FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 12-31-2013, 00:31
hakan2525 hakan2525 is offline
Yeni Üye

hakan2525 is on a distinguished road

stopp loss koyduğum noktanın çok üzerinde zararımın kapatıldığını görüm, firmayı arayıp sorduğumda bana çok hızlı bir hareket olduğunu ve bilgisayarın ilk gördüğü noktadan işlemi gerçekleştirdiği söylendi. o an için altının gördüğü en yüksek fiyattan zararım kapanmıştı 63 bip yukarıdan hem de. gap ta yoktu tekni analize baktığımdaa çok sakin bir gündü sadece o an için için hızlı bir yükseliş gelmişti. eski işlemlerime baktım defaalarcaa başıma gelmiş bu işlem yani zararımı kapat dediğim yerden daha fazla zarar ederek işlemlerim defalarca kapanmış.a ma karı al dediğim yerden daha karlı bir noktadan hiç karım kapanmamış.
Reply With Quote
Old 12-31-2013, 02:08
KMTX's Avatar
KMTX KMTX is offline
Site Üyesi

KMTX is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by hakan2525 View Post
stopp loss koyduğum noktanın çok üzerinde zararımın kapatıldığını görüm, firmayı arayıp sorduğumda bana çok hızlı bir hareket olduğunu ve bilgisayarın ilk gördüğü noktadan işlemi gerçekleştirdiği söylendi. o an için altının gördüğü en yüksek fiyattan zararım kapanmıştı 63 bip yukarıdan hem de. gap ta yoktu tekni analize baktığımdaa çok sakin bir gündü sadece o an için için hızlı bir yükseliş gelmişti. eski işlemlerime baktım defaalarcaa başıma gelmiş bu işlem yani zararımı kapat dediğim yerden daha fazla zarar ederek işlemlerim defalarca kapanmış.a ma karı al dediğim yerden daha karlı bir noktadan hiç karım kapanmamış.
firma hangisidir genele yazmak istemiyosan özeldende yazabilirsin haberimiz olsunki hem kendim hem tanıdkları uyarayım
Reply With Quote
Old 01-04-2014, 20:43
Yeni Üye

Quote:
Originally Posted by KMTX View Post
firma hangisidir genele yazmak istemiyosan özeldende yazabilirsin haberimiz olsunki hem kendim hem tanıdkları uyarayım
integral menkul değerler
Reply With Quote
Old 01-05-2014, 17:02
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Hafta sonu SPK kayıtlı brokerların faaliyet raporlarını inceledim içlerinde direk STP çalıştığını iddia edip reklam yapan çılgın spreadler vadeden bir yerin işlemlerinin %1ini bile likidite sağlayıcılarla yapmadığı nerdeyse tüm işlemleri hazinesinde erittiğini gördüm.Bu adamlar milleti salak yerine koyuyorlar kamuoyuna açık faaliyet raporuna bakacak kadar bilgisi olmayan %99luk bir kitlenin varlığını bildikleri için bu kadar aymaz ve utanmazca yalan konuşup reklam yapabiliyorlar.SPK bence bu tutarsızlıklara ve yanıltıcı reklamlara engel olmalı.Kanunen şuan için yanıltıcı reklam yapmak yasak ve suç kapsamında ama açık açık STP hizmet direk aracılık diyerek işlemlerin %1ini bile piyasada gerçekleştirmeyen tümünü hazinesinden yaptıranlar var.Buna ancak OHA denir ÇÜŞ denir.Milletin gözünün içine baka baka yalan söyleniyor ve o yalan üzerine reklam inşa ediliyor.
Reply With Quote
Old 01-05-2014, 21:52
Yeni Üye

