FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 08-20-2014, 15:08
Efkan Genç's Avatar
Efkan Genç Efkan Genç is offline
Moderatör

Efkan Genç is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by iltrozmn View Post
yeni başlayan biri olarak kaldıraç olarak ne kullanmalıyım,tavsiyeleriniz nedir,teşekkür ediyorum
kaldıraç oranından ziyade sanırım hesabınıza göre hangi lotta işlem açmalıyım diye sormak daha doğru olur. eğer yeni başlayan biri iseniz, benim tavsiyem kendi sisteminizi oluşturana kadar demoda işlemlerinizi açmanız. ama ben o kadar bekleyemem diyorsanır. 1000$ için işlem başına 0,05lot yeni başlayanlar için idealdir. toplamda da açık olan işlemlerinizin oranı da 0,30lotu geçmemesi iyidir. her zaman hatırlatmak ta fayda var en önemlisi tabi ki de katii stoploss kullanmanız
Old 08-20-2014, 15:09
azizhoca2007's Avatar
azizhoca2007 azizhoca2007 is offline
Moderatör

azizhoca2007 is on a distinguished road

Quote:
yeni başlayan biri olarak kaldıraç olarak ne kullanmalıyım,tavsiyeleriniz nedir,teşekkür ediyorum
Değerli kardeşim, istersen kaldıracı 1:500 kullan, o önemli değil. İşlem hacmin önemli. Bence yeni başladıysan 0.01 lot kullan. Elbette kendi kararını kendin vermelisin.

ForexForumTR Facebook'ta Tıklayın!

Kolay ve Anlaşılır Forex Teknikleri için Tıklayın!

Al-Sat-Tut Tavsiyesi Değildir!
KESİNLİKLE yatırım kararı olarak değerlendirmeyiniz.
Kendi yatırım kararınızı kendiniz veriniz!
Reply With Quote
Old 08-20-2014, 15:18
Efkan Genç's Avatar
Efkan Genç Efkan Genç is offline
Moderatör

Efkan Genç is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by azizhoca2007 View Post
Değerli kardeşim, istersen kaldıracı 1:500 kullan, o önemli değil. İşlem hacmin önemli. Bence yeni başladıysan 0.01 lot kullan. Elbette kendi kararını kendin vermelisin.
psikolojik olarak çoğu insan 0,01lotun getireceği karı çok düşük görmekte. fakat işin şu kısmına bakarsanız 0,01in karını önemsemezseniz işlemlerinizden erken çıkma gibi alışkanlıkta edinmeyeceksinizdir

bunu en iyi marginine göre yüksek lot açanlar bilir
Old 08-20-2014, 15:22
iltrozmn iltrozmn is offline
Site Üyesi

iltrozmn is on a distinguished road

herkese yorumları için teşekkür ediyorum,tam açıklayamadığımı düşünüyorum,aracı kurumum kaldıraç olarak tek bir oran olduğunu söyledi sonradan değiştirilemiyor muş o ne olmalı diye sormuştum,demo hesabı 3 aydır kullanıyorum ama takdir edersiniz ki gerçek para olmayınca psikolojik olarak konuya hakim olamıyorsunuz
Reply With Quote
Old 08-20-2014, 15:27
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
1/100 SPK kurallarına göre max verilebilecek orandır.Sende bu hakkı kullanan bir hesap açacaksın ve işlem lotunuda yukarda kardeşlerimizin yazdığı gibi fazla büyütmeden kullanırsan makul olur.Scalping için 1000 dolara max 0,1 lot uzun vadeli yapıyorsan 1000 dolar için 0,01 kullanman yeni olduğun için normal olur.
Reply With Quote
Old 08-20-2014, 15:37
iltrozmn iltrozmn is offline
Site Üyesi

iltrozmn is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
1/100 SPK kurallarına göre max verilebilecek orandır.Sende bu hakkı kullanan bir hesap açacaksın ve işlem lotunuda yukarda kardeşlerimizin yazdığı gibi fazla büyütmeden kullanırsan makul olur.Scalping için 1000 dolara max 0,1 lot uzun vadeli yapıyorsan 1000 dolar için 0,01 kullanman yeni olduğun için normal olur.
bilgi için çok teşekkür ediyorum kemal bey tam olarak öğrenmek istediğim şeydi
Reply With Quote
Old 08-26-2014, 16:12
BiriBeniDurdrsn BiriBeniDurdrsn is offline
Banned

BiriBeniDurdrsn is on a distinguished road

Demo hesabı 2 günün sonunda 100.000den 160.000 e ardından 1 ay sonra tekrar işlem yapmaya vakit bularak 340.000 e çıkarınca gaza gelip gerçek hesap açan bir kardeşiniz olarak şuanda durum vahim aynı kaldıracı kullandığım halde 100 dolarım 340 dolar değil 45 dolar oldu sanırım bomlayacak .

