FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 11-16-2017, 04:51
Budakbaşı Budakbaşı is offline
Site Üyesi

Budakbaşı is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Ellerine sağlık uygurum.Beni tahrik ediyorsun ama bir resimde ben koyayımda forexten para kazanılıyormu diyenlere kapak olsun

Maşallah Kemal Abi...

Reply With Quote
Old 01-07-2018, 16:56
successwilll successwilll is offline
Yeni Üye

successwilll is on a distinguished road

Abi bu kadar parayı hangi broker a güvenip de yatırdın? Proton mu?
Reply With Quote
Old 01-08-2018, 02:25
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by successwilll View Post
Abi bu kadar parayı hangi broker a güvenip de yatırdın? Proton mu?
Bağlamak için yükleyip geri çekmemek lazım kazandıkça çektiğimiz için bağlamış sayılmayız
Herkesin kesesine göre paranın büyüklüğü küçüklüğü değişir.Sana çok olan bana az olur bana çok olan başkasına az gelir.
Reply With Quote
Old 01-15-2018, 13:48
ismet ismet is offline
Site Üyesi

ismet is on a distinguished road
Question

Merhabalar, 2016 yılında forex piyasasından çıktım. O günlerde A1 Capital'deydim. Geçen hafta tekrar aktif olmak için kendilerini aradığımda, yeni yasa gereği enaz 50.000tl bakiye olmalı dediler. Lakin benim ihtiyaç fazlası 50.00tl'em yok.

Geriye dönük 14-15 sayfa geriye doğru okuduğumda, Yabancı kurumlara yöneldiğimizi gördüm. Anladığım kadarıyla çoğumuz Proton firmasını tercih etmekteyiz. Fakat bende yabancı dil mevcut değil.

Sizden ricam bana yardımcı olmanız. Register işlemini gerçekleştirdim. Şimdi;
1. Aracı kurum bizden hangi evrakları istiyor.
2. Upload mı yoksa kargo ile mi göndereceğiz?
3. Sözleşmesine nereden ulaşıp, geri göndereceğiz?
4. Aracı kurum hesap açılışı için enaz ne kadar bakiye istiyor?
5. Benim şimdilik aklıma gelen bunlar. Eğer sizlerinde eklemek istediği. Şunu'da yapman gerekiyor dediğiniz birşey varsa, lütfen yazın.

Ayrıca Kemal hocamın gerek piyasa gerekse aracı kurumlar hakkındaki bilgi ve tecrübelerini bizlerden esirgemediği için kendisine çok teşekkür ederim.
Reply With Quote
Old 01-15-2018, 14:17
acan1 acan1 is offline
Site Üyesi

acan1 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by ismet View Post
Merhabalar, 2016 yılında forex piyasasından çıktım. O günlerde A1 Capital'deydim. Geçen hafta tekrar aktif olmak için kendilerini aradığımda, yeni yasa gereği enaz 50.000tl bakiye olmalı dediler. Lakin benim ihtiyaç fazlası 50.00tl'em yok.

Geriye dönük 14-15 sayfa geriye doğru okuduğumda, Yabancı kurumlara yöneldiğimizi gördüm. Anladığım kadarıyla çoğumuz Proton firmasını tercih etmekteyiz. Fakat bende yabancı dil mevcut değil.

Sizden ricam bana yardımcı olmanız. Register işlemini gerçekleştirdim. Şimdi;
1. Aracı kurum bizden hangi evrakları istiyor.
2. Upload mı yoksa kargo ile mi göndereceğiz?
3. Sözleşmesine nereden ulaşıp, geri göndereceğiz?
4. Aracı kurum hesap açılışı için enaz ne kadar bakiye istiyor?
5. Benim şimdilik aklıma gelen bunlar. Eğer sizlerinde eklemek istediği. Şunu'da yapman gerekiyor dediğiniz birşey varsa, lütfen yazın.

Ayrıca Kemal hocamın gerek piyasa gerekse aracı kurumlar hakkındaki bilgi ve tecrübelerini bizlerden esirgemediği için kendisine çok teşekkür ederim.
Chatta türkçe konuşanlarda çıkıyor.Türkçe destek istiyorum cümlesini translaterdan çevirip yazın genellikle bilen birileri geliyor.İşlemlerin hepsi online yapılabiliyor.Bağlanıp sorarsanız sorularınızın cevaplarını direk olarak öğrenebilirsiniz.
Reply With Quote
Old 01-15-2018, 14:23
ismet ismet is offline
Site Üyesi

ismet is on a distinguished road

Çok teşekkür ederim.
Reply With Quote
Old 01-19-2018, 19:50
unfatalx unfatalx is offline
Banned

unfatalx is on a distinguished road

Kemal hocam bu kadar buyuk miktarda para gonderip cekince, kinse sormuyor mu size bu kadar parayi kime niye gonderiyon, kim sana niye gonderiyo ?

