işlem açsam aylık takribi kaç para faiz keserler.

Artıştan kazandığımı faizle geri alacaklarsa ne mantığı kaldı forexin.
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex broker

Currently Active Users Viewing This Thread: 9 (0 members and 9 guests)

Thread Tools

Posting Rules