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Hafta sonu SPK kayıtlı brokerların faaliyet raporlarını inceledim içlerinde direk STP çalıştığını iddia edip reklam yapan çılgın spreadler vadeden bir yerin işlemlerinin %1ini bile likidite sağlayıcılarla yapmadığı nerdeyse tüm işlemleri hazinesinde erittiğini gördüm.Bu adamlar milleti salak yerine koyuyorlar kamuoyuna açık faaliyet raporuna bakacak kadar bilgisi olmayan %99luk bir kitlenin varlığını bildikleri için bu kadar aymaz ve utanmazca yalan konuşup reklam yapabiliyorlar.SPK bence bu tutarsızlıklara ve yanıltıcı reklamlara engel olmalı.Kanunen şuan için yanıltıcı reklam yapmak yasak ve suç kapsamında ama açık açık STP hizmet direk aracılık diyerek işlemlerin %1ini bile piyasada gerçekleştirmeyen tümünü hazinesinden yaptıranlar var.Buna ancak OHA denir ÇÜŞ denir.Milletin gözünün içine baka baka yalan söyleniyor ve o yalan üzerine reklam inşa ediliyor.
bu konu çok ince bir konu. sonuç olarak ve en açık olarak bizim zararımız onların karı, karımız ise zararları. fiyat genel bir piyasada belirleniyor bu bizim için bir avantaj gibi görünse de çoğunluk olarak piyasa da aynı yönlü işlem yaptığımızı düşünüyorum. kısa vadeli trendler her türlü spekülasyona açık ve kaldıraçla oynadığımız için kısa vadeli hareketler bile paramızı tüketmemize neden olabiliyor. stop loss koysak bir türlü koymasak bir türlü. özellikle önemli açıklamaları olacağı dakikalarda fiyatlar iki tarafa doğru da hareket ediyor ve çok hızlı ve sert oluyor hareketler bize de büyük zararlar kalıyor. çok ama çok tecrübe ve zihinsel olarak çok sağlam olmak gerekiyor ben 3 ay içerisinde 93 bin dolar kaybettim.
Reply With Quote
Old 01-06-2014, 00:17
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by hakan2525 View Post
bu konu çok ince bir konu. sonuç olarak ve en açık olarak bizim zararımız onların karı, karımız ise zararları. fiyat genel bir piyasada belirleniyor bu bizim için bir avantaj gibi görünse de çoğunluk olarak piyasa da aynı yönlü işlem yaptığımızı düşünüyorum. kısa vadeli trendler her türlü spekülasyona açık ve kaldıraçla oynadığımız için kısa vadeli hareketler bile paramızı tüketmemize neden olabiliyor. stop loss koysak bir türlü koymasak bir türlü. özellikle önemli açıklamaları olacağı dakikalarda fiyatlar iki tarafa doğru da hareket ediyor ve çok hızlı ve sert oluyor hareketler bize de büyük zararlar kalıyor. çok ama çok tecrübe ve zihinsel olarak çok sağlam olmak gerekiyor ben 3 ay içerisinde 93 bin dolar kaybettim.
Hakan bu işler yazdığın gibi olmuyor çoğu broker market maker senin zararın onlara kar şeklinde çalışsada içlerinde gerçekten STP olanlarda var ve bunun tespitide zor değil işin ehli olan çok kolay tespit edip doğrulamasınıda resmi dönem blançolarından yapabiliyor.Ciddi bir para kaybetmişsin umarım bundan sonra daha dikkatli seçimler yaparsın.Forumda bununla ilgili bolca bilgi var detaylı şahsa özel konularıda güvendiğin kişilere özel mesajdan danışabilirsin.
Reply With Quote
Old 01-08-2014, 10:33
dtender dtender is offline
Yeni Üye