Quote:
Bağlamak için yükleyip geri çekmemek lazım kazandıkça çektiğimiz için bağlamış sayılmayız
Herkesin kesesine göre paranın büyüklüğü küçüklüğü değişir.Sana çok olan bana az olur bana çok olan başkasına az gelir.
Reply With Quote
Old 01-28-2018, 05:27
acan1 acan1 is offline
Site Üyesi

acan1 is on a distinguished road

Quote:
Kemal bey size bir sorum olacaktı.Proton Capital Markets firmasında hesabım var hızlı para gönderip çekme ve mt4'ünün düzgün çalışması müşteri desteğinin ilgili ve bilgili olması gibi sebeplerden çok memnunum ancak sermaye artırıp hesabımı daha düşük spread olan bir üst gruba geçirmek istediğimde mevcut kaldıracım ve stopout seviyem düşüyor.Nedeni hakkında firmaya sorduğumda STP çalıştıklarını ve eksi bakiye riski sebebiyle böyle olduğu açıklamasını yapıyorlar.Sonuçta ben işlem yaptıkça yüksek lot açtıkça firma kazanacaksa neden böyle oluyor yardımcı olabilirmisiniz?
Reply With Quote
Old 01-28-2018, 16:19
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by unfatalx View Post
Kemal hocam bu kadar buyuk miktarda para gonderip cekince, kinse sormuyor mu size bu kadar parayi kime niye gonderiyon, kim sana niye gonderiyo ?

Gelen parayı kim niye sorsun ülkeye döviz giriyor.10 bine kadar olan miktarlar zaten dünyanın hiçbir yerinde sorulmaz üstündeki rakamlarda ise farklı alternatifler kullanmak mümkün tabi bunları forumda yazacak kadar aptal değilim.
Reply With Quote
Old 01-28-2018, 16:26
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by acan1 View Post
Kemal bey size bir sorum olacaktı.Proton Capital Markets firmasında hesabım var hızlı para gönderip çekme ve mt4'ünün düzgün çalışması müşteri desteğinin ilgili ve bilgili olması gibi sebeplerden çok memnunum ancak sermaye artırıp hesabımı daha düşük spread olan bir üst gruba geçirmek istediğimde mevcut kaldıracım ve stopout seviyem düşüyor.Nedeni hakkında firmaya sorduğumda STP çalıştıklarını ve eksi bakiye riski sebebiyle böyle olduğu açıklamasını yapıyorlar.Sonuçta ben işlem yaptıkça yüksek lot açtıkça firma kazanacaksa neden böyle oluyor yardımcı olabilirmisiniz?
Bu anlattıkların firmanın gerçekten STP çalıştığını gösteriyor ve gözümde puanları iyice arttı.Sen bakiyeni büyütüp lotunu artırdıkça eğer stopout ve kaldıracın çok yüksekse olası haftasonu gapleri veya TDİ verisi gibi zamanlarda spread açılması yada gaplerden dolayı ani şekilde eksi bakiyeye düşebilirsin.Tabi paran ufaksa bu miktarlar karşı taraf firma için olası zararı 5-10-100 dolar olur en fazla ve o riski göze alabiliyorlar ama paran büyür 10binler yüzbinler milyonlar olursa bu gap neticesi oluşacak yüksek riskli kaldıraçlı trade eden yatırımcıların oluşturacağı eksi bakiyeler 1000-10000-100000 gibi uzayıp gider.Doğal olarak gerçek stp bir firmada komisyondan 3-5 kazanacağı bir müşterisi için olası bu eksi bakiyede mislince zarara girme riskini almak istemez.Bu yüzden deposit büyüdükçe lotların büyüdükçe daha düşük spreadli gruba girmek istediğinde kaldıracın ve stopoutun değişmesi normaldir.Böylelikle gapten patlarsan eksi bakiyeye düşme olasılığını mümkün olduğunca azaltmış olurlar.

Last edited by Kemal Yıldırım; 01-28-2018 at 16:28.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)

Thread Tools

Posting Rules