İşlemler , pariteler , ho 'lar , fibonacciler , eliotlar , desteği direnci , macd si, oskilatörü arkadaşlar bunların hepsi bana kafayı yedirtecek 72 saattir 4 yada 5 saat bile uyumadım. İnternette okadar çok bilgi var ki o bilgileri okumadan evvel daha iyi alım satım yapıyordum.

Öğrenci kardeşinize bir yardım edin , Mühendislik bölümünde okuduğum halde ben burdaki terimlerin tekniklerin içinden çıkamıyorum. Kendinize ait bir sistemi nasıl oluşturabildiniz . Nasıl kurtuldunuz bu bilgi kirliliğinden sisteminizi nasıl planyabildiniz, backtestini yaparken işin içinden nasıl çıktınız?

Ve ben kendime ait bir sistem oluşturana kadar bana gün içi işlem için ne önerirsiniz , psikoloji sağlam , plana son derece sadığımdır , ho larla iyi anlaştık gibi günde %10 kara geçmenin bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim bu forexte
Reply With Quote
Old 08-26-2014, 19:26
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Virüsü kapmışsın.. ayvayi yemişsin yani .. Hayatta iflah olmazsın.. Uzun vadeli işlem yap veya hiç yapma.. Yoksa piyasa öper adamı..
Old 08-26-2014, 19:48
BiriBeniDurdrsn BiriBeniDurdrsn is offline
Banned

BiriBeniDurdrsn is on a distinguished road
Default Teşşekkür

Quote:
Originally Posted by Capital1 View Post
Virüsü kapmışsın.. ayvayi yemişsin yani .. Hayatta iflah olmazsın.. Uzun vadeli işlem yap veya hiç yapma.. Yoksa piyasa öper adamı..
Önerin için teşekkür ederim , Karahan hocamda şimdilik demoda devam etmemi söyledi. Haliyle sizleri dinleyeceğim , acı şeyleri yaşayarak öğrenmenin zorluğuna çok kere katlandık hayatımızın bir çok yerinde. Belkide kendimizi buraya atmamızın sebebi bu bile olabilir.

Daha başka abilerimin veya akranlarımın önerilerini bekliyorum.
Reply With Quote
Old 08-26-2014, 21:06
relax's Avatar
relax relax is offline
Site Üyesi

relax is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by BiriBeniDurdrsn View Post
Önerin için teşekkür ederim , Karahan hocamda şimdilik demoda devam etmemi söyledi. Haliyle sizleri dinleyeceğim , acı şeyleri yaşayarak öğrenmenin zorluğuna çok kere katlandık hayatımızın bir çok yerinde. Belkide kendimizi buraya atmamızın sebebi bu bile olabilir.

Daha başka abilerimin veya akranlarımın önerilerini bekliyorum.
Kardes ben 3 kere hesap patlattim ve sebeplerine donup baktigimda ilki bu isi hic bilmeden sabirsizca olaya girmek oldu.
Ikincisi tamamen hatali islemlerdi usdtl paritesinde ben aldim o dustu ben aldim o dustu daha dusmez dedim dibin dibi vardir kuralini bilmedigimden swaplar birikti 4 haneye vardi nerdeyse. Ama asil o sebep olmadi tabi. Eu vardi elimde ortalama 1.36lardan. Uzun sure de tuttum elimde. Ama Draghi cikti eksi faiz dedi ustune tltro parasal genisleme dedi yaslandim arkama selaleyi izledim. O kdr savastim ki o hesabi kurtarmak icin ne hedgeler ne scalpler psikoloji alt ust.
Son patlattigim hesap ise 3 bilemedin 4 gun surdu. Sebebi ise tamamen zararimi cikarmak uzere bilincsizce actikca actigim islemler oldu.

2 gun oldu yeni hesap actim allahima sukur iyi gidiyor. Sadece scalpe yapiyorum suan ve tek paritede. Karahan hocamin dedigi gibi tek kollu judocu
Sana tavsiyem hesap yonetimini ogren. Mesela 1000$'in varsa 0.5'ten buyuk pozisyon acma. Pozisyon acmak icin hic acma! En onemlisi trend yonu disina cikma. Suan eu dusuyor buy acma. Ciktikca direnc noktalarinda sat. Karda kapat birak ciksin alma direncte yine sat. Biraz once cikacagini bildigim yerde scalpe yapmadim. Cunku kendime ters dusmek istemedim. Planin olsun programini yap oyle islem ac. Takipte kal hep. Onemli veri zamanlari islemlerin riskli olmasin. Gerekirse oncesinde kapat. Stop loss koycagin yer cok teknik bir mevzu mutlaka ogren bunu. Allaha emanet insallah hepimiz bu isten alnimizin akiyla cikariz.

Tags
forex, forex bilgi, forex eğitim

Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)

Thread Tools

Posting Rules