dtender is on a distinguished road

Hocam ben bu forexle iki üç yıl önce tanıştım. İnternetten reklamlarını gördüm siteye girdim üye oldum falan. hemen geri dönüş yaptılar size hesap açalım falan filan. ancak türkiyedeki bu başı boşluk yüzünden cesaret edip giremedim. iyi ki de etmemişim. adamlar nerede kanun açığı varsa bulup müşteriye karşı kullanıyorlar. bu siteyi bulmasaydım eğer son denememde de epey zarara uğrayacaktım. bence hesap açarken kesinlikle reklamlara, internet sitesine falan bakıp karar vermeyin çok yanılırsınız. ben ilk hesabımda burayı bilmediğim için öyle karar verdim ve sonuç hüsran oldu. ha dolandırdılar diyemem ama avantajlı hesap açamadım. bir iki işlem tavsiyeleri oldu orta vadeli çok başarılı oldu ondan sonra altında işlem tavsiyesinde bulundular gaza geldim eldeki paranın hepsiyle alışa geçtim tam da altının 1600-1700'lerden düşmeden hemen önceki dönemde iki günde tüm para gitti. ondan sonra ara verdim biraz araştırdım burayı buldum, market maker nedir, ecn, stp nedir, teknik analiz, temel analiz nedir hepsini öğrendim, işlemlerimi burdaki hocalarımızın analizlerine göre açtım, hocaların sayesinde az parayla düşük spreadli, stp hesap açtım. ve çok şükür 2014'de bereketli geldi zararın yarısını kapattım sayılır.
ancak ülkemizde denetim maalesef sıfır. spk kemal hocamızın yaptığı incelemeyi yapamıyor mu? Kemal hoca bu düzenbazlığı yakalamış spk neden yakalamıyor ya da yakalayamıyor? geçmişe dönük hangi firma böyle bir yolsuzluk yapmışsa ve kanıtlanmışsa keseceksin cezayı. insanların maalesef hiçkimseye güveni kalmadı her çalanın yanına kar kaldığını gördükçe insanlar devlete bile artık güvenmez oldu. ben öyleyim en azından. şimdi bankaya para yatırırken, hesap açarken bile nerden ne kazık yerim diye kafayı kırıyorum. inşallah en kısa zamanda bu sistem değişir herkes adil ve dürüst olmayı öğrenir de hep beraber kazanabiliriz.
Reply With Quote
Old 01-08-2014, 14:12
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Cezalık bir şey yok zaten dtender.SPK market maker lisansı vermiş firmada ona göre işlemin %99.5ini hazinesinden gerçekleştirmiş müşterilerinin kaybı ona kar olmuş.Burda sorun hem bu şekilde çalışıp hemde STP gerçek piyasa aracılığı şeklinde yanıltıcı reklam yapması insanları kandırması.Zaten işlem sırasında öyle düzenli kaymacalar oluyorki vaad ettiği spreadi X2 yapman gerekiyor.Burda adını reklam olmasın ve hukuki sıkıntılarla uğraşmamak için yazmıyorum ama bu piyasada olanlar hangisi olduğunu zaten tahmin edeceklerdir.Sağlamasınıda hem platformdan hemde belli aralıklarla yayınlanan faaliyet raporlarındaki işlem hacimleri detayından görebilirler.
Reply With Quote
Old 02-01-2014, 00:00
Yeni Üye

Default satılık aracı kurum

alım satım aracılık yetki belgesi ve türev araçlar yetki belgesine sahip aracı kurumu satın almak isteyenler benimle iletişime geçebilirler. ayrıca forex işlemleri yapmaya da elverişli.
Reply With Quote
Old 02-03-2014, 17:27
Escalade Escalade is offline
Banned

Escalade is on a distinguished road

ışık menkul de stop olan her işlem o noktadan donuyor.işlem buyuklugu onemsiz.Soru şu, market makerın bu derece gucu var mı.0.10 luk bir işlem için bile parite 40 pip stopa surulebilir mi. hemen her işlem tesaduf mu. diger platformlarda da aynı rakamların gorulmesini onemsemiyorum.

scalp ile veya kısa vade trade ile işlem yapılamaz mı bu piyasada.
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex broker

Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)

Thread Tools

Posting Rules